Císařský řez bez pobytu na JIP - Praha a okolí

astra13
9. únor 2014

Nemáte zkušenosti, ve které porodnici v Praze a okolí není žena po plánované sekci převezena automaticky na JIP, ale například na nadstandard? Eventuálně kde je možné si toto dohodnout?

anetka1701
9. únor 2014

@astra13 no, mně převezli na "dospávací" oddělení cca. na 1-2 hodiny po obou císařích. Pak jsem šla na pooperační, ale to bylo normálně na šestinedělí, takže nosili mimčo, mohla jsem ho celkem mít u sebe jak to šlo. Jo a u spinálu mi malou donesli ukázat ještě na sále :o) Ale bylo to v Havlíčkově Brodě... (Ale jela jsem tam rodit z Prahy :oD)

prinzesz
9. únor 2014

@astra13 myslim si ze v ziadnej, mna tiez po sekci previezli na JIP ale maleho mi nosili asi kazdu hodku az dve, mala som spinalnu anesteziu cize som ho po narodeni hned videla, ked ho odvazili pomerali a pod tak mi ho doniesli a mohla som sa nim kochat, potom ho ukazali manzelovi lebo nebol pri porode, neznasa pohlad na krv, a maleho zobrali na novorodenecke ale priamo tam kde som lezala ja.. rodila som u Apolinare a porod bol genialny, personal parada, len to oddelenie 6tinedeli uz bolo horsie..

pampeliska1
9. únor 2014

@astra13 pokud má nemocnici gynekologickou JIP, tak jde žena po sc automaticky tam..Možná kdyby jen bylo na JIP plno, tak dají na nějaký observační pokoj na standartním odd.
Třeba u nás ve Zlíně gyn.JIP není, tak jsou rovnou na pokoji na 6nedělí, ale samozřejmě je víc sledují a kontrolují.

ckei
9. únor 2014

@astra13 já teda po císaři na JIP nebyla, byla jsem na klasickém pokoji, jen s kapačkou, malého mi ten den normálně nosili..ale rodila jsem mimo Prahu.

infokonik
9. únor 2014

@astra13 V porodnici ve Slaném to je, byla jsem po sekci na nadstandardu.

lucka662006
9. únor 2014

v Jilemnici - automaticky na dospávací pokoj - tam 2 hodiny odpočinku a pak už normálně na pokoj i s miminkem - běžný nebo nadstandard (tam i s manželem, takže mimi mohlo být stále s námi, manžel podával mimi do postele na kojení) dle dohody a obsazenosti, mohu doporučit, a cena za nadstandard oproti Praze v pohodě, všichni milí a profi..

frufrunka
9. únor 2014

@astra13 Taky se obávám, že to jen tak nejde... V malé okresní nemocnici, kde JIP nemají, jsem taky šla rovnou na pokoj, jen mi sestřičky často měřily tlak. V krajské nemocnici se na JIP prostě musí, aspoň dokud maminka prvně nevstane z postele. Já teď ležím v Českých Budějovicích, standardní doba pobytu na JIP je tu 48 hodin, ale když jsem jim po 19 hodinách dokázala, že v pohodě vstanu a osprchuju se bez pomoci, tak mi povolili jít už na běžný pokoj. Do té doby to ale nejde, oni se tím jistí...

astra13
autor
9. únor 2014

Diky vsem za odpovedi. Ja bych prave chtela byt na pokoji s manzelem a miminkem co nejdrive, idealni se mi zda varianta
@lucka662006 v Jilemnici - trochu se vzpamatovat a pak uz vsichni spolu. Nechci, aby miminko lezelo prvni den na novorozeneckem.

lucka662006
9. únor 2014

@astra13 Kdybys chtěla, napíšu Ti přesně, jak to tam probíhá, rodila jsem tam 2x (poprvé teda plánovaný císař, podruhé spontánní porod) a jak se domluvit. Je dobré tam předem zavolat a sepsat "porodopis", tzn. domluvit se telefonicky a pak se tam ještě před porodem stavit. Myslím, že neodmítnou i "nejilemnickou" rodičku.

petka80
9. únor 2014

Neratovice. Tady to je normální, že po císaři se jde na klasický pokoj, buď na nadstandard nebo na vícelůžák, podle toho, jak je volno.

xmarg04
9. únor 2014

@astra13 Ja teda v Podoli porodila akutni sekci v pul treti rano a z JIPky me vyexpedovali po 9 hodine - osprchovat a dojdi si na sestinedeli... 😅 😅

romantika
9. únor 2014

v praze nadstandard po cisari moc nevidim. v motole je nadstandart ale ten je jen pro vip. ale maminky tam davaji normalne na sestinedeli, ale na trojluzkace a deti jim tam nosi na kojeni. ja rodila normalne ale bylo narvano tak jsme tam byli namixovani cisar, normalni a kde co. zkusila bych se urco poptat v Horovicich u Prahy - nova porodnice, krasna, klasicke pokoje vypadaji jak nadstandart a da se tam kde co domluvit. z prahy je to smerem na Beroun, chtěla jsem tam také rodit, ohlasy jsou vyborne. a nadstandart by tam pripadne sel urco.

lucifereeek
9. únor 2014

u nás bylo JIP plné, tak jsem skončila na běžném pokoji, tam kde jsem čekala původně na porod, než z toho byl akutní císař a dali mi tam všechny ty přístoje co jsou na JIP

consti
9. únor 2014

V Příbrami taky hned po císaři jdeš na klasický pokoj, což bylo moc příjemné. Pár hodin mě sledovali, ale nic dramatického. Nadstandart tam není, ale je možnost být případně na pokoji sama. Navíc tato část nemocnice je nově zrekonstruovaná, takže pokoje jsou jen po dvou a každý pokoj má vlastní wc a sprchu, vše nové, krásné 😉 .

ivarei
9. únor 2014

@astra13 Roudnice n.L. - nadstandard, Neratovice ;)

astra13
autor
11. únor 2014

@consti A Miminko jste mela taky hned u sebe? Mohl byt s Vami na pokoji i partner?

consti
12. únor 2014

@astra13 Syna mi k sobě nedali, ale možná to jde. Abych pravdu řekla, byla jsem ráda, že jsem ráda 😀 . Teda hned po císaři jsem se cítila super, ale jak začalo vše přicházet k sobě, tak už ne. A hlavně se nemůžete pak moc hýbat, vytáhnout malého k sobě na kojení z té postýlky prostě nezvládnete, tak proto mimi u sebe nemáte. Na noc jsem synka měla snad až 3. den, jinak se to zvládat nedalo 🙂 .

consti
12. únor 2014

@astra13 Co se partnera týká, tak nevím. Domluvit jde asi dost věcí, ale fakt netuším, jestli by tam partner mohl být... 😉

astra13
autor
12. únor 2014

@consti Ja bych prave chtela, aby partner byl celou dobu s nami, takze by mimco podaval atd. Chapu, ze po cisari asi hned kolem postele skakat nebudu 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru