Zkratka VP znamená plodová voda?

marcela2222
6. led 2017

Ahojky holky, teď si čtu správu od doktorky a mám tam zkratku VP a na zprávě z 31+6 je psáno VP v normě, ale teď z kontroly v 37+5 je psáno VP na dolní hranici normy. Myslíte, že to přehodila a má to být PV což znamená plodová voda?? :-O Já jsem teď z toho úplně hotová, protože mi nic neřekla a tak mě to docela děsí, že bych tý vody měla málo..... Bojím se o malou, myslíte, že bych s tím třeba raději měla jet do porodnice na kontrolu nebo tak??

letalnica
6. led 2017

Ano, je to voda plodová 🙂 Pokud ti doktorka nic neřekla, nemusíš panikařit...

marcela2222
autor
6. led 2017

PV na dolní hranici normy a AFI což patří k tomu, to by mělo být to množství je 6-7 cm... Což mi příjde zatraceně málo...

kika_21
6. led 2017

@marcela2222 Jednou málo, jednou moc-také jsem byla jednou takhle kvůli málu vody vyplašená, ale dcera je zdravá.Zavolej dr. až to půjde a zeptej se-kdyby to něco znamenalo, poslala by Tě do nemocnice-nic to neznamená.

slimacikmia
6. led 2017

@marcela2222 no neviem, mne nameral najviac 5cm a povedal, že je to síce na dolnej hranici, ale stále v norme, tiež som sa obávala, ale malý je úplne v poriadku...takže ak toinič nepovedal, neplaš sa zbytočne ;)

marcela2222
autor
6. led 2017

@slimacikmia tak pokud jí je málo, tak se bojím, abych pak vůbec poznala když třeba praskne...

drakenn
6. led 2017

Proc se rovnou na vse Dr. nezeptas? Nikdo ti hlavu neutrhne!

slimacikmia
6. led 2017

@marcela2222 to spoznáš ... A drvivá väčšina pôrodov aj tak nezačína prasknutím vody, ale kontrakciami. Neboj, toto sú presne tie obavy, ktoré má každá prvorodička 🙂

marcela2222
autor
6. led 2017

@drakenn protože jsem to zjistila až teď, když jsem si četla zprávu, jinak mi na kontrole vůbec nic neřekla... jinak bych se jí logicky zeptala...

marcela2222
autor
6. led 2017

@slimacikmia Moc děkuji, snad vše bude v pořádku 🙂 Ve středu jdu na kontrolu a to už do porodnice, tak se tam na vše optám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru