Vyvolávaný porod - způsoby, délka, kde a jak probíhá?

rilwen
22. pro 2013

Ahoj maminky, asi mne čeká vyvolávaný porod (pokud se malý nestihne narodit dneska). Chtěla bych se zeptat na několik věcí těch, které to zažily:
1. Jaké jsou způsoby vyvolávání?
2. Tabletkou, nebo gelem se začíná vyvolávat na pokoji, nikoliv na sále?
3. Může být partner celou dobu u toho, nebo jen část?
4. Začíná se s vyvoláváním v den příjmu, nebo až druhý den?
5. Jaký je průběh?
6. Zabralo Vám to a jak dlouho porod trval?

Díky moc za odpovědi!

jpetraa
22. pro 2013

@rilwen třeba se mimčo odhodlá a vyleze dnes samo:o) pokud ne, tak za mě:
přijímali mně v neděli odpoledne, natočili monitor, udělali zátěžový test s infuzí, večer zavedli první tabletu ne na pokoji,ale normálně na "koze", ráno zavedli asi v 7 druhou, kolem 11 jsem začala mít pocit, že se něco děje, šla jsem na porodní box, proběhl klystýr, v 1 jsem volala příteli, že už teda asi pomalu může dojet..malá se narodila v 16:45.

rilwen
autor
22. pro 2013

@jpetraa takže dokud se nic nedělo, byla jsi na pokoji a jakmile začalo, šla jsi okamžitě na sál? Jak je to s volností pohybu při porodu - slyšela jsem, že musíš být neustále na monitoru kvůli hyperkontrakcím, takže pořád ležet. Nebo je to stejný jako u každého jiného porodu? A co porod do vody? To jde?
Kéž by se to dneska rozjelo. Už moc nedoufám...

jpetraa
22. pro 2013

@rilwen spala jsem normálně na gynekologii a ráno šla na monitor. jak jsem začala mít bolesti, šla jsem do sprchy, pak na kontrolu a pak už mě vzali na porodní box. s pohybem to žádná sláva není, hodně často poslouchaj dítko a taky jsem měla velkou část doby kapačku, takže pohyb jen kam "šňůra" dovolovala. pořád ležet jsem nemusela, naopak chtěli,abych stála nebo popocházela. o porodu do vody jsem nepřemýšlela a nezvažuji ani te´d, takže nevím.

pellullinka
22. pro 2013

ahoj, mě první porod vyvolávali.Začalo se v sobotu ráno, prohlídka a zavedení tabletky, bolesti se dostavily, ale po cca 4hodinkách přestaly. večer sem dostala injekci s tím, že bud to porod rozjede a nebo se to uklidní a já se vyspím - vyspala jsem se dobře 🙂
Takže v neděli ráno opět zavedení tabletky. bolesti opět nastaly a už nepřešly. byla jsem normálně na pokoji, na oddělení u nás v nemocnici jsou návštěvy povoleny od 13ti hodin, tudíž mě ve 13hodin přesunuli na sál a v tu chvíli jsem volala manželovi, byl se mnou až do porodu a i 2 hodiny po něm na sále.
Jestli se začíná s vyvoláním den před nebo v den příjmu je různé. dá se obojí, záleží na domluvě. Průběh vyvolání? většinou nějaká zátěžová kapačka (oxytocin), případně zavedení tabletky - mě nechtěli dát za den víc než jednu, ale třeba sestřenici v jiné nemocnici jich zavedli několik aby ten den porodila.
ano, tabletky zabrali vždy do hodinky od zavedení začaly bolesti. 1.den trvaly cca 4 hodinky a ustoupily úplně a druhý den už nepřestaly a od zavedení v 8hodin ráno se malý v 16:47 narodil 🙂
Držím palce, kdyby si to miminko nerozmyslelo, tak se neboj 🙂

Jinak já mohla být normálně ve sprše, nemusela sem celou dobu ležet, myslím, že průběh je jako u normáního porodu, pokud nejsou komplikace.

karotky
22. pro 2013

Záleží na porodnici,takže bych se optala těch maminek,které rodily ve stejné porodnici,do které se chystáš 😉
Já měla oba porody vyvolávane oxitocinovým testem.Jeden den mě přijali,ten další jsem šla na vyšetřovnu,kde mi dali kapačku a když kontrakce po jejím odpojení neustávaly,šla jsem na sál,kde mi píchli vodu.Odtrpěla jsem si tam cca 6 hodin bolestí a pak se kluci narodili.Hodně záleží i na tom,jak Tvé tělo zareaguje na medikaci a na případných komplikacích.Partnera jsem u sebe měla po píchnutí plodovky až do konce.Rodila jsem v Pcích 😉

lucifereeek
22. pro 2013

já nastoupila do porodnice brzo ráno, sepsali jsme papíry,udělali mi monitor, pak klystýr a na pokoj, po chvilce přišla dr. a zavedla tabletu, ještě než odešla, tak mě začalo pobolívat břicho, do deseti min, jsem měla kontrakce ani ne po minutě, připojili mě znovu na monitor a takhle jsem už musela zůstat do konce porodu, než mě odvezli na sál, malé klesaly ozvy, dali mi 2x infúzi magnezka na zpomalení kontrakcí, po 3hod mi praskla voda, ale byla zakalená, takže přišel primář i s PA a řekli, že budou muset udělat císaře, tak jsme jeli, přítel byl na pokoji celou dobu se mnou a byl by tam i při porodu, pokud bych nemusela akutně na císaře.

laurital
22. pro 2013

Mně vyvolávali porod tabletou, příjem jsem měla domluvený na sedmou ráno, lékař mě prohlédl, natočili monitor, zavedl tabletu.To vše do cca osmi hodin.Pak jsem, samozřejmě po klystýru, šla s manželem na porodní sál, kde byl celou dobu se mnou, tabletu jsem dostala ještě dvakrát.Bohužel i po poledni, tj. po čtyřech hodinách, byly kontrakce poměrně slabé, tak jsem dostala injekčně oxitocin.
Porodila jsem až o půl čtvrté, tj. osm hodin od zavedení první tablety a začátku vyvolávání.

anetka1701
22. pro 2013

Ráno příjem, tableta na přípravu porodních cest, večer další... Druhý den ráno vyvolávací tablety po dvou hodinách, druhá v 11 - to se rozjeli kontrakce... Odvedli mně pak na sál z lůžkovýho oddělení, ale nepobyla jsem si tam dlouho - přesně v 1 se malá narodila akutním císařem :o( To, že se porod nerozjel sám asi mělo svoje důvody a musela ven takto - díky bohu zato... Muž byl celou dobu na sálech semnou, malou měl po porodu u sebe on než mně dooperovali, pak semnou byl na JIPce až do doby, než mi přivezli malou ukázat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru