Císařský řez - zkušenosti z jednotlivých porodnic?

lola22
8. únor 2013

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti z císaře v různých porodnicích. Já rodila před cca 3 měsíci plánovaným císařem (poloha koncem pánevním). Nakonec jsem jela z Prahy do Vrchlabí, protože tam je možnost, že dítě hned po porodu, když se o něj nemůžete postarat, dostane otec (měli jsme nadstandard, kde byli první den oni dva spolu). Já byla 24 h na pooperačním pokoji (hned vedle našeho nadstandartu), kam mohl manžel kdykoliv s malou za mnou přijít a být tam, jak dlouho jsme chtěli. Hlavně jsem nechtěla, aby byla malá sama někde na novorozeneckém oddělení, já na JIPce a viděla bych ji, jen kdyby mi ji přinesly sestry. V tomhle bylo Vrchlabí fakt super. Ale bohužel tam nemůže být při sekci manžel, ani není možnost, aby Vám miminko položili hned na prsa, případně přiložili ještě na sále. Aspoň jsem si prosadila, že mi ji hned ukázali a nikdy na ten první pohled nezapomenu. Doteď mě ale bolí, že jsem ji hned po porodu nemohla přivinout a zažít to, co může zažít máma, která porodila normálně.
Měly jste někde možnost tohle všechno při císaři zažít? Takhle bych si to ideálně představovala:

https://www.youtube.com/watch?v=m5RIcaK98Yg
pavlina05
8. únor 2013

@lola22 Ahoj ! Já rodila CS 2x, oba plánované skrz úraz oka.
U prvního císaře jsem netušia do čeho jdu, měla jsem epidurál, vše proběhlo dobře, jen jsem nezažila a ani už nezažiji 😢 ten pocit co zažívají všechny mámy rodící přirozeně.Malého jsem viděla na sále,pak chvíli na pooperačním, pak až další den, kdy jsem se za ním ploužila po chodbě na novorozenecké (porodnice Brno). Další den,kdy jsem mohla být s malým jsem dostala šílené bolesti hlavy a musela ležet na kapačkách,další den na op.sále mi museli ucpat epi kanál kudy utíkal mozkomíšní mok. Rodila jsem v pondělí, malého jsem měla celou středu,pak až v sobotu a to nás pustili domů.
Takže hrozné! ☹ Jako prvorodička jsem měla strašný zážitek, pocity hrozné, sebevědomí na prd, malý neustále plakal,já měla pocity strachu....trvalo to celých 8 týdnů!
Nejvíce jsem trpěla tím,že jsem nemohla rodit přirozeně.

Druhý porod byl taky CS, v jiné porodnici.Postup +/- stejný. Bez malého celý den,ale pak už spolu🙂 Celé 4 dny a v pohodě. Možná to bylo tím,že už jsem byla druhorodička,neměla jsem výčitky, malý neplakal...vše probíhalo jinak.

Bohužel nikdy nezažiji TO pravé....o tohle jsem ochuzená ☹

lulii
8. únor 2013

@pavlina05 Tak já mám z toho stejný pocit. Také se cítím dooost ochuzeně, mám pocit, že jsem o něco přišla a nemůžu se pořád z toho vyhrabat ☹ A když slyším, jak maminky viděly miminko hned a dokonce ho měly i na bříšku, tak se mi chce brečet. Já to měla o to horší, že jsem byla celkově uspaná ☹
@lola22 Tvůj zážitek je o hodně "lepší", že manžel mohl s miminkem za tebou kdykoliv přijít, mě ho nosily sestry dvakrát za den na kojení a tím to haslo. Začala jsem si malého užívat asi až čtvrtý den ☹

maximka33
9. únor 2013

@lola22 asi máme podobnou zkušenost, taky dítě KP a císař. vybrala jsem si Neratovice, manžel byl celou dobu u mně, měla jsem spinální anesteziologii. když malého vytáhli, sundali mi kanylu a nechali mě ho pohladit. po krátkém vyšetření ho manžel dostal na hruď, no a po zašití - cca hodinu jsme už byli všichni tři na pokoji. v Nera není JIP, takže jsme mohli být spolu. na noc jsem si ho nechala odvézt, protože bych se o něj nemohla postarat - nohy jsem měla ještě ztuhlé po spinálu. super zkušenost!!!!! vše jsem měla v porodním plánu, asi to nebylo běžné,ale vyšli mi vstříc. dál jsem chtěla kojit, tak hned druhý den přišly PA, donesly kojící polštář a kloboučky. po 3 dnech jsme šli domů a já byla už rozkojená!!!! hned jsem se tam chtěla vrátit pro druhé mimi. teď už druhé čekám. ráda bych zas do Neratovic, jen vím, že jsou tam už jiní lékaři a sestry, tak to ještě musím prozkoumat. a budu věřit, že budu rodit!!!!

romcovaklarka
9. únor 2013

@lola22 Ahoj, já jsem rodila v Benešově akutní sekcí, takže jsem si anestezii nemohla vybírat - byla jsem v celkové. Ale s ohledem na to hodnotím porodnici skvěle. Prvně mi syna přinesli přiložit ani ne 1,5 hodiny po narození - vlastně nedlouho potom, co jsem pořádně přišla k sobě - to byl večer. Pak vozili poctivě i v noci, druhý den dopoledne, no a odpoledne už mi ho nechali na pokoji déle, na noc zase odvezli a ráno již rooming-in. Jak jsem později zjistila, malého dali skoro hned po narození tatínkovi . nemytého, jen zabaleného, jak jsme požadovali ho nenatahovali a neměřili, jenom ho zvážili... takže jsem byla "spokojená", pokud se to tak dá říci - samozřejmě mi bylo líto, že jsem neporodila normálně, ale přístup porodnice můžu jen pochválit.

Jinak to, co píšeš, se asi dá dohodnout ledaskde, když na tom fakt trváš. Shodou okolností jsem před pár dny narazila na článek o tom, jak to šlo dokonce i v Podolí 🙂 Nešlo to asi samo ani jednoduše, ale nakonec se toho dobrali http://www.azrodina.cz/3595-vyjimecna-porodni-z...

maximka33
9. únor 2013

@lola22 to video je super!!!

monikabie
9. únor 2013

Já rodilla první dítě akutním císařem v celkové, takže malý se narodil před 8 večer a já ho viděla až druhý den dopo. Navíc po probrábí z narkozy jsem byla tak oblblá že mi bylo uplně jedno že máme kluka, my si totoiž nenechali dopřed říct co to bude. Druhý porod taky císařem ovšem plánováný ve spinále, tudíž jse během porodu kecala se sestrama a dr🙂 Malého mi hned ukázali mohla jsem ho pomuuchlat olíbat a pak ho odnesli manželovi a vážit a měřit. A po 2 hodinách mi ho dovezli na pokoj🙂 Takžer pohoda. Nicméně nebylo mi dopřáno poreodit přirozeně, už jsem se tím srovnala, i kdybych rodila 10 krát tak vždy císařem, já nejsem schopná porodit normálně bez toho že já i mimi budem v pořádku. A hlavně že jsme zdraví. JSOU horší věci na světě než rodit císařem takže hlavu vzhůru, mateřská láska nazýávisí na to jestli to dítě uvidím hned nebio až po nějaké době🙂

hardlove
9. únor 2013

ja jsem sveho prvniho syna rodila akutnim cisarem takze v celkovy anestezii to ze jsem sla nakonec na cisare jsem jako drastickou vec nebrala nejdulezitejsi bylo aby mimino bylo v poradku dodnes nezapomenu na vetu porodnika sestri piste zkalena plodova voda, nepostupujici porod, nalez na ledvinach a vysoka porodni hmotnost a obavam se ze by klasickej porod nemusel prezit. Po probrani mi syna prinesli ukazat a dali mi ho do naruci asi na 2 min sestra mi prisla prepichnout kanylu tak mi ho zas odnesli . Na UZ se potvrdilo zvetseni ledvin a vzhledem k tomu ze jsem rodila v maly porodnici a nemeli dostatecne vybaveni na to aby syna vysetrili tak ho prevezli do jiny nemocnice tak jsem cely 4 dny ztravila v porodnici bez syna a videla jsem ho az patej den po porodu. U druheho syna UZ ve 33tt opet potvrdil diletaci ledvin no uz od zacatku tehu jsem byla rozhodnuta rodit v nemocnici s detskou jipkou nechtela jsem zazit ze porodim a dite mi nekam odvezou. Nakonec mi kuli ledvinam porod vyvolavali ve 38tt dva dny vyvolavani a bolesti v jizve a kontrakce co nevedou k porodu. Nakonec porod ukoncili cs , byla jsem i rada mela jsem zimnici a zle od zaludku. Ani na postel uz jsem nemohla vylizt jak mebolela jizva. Tentokrat to byl spinal tak jsem malyho videla na porodnim sale a mohla jsem ho i pohladit pak ho odnesl na osetreni, ale sestry ho pravidelne nosili na krmeni , druhej den mi ho vozili na krmeni a treti den jsem jim ho vzala ze ho chci myt u sebe a ani na noc jsem jim ho nevratila. Opravdu mi je jedno jestli deti prisli na svet prirozene nebo cs hlavne ze jsou zdravi... mame nejaky zdravotni komplikace, ale porad to jsou zdravi deti.

svatule
11. únor 2013

První porod, plánovaná sekce pro KP, rodila jsem ve FN Ostrava Poruba, dceru mi ukázali po porodu, nepřiložili, ale je fakt, že jsem o to dopředu nežádala, manžel s ní strávil asi 2 hodiny po porodu na novorozeneckém, já byla na Jip, tam teda péče super, děti vozili na kojeni, jen teda nešlo odtamtud volat a psát, takže trochu izolace, druhý den jsem už byla na šestinedělí, i s malou, rozkojila jsem se, celkově hodnotím pozitivně.
Druhý císař v FN Motol z důvodu vvv srdce u syna, na sál jsem si došla 🙂 přístup super, měla jsem tam ségru, fotila malého, já ho bohužel nemohla vidět z důvodu převozu na kardio, na Jip super, pokoj pro 2, děti normálně vozí na kojení, já malého viděla až 2 dny od porodu a až po operaci jsem se o něj starala, ale vše proběhlo v pořádku a velká spokojenost a díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru