Zkrácené děložní hrdlo. Setkaly jste se s tím?

monika6e
9. lis 2010

Ahoj holky, potřebuju poradit, jestli jste některá neměla něco podobnýho.
Jsem 27tt a teď už podruhé jsem měla křeče v břiše (možná to ale byly jen vazy). Nicméně mi teď při vyšetření zjistili, že mám zkrácené děložní hrdlo (to ještě na minulé kontrole před 3 týdny nebylo). Hraniční hodnota je max. 27mm a já mám dokonce 23mm. Takže mě hned včera šoupli do nemocnice. Jsem na kapačkách, ale pokud prý bude všechno ok, tak by mě zítra pustili na magnezku domů. S tím, že předčasný porod ale hrozí. Do konce prý určitě neodnosím. Měla jsem podobný problém už v 1.těhu - to jsem se od 31tt otvírala. A podruhé jde prý všechno rychlejc, takže to riziko tu je. Nesetkali jste se s tím? Co se ještě dělá se zkráceným děložním hrdlem?

minea
9. lis 2010

@monika6e Já ti asi moc neporadím, jen tě chci povzbudit - měla jsem podobný problém v obou těhotenství, kolem 27tt začalo tvrdnutí břicha a s tím související zkracování čípku. Na milimetry ti to neřeknu, můj gyndr to psal jako CS, které při každé další kontrole narůstalo. Brala jsem Mg a měla jsem se šetřit. Hospitalizovaná jsem ale nebyla. Co jsem v té době studovala v odpovědích na porodnice.cz, tak ano, předčasný porod hrozí, ale samotné zkrácení čípku neznamená předčasný porod - čípek může být zkrácený, ale může ve stejném stavu vydržet až do termínu. Je to hodně i o psychice. No a jak to dopadlo? První porod v 36tt, druhý porod čtyři dny před termínem. Tak držím palce 🙂.

valkil
9. lis 2010

Tak já když byla na kontrole ve 21+5, tak se mě doktor ptal jestli nemám po konizaci čípku? nebo co. Teď čekám 3. mimčo a nikdy jsem nic nepodstupovala, to by snad jako můj doktor věděl. Pak povídal, že to mám dobrý, že okolní vazy to drží. Tak jsem z toho byla tak paf, že jsem se nestihla ani na nic zeptat. Až pak mi to začlo vrtat hlavou. Ale normálně chodím do práce, břicho občas tvrdne, ale to je prý běžné. Tak se teď ale víc pozoruju, a o to je to horší. 😒
V průkazce žádné CS nemám, ale kdo to má po něm přečíst 🙂
Jinak poprvé jsem pár dnů přenášela a podruhé museli porod vyvolat, malé se nechtělo vůbec ven. Tak jsem zvědavá, jaké to bude teď. HLavně aby už to bylo 😅

monika6e
autor
10. lis 2010

@minea jj, já měla malou v 38tt a teď vyhrožujou, že to bude daleko dřív. Tak mám trošku obavy. I vzhledem k tomu, že malá byla překotně. A jestli takhle rychle - nebo rychlejc, půjde teď malej, tak mám o porod doma postaráno. A to mě fakt úplně netěší... Asi ale máš pravdu - je to o psychice, chce to být v klidu. Jenže já furt dělám, něco řeším, do toho jsme s manželem rozjeli rodinný centrum i se školkou, takže lítám jak hadr na holi. Holt asi budu na ty poslední měsíce muset trošku zvolnit a všechny "průsery" házet za hlavu. Jen kdybych to uměla....

silerovav
10. lis 2010

@monika6e Ahoj, já jsem teď byla ve 33.tt taky na kapačkách....rady doktorů - ležet, ležet, ležet... do ukončeného 36.tt. Včera jsem byla i u své doktorky a ta řekla že je dobré aspoň o 10 cm pozvednout postel, aby byla pánev nahoru a mimi netačilo hlavičkou na hrdlo. V nemocnici na tohle ale nehráli, prý je to zbytečné a stačí jen ležet. 😒 Určitě vydržíš, dokud nejsi otevřená, je to celkem dobrý. Já měla čípek 1,5cm. Hlavní je ale nepodcenit to, chápu že s malou doma je to asi mazec, ale u nás měl holt taťka OČR a teď hlídají na střídačku babičky. Drž se! 🙂

mamkamarketa
10. lis 2010

ahoj. ja jsem sice tenhle problem nemela, ale mam pomerne vaznou poruchu srazlivosti krve. Byla jsem cely tehu hlidana, ve vsech smerech a porad (od 24tt) mi byla provadena cervixometrie. muj porodnik mi to vysvetlil, ze hodne zen se stejnou diagnozou porodi predcasne a uz kolem 25tt se jim zacne zkracovat cipek.
Tak mozna mas trombofilni mutaci. rozhodne te nicim nechci strasit. pokud beres leky je vse ok. mozna by za to stalo udelat krevni testy. a nebo pokud je problem jinde, tak se hrdlo proste ,,zasije,, To se dela casto u zen, ktere o cast cipku prisly (karcinom) ay je vse ok a hlavne at je mimco zdrave!

monika6e
autor
11. lis 2010

@silerovav nooo, závidím, že jsi už 33tt, to už se dá zmáknout. Já už bohužel otevřená jsem - na půl prstu. Pustili mě sice domů, ale v pondělí na kontrolu a uvidí se, co se mnou dál. I když zlatý domácí prostředí, já ty nemocnice nějak nemůžu vydejchat.... 🙂 Jinak domácnost neřeším, od 5ti týdnů malé dělám, takže všechno děláme s tatínkem na střídačku. A teď jsme si založili i vlastní školku, kde učí právě manžel a paní učitelka, takže o malou je skvěle postaráno. A jak je doma, tak ji holt nenosím, nezvedám... ale stejně... add - máš pěkný termín porodu 😀

monika6e
autor
11. lis 2010

@mamkamarketa krev mám dobrou, ale díky 🙂

zuzuza28
13. únor 2013

Dobrý večer, mám prosbu, jsem ve 22tt a mám zkrácený čípek. Jsem po konizaci. Jsem hospitalizovaná a straší mě, že tu můžu být do porodu. Může mi prosím některá říci, z těch co byly hospitalizované, jak dlouho jste v nemocnici byly? S semnou nic nedělají, dosatala jem jednu kapačku a magnesium rozpouštět ve sklenici vody, jmneuje se to Magnosolv. Jinak nemám probémy žádný. Děkuji

tinkad29
12. čer 2022

@monika6e dobrý den, mohu se zeptat kdy jste nakonec porodila? Děkuji 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru