Co s sebou do porodnice pro mě a malého?

lucaaaaaaqa
21. srp 2017

Ahoj holky chci se zeptat co sebou vše do porodnice jak pro mě tak pro malého ? A kdy asi tak začít balit? Díky 🙂

verkaver
22. srp 2017

Záleží na porodnici. Informuj se tam,kde chceš rodit. V Ostravě ve fakultce jsem pro sebe potřebovala síťované poporodní kalhotky,vložky,toaletní papír,ručník,osobní hygienické potřeby,něco na přezutí,pití,pokud nechceš jen nemocniční čaj,noční košile mají erární a kdykoliv k dispozici,vlastní bych si nebrala,stejně je zašpiníš. Dále občanku,oddací list nebo papír z matriky o určení otcovství a shodě přijímení pro miminko,pokud nejsi vdaná. A samozřejmě těhotenskou průkazku. Pro mimčo plínky,vlhčené ubrousky,bepanthen mast. Tu můžeš použít i ty na bolavé bradavky při kojení. A pak už jen věcičky na cestu z porodnice domů,na oddělení šestinedělí zase mají pro miminka dostatek erárních. Samozřejmě mobil a nabíječku. Ale jak píšu,nejlíp se zeptat přímo na místě tam,kam půjdeš. Balila jsem vždycky asi 2-3 týdny před termínem. Ještě mě napadl župan,pokud budeš chodit po vyšetřeních po porodu třeba někam do jiných pater nebo tak.

elveren
22. srp 2017

Doklady, zápis z matriky o otcovství, těhotenskou průkazku.
Pro sebe: poporodní vložky, noční košile, u které se dá hezky kojit, ponožky, pantofle, dva ručníky, podprsenku a vložky do ní, náhradní kalhoty na cestu domů - já jsem je měla totálně durch, jak mi tekla voda na cestě do porodnice :D nabíječku na telefon, jídlo a pití (to jsem podcenila a bez ovoce a zeleniny jsem trpěla)
Po mimi: oblečení na cestu domů, plenky, ubrousky.

Záleží ale na porodnici, co všechno dají k dispozici. Na stránkách by to měli mít napsané.

lucaaaaaaqa
autor
22. srp 2017

Moc vám dekuju 🙂

barumat
22. srp 2017

Přesně jak píšou holky, zeptej se v porodnici, plus za sebe říkám 1) kuchyňské utěrky - po porodu budeš průběžně krvácet furt, a pokud si nechceš ušpinit normální ručník, vem si je na osušení spodních partií. Necuckujou jako toaleťák a prostě je pak spláchneš do záchodu. 2) pár bodyček i v případě, že píšou, že oblečení na dítě poskytnou. Často jsou to ty zavazovací košilky pro vztek, nesedí, hrnou se... Atd 😉

lucaaaaaaqa
autor
22. srp 2017

@barumat super našla jsem na Stránkách tohle :p tak to snad stačí

market1512
22. srp 2017

Ja rodila 2x a my si jeste museli brat cca 10ks prebalovacich podlozek pod sebe na postel, protože pokud nebudes nakonec rodit cisarem, ale bezne prirozene, tak budes tak cca 2 dny jeste krvacet a u nas to vyzadovali, aby nebyla cela postel spinava a oni ti nemuseli 5x denne menit prosteradlo. Ty poporodni kalhotky doporucuji ty opakovatelne pratelne, pri prvnim porodu jsem mela jednorazove a je to hruza, ty opakovatelne stoji asi o 100,-vice a velmi rychle schnou a tim padem staci 3ks (tech obycejnych mi musel manzel 2x dokupovat). A s vyberem toaletniho papiru si dej taky zalezet, aby to nebylo jako smirgl papir, ale byl hodne jemny a mekky (napriklad z Lidlu ten 4vrstvy 10 roli cca 70,-) uvidis, ze za mekoucky budes velmi rada, obzvlaste pokud dojde na nastrih, coz je dnes uplny standard ☺ Hodne stesti, porod je krasna a uzasna zivotni zalezitost ☺

lucaaaaaaqa
autor
22. srp 2017

@market1512 no moc dekuju všichni mě straší ale já zatím strach nemám protože nevím do čeho jdu jsem na to zvědavá ale zvladli to všechny zvladnu to taky

market1512
22. srp 2017

@lucaaaaaaqa neposlouchej ostatni, kazda ma jiny prubeh, jiny prah bolesti, atd. Presto "kazda" v tu chvili kdy miminko poprve uvidi zapomene co se pred tim delo. Drzim palecky a posilam pozitivni energii :-*

lucaaaaaaqa
autor
23. srp 2017

@market1512 dekuji 🙂 doufám říká se to dekuji ❤️

pajounek
23. srp 2017

@lucaaaaaaqa ja jeste brala urcite alespon dve latkove plinky (na ruzna ublinknuti atd :D ) a pro mimco rukavicky, aby si neskrabalo oblicejik. Veci na odchod jsem si s sebou zabalila rovnou ;)

kejt29
23. srp 2017

Tak za me pridam jednu roli kuchynskych uterek (ciste bilych) na utirani okolo partii. Prislo mi to hygienictejsi, nez spinit rucnik. Uterku jsem pouzila a vyhodila. Tasku si klidne nachystej uz ted, mas pak klid. Obleceni pro mimco a pro tebe na cestu domu ti muze pak privezt ten, kdo vas poveze domu, to mi prijde zbytecne tahat hned sebou 😉

market1512
23. srp 2017

Mne teda ty kuchynske uterky prakticke neprijdou vubec, jak uz jsem psala vyse, spodek je hodne citlivy a obzvlast po nastrihu a kuchynske uterky jsou v tu chvili jak vzit dratenku (stejne tak utirani tvrdym toaletnim papirem). To mi sestřička rikala, ze kdyz budu vylezat ze sprchy (a ze se doporucuje sprchovat kvuli odtokum krve nekolikrat za den), at si vezmu ty erarni vlozky, ktere davali a utirat se dole opatrne tim. Ale kazdemu jak je libo ☺

kejt29
23. srp 2017

@market1512 ja se samozrejme neutirala primo v nastrihu, ale okolo. Treba toaletak jsem nevyuzila skoro vubec, protoze sestricky doporucovaly mocit ve sprse, je to prijemnejsi a cistsi. A mi se to teda moc osvedcilo.

barumat
23. srp 2017

@market1512 Právě ty utěrky jen přiložíš, ony vysají vlhkost, a zahodíš. Nic nikde nedrhneš, samozřejmě.

lucaaaaaaqa
autor
23. srp 2017

Beru vše :D radši

elveren
24. srp 2017

Já to teda dávala v pohoě s ručníkem. Umýt, přiložit na osušení a vložku s kalhotkama. Beztak jsem chodila do sprchy každé cca tři hodiny :D Kuchyňské utěrky mi přijdou jako zbytečnost.

barumat
24. srp 2017

@elveren Já tuhle šílenou hygienu po porodu nějak nikdy nepochopila. Jako, já taky byla natržená a šitá, ale sprchovala jsem se prostě po stolici a večer, jinak jsem chodila normálně na záchod, vyměnila vložku a nazdar. Možná jsem čuně, ale přišlo mi to akorát.

elveren
25. srp 2017

@barumat já byla hodně oteklá, nástřih jsem neměla a malý mne trochu natrhnul, takže jsem se sprchovala studenou hlavně kvůli tomu otoku 🙂

barumat
25. srp 2017

@elveren Tak na to u nás sestřičky nosily led 🙂

andiienka
25. srp 2017

Doporučuju balit minimálně měsíc předem, mě se to vyplatilo, měla jsem termín 12.1. a rodila jsem 10.12., takže jsem byla fakt ráda, že jsem byla akční a měla jsem zabaleno brzy.
A co sebou? Krom dokladů a všech potřebných lejster si zjisti, co poskytuje porodnice. Já rodila v Krči a tam vložky, toaleťáky a všechno poskytovali, takže jsem nepotřebovala nic. Jen plínky na mimi, z kosmetiky mýdlo, olejíček a za mě určitě Bepanthen mast, super jak na prdelku miminka, tak na popraskané bradavky z kojení. K porodu je dobrý mít balzám na rty, já měla pořád vysušené 🙂

elveren
25. srp 2017

@barumat To mi nabídly taky, ale první led vydržel pár. Takhle jsem si skočila do sprchy a bylo to pro mne lepší 🙂

aktakd
25. srp 2017

Taky se mi hodilo mit sbaleno mesic pred TP...

pucmelinka
25. srp 2017

Zabal si uz ted,ja si sbalila jen z casti,ze do TP mam tri tydny cas...no,takze po prasknuti vody jsem doma litala po byte a balila zbytek veci 🙂

pucmelinka
25. srp 2017

Treba v Plzni vlozky i podlozky byly,v koupelne byly i papirovy uterky na ruce,pro miminka meli vse-obleceni,pleny,kosmetiku, zalezi na porodnici...

jane46
25. srp 2017

Vzala jsem si věci podle seznamu porodnice a nic by mi nechybělo. Plus ty kuchyňské utěrky jsou super věc (nic jsem nedrhla, jen přiložila, vysušila a vyhodila). Pro jistotu jsem si vzala různé vzorky (Bepanthen, Sudocream) co jsem dostala pro malého, ale nevyužila. Na prsa jsem si koupila Purelan a byla za něj ráda. Měla jsem asi štěstí, ale i přes krvácení jsem neušpinila ani jednu košili a ani postel a stačily mi ty síťované kalhotky a jejich erární vložky. Do sprchy jsem chodila každou chvíli.
Využila jsem i takovou tu roušku na oči pro spaní (líp jsem usnula ve dne a nebo v noci, když druhá maminka svítila)
Ovoce, pití atd mi nosil průběžně manžel.
Jen jestli můžu poradit i za ty "kolegyně" na pokoji... kojící košile nejlépe s délkou ke kolenům nebo od půlky stehen a ne ty co končí těsně pod zadkem.... stačí se ohnout k postýlce a ostatní na pokoji (a návštěvy) mají vše co je spojené s porodem z první ruky (vlastní zkušenost... druhé mamince to trvalo dva dny než jí to došlo, kdy si tu košili tahala pořád dolů a nakonec i v tom vedru nosila kolem pasu župan nebo peřinu... což asi moc pohodlné nebylo).
Jo a je super deodorant bez vůně (já si koupila ten z minerálního krystalu ve spreji a používám doteď). Bohužel jsem neměla velké štěstí na druhou maminku, ta se chodila sprchovat jen ráno, ale pocení zaháněla super voňavým sprejem... Ale to je dlouhý příběh.

lucaaaaaaqa
autor
25. srp 2017

@jane46 uzasny moc dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru