Dávají v porodnici ještě plenky pro miminka?

kathlin
8. črc 2011

Ahojky maminy chci se zeptat dávají v porodnicích ještě plenky pro miminka??někde sem slyšela že nedávají žádný že musíme mít svoje

ffiinnkkaa
8. črc 2011

Ve F-M ne. A navíc tam berou ty tvoje pro jiná miminka. Děs

bufina
8. črc 2011

U nás v Brně dávají, ale jen něco málo, každopádně je lepší vzí svoje.

babulinkab
8. črc 2011

když jsem byla poprvní dali 4-papírové a látkových neomezeně a podruhé už nedávali nic 😀 😀 podle mě je nejlepší informovat se v porodnici, ve které se chystáš rodit, ale moc nevěřím tomu, že by v nějaké porodnici dávali neomezeně papírových plen

iira
8. črc 2011

u apolinare v Praze davaji 5 jen na 1 den a pak uz musis mit sve ....

gabulda
8. črc 2011

Já si beru určitě svoje,a nevěřím,že by pro každou rodičku měli balík plenek.Když už nebudou pošlu manžela koupit 😀

klarinetek
8. črc 2011

Já jsem rodila ve Vinohradech, a musela jsem mít pro malou balík plenek, pro sebe taky vložky (nedali mi ani první den) a i toaletní papír jsem si musela donést. Takže spíš počítej s tím, že si musíš vše vzít sebou nebo manža musí donést do porodnice.

aaaaandi
8. črc 2011

Nám v Trutnově plínky dávali než dítě předali, malého mi předali druhý den po porodu asi ve 13 hod., do té doby mi ho vozily přebaléného jen na kojení.

coxa
8. črc 2011

U nás v Jablonci jsme dostali 5 kusů plenek, zbytek už jsme měli svoje.

kaci1
8. črc 2011

Do Neratovic si prý taky brát plenky nemusíme. Prý dostaneme kolik bude potřeba. Stejně tak vložky a kosmetiku pro miminka.

vlckulka
8. črc 2011

Mělník je asi jedna z mála výjimek, před rokem jsem tam dostávala 4 papírové pleny a jednu látkovou ráno a 4 papírové pleny večer, pro dvojčata jsem dostávala vše dvakrát, takže u nás byla spotřeba plen pořádná. Takto jsem pleny dostávala až do propuštění domů.

mailli
8. črc 2011

Já rodila v Nymburce. Plínky jsem si musela vzít svoje, nedávali vůbec žádné (ani jsem se nezlobila, je to dost pochopitelné). Vložky byly volně k dispozici, toaleťák taky pořád doplňovali. Mohly jsme si brát ve sprchách erární košile, takže si člověk aspoň v prvních dnech nezamazal ty svoje a pro miminka nám denně nosili oblečení, pokud byl z naší strany zájem. 😉

lsx
8. črc 2011

V Krči dávaj asi 20 plínek. Pak už člověk musí mít svoje. Prý dřív bylo plínek neomezeně, jenže měly špatné zkušenosti s maminkama, kradly si je domů... 🙄

ivarei
8. črc 2011

My měli 6 plen denně na mimčo, ale když bylo třeba víc, bez problémů je sestřičky donesly.

andy80
8. črc 2011

Před šesti lety u Apolináře dávali jak plenky, tak vložky. Plenek dávali 6 na den, každé ráno je dali dětem do postýlky, vložky byly neomezeně, stejně tak, jako košile a oblečení pro miminko. Dcera se narodila v Havl. Brodě, tam jsme museli mít plínky svoje, dali jim jen tu první po porodu, vložky jsme taky museli mít svoje, oblečení pro maminky taky, protože tam dávali jednu košili na den a ještě velikostně XS, takže na panenku 😀 člověk se do toho po porodu nenasoukal a velkých bylo málo, ty byly hned rozebrané, tak jsem měla svoje, dávala je manželovi domů prát, spotřeba byla veliká 😀. Oblečení pro miminka tam bylo taky neomezené, ale mohlo být vlastní. Takže každá porodnice to má jinak, takže se fakt chce zeptat.

anieanne
8. črc 2011

Já rodila ve Slaném, a první plenku měl malý od nich, pak už jsem musela používat svoje. Kosmetiku na mimčo tam ale dají k dispozici, stejně tak vložky, košile a oblečení na prcky. Toaleťák vlastní.

elvira
8. črc 2011

Já jsem před porodem dostala v poradně soupis, co s sebou do porodky.
V seznamu byly i pleny pro miminko.
Dostali jsme jednu na sále a tím to skončilo.
Možná je to jak kde.
Totéž vložky - na sále jsem dostala, zbytek vlastní.

jajik25
8. črc 2011

U nás v Prachaticích jsem pokaždé dostala a když došly tak jsem si řekla o další a sestra je donesla

mami29
8. črc 2011

V Decine pred 3 lety davali tak 4-5 na den, zbytek svoje. A podle info od kamaradek je to tak stale. Tady potrebujes pro mimiska jen svoje ubrousky jinak vse daji.
Informuj se v porodnici kam pujdes ale jednim balickem tech nejmensich nic nezkazis, max ti zbude jeste na doma.

dasty79
8. črc 2011

V Náchodě v porodnici mají sponzora,takže každá maminka dostane na miminko 1 balík (28 plen).

mrsblack
8. črc 2011

na Mělníku jsem dostávala jednorázové plenky průběžně, sestry vše doplňovaly ráno i večer (plínky, žínky, čisté oblečky), svoje plíny jsem měla s sebou, ale nepotřebovala jsem ani jednu.

breberuska
8. črc 2011

Nemocnice Vsetín - my jsme museli mít svoje, na 6 denní pobyt stačil 1 balík Pampers New Born.

romana29
8. črc 2011

V Kroměříži nedávali ani před 4 lety, ani před rokem, každý pěkně svoje 🙂

camelinka
8. črc 2011

to si musis zjistiti primo v porodce kam se chystas. treba u nas se dostava 5 plin na den, jinak svoje. kosmetika a vse na mimi je erar, krome vlhcenych ubrousku.

kami1984
8. črc 2011

Já rodila ve FM.Plínku malý dostal jen po porodu, jinak své. Nesouhlasím s ffiinnkkaa, malého jsem měla na fotoléčbě 2,5dne a jeho plenky nikomu nedávali. Vložky jsem dostala na porodním sále,pak už jsme měly své vlastní. Toaleťák byl,ale ten obyčejný,drsný,přinesla jsem si z domu Zewu. Na miminka bylo erární oblečení,nebyl problém kdykoliv poprosit o čisté,to samé i košile a župany. Vlastní jsem neměla vůbec. Kosmetika na malého byla, svoje jsem používala vlh. ubrousky a Bepanthen.
Myslím si,že to není povinností porodnice dodávat vložky a plínky, přece jen každé sedí něco jiného a ne vždy "zadarmo" je to dobré. Raději si vše zabalím a pak třeba budu příjemně překvapená🙂

ined77
8. črc 2011

ahojky 🙂 ,
u nás ve zlíně taky pěkně svoje .jen látkové byly erární 😉 .měla jsem sebou balík pampers newborn a na pobyt tam stačily 😉.
o vložkách a toaleťáku nemluvě.

kaatulkaa
8. črc 2011

Já rodila v Hořovicích. Jednorázové pleny dávali po celou dobu pobytu, ale nevím přesně, jaký byl "příděl" na den 🙂 Přišla sanitářka a podle počtu miminek na pokoji doplnila pleny. Stejně tak jsem dostala erární vložky, kosmetiku a oblečení na malého, košile pro mne a látkové pleny. Jediné, co nedávali byly kalhotky. Když si ale vezmeš 1 balík svých plínek, tak tím nic nezkazíš, ale hlavně by Ti v porodnici měli říct, co u nich budeš a nebudeš potřebovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru