Cena za doprovod u porodu. Jaká je u vás?

boudova
20. lis 2011

Právě jsem si zjistila, že v "naší" porodnici se platí za doprovod tatínka u porodu 700,-. Je to běžné? Platíte taky? Nějak jsem si myslela, že je to zadarmo.... 😨

kuliocka17
21. srp 2012

Mělník 1000,-

pumuckl
21. srp 2012

Brno - Obilní trh 500Kč. Oblečení musel mít svoje. Celkem tam se mnou byl asi 2 hodiny a zaplatit poplatek ho hnali s lístečkem na pokladnu ještě před porodem. 😠

iva_kucerova
21. srp 2012

Chomutov - 500,-Kč....hlavně honem honem zaplatit....když jsem platila za kamarádku, která tam nakonec byla neplánovaně,pomalu mě hnali ještě ze sálu pro peníze na pokoj🙂 ....no a jestli peníze využijou na zkvalitnění péče a tak,jak jsem tu někde četla,o tom dost silně pochybuju

zvalentova
21. srp 2012

Praha Apolinář 04/2012 - zdarma

novina
21. srp 2012

Kyjov - 400,- Kč.

amazonkadume
21. srp 2012

Kadaň před 10 lety nic, a podle současného ceníku také nic, jen 50 Kč za jednorázové oblečení 🙂

berunka81
21. srp 2012

V olomouci ve FN před 4mi měsíci nic 🙂

lucylama
21. srp 2012

V Havl.Brodě se platilo podle toho,jestli má např.otec u porodu absolvovaný předporodní kurz-tkoví platili 500,- a jinak 1000,-.Rodíme v říjnu a od května 12 zavedli neplacení otce u porodu,což jsme velmi uvítali a zaplatíme si jen 100,- za oblečení. 🙂

katerinanov
21. srp 2012

100 za oblečení

lucifereeek
21. srp 2012

FN Olomouc - neplatí se 🙂

ladenka
21. srp 2012

Vrchlabí 2010, 500Kč

katyxq
21. srp 2012

Vyškov v prosinci 2011, asi to bylo za 500, manžel nedostal nic (ani oblečení, jídlo, pití), platili jsme až druhý den po porodu.

ivana21m
21. srp 2012

Jablonec, loni 700kč- my zaplatíme jen oblečení páč tatínek u přímého porodu nebude. Bude se mnou pouze v první době porodní 🙂

adela27
21. srp 2012

u nás v KV před 20ti měsíci 800,-. Kč, bohužel jsem musela jít nakonec na akutního císaře, ale jelikož byl otec u první doby porodní /4 hod kontrakcí, funění,kvílení, nadávání manželovi ať nedělá tohle a zase ať dělá tamto/ tak si peníze naúčtovali i tak...takže vlastně u porodu - dítě vyleze z dělohy nebyl, ale tak proč ho nezkásnout i tak že?? Jo a oblečení žádné spešl neměl..jen v čem přišel..

pampeliska1
21. srp 2012

Ve Zlíně 4/2012 - 500Kč - nedostal nic (možná tak návleky na boty).

@ivana21m nevěřím, že na 2. dobu porodní tatínek odejde 🙂) Řekla bych, že 1.doba por. je horší a ta 2. je taková zajímavější, že bude zvědavý, když už přežil tu první 🙂)

smudlinka2019
21. srp 2012

u nás v Děčíně 100Kč 🙂

barevka
21. srp 2012

Kolín 500 Kč - v roce 2010 😉

ivigirl
21. srp 2012

v předporodním kurzu 300, jinak na místě 500 dostal návleky na boty myslima plášť. Rok 2011 - Písek

holubice.petra
21. srp 2012

Kolín 500,-

valentovasasa
21. srp 2012

ahoj, od nového roku MUSÍ být všude přítomnost otce u porodu ZADARMO. a mj. pokud není, tak máš právo se bránit. Na Facebooku je hočina, která zbrojí pomocí právníků proti těmto poplatkům a shání i maminku , po které by v porodnici tento poplatek nezákonně požadovali. Takže pokud máš sílu se bránit, tak se jí o zvi a myslím, že bude ráda. Dokonce informace o ní už proběhla i zkrz média... Tady je na ni odkaz. Jmenuje se Petra Langoška Langová: http://www.facebook.com/petra.l.langova?ref=ts

maudn
21. srp 2012

bohužel peníze jsou stále vyžadované, například v Bohunicích v Brně nedovolí muži se ani k manželce přiblížit, pokud nezaplatí peníze a pokud porod nevyjde- odloží se (např. vyvolání nezabralo) a jde se na císař, tak se peníze nevrací

pitruskaskarolinkou
21. srp 2012

Brno - nem. U Milosrdných bratří - prosinec 2011 - 500 Kč a platil až druhý den. Dostal modrý obleček, vypadal jak doktor 😉

pejtho
21. srp 2012

Pelhřimov - 500 Kč bez předporodního kurzu, s předporodním kurzem 300 Kč - Kurz je zdarma.

Jsou to sice poplatky nesmyslné, ale oni moc dobře vědí, že to každý rodič zaplatí, takže s tím neuděláme vůbec nic ☹

maribea
21. srp 2012

Chrudim - 500,- za osobu, mohou být přítomny 2 ( u mě byl přítel a mamka ) Doprovod dostane zelenou košili přes oblečení, může se napít z ledničky, prý si i udělat kafe. (Když jsem asistovala u porodu synovce já, koukala na mě sestra jak na vraha, že si beru minerálku...) Tohle placení mi přijde stupidní, kor když jde o členy rodiny, neřkuli o otce ☹ Jo a taky jsem nechtěla klystýr, tak mě zkásli 100,- za Yal. Příště si ho nechám napsat od gyndr 😀

mates22
21. srp 2012

Mladá Boleslav 2010 - nevím kolik, protože v tom rozčílení ................na manželovi vybrali i když to nestihl a to kvůli nim, poslali ho domů, že se rodit nebude, až ráno nejdříve, furt mě dávali na monitor, že jako nic, já kontrakce po minutě a teprve když jsem je šla prosit pomalu na kolenou, že jako fakt rodím (3 hodiny po příjezdu do porodnice), že to už poznám a že jsem právě málem porodila ve sprše, tak mě najednou honili a nechali mě mu cestou na sál zavolat, byl tam za deset minut od telefonátu a malej už byl na světě.....a klidně to od něj vybrali, že je to za to, že si vzal tu zelenou košilku....takže to, že kdybych rodila poprvé, tak bych porodila ve sprše a to, že vlastně u porodu nebyl ještě drze zkasírovali....a tak si ani nepamatuju kolik, i koruna by byla moc

teerka
21. srp 2012

Litomyšl-zdarma, loni bylo 500,-

janinka0991
28. zář 2012

chci se zepat zdali se stále platí za účast otce u porodu v mostecké nemocnici..bylo to 500,- ale údajně to měli zrušit... pak jestli máte nikdo zkušenost s tím že to popřípadě hradí pojištovna...nevíte jak to je? já mám Všeobecnou zdravotní a přítel má Českou průmyslovou zdravotní...díky

kesurka
28. zář 2012

U nás oficiálně 500, neoficiálně nic 🙂 Asi záleží kdo má jakou směnu🙂

svoba
28. zář 2012

Praha - Podolí 1500Kč

xsenova
28. zář 2012

700 Praha - Krc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru