Zažila jsem císařský řez i "přirozený porod"

lucky.lady
13. kvě 2008

Zažily jste oba druhy porodu? Který dřív? Pocítili jste rozdíl v laktaci? Taky by mě zajímalo, jestli jste měly dva císařské řezy za sebou, jak jste se "vyhrabaly" z druhého?Je lepší celková narkóza, nebo jen epidural? Vím, že už tu podobné téma je ve slovenské verzi, ale nenašla jsem tam to, co se doufám bude psát tady 😉 . Děkuju

zanulav
13. kvě 2008

TAK JA ZAŽILA PRVNÍ POROD BYL UKONČEN CÍSAŘEM, NEPOSTUPUJIÍCÍ POROD SYN MEL 5100KG. BOLESTI SLABE,MYSLÍM KONTRAKCE. A DRUHE TEHOTENSTVÍ JSEM RODILA PŘIROZENE TED V DUBNU SE NAM NARDIL SYN 4KG. U DRUHEHO TEHU MI HROZIL TAKY CÍSAŘ MĚLA JSEM TĚHU CUKROVKU,ALE POPROD BYL RYCHLY NEBYL DUVOD JÍT NA CÍSAŘ VYVOLANÍ PROBĚHLO V 11 HOD A VE 13 HOD BYL NA SVĚTE. ALE KAŽDOPADNE CÍSAŘ JE LEPŠÍ VŠE BYLO MENE BOLESTIVE JAK KONTRAKCE TAK PO CÍSAŘI MELA JSEM CELKOVOU NARKOZU. A BYL JSEM FIT, NEŽ PO PORODU. POROD DOCELA V KLIDU ALE NEŠLO MI TLAČENÍ. ALE PO PORODU MNE VŠE BOLELO PANEV,ŠITÍ, PROSTE VŠE. NAVÍC JSEM DOSTALA KVASINKOVY ZANET. A LAKTACE V POHODE U MNE STEJNE JAK U PRVNÍHO SYNA TAK I TED. KOJENÍ SUPER ZATÍM ŽADNY PROBLEM. TAKŽE URČITE LEPŠÍ CISAŘEM. TAK SE MEJTE AHOJ 😵

lucky.lady
autor
13. kvě 2008

zanulav: moc děkuju 😉 . Bylo mi řečeno, že když řeknu doktorovi řeknu, že mě jizva po císaři bolí a táhne, tak že nebudou nic riskovat a vezmou mě na plánovaného... Ale vůbec jsem nevěděla ☹ . Císařem si připadám tak trochu ochuzená o ten velký porod. Na druhou stranu... První porod jsem rodila 12 hodin přirozeně. Bolesti jako blázen. Nesestupovala, tak to taky šmikli... Já jsem byla vyčerpaná z kontrakcí a ještě do toho tu jizvu, která první 3 dny šíleně bolela. Do toho vstávat každou chvilku k miminku. Tak jsem si říkala... Druhý porod bude třeba rychlí a víc si to všechno užiju... Ale co když ne. Plánovaný císař je taková jistota a asi je i výhoda, že dítě nebude mít poporodní trauma. Ještě bych potřebovala znát nějakou fintu, jak se po císaři co nejrychleji zotavit ještě v porodnici 😀

lucky.lady
autor
13. kvě 2008

jooo a ještě jedna věc by mě zajímala... Když už má někdo plánovaný porod, je v den termínu porodu? Nebo třeba když je mimčo velké, že by ho vzali o den dřív?

lucky.lady
autor
13. kvě 2008

Jsem ťunťa... ne o den dřív, ale třeba o 14 dní dřív 😀

zanulav
13. kvě 2008

lucky lady a tobe ted hrozí císař? Oni mne take ujištovali že ho budu mít ten cisař ale fakt nebylo potřeba když bylo vše o.k. Jo víš co ja prave mela tehu cukrovku a hrozilo že bude velky tak jsem šla na vyvolaní porodu ve 38 tt. mel odhad vahy 3700kg no a nakonec mel 4000kg. Jo a jak byt fit po cisaří to fakt nevím, ale mužu ti říct že ja fit byla po cisaři než ted po porodu. Jo jizva bolela šilene nemužeš se ani smat hrozny ani kychnout. Jo a navíc u druheho tehu mne jizva bolela tahala atak. ale to je pry normalní taky jsem to chtela uhrat u porodu že mne to bolí ale neriskovala jsem to nebot mne to u porodu fakt nebolelo. A určite když jsou komplikace tak ti to naplanujou ten porod no spíše vyvolaj. uvidíš jsem zvedava jak pak dopadneš. držím ti palce

petule.h
14. kvě 2008

Ahoj, pokud máš naplánovaný porod, tak je to vždy na termín, nebo dle komplikací určitě i dřív.já jsem taky zvědavá co te´d bude, první byl císař a jelikož nemohu mít vyvolávačky, pač mi způsobili skoro prasknutí dělohy, tak taky uvidíme..já se nechtěla otvírat...jinak zanulav: souhlaS nemůžeš kýchat, smát se, to je hrozné, ale já rozhodně budu za druhého císaře ráda 🙂

lucky.lady
autor
14. kvě 2008

zanulav: já jsem zatím byla jen u svého gynekologa, který je tak nějak flegmouš, takže když se ho na něco zeptáš, tak řekne: i to se může stát... 😠 Mimčo zatím nevypadá větší než by mělo být (dcera byla docela velká 4250g). Chtěla bych mít v hlavě srovnáno, co vlastně chci, kdybych náhodou měla tak nějak na výběr. Nepočítám, že by se mnou někdo vedl dlouhý rozhovor, ať se milostivě rozhodnu 😀 , ale co když vážně stačí říct, že Tě jizva bolí... V té bolesti po operaci vidím právě obrovské mínus... Tehdy mě nějak škrábalo v krku a pořád mě to nutilo kašlat. No peklo. Ale byly se mnou v porodnici ženský, který se totálně roztrhly, vylezl jim konečník a taky vypadalo, že mají co dělat samy se sebou... V tom císaři vidím tak nějak výhodu, že prostě víš, kdy to bude, nehrozí komplikace, které ženám hrozí když poprvé rodily císařem... No dilema holky 😀 . Mamča se mi už směje jak to všechno řeším dopředu a že řeším blbosti 😀 .

zanulav
15. kvě 2008

lucky lady chapu určite obavy jsem měla i ja. protože jsem se strašne bala že mi praskne jizva když budu tlačit. ale vidíš nakonec jsem porodila normalne navíc mi nemohli pomoct tlačit na břicho protože by mi mohli tu jizvu asi prasknout nevím. Ale jak mi davali kapaky oxytocin na vyvolaní tak museli mi dat nízke davky aby asi kvuli kontrakcím nevím aby no proste potom cisaří museli byt trošku opatrní. Navíc vidíš jaměla těhu cukrovku byl malinko větší a vidíš nešla jsem na cisař, ja si myslím že ti to vyvolaj a pokud to nebude ten porod postupovat tak ti to zas ukončí sekcí. Jelikož u mne to bylo rychly tak nebyl duvod na sekcí, a bala jsem se strašne porodu a přežila jsem to. Ale vadí mi u doktoru ja nekdy přemyšlej nebo čekaj atd. Jako kdyby ženske co maj 1 sekcí nemohli jít automaticky zas sekcí že?

jityna
16. kvě 2008

Ahoj holky,muzu se pridat?ZA 14 dnu me ceka cisar.Nejdriv jsem byla rada,ale ted zacinam mit trosku obavy,jak to zvladnu.Budu mit narkozu,mate nekdo zkusenosti?ZA jak dlouho se proberu a hned mi daj mimi?JAK se vse hoji po cisari a jak dlouho se musi byt v nemocnici?BYli jste na JIP,nebo hned na oddelani?Diky vsem za jakekoliv info!Hezky den.................

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

jityna: já jsem zažila císaře právě s prvním dítětem. Už jsem se o tom zmiňovala výš, proč právě císařem... Nevím, jestli to bylo těmi 12ti hodinovými kontrakcemi, nebo císařem samotným, ale byla jsem potom několik dní úplně k ničemu. Byla jsem v celkové narkoze. Mám to všechno dost rozmazané, ale mám pocit, že mě po zašití probudili. Ukázali mi miminko a řekli, že je to holčička. Potom jsem zase asi usnula. Probudila jsem se na JIPce, bolelo mě celé tělo. Vůbec jsem se nemohla hýbat a měla jsem šílenou žízeň. Ale napít jsem se mohla až po nějaké době, takže to bylo nepříjemné. Když jsem mohla konečně pít, tak mi dávala pít sestra brčkem (protože jsem se vážně nemohla ani hnout). Vůbec ale netuším, jak dlouho to bylo po operaci. Asi jsem více-méně celou dobu na JIPce prospala. Za tu dobu mi malou přinešli 2x k přiložení. Vážně vůbec nevím, jak dlouho jsem tam byla. Bylo to ještě navíc v prosinci a tma byla i přes den 😒 . Byla jsem tak hotová, že jsem se ani nikoho na nic neptala. Potom mi vyndali dren z rány a asi i cévku. Potom hezky šupky dupky po svých do sprchy, kde jsem byla ráda,že vůbec stojím, takže mě sestra ošplouchla vodou, pohla mi do košile a zavedla mě na šestinedělí. Tam už mi nosili malou každé dvě nebo 3 hodiny k přiložení. Od druhého dne na šestinedělý už jsem ji měla 24 hodin u sebe.
Já na to vzpomínám vážně nerada, protože takhle neschopná a bezradná jsem byla poprvé v životě. Nedávno kamarádka rodila císařem jen s epiduralem a pár hodin po porodu mi volala a byla celkem v pohodě, takže tě vůbec nechci strašit a je možné, že mi to prostě jen nějak nesedlo, nebo byla vražedná kombinace dlouhotrvajících kontrakcí a císaře. Sama jsem zvědavá, jak to zvlávdnu tentokrát. A hlavně řeším otázku jestli celkovou anestezii, nebo jen epi.

Ale neboj 😉 . To zvládneme. Tak po čtyřech dnech už člověka ta jizva ani nebolí a vše je mnohem lehčí 😀

jóó a abych nezapomněla... v porodnici jsem i s JIPkou strávila 7 dní. Kdyby měla malá zahojený pupíček a očkování, tak nás pustili o den dřív 😉

zanulav: tak uvidíme jak to nakonec bude se mnou 😠 . Na kontrolu do nemocnice půjdu až za 7-8 týdnů, a tam se snad dozvím víc.

zanulav
16. kvě 2008

jitunko tak ja mela celkovou narkozu maly se narodil v 10 20 hod a ja byla ve 12 hod probrana z narkozy. Je to fakt hrozne jao že te bolí ta jizva bojíš se kychnout zasmat se no hrozne par dnu a přejde to nevím jak koho. Ja ležela na jipce, do druheho dne a maleho mi ukazali až večer. A leží se vesmes 7 dnu po cisaři. A jizva se mi hojila dobře. A jakto že maš automaticky celkovou narkozu? nemužeš si vybrat spinal nebo epidural? a čekaš první mimi?

zanulav
16. kvě 2008

Lucky lady no hlavne pak dej vedet jak jsi dopadla, no taky vzpomínam že žízen byla hrozna, po cisaři.

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

zanulav: já jsem taky slyšela, že v některých nemocnicích dávájí epidural jen když se jedná o přirozený porod, který nakonec vezmou sekcí. Když je plánovaný, tak automaticky celková narkóza. Když o tom teď tak přemýšlím, tak mám pocit že mi PA taky říkala, že u nich provádějí plánovaný jen v celkové... Kruciš, úplně jsem na to zapomněla.A co Ty přímo po tom císaři? Jak se Ti chodilo? A neřekli Ti jak by to bylo event. se třetím dítětem?

nikka.vo
16. kvě 2008

lucky, právě že dost často je plánovaný císař s epi 😉 , teda co já slyšela 😉 ... v Podolí v Praze jsme měli čaj v hrníčku s pítkem, z kterých pijou děti (něco jako kouzelný hrneček do aventu, ale trochu sockojidnější 😀 ) a to byla paráda, protože se pilo v leže. Možná neni od věci si jeden obyč pořídit na pokoj, aby sis nemusela pokaždé sedat 😉

Já jsem taky zvědavá, jak budu rodit druhé, ale už císaře nechci, chci zažít klasický porod, měla bych jinak pocit, že jsem o něco důležitého přišla 😔 a to jak jsem nebyla oukej pár týdnů a nemohla jsem s malého tolik užít, mě stresovalo. Ani chovat jsem ho pořádně nemohla 😖

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

nikka, tak asi jak kde. Kamarádka rodila v Podolí, kde se jí neptali a automaticky jí dali celkovou. Jiná kamarádka zase rodila v Motole a tam jí dali vybrat, nakonec šla ale epiduralem, doporučili jí to lékaři. Já si právě taky říkám, že bych ráda začila ten klasický porod. Už kvůli tomu, abych byla víc fit než po císaři, ale všechno má svoje pro i proti ☹ Každopádně císař není nic příjemného, to je jasné.

petamarketka
16. kvě 2008

Tak já jsem měla podobný porod jako lucky lady - 10 hodin jsem rodila normálně ale malá nešla a nešla a pak už byly i ozvy špatné, málo kyslíku tak ji vyndali 😔 (mimoch. také v Podolí)
Teď se snažíme od druhé mimi, ráda bych rodila klasicky. Taky si připadám hodně ochuzelá o ty první chvíle s mimi a manželem. Markétku mi ukázali až po 5 hodinách....

Pokud ale bude muset být druhé také císařem, tak já bych asi znovu rodila v plné narkóze. (U prvního por. mi vybrat nedali - byl to akutní císař a nemohlo se na nic čekat) Já bych se u Epi bála, že budu něco cítit,( jak mě řežou, jak tahají mimčo z bříška, a já jsem veliký srab. Normální porod ano, ale operaci v přímém přenosu bych nezvládla 😅

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

petamarketka: Mně nejdřív zkusili řezat v epi. A jak jsi psala... cítila jsem, jak mě řežou, tak mě popadla panika a začala jsem křičet ať mě uspí 😀. No blázen no... Ale říkala jsem si, že kdybych bývala nějak zvládla epi, tak jsem se z toho třeba potom líp dostávala. Jako že je celková narkoza záhul pro organismus... A jak jsi Ty zvládala ty první hodiny a dny po císaři?

petamarketka
16. kvě 2008

Lucky: já si to už moc nepamatuji. Vím, že to moc bolelo, že jsem nemohla chodit, tak ty tři dny, smát se, kašlat, zvednout se z postele... Ale jinak psychicky atd - to jsem byla nadšená. Nebyla jsem nijak unavená, vyčerpaná. Nebýt té bolesti z jizvy tak vše ok 😉

Lucky: no, jsem ráda, že mi potvrzuješ, že to tak doopravdy je. Že cítíš ten řez - i když ne bolest. Já bych asi taky zpanikařila! Určitě. DOufám, že to nebudu muset u druhého řešit!

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

A nevíš, čím to je, že ty prckové nesestupují? Myslelal jsem, že je to tím, že byla dcera velká (4250g a 52cm) a že mám úzkou pánev. Ale doktor mě ji teď znovu přeměřoval a konstatoval, že nijak zvlášť úzká není. Tak nevím ☹
Já se nejvíc bojím toho, že se bude opakovat ta samá situace jako při prvním porodu ☹ .

Jó a holky, nevíte, když bych tedy rodila druhé dítě přirozeně, tak mě ho budou automaticky vyvolávat? Nebo to bude probíhat jako normálně že budu třeba 9 dní přenášet a čekat až mi začnou samy kontrakce?

nikka.vo
16. kvě 2008

lucky, víc proti má asi císař podle mě... já krom tlačení zažila i bolesti po dvou minutách a tlačení je podle většiny už to ,,nejmenší,, . Po císaři nevidíš miminko hned, neužíváš si ho od prvního okmžiku. přijdeš o ty první společené minuty s manželem a miminkem 😔 Bolí tě nekutečně jizva, já teda energii neměla pooperaci, nemůžeš moc chodit první dny, natož chovat miminko, kojení taky nic moc příjemného první dny...

Klasický porod je asi víc nepříjemný miminku a hrozí ti šití,ale to je tak všechno. 😉 podle mě 😉 , co tak poslouchám lidi kolem mě, tak odchází maminky po svých na pokoj a jsou ok. Záleží jak dlouhý porod je, to je jasné, ale myslim, že den dva na vyspání a jseš krom bolesti po šití v pohodě 😎
Z císaře se vysekáváš dýl. Jo a taky se mi zdá, že kohokoliv jsem viděla po císaři, tak se mu hůř zatáhla děloha a mají i větší bříško po porodu, nebo jim to trvalo minimálně o dost dýl, než ho měli jakš takš jako před porodem 😉

nikka.vo
16. kvě 2008

lucky, u mě to bylo tak, že Dominik byl ještě asi dva dny před porodem hodně nahoře, doktor říkal že to na porod vůbec nevypadá, jenže kontrakce začali a Dominik vlastně nebyl ještě ani sestouplej v pánvi. Možná proto nepostupující porod. Kdyby byl v pánvi pár dní před porodem, tak by asi porod klapnul 😔

petamarketka
16. kvě 2008

Lucky: Nevím čím to... Ale my to máme v rodině. Teda mám to po mamce. Markétku jsem přenášela 9 dnů, 17.7. jsem šla na vyvolání. První den na mě ty tabletky nezabraly, 18.7. mi dali nějaké silnější, po kterých mi hned začaly kontrakce, prdla voda, ale Markét byla stále nahoře....... ani na hlavičku dr. nedosáhla.... 😖 Mamka porodila tímto způsobem 4 děti - všichni jsme vyvolávaní. Ale bez císaře - tenkrát prostě ležely mamce 2 sestřičky na břiše a loktama nás tlačily dolů. Když mi to mamka vypráví, mám husí kůži! 😝

Takže nevím čím to. Ale já to mám asi po mamce 🙂

nikka.vo
16. kvě 2008

Petamarketka - já uvažuju, jestli půjdu rodit zase do Podolí, protožě oni k císaři dle mého názoru přistupují nějak moc často, na můj vkus.

nikka.vo
16. kvě 2008

jinak si myslim, že se to u druhého neřeší, prostě počkají jestli se porod rozběhne a když ne, tak vyvolají těch 14 po max.

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

nikka: moc děkuju za názor 😉 . To jsem si potřebovala přečíst. Uvidíme ještě, co mi řekne doktor. Třeba taky řekne, že je mimčo moc velký a ani se mně nebude ptát. Ale jinak bych asi taky ráda zažila ten klasický porod. Mně bylo po císaři jak na umření a teď mám z toho všeho dost strach. Když si čtu, jak ženským probíhal klasický porod, tak musím říct, že závidím. Musí to být krásný myslet jen na miminko a nemít bolesti. Já první 4 dny měla takový bolesti. Jizva se mi nějak namohla a byla děsně horká a šíleně bolela. A k tomu přišlo poporodní blues (nevím jestli přímo poporodní deprese) ale z miminka jsem opravdu tak nadšená nebyla. Ta láska přišla až tak po 14 dnech, po měsíci, co jsme byli doma. Ještě navíc byly sestry v porodnici dost neochotné a to mi k tomu všemu vůbec nepomohlo 😢

petamarketka
16. kvě 2008

Nikka: já ještě tak půl roku po porodu vypadala jak v pátém měsíci. To je pravda 😝 Teď už se krásně zatáhlo 😉
Já taky závidím všem, co rodily normálně!!!!!!! Moc!!!!!!!! Když to slyším, tak mám slzy v očích. Nebo když vidím ty fotky jak si maminky drží ty uzlíčky už na porodním sále na břiše. Já Markét viděla až v noci a kvůli narkóze si to ani moc nevybavuju. Jen vím, že se mi v tu chvíli nelíbila 😀 😀 😀 Myslela jsem si, že to snad ani není možné, aby se matce nelíbilo její mimčo....

Samozřejmě že teď už je vše jinak a máme tu nejkrásnější holčičku na světe 😀 😀 😀

petamarketka
16. kvě 2008

Nikka: s tou četností císařů v podolí souhlasím. Ale u Markét fakt nebyl zbytí. Na monitoru byla chvílema 0 - žádné ozvy. A Markét stále vysoko. Věřím, že tenkrát udělali dobře!

Jen přemýšlím, že kdyby mi ten porod nevyvolávali už 9. den ale třeba až 14. den přenášení , tak že vše mohlo být jinak. Ale tenkrát jsem byla ráda, že už to budu mít za sebou.....

petamarketka
16. kvě 2008

Já jsem pro Podolí rozhodnutá i příště... 😵

lucky.lady
autor
16. kvě 2008

Podolí je asi dobrý. Já jsem tam bohužel nestihla registraci ☹ . Ale chci rodit v Benešově, kde to vypadá moooc hezky i personál se mi zdál super, tak uvidíme.
No a k tomu přenášení... teď v pondělí jsem byla na předporodním kurzu a tam nám PA říkala, že max. je 10 dní přenášení, prý podle nějakých norem lékařské komory, nebo co... Ale fakt nevím

nikka.vo
16. kvě 2008

Petamarketka - u Dominika bylo to samé, taky na prd ozvy, na 0 to nespadlo, ale asi na 50 i mín, ten strach byl hroznej 😔 , navíc měl dvakrát pupečník kolem krku... jsou případy kdy je to lepší. Ale kamarádka rodila u Apolináře, taky měli špatné ozvy, asi ne tolik, ale špatné byly a nakonec odrodila normálně 😉 ...

Jinak jsem byla neskutečně spokojená, to jako joooooooooo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru