Zbytečný císař. Mám pocit, že se to nemělo stát

zdenkazdenula
27. zář 2010

Ahojte,rodila jsem císařem a dle mého názoru to nebylo nutné, jelikož prcek měl být obrovský a realita nebyla až taková. Problém je, že se tím pořád trápím, i když jsem samozřejmě ráda, že mám zdravé dítě. Nelíbí se mi ošklivá jizva, visící břicho a mám pocit, že se to nemělo stát. Pořád se tím trápím. ☹ Zažil jste někdo něco podobné?

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 no malá měla odhad 4045 a hlavně velkou hlavu - 37 cm. Nakonec měla ještě víc, skoro 4,2. Já mám úzkou pochvu, mívám problémy i při sexu, při prohlídkách. Jenže u nás tě doktoři vůbec neposlouchaj. V poradně mi řekla doufám, že mi jako nenaznačujete že chcete císaře, to porodíte v pohodě. No a výsledek byl takovej, že kdyby to poslední tlačení nevyšlo, tak šla kleštěma. Doktorka furr lamentovala paní je úzká, myslela jsem že jí pošlu fakt do prd....Tlačila jsem skoro dvacet kontrakcí krát dvě tlačení v každý kontrakci. Na konci jsem usínala. Posledních pět mi rajtovaly na břiše, to vůbec nešlo proti tomu tlačit, to je fakt nepředstavitelná bolest.

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 no mně to odbornice z Apolináře nechaly zajít tak daleko, že císař nešel udělat. Byly pěkně nervní, manžel mi to pak říkal, že měl poprvý v životě opravdu strach, když je viděl a poslouchal jak se radily opodál.

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka jo je to děs taky po mě rajtovali a vztekali se že to není možný že to musím dát a nedala malý měl modřiny na ramínkách chudák see tam nevešel pak za mnou byli že by se normálně ven nedostal je fakt že úzká nejsem ale zabrat mi dal

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka někde jsou na přes tlamu mojemu ani neřekli co se děje jen mi říkal že z ničeho nic jich tam bylo snad 20 a honem mě chystali nikdo mu nic neřekl co semnou bude až pak se dozvěděl že císař a tak

mpavlinka
11. lis 2010

Já chci příště rodit sekcí, měla bych mít indikaci, tím že jsem tržená do konečníku a jizva je obrovská a rozšklebená, tak tkáň ztratila elasticitu a prdne to při dalším porodu znova. A to teda podruhý opravdu nechci zažít. Stačí že mám trvalý následky, nemíním to pokoušet znova.

antana123
11. lis 2010

tohle se porodit nedalo:

antana123
11. lis 2010

já bych chtěla rodit normálně ale myslím si že k vůli jeho velikosti mě nikdo nenechá

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 to je hrůza. No mne manžel defakto odrodil, jim pomáhal mi držet nohu, páč jsem se hrozně svíjela. Takže viděl všechno komplet a říkal že ten zvuk jak se to celý trhlo byl fakt děsnej plus jak vytíraly krev, byly tam kaluže. Obdivuju ho, že to dal, já nevím jesi bych to zvládla vidět.

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 měl taky obrovskou hlavu viď... No hele ještě že jsi nerodila normoš, to by ho tahali kleštěma ☹

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka o chlapi něco vydrží i já jsem vděčná že ten můj tam semnou byl

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka jo jo to mi říkali

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 a víš co mne štve nejvíc - jak všechny celebrity roděj císařem, děti kolem třech kilo, indikace žádná 😠 😠 A když by císař měl být tak ho neudělaj 😢

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka o tohle taky nechápu nemám slov 😲 třeba ted Krajnová 2,8 a císař možná byli komplikace ale to člověk neví napíšou to u všech hvězd

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 myslím, že když půjdeš do Apo že tě normálně rodit nechaj. Jsou velkými zastánci přirozeného porodu, bohužel si myslím že někdy je to za každou cenu a pak to dopadne jako u mě.

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka bohužel jsem až ze Zlína takže mě čeká to co ted

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 no známá mi říkala že se zná s doktorkou z Podolí a když tam rodila Ivanka Gottová, tak chtěla rodit druhou dcerku přirozeně a oni jí vnutili císaře, pro případ komplikací kdyby se zadrhl normoš porod, že si to nechtějí dovolit. Ale to hrozí u každé ženy. Jen celebritám prostě umetou cestičku. Osobně si myslím, že není nad přirozený porod, ale pokud se to zadrhne jako u mě, je lepší císař.

mpavlinka
11. lis 2010

@antana123 aha, no jasně, mohla jsem kouknout do pasu. No hele ber raději císaře než aby ti mimi tahali kleštěma. Plus teda prasknout do konečníku fakt nikomu nepřeju. Dva měsíce jsem byla na lactulose (ředí stolici) a stejnak jsem měla pořád zácpu, brečela jsem při každým vyprazdňování. Svěrač je totiž povolenej a nejde moc tlačit. Už se to začíná zlešpovat, ale cca měsíc jsem jím vůbec nevládla. ☹

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka jo jo souhlasím není nad přirozený porod,ale takové komplikace jako si měla ty měli řešit císařem

antana123
11. lis 2010

@mpavlinka budu muset končit vzbudilo se mi dítě zatím pa 🙂

mpavlinka
11. lis 2010

mně dítě usnulo, jdu něco dělat 🙂 papa

zdenkazdenula
autor
11. lis 2010

Holky, já se z toho císaře už vzpamatovávám, jen mě štve to visící břicho přes jizvu. Kdyby to břicho bylo normální, tak se na to už vykašlu a řeknu si, že jsme oba zdraví a udělali jsme pro to vše, co se dalo.
Faktem je, že u císaře mi mimčo z břicha tahali dlouho, nešel ven, tak to tak asi mělo být, když si představím, jak by ze mě páčili kleštěma ☹

mpavlinka
11. lis 2010

@zdenkazdenula to si raději ani nepředstavuj a buď ráda za jizvu byť je jakákoliv. Jednak bys měla rupturu jak já, protože kleště tě děsně potrhaj a co je horší, malýho by mohli ošklivě poškodit, děti pak mohou být postižené. Takže buď ráda že to tak dopadlo.

zdenkazdenula
autor
11. lis 2010

mpavlinka-to je asi fakt. NAvic malej byl v brisku v den cisare hlavou napric (predtim ale hlavou dolu) a asi by se uz neotocil. Nevim.

mpavlinka
11. lis 2010

@zdenkazdenula no, má kolegyně v práci vždy říkala, že v životě je vše jak má být, že všechno má svůj smysl, jen ho třeba objevíš později (nebo by ta situace jinak dopadla hůř)... Já dopadla špatně, ale malá je zdravá a čert ví co se třeba při císaři mohlo stát... A u tebe to může být opak (i z toho co píšeš). Takže prostě to tak mělo být a uvidíš že bude lépe, jizva se zlepší 😵 . Nezapomeň, že vždy to nejhorší připadá člověku samotnému, ostatním to nikdy takový nepřijde.

collette
11. lis 2010

@zdenkazdenula Buď ráda, že je malý v pořádku a Ty taky, i když s bříškem, ze kterého nejsi nadšená. Je lepší, když odhadují velké dítko, udělají sekci a narodí se mrně, než když odhadují malé, nechají to přírodě, malé je ve skutečnosti obřík a něco se poondí. Přirozený porod také nemusí být výhra. Mluvím z vlastní zkušenosti. Malý šel rychle, porod super, ale blbě jsem se trhla, mám za sebou 3 operace, pokažené první 4 měsíce života s Kubíkem a pořád ještšě nevím, jak to bude dál. Co bych dneska dala za císaře. Ale hlavní je, že Kuba je zdravý. Nemá cenu nimrat se v tom, co už bylo, člověk pak riskuje, že mu uteče i to, co je teď. A odpověz sama sobě: kdybys měla možnost volby mezi životem s krásným bříškem, ale bez malého a životem s bříškem, které se Ti nelíbí, ale s krásným pr'dolkou, co bys zvolila?

mpavlinka
13. lis 2010

@collette jo ty měsíce co jsme byly nemožný nám nikdo nevrátí viď... Mmch mám trvale poškozený svaly pánevního dna - dobré což 🙄 😝 😠

fiallinka
13. lis 2010

@zdenkazdenula já jsem zažila hodně blbě akutního císaře, který nutný byl, takže to už neřeším - ale k tomu břichu - z toho jsem byla vytočená, bylo to hnusné, ale fakt se to časem změnilo, ale až třeba za rok, mám pocit 🙂, vydrž 🙂

zdenkazdenula
autor
14. lis 2010

Fiallinko-díky za naději 😉 . To hnusný visící břicho se mi hnusí a bazén je pro mě tabu, tak vydržím a snad bude líp. Díky.
Jsem ráda, že se tu můžu svěřit. Doma na mě koukají jak na blázna. ☹

hehena
10. bře 2011

@zdenkazdenula Zdenko i já mám dost podobný myšlenky (takže tě chápu), přestože samozřejmě za naše zdraví všechno stálo, ale přesto se toho pocitu zbavit nemůžu! nějak jsem sama nečekala, že to bude těžší se s tím vypořádat... druhak jsem se po císaři nehojila nejlíp a dost se bojím dalšího a samozřejmě (i když opakuju, že zdraví je nejdůležitější) je mi líto, že nezažiju normální porod - i když to, co popisuje mpavlinka, to bych zažít teda nechtěla, to je jasný!!!!
jsem kardiak, měla jsem před časem větší potíže a vidíš i já přesto pochybuju, jestli byl císař tak nutnej.... až do 40tt jsem měla rodit normálně, bo oba mí kardiologové řekli, že to nevidí jako problém - až jsem si připadala jako simulant 🙂) (jeden přímo z Ikemu) a gyndař tudíž do toho nijak nezasahoval.... navíc měl gyndr. monitor, tak jsem do porodky nespěchala, no a když jsem dokvačila do podolí, tak jsem způsobila nevídanej rozruch 🙂))) takže jsem nakonec o pár dní později rodila sekcí u Apolináře... každopádně si myslím, že císař je operace a těžko říct, co tělo zvládá líp... ale rozumově samozřejmě chápu, kdo by to chtěl riskovat, že jim tam při dlouhým porodu zkolabuju a začne boj o vteřiny....

hehena
10. bře 2011

jo a jinak je prckovi rok a to břicho stále nic moc :( hodně povolená břišní stěna, takže pořád vypadám jako těhule, jizva nepěkně zahojená 🙂)) tak ale pořád doufám, že třeba to fakt bude ještě aspoň o něco lepší 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru