Zažila jsem císařský řez i "přirozený porod"

lucky.lady
13. kvě 2008

Zažily jste oba druhy porodu? Který dřív? Pocítili jste rozdíl v laktaci? Taky by mě zajímalo, jestli jste měly dva císařské řezy za sebou, jak jste se "vyhrabaly" z druhého?Je lepší celková narkóza, nebo jen epidural? Vím, že už tu podobné téma je ve slovenské verzi, ale nenašla jsem tam to, co se doufám bude psát tady 😉 . Děkuju

petamarketka
16. kvě 2008

Nikka: já jsem na monitor neviděla - měla jsem ho za hlavou. Jen jsem viděla jak se na sebe dívali ta dr. co mě rodila (velká sympatička) a můj manža - a z jejich výrazů mi bylo jasné, že něco není ok. O té nule jsem se dozvěděla až asi třetí den... 😖 Ten pupečník kolem krku taky není žádná sranda!!!! NO brrr. už ať mám to druhé (zatím nepočaté) u sebe

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

Ty jo holky nestrašte 😝 . To je přesně jeden z důvodů, proč se nechat říznout 😀. Ale co jsem tak četla, co tu holky vyprávěly o porodech, tak ty děti měly docela často pupečník kolem krku, a vždy dopadlo dobře. No fuj... ať už ho mám taky u sebe 😀

petamarketka
16. kvě 2008

Lucky: jo jo, bývá to často - pupečník kolem krku. Ale oni vše zvládnou! Myslím tím doktory! 😀 Já jim alespoň věřím!

Já tě obdivuji, že jste si nenechali říct pohlaví. My jsme to u Markétky věděli z plodovky, že to bude hočička. U druhého bych si to možná chtěla zkusit nenechat říct. Ale to já nevydržím... 😅

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

petamarketka: Já jsem strašně moooc chtěla holčičku. Tu už doma mám. A říkám si, že takové překvápko má člověk za život třeba jen jednou 😉. Ale to víš, že si říkám, co to v tom břiše vlastně mám 😀. Tvař břicha mám úplně jiný než při prvním těhotenství a přestože přibírám úplně stejně, tak to vypadá, že mi to jde jen do břicha. Kdežto u dcery jsem byla celá jedna velká koule, takže si říkám že to asi bude spíš kluk 😉. Už proto si říkám, že by bylo fajn být při vědomí, když ten prcek vyleze 😉

petamarketka
16. kvě 2008

Lucy: jo jo, to je důvod proč váhám. Představa, že se proberu po císaři na jipce a nevím, jestli jsem porodila holčičku nebo kluka.... no nevím.... Ale ráda bych to překvápko měla!
Já si první přála kluka - teď jsem šťastná za holčičku!
U druhého mi je to už jedno.... tím spíš, že mi je to jedno, to možná zkusím vydržet....
(Kdybych měla prvního kluka - druhé bych chtěla holčičku...)

Lucky: NO je možné že nosíš v bříšku kluka. Já byla u Markétky taky tlustá koule! Když vidím ty fotky, nevěřím, že jsem to já 😀

bielanevesta
16. kvě 2008

prepáčte že vám vstúpim do debaty 😵 ja len chcem poznamenať že som pri Natálke priberala hlavne do brucha a bola to holka a kamarátka zas priberala do celého tela a všetci jej tipovali holku a bol to kluk ako buk
Ja som zvedavec zvedavý a pri druhom si to určite nechám povedať 😵

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

No já vůbec nevěřím na ty babské povídačky o tvarech břicha a o hezké pleti 😀. Moje babička mi říkala, když jsem byla poprvé těhotná, že to bude určitě kluk. No a byla to holka. Jen jsem si tak říkala, že je tohle těhu úplně jiné, než to první... uvidíme, uvidíme 😀. Jo a moje mamča třeba přibrala při prvním těhu 0kg a při druhém snad 12kg a měla obě těhotenství byly holky 😉

jityna
16. kvě 2008

Ahoj holky,diky vsem co odpovedeli.Ja jdu na cisare z toho duvodu,ze mam po operaci patere a tu operaci jsem mela pod epi.A ted mam na zadech jizvua venvnitr jizvy,takze by se spatne napichovalo.A muj dr.,s kterym mam domluvenyho cisare mi rikal,ze nevidi v epi zadnou vyhodu.JInak jsem mela narkozu uz 3krat a vzdy jsem ji snasela dobre,sand to tak bude i ted.Ale clovek nikdy nevi.TAk na me za 14 dnu myslete,pokud neodjedu sama neplanovane driv.Diky.........

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

jityna: jasně 😉. Držím palce. Potom napiš, jak jsi to zvládla. Určitě napiš 🙂

darunka
16. kvě 2008

Ahoj holky, jdu vám přispět svým poznatekem.
Rodila jsem "zatím" jen jednou, a to císařem. Měla jsem celkovou narkózu a nebylo mi po ní zrovna nejlíp. Po probuzení z narkózy jsem nemohla sama dýchat, a proto mě připojovali znovu na kyslík. Takhle se to opakovalo asi 4x, vždycky mě odpojili, protože to vypadalo, že už budu dýchat sama a ono nic, tak opět masku s kyslíkem. Potom na JIPce jsem měla ještě asi 3 hodiny v nose hadičku s kyslíkem. No žádná sláva, ale rozdýchala jsem to 🙂 Jinak císař jsem měla proto, že porod nepostupoval, a "malá" byla dost velká, narodila se s 4410g. Moc ráda bych příště rodila spontánně.

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

darunko, díky 🙂. No holky já už mám docela jasno. Budu se být za přirozený porod jak to jen půjde.

petra.vavra
18. kvě 2008

Ahoj, já po 6-ti hodinách prosila doktora, ať už mě řízne, prootže kontrakce byly po 2 minutách asi 4 hodiny a já otevřená co hodinu to cm....doktor se usmál a řekl, že teď už to pijde jako po másle a měl pravdu do těch 10 trvalo dalších ještě 5 hodin, takže fakt jako po másle, ale ten pocit držet to horký, čerstvý mimi je nepopsatelný a nenahraditelný....moje mamka rodila 3x a řekla, že kdyby měla rodit 15 dětí tak klidně všechny dva dny a normálně než jediného císaře.
lucky.lady- přeju pohodový porod 🙂

lucky.lady
autor
18. kvě 2008

Děkuju petra.vavra 😉 . Strašně bych si přála hladký porod, ale mám takové tušení, že to ani tentokrát nebude žádná sranda ☹ . Ale tím, že už jsem zapomněla na ty bolesti při kontrakcích, se na porod docela těším. Co jsem si tak matně vzpomínala, tak jsem zjistila, že i já jsem byla za císaře nakonec ráda. V tu chvíli. Kontrakce jsem už měla taky hooodně dlouho a bylo to strašně vyčerpávající. Ani jsem je neuměla vydýchat, tak jsem se v těch bolestech jen topila ☹ . Bylo to nekonečný. A pokaždé, když mě prohlídli, tak konstatovali, že mimčo nesestupuje. To byly děsné zprávy. Doktor mi říkal, že teď už při porodu nebudou riskovat. Kdyby to trvalo nějak dlouho a nešlo vše, tak jak má, tak mě zase říznou. Takže se alespoň (doufám) nemusím bát, že budu zase nějaký 10 hodin nebo kolik mít velké stahy a nic z toho.Do nedávna jsem to vůbec neřešila. Říkala jsem si, že to prostě nějak dopadne. Ale čím víc se to blíží a bříško se napíná, tím víc na to musím myslet. I když nic nevymyslím 😒

papokorna
19. kvě 2008

Ahojky. Já se k vám taky hlásím. Jsem v 35.tt a dneska mi dr. na kontrole řekla, že je malá koncem pánevním dolů a že to vypadá na krásný císařský řez. Tak jsem z toho úplně na prášky, protože jsem se aktivně připravovala na přirozený porod. Mám obavy z bolesti té jizvy, že pak nebudu moct pořádně chodit a hned se starat o mimi. A taky že budu mít nějaký vývody a hadičky. Nebo hadičky nebudou?

lucky.lady
autor
19. kvě 2008

papokorna: ahojky 😉 . O císaři sis toho tady už asi přečetla dost 😀, asi to při čtení vypadá strašidelně. Ale když si vzpomenu na ty dlouhé hodiny, kdy jsem měla kontrakce, tak to taky nebyl žádný med. Všechno má svoje...

Co si pamatuji, tak máš cévku (do močové trubice), ale to není vůbec hrozné. Mně ji sice zaváděli buď když už jsem byla tak děsně unavená z kontrakcí, nebo už v narkóze, protože si to cévkování vůbec nepamatuji. Ale holky, které o cévkování psaly na koníkovi, tak psaly, že opravdu nic není. Možná to trošku štípne. Když se potom na jipce nemůžeš hnout, tak je docela příjemné, že nemusíš řešit čůrání 🙂.

Další je dren, který Ti nechají aby odváděl krev z dělohy(tedy myslím, že je tam z toho důvodu)(takže je voperovaný v jizvě a trčí ven). Já jsem o něm vůbec nevěděla, až když mi sestra na jipce řekla, že ho vytáhne 😖. Ta představa, že Ti budou tahat nějakou trubičku, nebo co z jizvy je děsná, ale věř mi, že jsem to vůbec necítila.

Potom jsem měla nějako kanilu, kterou mi dávali infuzi, nebo co. Pamatuji si, že mě to pálilo, ale jinak to nebolelo.

Já jsem císařský řez prožívala špatně. Ale když o tom tak přemýšlím, tak je to možná tím, že jsem tak nějak přecitlivělá a všechno moc řeším. Špatně snáším bolest.
Četla jsem docela hodně zážitků, kde holky píšou, že to nebylo tak strašné a druhý den hned chodily a staraly se relativně v pohodě o mimčo.

Mám přes 3 roky po císaři a o jizvě nevím. Když na ni koukal můj gynekolog, tak se ujišťoval, jestli jsem opravdu byla na císaři, protože ta jizva není vůbec vidět 😀.

Mysli taky na to, že miminku nehrozí třeba nějaké přidušení pupečníkem, nebo kleště. A Tobě? Ono roztržení až ke konečníku a potrhaný vnitřek určitě taky není nic příjemného.

Budeme Ti držet palečky!

papokorna
20. kvě 2008

lucky.lady: Díky za uklidnění. Docela se mi ulevilo, už se s tím jakš takš smiřuju, ale asi mi to bude ještě dlouho trvat než to strávím.

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

papokorna: není zač. Ber to tak: lepší plánovaný porod, než akutní 😉

toni78
20. kvě 2008

ahoj holky,taky mám zasebou císař a moje dr. mi řekla že ted chce at rodím přirozeně ale zase se mi objevil problém se srdcem-na EKG mi nějak přeskakovalo,nebylo jak by mělo 😒 tak uvidím koncem těhu,jak to vyřešíme 😅 Jinak já měla císař v celkové narkoze,po ní jsem se taky nemohla moc hýbat a hlavně jsem dostala horečky jak prase,nic příjemného 😒 ale kamarádka rodila ted v dubnu císařem,né v celkové anamnéze a bylo na 3 den úplně v poho.Jizva mi taky nejde vůbec vidět,jen mi zůstalo trochu nafouklé břicho 😨

lihe
20. kvě 2008

ahoj, já mám zkušenost s oběma porody. vím, že je to vždycky individuální, ... První porod byl plánovaný císař kvůli poloze pánevní. Byla jsem ve spinální anestezii, takže naživu a nejhorší mi přišlo potom oživování po těch povinných 24 hodinách na lůžku. Hojila jsem se krásně, každý další den byl lepší a lepší. Cévkování a klystýry jsou nakonec prkotiny...a to jsem z toho měla největší obavy...pro mě bylo nejhorší kojení.
Druhý porod mi nesmlouvavě řekli v porodnici že bude vaginálně a vyvolaný. Tolik chlapů doktorů do mě sahalo a úplně mě rozbolavěli..bylo to hrozné. První den prášky na spuštění porodu totiž nezabraly a druhý den to vypadalo, že taky nic...už jsem se těšila na císaře a konec prohlídek a trápení, ale kapačka zabrala a malá za hodinku, dvě byla na světě. Porod jsem neměla těžký, vše šlo rychle, zatlačila jsem čtyřikrát a malá byla venku. Samozřejmě mě nastřihli...a opravdu jsem to necítila...a šili. Tahle rána v očistkovém prostředí se už tak dobře nehojila a kromě opakovaných problémů s kojením (pokaždé mě to strašně bolelo), přibyly mnamózní problémy s nefungujícím moč. měchýřem, vyhřeznutím hemoroidů a utrpením na záchodě, a k tomu mi vniká a uniká vzduch do a z pochvy jak chce. Dítě má půl roku a já ještě nejsem v pořádku.
Takže...já bych volila císaře.
Ale co je nejdůležitější...mít dítě ráda a je jedno jak se narodí , rozhodně si nic nevyčítat a není ostuda rodit císařem a bát se přirozeného porodu.

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

lihe: tak to jsi měla oba porody docela těžké,co? Toho já se přesně bojím ☹.

lihe
20. kvě 2008

Jo a rozdíl v laktaci jsem nepocítila...zkrátka třetí den se mi přes noc v obou případech nalila prsa a bylo. Já jsem se částečné spinální narkoze nebránila...přišlo mi to zajímavé, že cítím, co se kolem mě a vlastně i ve mě děje...na miminko jsem si mohla sáhnout a byla jsem ráda, že vidím, že je v pořádku a je o něj postaráno........že nejsem při porodu aktivní a nebolí mě...to mi teda fakt nevadilo 🙂 ....strach jsem měla při normálním porodu, že malá je tam dlouho (a nebyla), aby se nějak nezasekla a tak
nechápu, proč nejde požádat o císařský řez oficiálně....proč by , když je medicína tak daleko, že rizika jsou srovnatelná, nemohla každá rodit jak chce?

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

Možná proto, že je císař prostě operace, nebo já nevím no.

Už jsem byla rozhodnutá, že chci rodit normálně, ale po tom co jsi napsala, mám zase brouka v hlavě. Jako malá holka ☹. Asi to nechám na osudu.

Jo, prosím Tě, a jak jsi rodila druhé dítě přirozeně, tak Ti stanovili datum vyvolání? Bylo to dřív než termín porodu podle menstruace?

petule.h
20. kvě 2008

já plně souhlasím. při prvním porodu, který skončil nakonec celkovou narkózou jsem před tím prožívala bolesti, pač jsem čekala na vyvolání téměř 3 dny a tak mi málem praskla děloha, takže jsem neměla vlastně ani kontrakce jen bolesti .Asi tedy jen od 3 ráno, ale pak jsem chtěla epidural a najednou 3 doktoři a rychle na sál.v 6.02 byl malej na světě.přesto mám na porod dobré zážitky, pač vím, že pro mě byl císař únik před bolestí.Nicméně teď uvidíme, muserla bych se sama otevřít a porodit do termínu, jinak jdu císařem též a popravdě v to pevně doufám 😀

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

Holky, vy my dáváte 😀.

miquel
20. kvě 2008

ahoj holky tak já se taky přidám 😉
první dítě šlo císařem pro nepostupující porod 😒 ten mi teda vyvolávali měla jsem kontrakce po 3 minutách 17 hodin a otevřela jsem se jen na 2 cm
musím ale říct že mi ty bolesti až tak nevadily nejhorší asi bylo vyčerpání a taková beznaděj že se to nehýbe tak jak má
po císaři jsem byla jako většina naprosto odkecaná i psychycky cítila jsem to jako takový svoje selhání 😖
ale nakonec se vše zahojilo a já můžu plánovat další porod
upřímě řečeno chtěla bych zkusit rodit přirozeně ale když by to nešlo tak rači plánovanýho císaře než znovu vyvolávání

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

miguel: já to měla úplně stejně! A tak nějak stejně to cítím i s tím druhým porodem. Vždy mě sice srazí na kolena, když čtu, tak se třeba některý holky děsně roztrhly při "přirozeném" porodu, ale to je strašně individuální. Asi si to člověk nesmí tak připouštět... prostě se uvidí.

majaaita
20. kvě 2008

Přidám svoji zkušenost. První porod mám podobný jako miquel - přenášela jsem 14 dní, porod se mi rozběhl sám v nemocnici pár hodin před plánovaným vyvoláním. Neotvírala jsem se, po devíti hodinách kontrakcí po dvou minutách - s vodou, takže to šlo - jsem se otevřela na dva prsty těsně. Nechala jsem si píchnout vodu (což byla chyba, v tomhle stavu porodních cest by se to dělat nemělo, ale to jsem nevěděla), přestalo Jirkovi tlouct srdíčko, takže akutní císař - cévku jsem ani necítila, kyslík, kanyly, celková narkoza. Jizva ok, na JIPce jsem byla dvacet hodin, pak jeden den sama na pokoji a pak jsem měla Jirku u sebe. Hojila jsem se dobře, bolesti byly, co si budeme povídat, ale mimčo je prostě silná motivace 🙂
TeĎ čekám v září druhýho kluka, otěhotněla jsem teda brzo (neplánovaně), takže rozestup máme jen šestnáct měsíců. No, jizva vypadá fajn.
Ráda bych rodila vaginálně, mojí doktorkou mi bylo řečeno, že mě nenechají přenášet (mám těhotenskou cukrovku), ale i kvůli jizvě. Vedení porodu záleží na velikosti mimča a stavu jizvy.
Upřímně, hrozně mi chybí to "uvítání v životě" - prostě nemám žádný mezistupeň mezi "dítě v břiše a dítě v dupačkách", takže bych to ráda zažila, ten pohled na to čerstvoučký mimčo 🙂 Ale spinálu nebo epi se taky bojím.

Takže se uvidí 🙂))

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

Je fakt, že ten pohled, jak majaaito píšeš, na čerstvé miminko, bych taky chtěla zažít 🙂. Betynku znám po porodu jen z fotek. Měla z toho snažení se a tlačení se na svět, hrozně šišatou hlavu 😖, ale ani to jsem neviděla v reálu ☹. Taky, jak maminy popisují ty další hodiny strávené s manželem a miminkem mi jsou úplně cizí. Já jsem se probrala sama a ve velkých bolestech ☹.

majaaita
20. kvě 2008

Lucky.lady, já mám fotky až z inkubátoru - a malýmu bude za chvilku rok a já si stejně furt říkám, že snad manžel fotil jiný dítě. Je to příliš neuvěřitelný, neumím to vysvětlit.

lucky.lady
autor
20. kvě 2008

já Ti rozumím. Já jsem zase nic moc necítila, když mi malou přinesli. Prostě se ten mateřský cit někde zadrhl. Četla jsem to už od více mamin... psaly to samé. Že ke svému dítěti nějakou dobu nic necítili. Zní to hrozně, ale prostě se nějak narušily pravidla přírody... Taky má asi žena po císaři sama co dělat se sebou a děsí ji představa, že ji to malé potřebuje ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru