Čo robiť, keď nestihnete registráciu v porodniciach?

glia
1. bře 2008

tak to so mnou vyzera, ze som neskoro zacala zhanat registraciu v porodniciach...cela praha je uz plna, tak ma zaujima, ci nemate niektora skusenosti, co robit v pripade, ze nestihnete registraciu...zoberu do porodnice aj neregistrovanu rodicku, v pripade, ze nemaju stop stav? alebo mam smolu a musim hladat nieco, kam nikto nechce a kde ma zoberu? 😢

zuzik03
1. bře 2008

glia, nechce se mi věřit, že by byla plná celá praha, když jsi v 17.tt, zkoušela jsi bulovku a krč ? tam se dřív ani neregistrovalo, myslím, že až později. a nebuď z toho nešťastná, ani registrace ti nezajistí, že tě vezmou, když začneš rodit, je to spíš o tom, kam chodíš před porodem na kontroly.

mamina
1. bře 2008

Glio,nestresuj se zbytečně.Když budeš rodit,tak je to aktuální stav a vezmou tě kdekoliv i bez registrace.Přece tě nepošlou pryč,když budeš mít hlavičku mezi nohama,ne? 😀 😀 Ještě nejsi ani v polovině těhotenství,tak to se ještě stihneš zaregistrovat 100*. 😉
A vůbec,co to máte v tý potrhlý Praze za móresy? Jaká registrace?Prostě čekám mimi,rodím,tak jdu k Vám a dělejte,co umíte,ne?Já jsem se definitivně rozhodovala,kam se pojede až v autě a taky mě pokaždý odrodili..
Je fakt,že když je stop stav,tak maminky posílaj do nejbližší možný porodky,ale to jen,když maj dost času.Když už mamča potřebuje tlačit,tak ji nejdřív odroděj a pak teprve převezou i s miminkem. 😉

zuzik03
1. bře 2008

mamino, ono je to asi tím, že tady je zvyk předávat těhuli do porodnice už několik týdnů před porodem (asi záleží na gynekolokovi), takže tři týdny před porodem chodíš na kontroly (monitor) už přímo do porodnice, proto se dělají ty registrace, aby věděli, jak budou kdy vytížení. Na samotný porod je to už podle mě úplně jedno, když ho máš rozjetý, vzít tě musí, a když ne, můžou tě kvůli stopstavu odmítnout i v porodnici, kde jsi registrovaná.

meni
1. bře 2008

ale ty registrace stejně ne vždycky vyjdou, když tu občas někdo píše, že ačkolic byl registrovaný, v den porodu ho stejně nepřijmuli a obvolávali porodnice, kam můžou jinam, že jsou plní... Bych se tím taky moc nestresovala 🙂

petule.h
6. dub 2008

zuzik 03, no porodnice v praze na tento rok min do září jsou určitě plné, jsem ráda, že jsem zaregistrovaná a od 34tt tam začnu chodit, nicméně je fakt, že pokud by bylo plno tak mám stejně smůlu, každá stejně porodíme jindy a né na daný termín a pak se to naplní, každopádně, je to pak spíš i stres, když tě nevezmou a povezou tě někam jinam, kde nevíš co čekat... ☹

lucky.lady
30. dub 2008

Plno určitě není. Já mám termín o něco málo dřív než Ty Glia a taky ještě nejsem nikde zaregistrovaná. Už je pozdě na Podolí a U Apolináře. Četla jsem, že snad i Krč. Ale Vinohradská, Motol a Bulovka by měly být volné. Včera jsem to obvolávala. Registrace do 36tt. A když se podíváš na stránky jednotlivých porodnic, tak tam většinou píšou, že nezaregistrovaným nemůžou zaručit, že je vezmou až to na ně přijde, to znamená, že když nebudou mít stopstav, tak Tě pravděpodobně vezmou. Ani s registrací nemá člověk jistotu, že bude rodit, tam kde si myslel ☹

kacka.va
30. dub 2008

motol a bulovka taky registrují, co já vím, v Krči jsou registrace nejpozději

petule.h
30. dub 2008

v krči mají do konce října stop stavy a už i na začátku listopadu, raději si tam zavolejte, holky co mají termíny začátkem listopadu už nechtěli ani vzít 🙂 to jen pro info mějte se

susik77
30. dub 2008

glia: tak zostava ti asi tak krc, vinohrady a bulovka...

petule.h
30. dub 2008

no krč už určitě né, pokud je gila ve 25tt, to spíš vinohrady a na bulovku už bych také nespoléhala

kessiee
30. dub 2009

ahojte, a kedy je najvhodnejsi cas na registraciu do porodnice? ja som to este vobec neriesila 😕

jmisa
30. dub 2009

Záleží, kde bydlíš a kde cheš rodit. V Praze nejlíp registrovat co nejdřív, ikdyž záleží na porodnici. Jinde se většinou neregistruje.

cirrusa
30. dub 2009

Kessiee, jak říká jmisa, jak kde. Já jsem z Ostravy a když jsem se na to ptala MUDRy, tak říkala, že stačí těsně před tím, než mě předá (cca 36 tt)....

kessiee
1. kvě 2009

dakujem vam holky 😉 tak ja budem rodit na slovensku, takze netusim ako to tu funguje - najlepsie zistim asi u dr., nie? len ma trosku zaskocilo, ze baby na zaciatku tejto diskusie riesili registraciu uz v 17tt (ak som to dobre pochopila) a aj to uz bolo v prahe plno 😕
a este by ma zaujimalo, ze ked uz v jednej porodnici zaregistrovane ste a pridu na vas porodne bolesti niekde stovky km od danej nemocnice, mozete rodit aj v najblizsej nemocnici v meste, kde sa prave nachadzate?? ved by bolo od veci cestovat az do tej svojej registrovanej, no nie? a keby ste nikde registrovane neboli??
mozno hlupa otazka, ale naco ta registracia vobec je?

evaviki
1. kvě 2009

Ahojky, tak ja som nebola nikde registrovana, chcela som rodit vo Vrchlabi. Ale kedze som rodila predcasne, tak som si to namierila do Podoli a vzali ma..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru