Cena za doprovod u porodu. Jaká je u vás?

boudova
20. lis 2011

Právě jsem si zjistila, že v "naší" porodnici se platí za doprovod tatínka u porodu 700,-. Je to běžné? Platíte taky? Nějak jsem si myslela, že je to zadarmo.... 😨

betty2
1. říj 2012

Hořovice u Berouna 550 Kč

barushka0404
1. říj 2012

Frýdek-Místek 100 kč za oblečení

stavrost
1. říj 2012

Kolín- 500kč

garfie
1. říj 2012

Olomouc-Jsem trochu zmatená-na stránkách nemocnice je cena 500, před čtyřmi lety jsme platili 200, letos nic 😀
Asi záleží kdo tam slouží nebo co..... 😎

antarres
1. říj 2012

Rokycany 500

karotky
1. říj 2012

My jsme neplatili nikdy,ikdyž před 2.roky se asi mělo,ale manžel přijel se synem až po porodu toho mladšího,protože ho neměl kam odložit a jelikož mě rodily žákyňky,propustili je za nám na sál,ikdyž se to nesmí. 😀 Rodila jsem tady: www.nemocnice-pardubice.cz/stranka/pro-pacienty...

nickylee008
26. lis 2012

Já jsem někde četla, že by se platit nemělo nic, že je to pouze obohacování nemocnice. Když už zaplatíme, tak by měla nemocnice rozepsat za co, jaké služby otci poskytla.

monad
1. pro 2012

1000,- Praha porodnice Bulovka

pajulinkka
5. pro 2012

Krnov před 2 roky 500,- + 500,- za použití sprchy během přípravy na porod

xmarg04
5. pro 2012

Nic (Trutnov), protoze od cervence je to po zmene zakona nezakonne (ovsem nemocnice spolehaji na to, ze se nikdo nebude cukat a smele vybiraji dal). Na druhou stranu i Podoli, kde jsem rodila predtim (1500 Kc za otce) a ktere i ted vybira, slysi na zmenu, ale jen pokud se nekdo brani a na silu to nevymahaji...

vera_vila
5. pro 2012

V Třebíči stále 500 Kč, stejně jako před 8 lety, kdy jsem rodila prvního syna...

zvargova
5. pro 2012

Prostějov, Přerov, Šumperk zdarma, jsou členové Agelu a ten poplatky za otce zrušil

mitote
5. pro 2012

Brno Obilnak, nic jsme neplatili

kachen
5. pro 2012

Brno Bohunice, nic jsme neplatili. Ale tatinek tesne pred akci zdrhnul 😀

olusenka
31. pro 2012

400 Kč Mladá Boleslav - leden 2012. Doprovod dostane kalhoty a halenu a pantofle na sebe. O jídlo a pití se musí postarat sám. Ale místní pojišťovna (209) to proplatí.

zuza01
31. pro 2012

Česká Lípa 600, manžel si ještě zvlášť musel koupit sterilní oblečení.

poklembovi
31. pro 2012

V Plzni Mulačovke 400 kč v roku 2008, pri druhom porode to manžel nestihol 🙂

markkketa
31. pro 2012

Praha Apolinář 04/12 zdarma a pak i u akutního císaře... když jsem platila za nadstandardní pokoj, nikdo se mě na otce u porodu neptal, tak jsem nic neplatila

mvkoty
31. pro 2012

nedávno jsme četla v časopise Miminko, že přítomnost blízké osoby u porodu je dle nějakého zákonu bezplatná jen se o tom neví. A díky tomu porodnice vyžadují platbu za osobu u porodu.....já jsem před 8lety platila za mamku uporodu 500,- a u dcery jsme to předloni bohužel nestihly, měla jsem celkouvou narkozu a tam manžela nepustili

slunicko26
31. pro 2012

V Trutnově zrušeno, rok 2011 400kč i se sterilním oblekem😀

suzanna123
31. pro 2012

V Podolí 1500, ale na emiminu je na tohle téma diskuze, že když se ohradíte, že na to nemají nárok, tak to projde. Jde o to, kdo na to má sílu a náladu 😖

karlam
1. led 2013

V Brně na Obilňáku 500 Kč, a to manžel nedostal ani plášť, ani pantofle a ještě držel kyslíkovou masku a pomáhal - legrační za co všechno si cálujou prachy!

lenkajiraskova
1. led 2013

Já rodila dvakrát v Benešově u Prahy.A tam manžel zaplatil v červnu 2011 720Kč a tet v říjnu 2012 zase 720Kč.ale dostal pokaždé sterilní oblek.A za klystýr 100Kč.

pajuska87
1. led 2013

Na pražské Bulovce 500 Kč

veronikaka
1. led 2013

V Jihlavě ZADARMO.

ange_de_la_morte
1. led 2013

Ostrwa Wítkowice 500 nebo 600Kč ( teď si nejsem jistá) k normálnímu porodu, k sekci myslím 1000Kč , ale to newim jistě, to sem moc neřešila, tam by manžel nešel ..... jinak epidurál 2000Kč

fykyska
1. led 2013

AHOJ HOLKY, ZAJÍMAVÉ TEMA..Já na to taky koukala u nás chtějí 700 a tak jsem hledala na netu a kopíruji znění zákona dokonce už z roku 2012 ....DOUFÁM ŽE HO NIKOD NEZMĚNIL - V POSLEDNÍM BODĚ PÍŠOU I O PŘITOMNOSTI OTCE U PORODU .... v tom případě jsou porodnice vydřiduši!!!! 😠 😠 😠
Od 1.4.2012 pak vejde v účinnost i nový zákon 372/2011 sb. tento zákon posiluje postavení pacientů a jejich rodinných příslušníků.Pacient má při poskytování zdravotních služeb mimo jiné právo
a)
na úctu, důstojné zacházení, na ohleduplnost a respektování soukromí při poskytování zdravotních služeb v souladu s charakterem poskytovaných zdravotních služeb,
b)
zvolit si poskytovatele oprávněného k poskytnutí zdravotních služeb, které odpovídají zdravotním potřebám pacienta, a zdravotnické zařízení, pokud tento zákon nebo jiné právní předpisy nestanoví jinak,
c)
vyžádat si konzultační služby od jiného poskytovatele, popřípadě zdravotnického pracovníka, než který mu poskytuje zdravotní služby; to neplatí, jde-li o poskytování neodkladné péče nebo o osoby ve výkonu vazby, trestu odnětí svobody nebo zabezpečovací detence,
d)
být seznámen s vnitřním řádem zdravotnického zařízení lůžkové nebo jednodenní péče (dále jen „vnitřní řád“),
e)
na
1.
nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce, popřípadě osoby určené zákonným zástupcem, pěstouna nebo jiné osoby, do jejíž péče byl pacient na základě rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu svěřen, je-li nezletilou osobou,
2.
nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce, popřípadě osoby určené zákonným zástupcem, je-li osobou zbavenou způsobilosti k právním úkonům, nebo osobou s omezenou způsobilostí k právním úkonům tak, že není způsobilá posoudit poskytnutí zdravotních služeb, popřípadě důsledky jejich poskytnutí (dále jen „pacient zbavený způsobilosti k právním úkonům“),
3.
přítomnost osoby blízké nebo osoby určené pacientem,
a to v souladu s jinými právními předpisy a vnitřním řádem, a nenaruší-li přítomnost těchto osob poskytnutí zdravotních služeb.Tedy přítomnost otce jakožto budoucího zákonného zástupce rodícího se dítěte ,u porodu, by měla být samozřejmostí,nikoli placeným nadstandartem.
96/2001 Sb.m.s. Úmluva o lidských právech a biomedicíně
Zákon č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu
Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění
zákon 372/2011 Sb. Zákon o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách)

nikollita
1. led 2013

Frýdek-Místek, oficiálně 500 kč, manžel platil 100 kč (porod skončil císařem, u kterého manžel nebyl).

pe3cka
1. led 2013

Ahojky, Tŕinec - u prvního (2010) jsme platili 500 kč a u druhého (2012) jen 40 kč za oblečení...a co vím,tak od r.2012 porodnice nemají právo vybírat poplatek za přítomnost otce u porodu....

prdecek
1. led 2013

Svitavy "dobrovolný" příspěvek 500kč 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru