Aktuálně - porodnice Most - rodit tam či ne?

joa.n
16. čer 2013

Milé čerstvé maminky,
moc vás prosím o váš aktuální názor na porodnici v Mostě. Rodit v Mostě či ne?
Mám určité zdravotní komplikace v těhotenství a tak mě sledují doktoři v rizikové poradně v Mostě. Nenutí, ale doporučují rodit tam.
Jsem ze Žatce a mám tak možnost rodit v Žatci, Chomutově nebo i Kadani.... ale přeci jenom jsem svědomitá a nerada bych něco zanedbala.. ☹ bojím se případných komplikací při porodu, ale na druhou stranu ty většinou negativní reakce (podotýkám že jsou vždy minimálně 2 roky staré) mě od Mostu odrazují.
Potřebuji se během pár týdnů rozhodnout, kde budu rodit.
Můžete se prosím podělit o své aktuální (max. 6 měsíců) staré zážitky případně upozornit nebo doporučit na určitý personál?? Předem moc děkuji... 🙂

kimby
17. čer 2013

doporucuji v prve rade prohlidku porodnice (nabizi bezplatne,staci si zavolat,jiz si nepamatuji kdy,kdy to probiha,tusim kazdou stredu???),dle toho si hlavne sama ujednotite myslenky,prohlednete prostory a muzete zeptat na co chcete. Me to pomohlo rozhodnout se. Ac nejsem cerstvou rodickou,rodila jsem 3/2010, byla jsem spokojena. https://www.modrykonik.cz/porodnice-most/#exp-353

terinda
18. čer 2013

Pro mě je dost podstatné, že je tam dětská Jip a v případě komplikací se tam svážejí děti z okolních měst 😉
Nemám čerstvou zkušenost, ale byla jsem spokojená. Nepotřebuju mít krásně vybavený pokoj a občas nepříjemnou sestru či dr najdeš všude... Já teda měla asi štěstí.

spagatice
18. čer 2013

@joa.n nebála bych se rodit v Žatci. Oni se o ta miminka taky dobře starají a když je nějaká velká komplikace, tak děti okamžitě převáží do Mostu nebo Ústí. Teď jde o to, proč chodíš do rizikové poradny. Jestli je to "jen" kvůli cukrovce, tak bych se na jednu stranu nebála, že se nepostarají o miminko, ale na druhou stranu z vlastních zkušeností vím, že o tebe jako o diabetičku se nebudou umět pořádně postarat. Já jsem měla naštěstí jen gestační diabetes bez inzulínu. Před a po prvním porodu mi dávali k jídlu samé nesmyslné věci. Obědy neochucené, samé ovoce, které jsem téměř neměla jíst, dia jogurty, které těhotná nemá jíst vůbec 😖 Cukr mi měřili po porodu asi tři dny jednou denně před a po jídle. U druhého porodu jsem měla před porodem stejnou dietu, po porodu žádnou a ani mě po porodu nikdo nehlídal. Diabetoložka z toho nadšená tedy nebyla 😖 . Ona si to pokaždé představovala tak, že mi ihned po porodu dají běžné jídlo, ale budou mi cukr kontrolovat. Klidně mi napiš do interních zpráv 😉 Stejně je to zajímavé, jsme stejně staré, ze stejného malého města a neznáme se 😀

mittanna
14. črc 2013

Ahoj holky, mám TP v půlce srpna a taky nejspíš budu rodit v Mostě, asi císařským řezem, zíta tam jdu poprvé do rizikové poradny, slyšela jsem a četla ohlasy na mosteckou porodnici pozitivní i negativní...takže je to asi jako všude, záleží na jaký personal kápnete...

monyliny
14. črc 2013

Jestli můžu poradit,jdi rodit někam jinam než do Mostu.....(záleží kvůli čemu docházíš na rizikovku do Mo).Já v Mostě rodila dvakrát a kamarádka se ségrou taky tady. U sestřina porodu jsem byla a můžu ti říct,že porodní asistentky byly nepříjemné a vulgární☹ a to do slova....Kamarádku nechali v bolestech rodit 21h. a to ,i když se neotvírala a pak,až když začala mít potíže,tak okamžitě a bleskově zasáhli císařem ☹ Já u prvního porodu byla celkem spokojená....u druhého děcka jsem chtěla jít do Kadaně,ale rodina mě přemluvila,abych rodila v Mo-kvůli dojíždění.....A byla jsem zklamaná....Nikdo si nás celé 4 hod. nevšímal,nikdo se nepřišel zeptat,zda něco nepotřebuji nebo poradit nějakou úlevovou polohu nebo pomůcku-nic.pak mě zbytečně sestra nechala v poslední době porodní ležet půl h. na porodním lůžku, i když jsem byla ok i mimi a mohla jsem si to krásně prochodit.A to nemluvím o tom,že jsem byla sprdnuta za to,že jsem se dostatečně po klystýru nevyprázdnila a pak při porodu se stala nepříjemná "věc" a když jsem se omluvila,tak mi řekla jedna ze sester,že to už je pozdě se omlouvat ☹ Porodnice nic moc,už bych tam nikdy nešla,ale je fakt,že sestry na šestinedělí jsou milé,ochotné a nemůžu si na ně v ničem stěžovat. 🙂

majenka1987
23. srp 2013

ahojky rodila jsem v Moste predcastne uz ve 26tt a vse probehlo v poradku a malou mi ze vseho dostali a to ji davaly 8dni na preziti a tet je v poradku a je ji 10mesicu nemuzu si na porodnici v mocte vubec ztezovat. doporucuji ji

marketa11112
8. bře 2014

prosim, vybíráme porodnici, mate něco nového o moste? dekuji

lucavka
8. bře 2014

Jsem ze Žatce, prvního prcka jsem musela rodit císařem. Automaticky jsem tedy zvolila Chomutov. Potom co sem zažila s Žateckou chirurgií. Rodit v pořádku tak Žatce MOŽNÁ ale opravdu jen možná risknu... O Mostě jsem taky nic dobrého neslyšela. Takže za mě Chomutov...

zavlacka
21. říj 2014

Já už v Mostě nerodím po 52hodinovém pporodu už ne,Mudr Jůnová mě nechala rodit z uzkou pánví a ještě říká když to šlo do vnitř musí to jít ven.Po 25hodinách porodu při kontrakcích 1-2 minuty od sebe.a sestry táké nezájem (vyvolávaný porod).Na šestinedělí

kecalka2
13. črc 2015

Ahoj holky nevíte prosím jak to vypadá s Mosteckou porodnicí ted?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru