Co s sebou do porodnice? Na jak dlouho se tam chodí?

007kacabaja
18. srp 2013

Nazdar ženy.
Mám 2 osvojené děti takže porod jsem ještě nezažila. Jsem sice teprve ve 29 tt , ale už bych to měla asi začít pomalu řešit, co sebou do porodnice?
Nějaké doklady či pleny či co?? Vůbec nevím. Já myslela doposud že mi tam na ten čas pobytu vše dají, ale asi to tak není co? Takže co sebou? A jak obvykle se tam zůstává? Na jak dlouho? Jestli mě pustí za 2 dny či za týden? vůbec nevím........
A jak jste jej ten porod prožívaly a co personál? vše ok? bojím se abych jim nebyla na obtíž a jelikož jsem prvorodička tak aby nedělali nějaké caviky jako že: jééé ona ještě nerodila, no to zas bude atd...... 😢
Tak díky moc za infa. 😉

miska85
18. srp 2013

Seznam věcí do porodnice si najdi na internetu a i na stránkách porodnice, kde budeš rodit, jsou info, co sebou vzít. Někde pleny poskytují, někde ne. Někde potřebuješ svou noční košili, jinde půjčují erár, atd.
Zůstává se 72 hodin, den porodu se nezapočítává (pokud bude miminko nebo Ty OK, když by mělo např. cukrovku, můžeš tam být týden i déle)
A jak se prožívá porod - bolí to, ale pak je to krásné 🙂 Personál u nás byl perfektní a opravdu se většinou snaží být v klidu a vycházet vstříc. A takové myšlenky, že budeš někoho otravovat úplně vypusť z hlavy 🙂

snowvwhite
18. srp 2013

každá porodnice nabízí něco jiného - některá dodá vše pro miminko i porodnického pro Tebe (Neratovice - oblečení, pleny, kosmetika pro miminko, vložky a kalhotky pro maminky), někde nemají ani toaleťák. Doklady budou taky asi různé, ale hlavně občanku, těhotenskou průkazku, pojišťovací kartičku, formulář o jménu dítěte, svobodné papír z matriky o určení otcovství, vdané oddací list, případně papír s porodním přáním, doporučuju sepsat osobní i rodinnou anamnézu (abys to nemusela vymýšlet mezi kontrakcema). Vzala bych si vlastní oblečení, boty, mycí kosmetiku.

lrg
18. srp 2013

Porod byl super, za měsíc jsem si na bolest ani nevzpomněla a nikdy nezapomenu na ten pocit úlevy, když malá vykoukla na svět. A jak jsem na sebe byla pyšná, že jsem to dokázala, i bez epiduralu.

betysek
19. srp 2013

@007kacabaja V každé porodnici je to jinak. Mám 2 děti, každé se narodilo v jiné porodnici. S první jsem dostala asi 15 vložek, ve druhé nic. Většionu mají seznam na netu, co si máš donést, nebo ti seznam dá gynekolog před porodem, aspoň u nás to tak bylo. Jinak kromě normálních hygienických věcí (kartáček na zuby a pod) potřebuješ vložky, síťované kalhotky (někde lze oboje koupit přímo v porodnici, jinde musíš donést z domu), někde ti dají noční košili a ani nechtějí, aby jsi měla svoji. Pro mimčo jednorázové pleny - záleží na tom, jak dlouho tam budeš, pokud jde vše dobře a porod byl přirozený, tak tam budeš min.72 hod, pokud císařem, tak týden...Někde dávají kosmetiku pro mimčo (mast na zadeček, emulzi na koupaní, plenu na utření po koupání), jinde si msíš donést z domu. Jo,je dobré si vzít kruh na plavání na sezení.🙂

leikkka
19. srp 2013

záleží na porodnici - já rodila oba dva kluky v jedné a té samé a vezla jsem si jen svoji košili, tampony do podprsenky, balík vložek, doklady a hygienu, vše ostatní jsme tam měli k dispozici - oblečení, vložky, pleny, látkové pleny apod.

leenulka89
19. srp 2013

Ahoj, budeš rodit v Kroměříži? Standartní doba hospitalizace po porodu je tam 3 dny, 4. den se většinou propouští pokud je všechno ok a mimi nemá třeba žloutenku...Porod samozřejmě bolí, nikdo ti nebude vykládat že ne, ale je to přirozená věc a porod bez bolesti by asi nešel...neboj, určitě na tu bolest brzo zapomeneš, já v den porodu říkala že už nikdy, druhý den jsem říkala že druhý tak za 5 let a teď plánujeme mimi za 2 roky a na další porod se moc těším...a to i přesto že první nebyl zrovna ideální a bez komplikací 😉 Co s sebou...základní hygienický potřeby,toal.papír, několik ručníků, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, porodnické vložky (cca 2 balíky),jednorázové kalhotky, noční košili a župan dostaneš erární, plínky pro mimi + vlhčené ubrousky + krém na zadeček + oblečení na cestu z porodnice... Snad všechno... a personál je o štěstí v každé porodnici...záleží na jakou narazíš službu, ale věř že "krávy" a "volové"s prominutím se najdou všude 😀 Vůbec nemysli na řeči a názory personálu, ale jen na sebe a na mimi 😉

007kacabaja
autor
20. srp 2013

@leenulka89
Ahojkky právě do kroměříže nechci chci jít radši do Zlína, kdyby byli nějaké komplikace.
Jsem zvědavá na to vše kolem 😒
Nervozita to víš dělá hodně 😉

leenulka89
20. srp 2013

@007kacabaja a předpokládají se u tebe nějaké komplikace? Já osobně bych volila Zlín jenom v případě že bych rodila před ukončeným 36.tt, co sem slyšela tak je lepší Kroměříž (samozřejmě ne co se týče péče o nedonošená miminka, v KM na to nejsou vybavení)...v KM je to prý osobnější, rodinnější atmosféra i prostředí... ale jak chceš, volba je na tobě 😉

vespinka
21. srp 2013

Nejjednodušší je zavolat do porodnice ve které chceš rodit a zeptat se, nebo tam zajít, nebo mrknout na internet. Každá porodnice to má opravdu jinak. Já se informovala předem, takže jsem nebyla zaskočená. Košile nepůjčovali, takže jsem měla svoje- doproručuji si jich vzít více, klidně nakoupit na tržnici za pár korun.

007kacabaja
autor
21. srp 2013

@leenulka89 no já doufám že žádné komplikace nenastanou ale už ted mě doktor upozornil že asi termín nestihnu že se mu moc nelíbím, tak jsem hlídána.
Já si myslím že Zlín je větší a taky skušenější, kdežto Kroměříž už pomalu upadá, už tam skoro nic není.
Je to jen můj názor 😉
Já zvolím určitě Zlín, nikdy nevíš kdy nastanou komplikace a ten převoz by jsme nemuseli zvládat ☹
Tak radši tam kde na mě budou nachystaný kdyby náhodou něco 😉

leenulka89
21. srp 2013

@007kacabaja jak jsem psala, volba je na tobě 😉 Ale určitě není pravda co píšeš, že KM nemocnice upadá, co tam není? Já tam pracovala a nepřišlo mi že by to tam upadalo a nebo že by měla KM nemocnice málo pacientů, dokonce jsem se setkala nejednou s názorem příbuzných i samotných pacientů že ve srovnání se Zlínem se jim víc líbí u nás, a to ve všech směrech...jak péče, komunikace...
Zkušenosti jsou podle mě "v rukou personálu" jako jednotlivců především, ne jako celé nemocnice.
Samozřejmě pokud chceš rodit ve Zlíně, pokud se tam budeš cítit líp, držím palce a věřím že budeš spokojená i tam 😉 Hlavně ať máš rychlý a bezproblémový porod a ať jste oba s miminkem v pořádku.
A k tomu co ti řekl dr. takový co jim doktoři říkají že do termínu nevydrží, nakonec přenášejí 😀

007kacabaja
autor
22. srp 2013

@leenulka89 😀 tak to bych byla ráda kdybych donosila 😉
já taky doufám v nekomplikovaný porod a děkuji za rady 😉

staninka77
27. srp 2013

Ahojky 🙂
@007kacabaja-Jukni na stránky( babyonline 😉 ) tam najdeš i fotky k porodnici pokud tam ovšem jsou.
A v porodnici z mé stránky jsem vždy byla docela dlouho,malí měli všeci žloutenku a kluci byli spavci jsou unavení jak jsou pod světlem tak nechcou bašiti tak proto si tam chvílu poležíš.
Jinak já měla svuj župan i náhradní pižamo na kojení,vložky taky cca 2 porodnicke vložky,kojí podprdu,vložky do podprdy,hygienické potřeby nějakej krém na obličej a i na tělo,alespon 3.ručníky,vlhčené ubrousky,a bepanthen na bolavé prsa i na opruzení zadečku pro mrnouska to je nejlepší sudokrem moc jsem sním byla spokojená,
A pak oblečení na cestu domu ale to ti muže donést manžel z domu pro miminko.zavynovačku,dečku,dupačky,nebo ovarálek,bodýčko,ponožky,2 čepičky jednu lehčí a druhou na tlusčí. 🙂

flapi
28. srp 2013

Nemůžu nikde najít ani naše rodné listy, ani oddací list. Šla jsem pro to do šuplíku na jisto a ono nic. Prohledala jsem kde co a fakt nevím kde je ještě hledat. Nevíte co se stane kdybych to do porodu nenašla?

mafeska
28. srp 2013

@007kacabaja seznam co sebou jsem dostala přímo v porodnici myslim že když jsem se tam byla registrovat. KAždá porodnice to má jinak, někde dostaneš všechno a někde vůbec nic. Co e dokladů týče nejsem vdaná takže jen OP, kartičku pojištovny, a papír z matriky (zápis o určení otcovství a souhlas se jménem nenarozeného dítěte). 4. den po porodu se pouští domů pokud je vše v pořádku.
JAkse prožívá porod no.. já bych to moc nezjišťovala a nechala se překvapit být tebou 🙂

007kacabaja
autor
28. srp 2013

@mafeska děkuji za infa, já se jen bojím personálu jinak to snad bude vše ok

007kacabaja
autor
28. srp 2013

@flapi ten najdeš až ho nebudeš hledat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru