Vyvolávaný porod tabletou - kdy jste začaly rodit?

lenineek
2. pro 2014

Dobry vecer holciny, dnes mi doktor rekl, ze rano mi vyvolaji porod tabletou ☹ podelte se prosim o zkusenost, za jak dlouho jste zacaly rodit? Prosim maminky, co maji hruzne zazitky, at mi je nepisou, uz takhle jsem silene vydesena, moc dekuji a preji hezky vecer 🙂

lenineek
autor
3. pro 2014

@selverin uz se mi udelalo lepe, kdyz jsem zacala o tom, ze to hodne boli, jestli to nejsou kontrakce, tak mi sestricky na to rekly, ze to teprv bude bolet a ze je poznam, tak jsem nechtela delat "simulanta". Zkusim usnout a kdyby neco, pujdu je poprosit o lek

cbabu
3. pro 2014

2.1.2012 v 9:00h nástup do porodky, zavedená 1 tableta ...... nic, otevřena nula, kontra dvě nuly,
3.1.2012 ve 2:30h praskla voda, otevření.nula, kontra nula...... 14:30h druhá tableta a atb po.12 hodinách na plodovku, otevřena nula kontra nula, ..... 16:00 začínají.kontra do krize fuj hnus nepřejí nikomu, po 20 minutách, otevření nula, po 15 až 10 minutách trvají celou noc az do rána
4.1.2012 7:30h vtipný pan dr jestli jsem si.odpocinula, nespala jsem ani minutu, že jdem na to .... otevřena na1
.... V 8:00 h klystyr, následuje oxytocin a okamžitý nástup.kontra snad po minutě 🙂 a cely den mi splývá az.konečně v 17:10 h slyším z kómatu PA jdem tlačit 17:14 je na světě Štěpánek a ja v momentě zapomínam na to utrpení a bolest v kříži. Odmenou mi bylo ze jsem nebyla nastrihavana ani roztrhana.

marcicek84
3. pro 2014

@lenineek - v 7h ráno první tableta, nic, v 10 - 11h druhá, ve 12 teprve lehké MS bolesti,v 13h bolesti kyčlí a zad, stupńující se, děloha nepracovala, ve 15h jsem myslela, že pojdu, křížové bolesti, kolem 17h praskla voda, kontrakce dvojité stupńovité do břicha a na konečník, aspon přestaly ty křížové bolesti od 18h nepomáhala ani sprcha, injekce proti bolesti, zbrala tak na 30 min. - 1 h v 19h jsem už byla na sále, zas to začlo ve 20h silnější analgetika proti bolesti, ve 21h jsem byla otevřena pouze na 4 cm a prosila o epuidural, od 22h epidural zabral já kolem 23 h otevřena na 6 cm, 2 h to nepostupovalo, usínala jsem mezi kontrakcemi, po přídání oxytocynu miminko nereagovalo dobře, ve 1.30h rozhodnuto o císaři, 2.15h se narodila...kdyby mi nepraskla plodovka, tak rodím min. 48 h

verosek
3. pro 2014

Ahoj, ted se koukám, že jsi z Olomouce, tak to rodíš asi v Olomouci, že? No, tak at to máš brzo za sebou. Kamarádka tam rodila 3 dny.
Já oba porody vyvolávané a to ve Šternberku. Nemůžu si stěžovat. Ráno v 7 tableta, v 8 pichnutá voda, 9 oxytocin a děti 10:20 a 10:10 na světě. U dcery mi byla navíc zavedena ještě jedna tableta večer. Ráno asi jen půllka. Je to pro zkrácení čipku a změkčení, tak mi to bylo řečeno.
Poslední můj porod v roce 2013 a to nás tam rodily 4 ráno a všechny jsme od rána porodily do 13:00. Kamarádka se neotvírala, tak ji nechali do večera a večer šla na sekci.

lenineek
autor
4. pro 2014

@verosek ahoj, ja rodim v Prerove, zda se mi to tu lepsi 🙂 dekujii

lin87
4. pro 2014

Možná, ze se to liší porodnice od porodnice, me hlavně vyvolávali kvůli vyššímu tlaku deset dni po termínu, kdyby nebyl ten tlak tak by me možná nechali ještě dyl 😉 každopádne už večer před tím mi zaváděli něco slabšího a to vůbec nezabralo, tak pak rano ty tablety, po te první to byly slabé MS bolesti a otevřela jsem se na prst, po te druhé to teprve začalo, defakto jsem se otevřela cela během hodiny a pul a ty bolesti staly za to, hlavně chodily hrozne rychle po sobe, ze jsem si nestihlaezi nima odpočinout, navíc ty bolesti byly křížové a v podbřišku, takže nebyly tolik vidět na monitoru a porad mi tvrdili, ze mám cas a porodim nejdřív v podvečer 😀 a ve 12:12 byla mala na světe😀 😉
A jak jsi na tom? Už?😉
@lenineek

lenineek
autor
4. pro 2014

@lin87 ted mi dali druhou tabletku, zatim nic :(

romca05
4. pro 2014

@lenineek Tak dneska už určitě porodíš! Držím pěsti 🙂

sedmiteckas
4. pro 2014

Začátek 10.8.ráno v 9:00, konec 11.8.ve 12:29:)

anulilinkaaa
4. pro 2014

Já jsem z Olomouce a taky jsem jela raději rodit do jiného města. 🙂 Zavedli mi tabletku 30.1. kolem 9 hodiny ráno a druhý den 31.1. ve 2:04 byla malá na světě. (Voda mi praskla o půlnoci) Přeji, ať je miminko, co nejdříve na světě a hlavně porod bez komplikací. 🙂

nikollita
4. pro 2014

první tabletka zavedená v 6.30 ráno. v 7. hod. už lehké MS bolesti, u kterých se ještě dalo normálně fungovat. O půl hodiny později nastoupily brutální kontrakce, které se nedaly prodýchat a téměř jsem třískala hlavou do zdi. Sprcha nepomáhala. Kontrakce šíleně silné a rychle jdoucí po sobě (1-1,5 minuty). V 10 jsem dostala další tabletku, protože po třech hodinách kontrakcí jsem byla stále zavřená. Kontrakce stejné sílou i délkou až do večera. Otevírání velmi pomalé. Od 17. hod. se mohlo tlačit. Po dvou hodinách tlačení se plod neposunul ani o cm, takže v 19.50 akutní císař.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru