1550g porodní váha - můj příběh

katkapavlik
20. zář 2018

A hoj maminky chtěla bych se s vámi podělit o můj horor při porodu.
Nečekaně 2 těh probíhalo naprosto v pořádku od toho prvního to jsem musela ležet 4 měsíce.
v tomto těh jsme měly nález na dawna ale ten se po odběru plod vody neprokázal paráda, tak jsem si užívala teh dál chodila jsem stále do zaměstnáni. ale pak při prvním monitoru už bylo na lékaři znát že se mu něco nelíbí byla jsem 35+5tt a to jsem si sebou na monitor vzala i staršího syna 6 let když mi pan doktor řekl že musím jet do nemocnice nic jsem si z toho nedělala měla jsem ještě skoro měsíc do porodu lékař mi řekl že váha miminka je 1850g a to je špatně
vyrazily jsme tedy se synem do nemocnice na neonatologii tam spousta dalších vyšetření venku přes 40 mazec a syn se mnou chudák po novém ultrazvuky mi lékář řekl ještě dnes budete rodit cooooooooo to ne vaše miminko má pouze 1550g nepřibírá váhově přestala vám fungovat placenta coooooo u vás v bříšku mu je špatně musí hned ven jinak bude postíženy v břiše bojuje s placentou musí proti ní pumpovat krev a to ho vyčerpává špatně mu byje srdíčko jak se to mohlo stát to se stává to byl šok syn seděl vedel mně ja brečela on také lékař mi dovolit na 2h opustit nemocnici sehnat hlídání a přivést si věci. Manžel v práci má maminka také ještě že mám 70letou babičku stále čilou jako rybu odvezla jsem jí tedy syna jela si pro věci po cestě zařídila hlídáni u maminky která si vzala dovolenou manžel mimo ČR
Vyrazila jsem tedy do nemocnice se slzami v očích co bude po příjezdu jsem byla mimo jen jsem na recepci řekla že mám rodit a sekla sem tam sebou na zem. převezly mne na předoperační vyšetření tak to bude cisařský řez no super můj příjezd byl ve 2h odpoledne a na sál jsem šla až v 8 večer nechaly mne čekat v andělu pomalu na chodbě vzaly přednostně paní co měla špatnej tlak to chápu lékař povídá nebojte se ve 3 půjdete vy a bylo z toho 8 nemohly sehnat anesteziologa coooo to je porodnice stres špatně bez jidla pití telefonu sama na chodbě v andělu. pak už jsem se tedy naštvala a povídám doneste mi věci ja jedu domu mam tu auto až budete mít čas zavolejte a já přijedu. no nepovedlo se po dlouhém čekání paní jdeme nato a to byla rychlost pamatuji si jen spoustu lékařu inkubátor . po porodu jsem se probudila v 9h jak mne převážely ze sálu jen jsem slyšela vše je v pořádku máte syna žije no alespon něco bolest šílená injekce na bolest nezabírají.Pak vydím sestru jak mi nese muj telefon prosim vas zavolejte manželovy že jste v pořádku opakovaně jsem volá boji se o vás ani nevím jak jsem to zvládla volám žiju vše je v pořádku zavoj zitra.. s manželem jsem se vyděla až za 4 dny pomalu brečel když mne vydel. ale ta hruza přišla potom syn se tedy narodil s váhou 1550g malinkej hubenej uzlíček jen kosti v inkubátoru a to jsemho mohla vydět po 2 dnech po operaci po 5 dnech už jsem mohla na oddělení za nímale další problém nemám hlídni pro staršího syna na tyden sestra mi povídá to je normální když máte ještě jedno dítě tet pojedete domu nebojte nejste sama je vás tady víc maminek které dojíždí malý stejne pořád spí a je krmen sondou přes nosik a pak sem přijedete a budete tady ležet než vám miminko pustíme domu hrůza ja mam nechat miminko samotné beze mne v nemocnici a kam dám staršího syna no prostě jsem musela domu cely tyden jsem tak každý den jezdila koukat a hladit do inkubatoru nastoupila jsem tedy za 7 dni manžel dostal konečne dovolenou tak se postará když jsem přišla ne neonatologii myslela jsem že jsem v blázinci všude tma šero ticho budovy na sebe namačkané koukaly jsme z oken do oken tak tady budu než bude mít maly 1850g a pak pujde domu mi tam byly cca 3 tydny přežily jsem to jsme doma sice mámeve 2 měsícich 3kg ale doma s rodinou do dnes obdivuji všechny lékaže a sestry že s miminek které vází pouze 500g vypiplají zdravé mimi a maminky které tam musí být třeba 3 měsíce

merope
20. zář 2018

Gratuluji ke zdá se dobrému konci - jestli dobře chápu, tak už máš malého doma. Držím pěsti, ať to zvládá i dál a vede se mu co nejlépe.

bartakova_veronika
20. zář 2018

tak to byl opravdu drobeček .. hlavně že vše dopadlo dobře 🙂 také jsem si potrpěla s malou 3 týdny v porodnici a to ještě 2 týdny před porodem .. takže dohromady 5 týdnů .... malá se narodila o dva týdny později než váš prcek ale naštěstí měla 2150 gramů jenomže nás zase nechtěli pustit dokud nebude mít 2450 gramů .. nakonec jsme šli s váhou 2420 gramů ... ale ve dvou měsících 3 kg to je slušné 🙂 malá měla ve dvou měsících 3260 gramů a to se narodila s větší váhou než ten váš prcek 🙂 teď je jí 11 měsíců a má cca 68 cm a 7300 gramů :D je to prcek už od narození ale to vůbec nevadí 🙂 hlavní je že to i tak drobné dětičky krásně zvládají a prospívají 🙂

katkapavlik
autor
22. zář 2018

@merope ano jsme doma necelé 3 tt děkuji.

katkapavlik
autor
22. zář 2018

@bartakova_veronika tak to jste si taky užila své věřím kdo to asi nezažije ten to těžko pochopí hodně štěstí i vám do budoucna
@bartakova_veronika

bartakova_veronika
22. zář 2018

@katkapavlik ano opravdu jsem si užila a celkově ten stres a to okolí v porodnici bylo na mě tak šileně moc všechno až jsem bohužel o mléko přišla a od 3 měsíců je na UM do té doby byla sice kojena ale nedostatek mléka takže se dokrmovala UM už v porodnici

marketa11112
22. zář 2018

Ahoj.ja rodila ve 30+5...1760 g, zhubl na 1470 g...syn mel krvaceni do mozku..12 dni jsem byla na udrzovani, v silnych kontrakcich, bez spanku,jedla jsem malo, ze 7 nabranych kil jsem mela 4 dole.....syn je nastesti zdravy....s dcerkou js byla na udrzovani 6 tydnu, pred tom jsem uz 6 tydnu lezela doma a po te jeste 4 tydny..donosila jsem do 38+4...asi12 tydnu jsem zila s 50 kontrakcema denne a 16 tydnu s tvrdym brichem pri jakemkoli pohybu..ale dali jsme to a dcera mela 3 kila..je zdrava, dnes uz ma 14 mesicu....
A ja cvok bych do toho sla jeste jednou, ake manzel se uz hodne bohi, tak uvidime

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru