Zkoušely jste někdo ricinový nápoj pro vyvolání porodu?

denousek
29. únor 2012

ahoj...zkoušeli jste někdo?a zabralo to? 🙂a kdy ?před terminem?nebo až po něm?a v jakém pměru jste to namíchali?díky

petraprostejov
2. bře 2012

@denousek - Ahoj, já fandím alternativní medicíně atd. ALE mám manžela chemika. Podotýkám, že považuje bio za zbytečné, strach z plísní za zbytečný atd., takže když už ON prohlásí něco za škodlivé, tak už je co říct. Ricin je podle jeho slov toxin, takže do ricinového oleje bych nešla, tím spíš v těhotenství...!!!

delis
9. čer 2012

ahoj a pomáhá to a kde se to da sehnat

weri1
9. čer 2012

nikdy bych do takové věci nešla.....a k porodu jsem si nepomáhala ničím . Prostě až miminko bude chtít ven, tak půjde, když nebude chtít, tak nepůjde ani po ricinovém oleji 😉

modrypitrisek
21. říj 2014

Jen dodám pro další brouzdající - ten nápoj se nedělá z ricinu (jed, jak správně podotýká Petřin manžel), ale z ricinového oleje. Ricin a ricinový olej není jedno a totéž, a ricinový olej vůbec ricin NEOBSAHUJE. Ricinový olej se získává lisováním ze skočce obecného, kterému se přezdívá ricin proto, že ricin obsahuje. Odtud název ricinový. Ale rozhodně to neznamená, že obsahuje ricin! Ricinový olej je tolikrát filtrovaný, že je VYLOUČENO, aby ricin obsahoval. A hádám, že do tohohle hypersuperkoktejlu se přidává hlavně proto, že má hoodně promašťující efekt, tzn. v žaludku bude hodně projímavý. A pokud vím, tak se i do projímadel přidává, takže jedovatý být už z tohoto titulu nemůže. A babské rady tvrdí, že hnačka porod vyvolá, tak možná na tomhle se zakládá i celý tyjátr s ricinovým koktejlem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru