Za jak dlouho jste šly domů po porodu?

niki9191
14. lis 2022

Ahoj, čeká mě druhý porod , pravděpodobně v nejbližších dnech. Mám doma osmiletého syna,chtěla bych být doma co nejdříve zpět. Samozřejmě pokud bude vše bez komplikací. S prvním jsem byla 5 dní ( nechtěl mu upadnout pupík a já ještě dostávala injekce, protože jsem se špatně čistila). Je tu někdo,kdo šel domů třeba za dva dny?

kubesovaadelka
14. lis 2022

@niki9191 známá šla domů za dva dny a to byla po CS, ale to bylo před nebo na Štědrý den, kdy spíš doktoři podle nás přihlíželi na tohle. Mě s malou loni pustili po 4dnech s tím, že jsem porodila v pátek brzy ráno a v pondělí domů. Jsou nyní i možnosti ambulantních porodů, kdy můžeš jít domů pár hodin po porodu, ale k tomu bližší informace nemám, jen jsem o téhle možnosti slyšela. A na pupík než odpadne už se nečeká, nebo aspoň u nás ne.🙂

azanka
14. lis 2022

Myslím, že jsem šla s obouma třetí den domů. Na pupík se nečekalo, upadl jim až doma. Vlastně nevím, na co se čekalo, byla bych šla domů klidně dřiv 😅.

olga_
14. lis 2022

Šla jsem třetí den po CS s dvojčaty, klidně můžeš zvolit ambulantní porod.

tasimia
15. lis 2022

@niki9191 čtvrtý den po CS..

palja
15. lis 2022

@niki9191 já jsem šla po 48mi hodinách, ale musela jsem si to sama připomenout. To byla zrovna éra covidu, tak se pouštělo brzy. Taky jsem chtěla kvůli starší dceři. Pupík přece neupadne hned, neteři upadl 3 týdny po porodu, mé dceři týden po porodu. První dcera ho měla ustrihnuty a v porodnici jsme byli celkem 3 dny (2 noci).
Já jsem dostala injekce na ředění krve na domů a dcera byla v pořádku. Ambulantní porod jsem nechtěla.

nita1984
15. lis 2022

Kamarádka s oběma holkama 2h po porodu přímo ze sálu. Ja po prvním 12h (ale to bylo něco jiného, malý byl v nemocnici v jiném městě, tak kvůli tomu) u druhého jsem měla v plánu jít ambulantně, ale nakonec akutní sekce, takže třetí den. Pupík upadl malé až doma, určitě později než po týdnu. Čištění u mě ani u jednoho porodu nikdo neřešil, až na kontrole po sestinedeli.

jjasmina
15. lis 2022

Přirozený porod, 4. Den domu a zdálo se mi to akorát popravdě, chtěla jsem jít domů až po vyšetření h, testech a až malá prospivala abychom neskončil na um. Vše se povedlo naštěstí. Jinak pupik nám upadl až doma, v porodnici se na to nečekalo. Hele já bych si ty dny v porodnici odpocala, ren kolotoč doma počká ❤️

ginnyw
15. lis 2022

Po císaři 4. den po porodu a po přirozeném do 48 hodin.

eleanor151515
15. lis 2022

Rodila som 2022 v Prahe, prirodzeny porod, pustili ma 3 den od porodu. Skorsie nez po vysetreniach, testoch, kontrole zltacky a vahe dietatka (kojenie), nepustali.
Pupicek nam odpadol skoro po 15dnoch 🤪

kris_kubko
15. lis 2022

@niki9191 po prvním porodu za dva dny, po druhém rovnou z porodního boxu, asi po třech hodinách.

klokanka31
15. lis 2022

@niki9191 Já měla ambulantní porod a šla jsem po pár hodinách domů.

pettrus1210
15. lis 2022

@niki9191 s první dcerou jsem byla v porodnici 6 dni, měla žloutenku. Ted druhá dcera se narodila v úterý a pustili nás ve čtvrtek. A sice nás pustili oni, ale až doma pri čtení zpravy jsem tam objevila, že to bylo na moji žádost...

merope
15. lis 2022

Zkontroluj / pohlídej si, zda porodnice nedělá problémy s ambulantními porody a pokud ne, pustí tě, jakmile se budeš na to cítit. Jinak standard je 72 hodin od porodu.

madaki31
15. lis 2022

@niki9191 vše je bráno pokud je porod fyziologický, miminko v pořádku.
Žádná porodnice tě nemůže dle zákona propustit dle nějakého zvyku. Doporučená doba je 72 hodin.
Máš možnost ambulantního porodu kdy se odchází 2-6 hodin po porodu pokud je dítě i matka v pořádku a porod byl vaginální.
Záleží zda si pak přijedeš na vyšetření (screening z patičky, sono ledvin atd).
Já volila že se vše udělá v porodnici.
První dcera byl velmi těžký porod, šli jsme 3 den po porodu domů. A u dalších vždy 48 hodin po porodu.
Letos u poslání dcery jsem chtěla ambulantní, ale hned po porodu jsem shledala že ne, skrz šílenou preeklampsii jsem chtěla mít jistotu.
Porodnice není vězení 😉

ab3185
15. lis 2022

Tak ono záleží na stavu, u prvního jsem šla domů třetí den, u druhého až sedmý. Měla jsem velkou ztrátu krve, pátý den mi dělali znovu revizi, pak řešili jestli mi nemají dát transfůzy, a nechali mě celou noc na kapačkách... Nejde si to naplánovat.

luckavobo
15. lis 2022

@niki9191 48 hodin po porodu, ale po mém naléhání. Měla jsem doma 16 mesíční

mirilis
15. lis 2022

@niki9191 Dva až tři dny po porodu. S první jsem spěchala domů. A u dalších dvou porodů bych si tam klidně po ležela déle 😁

veronicka89
15. lis 2022

Vzdyt zalezi na tove kdy chces jit 🙂 ( jako kvuli pupiku bych nezustavala...prave naopak me rekli costit jen vodou a cekat az uplne sam uschne a upadne ...to bylo tak 10.den

zuzineckah
15. lis 2022

@niki9191 dvou mladších dětí hned jak padlo těch "povinných" 72 hodin po porodu. U druhého byly ty tři dny fajn, protože porod byl katastrofa, takže druhý den jsem se ještě necítila moc fresh, ale u třetí byl odešla klidně hned po porodu 😀

pakeros
15. lis 2022

U prvního syna jsem šla po 5ti dnech,u druhého po 3 dnech

siima12
15. lis 2022

Malá měla žloutenku šli jsme 4 dny od porodu.

bessinka
15. lis 2022

@niki9191 po týdnu.ale syn měl žloutenku,narozený o měsíc dřív a byl v inkubátoru.

petulakopec
15. lis 2022

@niki9191 teď u posledních v 2019 po 48 hodinách a u malé 2021 po 20 hodinách. Známá rodila druhé na jaře 2021 doma měla dítě jako ty a šla domů po 6 ti hodinách

te_reza
15. lis 2022

Šla jsem domů po 12 dnech. Psychicky jsem z toho byla špatná, zpětně jsem ráda, že sem tam byla. Já bych si nemalovala a neplánovala, nikdy nevíš. 8 letý není už malé batole.

jako_mala_holka
15. lis 2022

Poprvé jsem rodila ve středu a v neděli šla domů (plánovaný císař), dcera měla žloutenku... Teď bych ráda dřív, pokud bude všechno ok, tak uvidíme, mám cukrovku, ale dobře kompenzovanou, tak by to snad nemusel být žádný problém... Chtěla bych rodit v pátek (nástup ve čtvrtek) a třeba v pondělí domů, ale možná si to moc maluju a sama se nebudu cítit

darinka84
15. lis 2022

@niki9191 po pár hodinách a na pupík se v žádné porodnici nečekalo..u všech dětí upadl až kolem desátého dne.to jsem ještě neslyšela...a domů můžeš jít kdy chceš.. nemají právo tě držet.nejsi vězeň

lauriak
15. lis 2022

48h po porodu. Spravili patickovy test aby sme se nemuseli vracet a pak sme sli. Nebyl problem.

agneska7
15. lis 2022

Šla jsem po 48 hod , ale musela jsem si o to říct

veru181
15. lis 2022

Šla jsem čtvrtý den (rodila v pondělí v noci a odcházela v pátek odpoledne), běžně pouštěli po cca 72 hodinách, mně se vytvořilo pořádné mléko až ten třetí den a navíc to bylo před víkendem, tak jsme ještě museli dvakrát kojit s převážením, aby se ověřili, že syn nebude mít do pondělní kontroly na pediatrii hlad 🙂 Zbytek pupeční šňůry problém nebyl, resp. my jsme využili možnost odstranění ještě v porodnici, ale jinak by nás pustili i tak.

patypresdevaty
15. lis 2022

To nemůžeš dopředu naplánovat. S druhým jsem šla domů normálně po 3 dnech, protože bylo vše v pořádku. S první jsem byla v porodnici 9 dní, protože byly nějaké komplikace a musela dostávat 2x denně ATB přes kanylu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru