Změna tvaru dělohy po porodu

oltyllie
20. zář 2017

Dobry den,chci se zeptat,zda ma.nekdo stejne problemy od porodu jako ja. od porodu (mam uz 14mesicniho syna) mam stale problemy se sexem. Boli me to. S tim jsem byla uz u dr a rekl mi,ze to muze byt tim, ze se mi zmenil tvar delohy a doporucuje mi znova otehotnet. Tim se mi zase pry deloha zmeni do jineho tvaru a muze me to prestat bolet. Ale taky nemusi.. . Od devateho mesice nekojim, ale kdyz nemam ms,tak stale spinim 🤔 coz mi prijde taky divne,ale tohle mi zacalo teprve nedavno. A treti vec... nejdou mi.zavadet spravne.tampony. vzdy mi vyklouzne a poznala jsem,ze.mi to.nejde v sede,ale.kdyz si stoupnu jde to lip. Mate s tim take.nejaka z vas problem? Trosku.me to.uz nici. Kdyz sex boli a do toho neustale krvacim,je to dost otravne...

hribek
20. zář 2017

No mozna by te mel gynekolog poslat na hysteroskopii, podivaji se ti do delohy kamerou a zjisti co a jak. Me ted zjistili ze tam mam nejakej val...

annasmyckova
20. zář 2017

@oltyllie dělal ti dr nějaké podrobné vyšetření? není normální zažívat bolest a špinit pořád...může to být sestouplý děložní čípek - pak se dělá konizace (tak jsem to měla po prvním porodu), jestli je doktor flink a doporučuje další těhotenství, šla bych k jinému...

babanci
20. zář 2017

Další těhotenství mu přijde jako řešení? Hm, tak to bych asi změnila gynekologa.

1772
20. zář 2017

Taky si myslím, že nejde o změnu tvaru dělohy, ale spíše změnu v postavení a otočení děložního hrdla a čípku. Nevím, jestli by na tom něco těhotenství změnilo, jen při zvětšování dělohy se děložní hrdo s čípkem vyklene dopředu. Jinak bych této diagnoze vůbec nerozuměla.

oltyllie
autor
22. zář 2017

On vi zatim jen o bolesti,o spineni jeste ne. Ale hned jak mi skonci ms,musim se objednat,nebo spis az zase zavnu spinit. Aby videl "odkud to tece" kazdpopadne je to dost otravne. Rikal,ze tam zadnou.cistu nemam a na tu kamerku ted presne.nevim jak.se to.jmenuje,se mu me.posilat nechce a me se tam taky nechtelo. Je to bolestive?

oltyllie
autor
22. zář 2017

A co ti vlastne.znamena,ze mam.sestouply.cipek? Co se pak.dela?

hribek
22. zář 2017

@oltyllie tak to pak neni doktor, pokud mas nejakej problem, tak je potreba to resit... hysteroskopie neni bolestiva, je to zakrok na 15 min je to v celkove anestezii, rano jsem prisla na 9 a ve 12 me propusteli, 3 dny jsem pak spinila a po 14 dnech mela vysledek. podivaji se ti do delohy kamerou a vidi jestli je tam problem nebo ne

oltyllie
autor
22. zář 2017

Dekuju holky,po.ms budu resit s dr znova