Vztahuje se pojištění Flexi na hospitalizaci při porodu?

petcep
7. říj 2013

Mám pojištění FLEXI od ČS a platím si pojištění hospitalizace. Nevíte, zda se toto pojištění vztahuje i na hospitalizaci během porodu?

berynka
7. říj 2013

@petcep my sice máme pojistku jinde, ale na těhotenství se to běžně nevztahuje. Nejlepší bude,když se podíváš do smlouvy 😉

petcep
autor
7. říj 2013

@berynka Už jsem se koukala, ale nejsem z toho vůbec chytrá..... Ale popravdě, taky spíš pochybuju, že by se to na tohle vztahovalo. A když už jsme u toho, po narození miminka, se platí pobyt i za miminko? Stejná částka jak u dospělého?

berynka
7. říj 2013

@petcep 😉 oni to píšou šikovně. Myslím, že pokud sis to vyloženě do smlouvy nenechala dát, tak se to na to nevztahuje. U nás je i obecně napsáno, že se pojistka nevztahuje ani na komplikace spojené s těhotenstvím a se zubama 😝 .

Za novorozence se v porodnici neplatí.

kitinka76
7. říj 2013

@petcep já mám pojištěnou i hospitalizaci při porodu (ale nemám Flexi). Nejlíp zavolat tvému finančnímu poradci a pokud ho nemáš tak přímo infolinku pojišťovny. Bezplatná linka 800 207 207

petcep
autor
7. říj 2013

@berynka Aspoň, že se za ty naše miminka nemusí platit

kitinka76
7. říj 2013

@petcep Pojištění hospitalizace
Pojišťovna vám vyplatí sjednanou pojistnou částku za každý započatý den hospitalizace, která trvá minimálně 24 hodin. Nemusíte být v pracovní neschopnosti.
Je možné zvolit si ze dvou variant tohoto pojištění: pojištění hospitalizace z důvodu úrazu, pojištění hospitalizace z důvodu úrazu nebo nemoci.
záleží jestli tam máš jen úraz, nebo nemoc i úraz. Pokud máš oboje, tak musíš mít smlouvu platnou minimálně 8 měsíců viz diskuze zde http://www.odpovedi.cz/otazky/flexi-pojisteni-p...

petcep
autor
7. říj 2013

@kitinka76 Aha, takže spíš hledat ve smlouvě přímo informace ohledně porodu. Když totiž pročítám tu smlouvu, tak tady čtu jen o úrazu a o nemoci. Což porod není ani jedno....

petcep
autor
7. říj 2013

@kitinka76 Mockrát děkuju!!!!!!!! jdu si to hned pročíst

evitaa
7. říj 2013

Vztahuje, jen je tam čekací lhůta 8 měsíců, tzn. smlouva (resp. připojištění hospitalizace násl. nemoci) musela být sjednaná před otěhotněním.

adusmamus
8. říj 2013

nevztahuje se na matku a ,,nove,, dite,ktere nemuze byt pojisteno logicky kdyz se teprve narodilo,vim o cem mluvim mam 5ti leteho syna-on je pojisten ja jsem tam napsana jen jako zakonny zastupce,syn byl ted 2 dny v nemocnici(byla jsem tam snim-ja 36.tyden tehotenstvi) a dostal za dva dny hospitalizace 1000kc-to je 500kc za den,ale ja nemuzu cerpat z jeho pojistky kdyz pujdu rodit ja,jedine ze byste byla pojistena v jeho smlouve i vy osobne pak ano,ale pokud jen on a vy jste tam jen jako zakonny zastupce tak to nejde...

xveronikaxx
18. říj 2013

@petcep ne, hospitalizaci si zaplatíš, flexi je jen na úraz a nemoc a těhotenství není ani jedno.. musela by sis toto přímo sjednat při uzavření smlouvy

petcep
autor
19. říj 2013

@xveronikaxx Aha, tak někdo říká jo, někdo ne. Jsem z toho jelen...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru