Co si vzít s sebou do porodnice v Brně na Obilňáku?

zuza1717
2. dub 2014

Ahoj, prosím poradíte některá, která jste nedávno rodila na Obilňáku, co netřeba si brát s sebou, co je tam erární? Čekala bych na jejich stránkách nějaký seznam, každá porodnice přece jen poskytuje něco jiného, ale bohužel, stránky fnbrno jsou totálně o ničem a člověk se z nich nic kloudného nedozví...Nechci s sebou tahat zbytečně vše jen proto, že nevím, co poskytují a co ne. Případně pokud máte nějaký čerstvý tip/radu/zkušenost k porodu na Obilňáku, budu též ráda. Díky za info 🙂.

daisyjane
2. dub 2014

Ahoj, rodila jsem sice v Bohunkách, ale mělo by to být stejné pracoviště, tak by neměl být snad velký rozdíl. Co si pamatuju tak na šestinedělí byla akorát erární zavinka a také košilka na mimčo, když se ušpinila, tak ji vyměnily, ale někdy, když toho mají moc a nestíhají, je dobré mít aspoň jednu sadu oblečků svou, abys měla miminko hned v suchém. Také je dobrá erární noční košile, protože se často ušpiní, tak tu svou si nechej jen třeba když dojde návštěva. V šuplíku byly ty poporodní vložky, ale asi jen 5 kusů, to stačí tak na půl dne, zbytek musíš mít vlastní. Plínky, vlhčené ubrousky, bepanthen, látkové plínky, toaleťák. Všechno si ber svoje, když mrkneš na net, všude jsou nějaké seznamy. Ještě si tak namátkou vzpomínám, že jsem si s sebou brala síťované kalhotky, líh na pupík, foťák, mýdlo, lactacyd, vatové tyčinky pro mimi.... Lékárna je na Obliňasu v areálu, takže když něco zapomeneš, první návštěva, co dojde, ti to tam může dokoupit.

nolies
3. dub 2014

Ahojky, já jsem rodila na Obilňáku v srpnu 2012. Je to přesně jak píše daisyjane, dostaneš pár vložek - tak na jeden den, noční košili, pro miminko - košilku, zavinovačku. Na pokoji je i kosmetika, ale doporučuji vlastní. Všechno ostatní, jak píše daisyjane musíš mít vlastní. Jinak já jsem byla s přístupem a tak velmi spokojená 🙂 🙂

lv
3. dub 2014

vlastní kosmetiku pro mimi jsem neměla, použila jsem erární, taky místo vlhčených ubrousků tam byl perlan, namočíš-utřeš-vyhodíš..ale měla jsem je s sebou, svoji noční košili ne, denně jsem ušpinila od krve a nebo propotila 3-5košil, to doma ani nemám 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru