Zlomenina klíční kosti při porodu. Stalo se to některé?

terkajesterka
8. led 2008

Stalo se některé mamince, že si miminko při porodu zlomilo klíční kost při průchodu porodními cestami? Zajímalo by mě, jak dlouho trvá, než kost sroste a jestli je potřeba nějaká následná rehabilitace?

Doktor mě trochu vyděsil když mi řekl, že pokud budou poškozeny okolní nervy, může jít i o trvalé poškození.

llucinka
8. led 2008

terko: Já měla při porodu zloměnou klíční kost, mojí mamce to nikdo neřekl, dozvěděla se o tom až tři dny po porodu. Každopádně, jednou je to zlomenina a bohužel to chlapeček bude asi cítit pořád. Já to třeba pociťuju, když se mění počasí nebo hodně pracuju jen tou jednou rukou. Ale není to nic hrozného, nakonec jsem se i vdala a mám už taky dítě 😀 Ale jinak asi moc neporadím... 😖

cert..ova
9. led 2008

ahoj, můj synovec, to měl taky a přišli na to až druhej den po porodu a nic s tím nedělali a nedělaj, to se prostě stává, mimochodem rodila u apolináře a tam moc dobře vědí 😉

terkajesterka
autor
9. led 2008

my jsme se to dozvěděli až při propuštění z porodnice, tzn. 4.den ☹

zanetka82
9. led 2008

ja se to dozvěděla až když k nam přišla domu dětska doktorka. řekla sem jí že se mí zda že se na jedno prso přísava huř a že chvíli plače než se chytne. skontrovala ho a řekla že ma zlomenou kliční kost. ale že to nic není že se to stava a že mu to samo sroste tak do měsíce. a bylo 😅 zvykl si na to teď je to ďablík

terkajesterka
autor
9. led 2008

takže do měsíce by to mělo být o.k.? Mně se taky na jednu stranu špatně přisává.

zanetka82
9. led 2008

jo myslím že to bude v pohodě. neboj to bude dobry 😅

terkajesterka
autor
10. led 2008

Včera večer začal poprvé trochu zvedat ručičku - do té doby jí měl většinou u tělíčka a nezvedl ji nad rameno. Takže je to snad na dobré cestě 😀

m.i.s.h.a.k
29. led 2008

Ahoj můj kmotřenec měl zlomenou kliční kost a museli s nímjezdit na rehabilitace a cvicit doma,malej se nechtěl na tu stranu otáčet,ale vše je ok a je to kluk a buk. na ty rehabky jezdili docela dlouho myslim do 4.mesice

terkajesterka
autor
10. únor 2008

nás zatím na rehabku nikdo neposílal, doktor říkal, že je to už pravděpodobně srostlý. Ale i tak mi příjde, že tu ručičku tak trochu šetří. Ale pohyb je už v plném rozsahu.

perada
11. únor 2008

Péťa měl taky zlomenou klíční kost...měla jsem kojit opatrně..ale Péťa u toho plakal, tak jsem kojila tak aby ležel vždy jen na té zdravé straně...měla jsem dávat ozor, jestli s tou ručičkou hýbá, zvedá ji apod. ..srůstá to tak těch 14 dní max. nesměla jsem ho dávat na bříško...no a srostlo to dobře, rebahilitace/cvičení nebyla nutná....vyděsilo mě to, ale jak jsem se dozvídala z okolí...mělo to dost miminek..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru