Co všechno je potřeba si vzít do porodnice k Apolináři?

karolina33
11. lis 2010

Kazda porodnice pozaduje trochu neco jineho a rada bych vedela, co si vzit prave tam. Dekuji za vase zkusenosti.

k.jolanka
11. lis 2010

Ahoj, u apolináře jsem rodila v lednu a snad to mám ještě v živé paměti🙂měla jsem sebou župan, bačkory, noční košile mají erární, pak síťované kalhotky asi troje, vložky jsem měla jejich, pak jsem si vzala flašku s vodou, toaletní potřeby, dudlík pro malého-mají erár, ale hodil se mi ten můj a potřebovala jsem i odsávačku na mléko a kloboučky...měla jsem sebou věci pro malého, ale přítelovi řekli, ať je odveze a přiveze až v den odjezdu z porodky a všechny věci na mimi mají erár..no a pak mobil, nabíječku, foťák a tak.. 😉 možná jsem na něco zapomněla, ale tak to je snad ten základ..

mamkamarketa
11. lis 2010

souhlasim s k.jolankou
ja teda mela asi 10 sitovanych kalhotek (prvni 2 dny byl mazec) jeste jsem mela nafukovaci kruh na sezeni, hygienicky potreby, bepanten na bradavky, masticku na zadecek pro mimco (u apolinare meli rybilku-nesnasim ten zapach 😒 ) mela jsem i svoje zasoby jidla a piti (jsem hodne vybirava) kojici podprsenky, vlozky do podprsenky, knizku, mp3, hraci hracku pro malyho (byli sme na pokoji sami a ten zvuk ho uklidnoval.) decku a cepicky pro syna (narodil se v listopadu a navstevy byli na chodbe kde byla zima brrr) dudliky mi denne vozila sterilni mamka, urcite se mi osvedcila lahev s pitkem -pro me abych nemusela vstavat, ze se dalo pit i vleze,ale to je spis pro moje pohodli. jo a jeste jsem si nechala privest nuzticky na nehty. malej mel dlouhy nehtiky az mel poskrabany oblicej-sestry odmitly mu ostrihat nehtiky 😠 a samo plinky a ubrousky (nam dali zasabu na prvnich 24h) ja jsem mela i svuj polstar (neni nad pohodli 😀 ) ale je pravda,ze ja jsem sla do porodnice z oddeleni rizikovych tehotenstvi, takze to vypadalo,jak kdyz se stehuju 😀 jo a urcite boyt crocsy-idealni do sprchy, a jednorazovy papirovy ,,prkynka,, na wc
tak to by snad stacilo 😀

alcatko.j
12. lis 2010

Ahoj karoli🙂 nevim, kde budes rodit, jestli se musis zaregistrovat, ale myslim, ze kazda porodnice ma jine pozadavky na to, co si mas sebou pribalit do porodnice a meli by ti dat seznam, nebo by to melo byt proste nekde k nahlednuti.

Kazdopadne, jedno zavazadlo mej na porodni sal, treba igelitku z Lidlu😅 to je jedno. tam mej asi papuce, nazouvacky nejake, do sprchy - gumove, pokud by ti vadilo tam chodit bosa, mne to bylo ve finale jedno😅 Kosili ti daji, toho jejich andelicka, muzes mit samo svoji, ale skoda, mohla by byt znicena treba od krve... fotak, ci kameru, pokud chcete, s nabitou baterkou😅 telefon, opet nabity, svacinu s pitim pro tatinka. ty bys jist asi nemela a piti by ti meli dat. ja myslim, ze nic jineho nepotrebujes, mozna nejaky cdcka, pokud bys chtela poslouchat svou hudbu, popripade nejaky vonny tycinky, ale to jsou takovy vychytavky uz navic😅

Pak tašku na odd.sestinedeli. Muzes pyzamko, ale to ti tam zase opet daji, budes krvacet, mohla by sis svoje zase znicit, ale muzes si vzit nejaky epesnejsi treba k navstevam...sitovane kalhotky, jednorazove , poporodni. Urcite pocitej se dvema na den, ale muzes pouzit taky dvojnasobek, nebo jedny denne, to je tezko odhadnout..ale kdykoliv ti cokoliv muze donest partner. Poporodni vlozky, zase spotrebu neodhadnes, do zacatku dva baliky a pak se uvidi. Papuce. Podprsenku, kojici, nebo klidne jen nejakou sportovni, nebo postaci do doby, nez se ti prsa nalijou do velikosti , ktera nejakou dobu zustane - bolerko. Rucnik na oblicek, osusku na telo, mydlo, sampon a celkove hygien. potreby. Dobre jsou kuch. uterky na pipku....toaletni papir....
mozna liceni, at jsi krasna pro navstevy😅
Knizku? Neco na zabaveni.... mobil, nabijecku, treba tetris😀
Zupan bych nebrala, v porodnici se moooc topi, aby se maminky potily a deti je poznaly po cuchu😅 Mozna pokud v nejake porodnici jsou navstevy na chodbach...tak to mozna jo...

partner ti podle tvyh nalad a potreb cokoliv donese😀 casopisy, pilnicek na nehty😅 rtenku😀 Notebook, atd atd, ovoce, zelenina, sladkosti, jidlo atd...

pro miminko - zase, dle porodnice, ale plinky, uplne ty nejmensi velikosti, staci balik,vlhcene ubrousky na utirani prdelky, bepanthen ci jinou mast na opruzeniny, mozna latkove plenky, tak 3 ks, na otirani ublinknuti a tak...bepanthen na bolave bradavky..popripade kloboucky, kdyby byly treba ploche bradavky, ale to zas klidne pujci sestry..stejne tak jako odsavacku..mozna si nekde na tajnacku schovat malickej dudlik??😅
Obleceni je snad pro miminka ve vsech porod.erarni...tak asi vse na cestu domu, obleceni, sedacku, deku..ale to donese tatinek, to nemusis mit sebou...

vsechny veci pro miminko a koneckoncu i pro tebe, kdyz bude fakt prekerka, ti pujci, vsechno v porodnici je, jde jen o pristup sester a myslim, ze nikde nejsou kravy😅 no a dalsi den uz donese cokoliv, na co zapomenes, co te nenapadne, tatinek🙂

miarosa
13. lis 2010

Ahoj, určitě si vem, sprchový gel, šampon, hřeben, papirové kapesníčky, toaletní papír, sí'tovky, já je měla celou dobu, pro mimi nemusíš snad vůbec nic, jen oble¨čeníčko pokud chceě ty, jinak všude mají, plínky ti pak přivezou pokud jich bude málo, Bepanten sem taky měla, protože ta šílená rybý mastička mi taky zrovna dvakrát nevoněla. Já osobně toho moc neměla, přítel mi pak hodně věcí přivezl a věci co sem si brala na sál sem pobrala do ruky. župan sem vůbec nepoužila je tam strašné horko, a košili taky lehčí na knoflíčky kvuli kojení, a pantofle co hodně větrají, ponožky jsem taky nenosila, jinak ručníky spíš více než méně. Dudlíky nikde moc rádi nevidí a odsávačku snad mají k zapůjčení v každé nemocnici, i kloboučky a jiné potr¨řeby ke kojení. Takže se zbytečně moc nebal, jeslti máš tu možnost tak ti přivezou co bude chybět. Přeju rychlý porod a držím palečky. 🙂

hehena
13. lis 2010

ahoj, já rodila u Apoli v březnu, pak jsem byla na nadstandardu, takže netuším o co je tam lepší vybavení (teda krom vah a teploměrů atp., který jsou prý na normoš šestinedělí jak za krále klacka - referovala maminka, která odtud "ke mně" utekla)))...
každopádně jsem potřebovala síťovaný kalhotky, župan (ten jsem využívala hodně, horko moc nebylo a při chození s malým v noci po chodbě se fakt šiknul - s tím topením je to asi jak kde a jak kdy, takže si ho radši vem, kdyžtak ho manžel odveze), trepky (nejlíp asi nějaký gumákový), fusky, ručník, papír.kapesníčky, jelení lůj, a hygienický potřeby - sprcháč, kartáček, pasta, hřeben... i nějakou kosmetiku jsem si brala - nejsem moc na líčení, ale třeba napudrovat ksicht a zmačknout řasy kleštičkama mi prostě nějak zvedlo sebevědomí před návštěvama .....
erární košile tam mají, ale vzala jsem si i jednu svojí
kojící práskačku jsem nepotřebovala i pak jsem nosila od bellindy sportovní (bže mi vadí kostice)

vlhčený ubrousky na zadeček si klidně vezmi, ale jinak tam mají perlan (jen namočíš do vody)

měla jsem i bepanthen, toaleťák, vložky, látkový plínky pro malýho - nevyužila jsem vůbec... bže tohle všechno, včetně hadříků pro maloška jsou tam k dispozici... vložky doplňovaly každý den...

plínky ti může pak dle potřeby dovalit partner...

odsávačku, případně kloboučky - to vše sestry půjčovaly...

MIAROSA Kubovi teda vrzli dudla rovnou - viděla jsem ho až po 30 hodinách a kojení se rozjíždělo pomalu, každopádně tam daly dudlana snad každý mamině... já byla tak vybzíkaná, že jsem to neřešila a malej žádnej extra návyk nemá, jen na noční usínání... s mojí zkušeností se spíše divím, že někde dudlany neradi vidí, bže tady ho prostě dávaly pomalu jako bonus k dítěti 🙂)

weri1
17. pro 2010

na stránkách porodnic je většinou seznam co si máš vzít sebou a když si něco nevezmeš, manžel ti to donese.Já byla v Podolí a na sále jsem měla svoji košili a botky gumové a osušku a na 6ti nedělí ručníky, papírové ručníky, košile, podprsenky, plínky pro malýho, síťové kalhotky, ale 5ks ti dají, vložek bylo dostatek tam a jinak snad nic. No a co mi chybělo to donesl manžel.A vzala bych si dudlíka, my měli půjčenýho 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru