Z jaké míry je průběh porodu dědičný?

mmaarrkkeettkkaaaa
20. led 2012

Chtěla bych se informovat, jak moc se váš porod podobal třeba vaší mamince nebo babičce. U nás jej obě měly hrozný, tak zda je nějaká pravděpodobnost, že na tom budu stejně 😒

zvirka
20. led 2012

Nestresuj a těš se na mimčo. Já to čekala strašné a bylo to ještě horší, ale s malým v náručí se dobře zapomíná.

dagina
20. led 2012

Mě porodní asistentka říkala, že to je pravda. Když jsem nakonec po první hrůzném porodu porodila, ptala se mě na porod matky - nevěděla jsem a nevím dodnes - se musí mamky zeptat. Naštěstí druhý císařem a pohoda 🙂 🙂, bych za 14 dní šla rodit znovu. Tak ať máš porod co nejlepší a hlavně zdravé mimi🙂.

marcet
20. led 2012

Naštěstí se nepodobal 🙂Když mamka rodila mě,tak si užila,porod trval x hodin a málem na mě museli vzít kleště.A porod mého syna trval 3 hodiny🙂Takže super 😉

marhulinka
20. led 2012

U nás to tak neplatilo,mamka i babičky měly porody úplně jiné.

cernalu
20. led 2012

Můj porod se bohužel mamky porodům nepodobal, měla je celkem krátké a bez komplikací, já naopak ☹

anieanne
20. led 2012

Já tedy nevím, jaké porody měla moje mamina, ale určitě jiné, než babička - ta měla oba císařem, mamka oba spontánně. Já první suprový a věřím, že druhý bude zase 🙂

petule246
20. led 2012

moje maina se u obou porodů dost nadřela, já měla oba extrémně rychlý a v pohodě. Takže u nás jsem délku porodu nepodědila.

vendulka
20. led 2012

já myslím, že dědičné to asi nebude 😀 ,mamka měla velké křížové bolesti, že prý málem lezla po zdi, to já neměla, první jsem měla s epi, tak se to celkem dalo a druhý bez, sice to byl hukot,ale bolesti se daly vydržet a byl rychlý

ined77
20. led 2012

ahojky 🙂 ,
jestli jsou porody dědičné to ti nepovím, ale jedno je jisté.v dobách kdy rodily naše maminky a neřku-li babičky se milionšest věcí změnilo, už jen ten přístup, možnost mít u sebe manžela atd.atd.
buď v klidu, až budeš držet bobíška v náručí, věř, že všechna bolest bude zapomenuta 😵.
já se řídila heslem...bóže, tolik ženských porodilo a žijou, tak to zvládnu taky 😉 😀.
hodně důležité je brát to pozitivně, na konci čeká odměna nejsladší 😵 .
v těhu kurzu nám PA říkala ať si jdeme zarodit a vyrodit mimčo 😀 .
držím ti moc palečky ať máš fofr porod a vše je v nejlepším pořádku 😵

maruja
20. led 2012

nemyslím že je tam nějaká dědičnost, možná strukta těla, ale mimino zase může být jiný, takže za mě ne, buď v klidu.

ia.
20. led 2012

řekla bych, že žádný. Mě mamka rodila dva dny, do druhého se odvážila po 5 letech, ten trval asi 8 hodin. Já prvního syna rodila 5 hodin a druhého hodinu... 😝

mamkamarketa
20. led 2012

he tak to fakt ne. mamka stihla 1 a 2 dobu porodni u prvniho porodu se vsim vsudy za 5h u druheho za 3h ja se placala s bolestma (po 3minutach) skoro 24h

teerka
20. led 2012

Asi na tom něco bude. U mě to platilo, mé sestry taky a švagrové taky. Tak spíš s tim počítej, ale vůbec se nestresuj. Stejně, až budeš chodit v bolestech, tak si na to nevzpomeneš a budeš zabraná jen do svýho porodu. Já mám za chvíli termín a vůbec na to nemyslim. U prvního syna jsem měla vše načtený, naposlouchaný, kurzy... No příprava jak hrom a nakonec jsem ani nevěděla jak dýchat. Tak se tím netrap 😉

jetynka
20. led 2012

Taky si myslím, že průběhy porodu nejsou dědičné, to spíše ty strie co se objeví u některých během těhotenství a|ť mažeš břicho nebo ne. Dneska je jiný přístup k porodům, matky jsou infomovanější než když byly kdysi a tak.

asus
20. led 2012

neřekla bych že je to dědičný 😉

zirafka82
20. led 2012

Tak za mě určitě ne 🙂....ale v mém případě bohužel, mamka mě i bráchu porodila za chvilku, u bráchy dokonce ani nevěděla, že rodí,,,až dr jí říká, tak jdeme na sál a mamka mu oponovala, že co že tam bude dělat 😀
Já rodila nedávno a malá se narodila za 13 hodin od prvních kontrakcí, které hned od začátku byly po 2 minutách 😠 Ale mě porod vyvolávali, tak nevím....ale myslím si, že ne....souhlasím s názorem ined77 😉

evulka25
20. led 2012

Měly jsme to obě dost podobné - stejná nevolnost ve stejných měsících, žádné velké břicho, a vyvolávaný porod ve stejném tt

kalo
20. led 2012

Já myslím, že uričitě ano, pokud jste si fyzicky podobné, stavbou těla, kostry

karol84
22. únor 2012

nemyslím si, že by měl být průběh porodu dědičný ... když si vezmu, že i dva porody jedné ženy můžou být úplně jiné...

karotky
22. únor 2012

Průběh porodu není dědičný 😀 Je odvyslý od průběhu těhotenství a komplikací,které ho provázejí. 😉
Moje maminka měla všechna 3 těhotenství bez problémová,porody také(když nebudu počítat přirostlé lůžko u 2.posledních),já měla obě riziková,protože to 1.skončilo potratem a oba porody jsem měla vyvolávané kvůli špatnému zdrav.stavu. 😖

jaa
22. únor 2012

Nejsou dědičné.Já měla křížové bolesti a má mamka nikdy.Já měla stahy celé těhu,ona ne,já kojila,no ještě kojím..3,5 roku,ona 14 dní..otvíraly jsme se každá jinak dlouho atd...A,to jsme konstitučně hodně podobné..

zdeniii
22. únor 2012

Tak u nás žádná shoda...

kris2008
22. únor 2012

ja mela oba porody super rychly,mamka moje taky -akorat byl u nas rozdil,ze mamka sita nebyla a ja asi i za ni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nemyslim si,ze by to bylo ,,dedicny" zalezi opravdu na situaci,stavu atd.Hlavne zadny stres 😵 to dela hoooodne 😎

pettule
22. únor 2012

U nás také žádná shoda. Měla jsem stejné obavy jako Ty, protože moje mamča oba porody nic moc a dlouhé ☹ a já přesně naopak. Bylo to rychlé a celkem to šlo 🙂 .

aniska
29. únor 2012

moje mama mne rodila 6 hodin, moje porody jsou jen o neco kratsi a pohodove, jak rodila babi netusim 🙂

pablinka
29. únor 2012

spoléhala jsem na to, že to bude dědičné - mamka rodila 2x - 4 a 5 hodin, vždy bráno od prvních kontrakcí... já rodila zatím 1x - 14,5 h (bráno od pravid. kontra po 5 min)... doufám, že ten druhý porod se bude víc blížit těm mamčiným 😀... a to jsme si jinak velmi podobné - stejná výška, stejné boky, stejná postava...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru