Co ještě do porodnice (Ústí nad Orlicí)?

zuzanaa23
8. říj 2017

Zdravim, 🙂 pomalu si chystam tasku do porodnice a premyslim, co me jeste chybi.
Mam: nocni kosilku na zapinani jen teda 1x ( spoleham na erarni), zupan, prezuvky, kojici caj, kojici podprsenky 2x, rucniky, toaletni potreby, poporodni vlozky - mam jedno baleni batis flower a jedno z DM, oboje jsou po 20 vlozkach - myslite ze to bude stacit? Dale sitovane kalhotky 3ks z lekarny od Hartmana - to vubec nevim, zda mam jeste koupit a nebo ty 3 budou stacit :-/ , vlozky do podprsenky, pote jeste asi normalni moje kalhotky -ale to nevim jestli vyuziju a tak 2ponozky jen a cetla jsem o dubove kure na poraneni - mam si poridit ? Co si myslite? A nenapada vas jeste neco, co bych mela na sestinedeli mit pro sebe? A pro miminko jen plinky a vlhcene ubrousky, bepanten, na seznamu porodbice pisou ze vzit jen plinky a ubrousky, ale premyslim jestli jeste neco.. co dudlik a prebalovaci podlozky jednorazove? A co latkovou plenu aspon jednu ?? Myslite ze to takto bude stacit? Nechci toho tahat zbytecne moc 🙂 pocitam, ze tam budu snad jen ty 3 dny 🙂 moc diky za rady. 🙂

makky1310
8. říj 2017

@zuzanaa23 Ja mela v Usti kosilky 2, na erar jsem nespolihala, ale kdyz si reknes tak myslim nebude problem. Vlozky a kalhotky by mohli stacit. Tezko rict jak budes hodne krvacet. Pokud mas nekoho kdo Ti popripade doveze dalsi tak bych vic s sebou nebrala. Gel z dubove kury jsem mela s sebou a nelituju. Kdyz jsem odjizdela z porodnice o zadnych hemeroidech jsem nevedela. Na nastrih jsem az doma dokupovala laktacyd(pokud budes kupovat tak rekni ze je to na poporod. poraneni, jeden typ na to totiz neni uplne vhodny, v lekarne poradi), ale treba nebudes potrebovat tak bych zbytecne nekupovala. Dudlik myslim pujci, prebal.podlozku muzes vzit 2ks a latkova plinka se bude hodit.🙂

eloise02
8. říj 2017

Noční košili vůbec nevlastním, stejně jako župan a kvůli třem dnům v porodnici jsem ani nekupovala. Košili mi dali hned při příjmu. Poporodní vložky jsem koupila troje, použila asi 3 kusy, jelikož nemají lepítka a celkově jsou na prd, stejně jsem používala normální na jaké jsem zvyklá. Síťované kalhotky totéž, použila jsem snad dvoje a pak už svoje vlastní. Nikdy jsem k ničemu nepoužila ani vložky do podprsenky.

narnell
9. říj 2017

Já využila papírové úterky na spodek. Vždy po sprše jsem se do nich osušila a vyhodila, abych si nezakrvácela ručník a je to i hygieničtější. Taky malou petku s vodou na oplachy po wc.🙂

verinikki
9. říj 2017

1. Rozhodně mast na bradavky!!! - super z DM nebo z rossmana - nemusí se před kojením umývat a stojí kolem 60 Kč
2. Nějaký intimgel třeba s laktobacílky, ale s pumpičkou
3. Pro jistotu nafukovací dětský kruh na sezení po případném šití

zuzanaa23
autor
9. říj 2017

@verinikki Děkuji a nestačí Bepanthen ? To je jak na zadeček pro miminko, tak i na bradavky ne ? 🙂 Jeste se zeptám, miminkám se maže zadeček úplně při každém prebalování preventivně ( mam sudocreme a bepanthen ) a nebo jen když je opruzené ? 🙂

pajounek
9. říj 2017

@zuzanaa23 malinky Bepanthen tam myslim i dostanes a miminku se maze zadecek preventivne. Taky bych pribalila dve latkove plinky na ublinkavani atd 🙂

lucy0511
9. říj 2017

@zuzanaa23 bepanthen na bradavky nee ten musíte před kojenim umit v lékárně maj mast z propolisu neteř si ji strašně chvalila a jinak tady v ústí dostanete balíček pro mimi na start pár plenek masticku na zadecek atd🙂 a erar košile o ty si určitě nebojte říct pokud vám budou vyhovovat 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzanaa23
autor
9. říj 2017

@lucy0511 Aha, to jsem nevědela, mela jsem za to, že je i na bradavky. 🙂
Ahaa, dostanu pár plenek ? To se divím. Takže Bepanthne pro mimi do porodnice vůbec brát nemusím ?

lucy0511
9. říj 2017

@zuzanaa23 když si vezmeš nic tím nezkazíš ale myslím že malou tubicku dostaneš takový to malý reklamní balení normálně si zabal to co píšou na stránkách NPK Ústí nad Orlicí a nic tím nezkazíš a ten až pak zjistíš co ještě budeš potřebovat vždycky příjede někdo na návštěvu a doporučuju ten dudlik určitě sebou 😉😉😉

danvitka
16. dub 2018

Možná hloupý dotaz, ale brali nebo berete si teploměr? V seznamu věcí z porodnice nejsou, ale vím že spoustu maminek si ho bere, jen nevím k čemu...tak o teplotu miminka a jeho zdrav. stav se snad postarají sestry...tak teplota vody na koupání leda?

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
danvitka
2. led 2020

Tak moje zkušenost po porodu v Ústí. To co je na seznamu porodnice který je i na internetu samozřejmě. Plus já příště beru pár oblečků (třeba dva overaly) protože se mi malý zásadně po** v noci úplně durch a nechtělo se mi v noci otravovat sestry a spolubydlící 👍 jedny boty do sprchy jedny na ťapání. A na porodní sál nabíječku a teplé ponožky a když se sestra zeptá tak hlavně! říct že je chci na JIP (hlavně ponožky). Bepanthen neberu! Radši Rybilku! V bepanthenu není prý zinek mi řekli v porodnici ať ho tím nemažu. A dudlík! Každý podle sebe, ale mě dudlík zachránil hlavně odjezd jinak bych se nesbalila v klidu. Jo a ty kalhotky zásadně ty dražší kraťáskové.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru