Co s sebou do nové porodnice? Lochotín

alenabrestovanska
24. lis 2008

🙂 ahojte holky a vsechny maminky nemohly by jste mi poradit co vse si mam pripravit do porodnice?Za tyden rodim a nevim co sebou pro sebe ani pro mimco.Predem dekuji Alena

rozarinka
24. lis 2008

Ahojky, určitě si sbal sebou pro sebe hygienické potřeby, síťované kalhotky,vložky dostaneš tam, mají jich tam dost. Noční košile - nejlépe dvě, pak prej je dobrý mít i jednu "rodící košili" - vím z doslechu, já rodila císařem, vložky do podprsenky, kojící podprsenku, nebo aspoň nějakou typu lambada. Pantofle - omyvatelné, se kterými můžeš i do sprchy. Pak jsem měla i nějaké větší kalhotky už bavlněné, přeci jenom bříško trochu zůstane. Pro mimi jen newborny plenky a vlhčený ubrousky, jinak nic. Pak až oblečeníčko na odjezd domů.
Na porod Ti nepovím co je dobrý mít sebou, já jsem věděla od začátku že budu rodit císařem.

rozarinka
24. lis 2008

Ještě jsem našla přímo od FN seznam:
http://www.fnplzen.cz/pracoviste_detail.asp?kli...

mimap
24. lis 2008

Ahojda, jeste je urcite dobre vzit si na miminko vlastni mydlo, jinak se myje mydlem z davkovace u umyvadla a to neni nejak extra setrne...Taky bych si asi vzala sve oblecenicko, nam se ho vecne nedostavalo, bylo moc velke nebo potrhane..Jinak vse co pise Rozarinka..
Hodne stesti!!!! 😉

rozarinka
24. lis 2008

Já jsem právě nebyla na šestinedělí, ale až na novorozeneckým, kde jsem se sestříčkami chodila si pro oblečeníčko, takže jsem si vybírala, ale nebyl to žádný luxus teda 🙂)
Mýdlo z dávkovače máš pravdu že se používá, řikali mi, že to mají od hygieny testované, že je to i na dětskou pokožku, ale vůůůůbec nic se nestane, když ho vůbec používat nebudeš, jako já. Jen vykoupat ve vodě, bez mýdla a hotovo 🙂)
Ještě doplňuju župan, ten je docela vhodný, kamarádce trochu vynadali, že se prochází po chodbách jen tak v košili - župan jí přivezli až druhej den... ale doporučuju tenkejší, protože je tam horko, teda aspoň v červnu bylo 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru