Den nástupu při plánovaném císaři. Máte informace?

petra984
18. zář 2011

Ahoj holky, malý je koncem pánevním a tak mě nejspíš čeká plánovaný císař. Chtěla jsem se zeptat, v jakém týdnu jste na plánovaném císaři byly a jestli jste do nemocnice nastupovaly den předem nebo až v den císaře. Mám v tom trošku hokej.

petra984
autor
18. zář 2011

Jo a ještě jestli mi můžete říct, kolikátý den jste šly domů🙂 Děkuji.

petra984
autor
18. zář 2011

Děkuji 🙂

petra984
autor
18. zář 2011

Fakt mi nikdo neporadí? 😢

sasanka03
18. zář 2011

Císař se plánuje po ukončeném 38.týdnu, při prvním jsem byla v 38+5 u druhého 38+1, u obou jsem nastupovala den předem, kolem druhé hodiny a na císaře jsem pak šla hned ráno.

andrusek
18. zář 2011

ahoj ja rodila v 37tt, a domu jsem šla paty den. 🙂

petra984
autor
18. zář 2011

Děkuji holky🙂 Tak to mám za pár. Já jsem dnes 37+1 a vút jdu do rizikové poradny, tak uvidím, na kdy mě objednají....

crca
18. zář 2011

Ukončený 38tt,nástup den předem dopoledne a hned ráno mě začali chystat,já šla teda domů až 8 den,ale měla jsem dvojčátka a ještě měli trochu žloutenku 😅

blueapple
18. zář 2011

@petra984 každá porodnice to má jinak, takže doporučuju zjistit, jak je to v té Tvojí.
U nás se nastupuje v den operace v 6:45 ráno, operuje se hned ráno/dopoledne. Předoperační vyšetření si nastávající maminka musí oběhnout před tím, nesmí být starší než 14 dní před termínem sekce. V naší porodnici preferují ukončený 39tt, takže např. já měla u prvního naplánovaný termín na 39+1 (malý se sám rozhodl o týden dříve, takže jsem rodila 38+1...), teď u druhého mám CS naplánovaný na 39+2, tak uvidíme. Pobyt v porodnici trval 6 dnů (z toho 2 dny na JIP). Mimochodem Ty už jsi ve 38tt, to jste ještě termín CS neřešili (s gyn Mudr. nebo přímo v porodnici ? U nás se vše plánuje v 36-37tt.

petra984
autor
18. zář 2011

Děkuji za odpovědi🙂
@blueapple No právě že neřešili...... Malej j otočenej koncem pánevním, aniž by mi k tomu doktorka něco řekla, tak jsem se teď v průkazce dočetla, že jdu do rizikové poradny teď v úterý i proto, že malej je hypotrofický, což mi vůbec MUDr neřekla...... Fakt jsem naštvaná, proto aspoň tady zjišťuji informace, jestli mi doporučí císaře, kdy se na to vlastně chodí a co to obnáší. Malej je koncem pánevním a ptala jsem se doktorky, jestli budu rodit jako prvorodička císařem nebo normálně a ona říká: To záleží na určitých okolnostech... A já: A jakých? A ona že na velikosti mojí pánve, velikosti miminka a tak. Všechno abych z ní páčila. Vážně uvažuji, že po porodu půjdu jinak. Čekala bych, že mi řekne- měřila jsem Vaší pánev, kdyby bylo na mě, doporučila bych císaře, ale bude záležet i na tom, jak bude miminko velké, za určitých okolností by to šlo normálně....... Prostě aby mi řekla možnosti a trošku nastínila, co by se mohlo dít. Doktorka je hodná, mám jí ráda, ale teď jsem přesvědčená, že je dobrá jen když člověku nic není.

blueapple
19. zář 2011

@petra984 jak to čtu, komunikace z její strany značně vázne. Neměla bych k ní pak důvěru. Dneska je snadné doktora změnit. Malý byl také KP a po vysvětlení všech rizik bych já osobně do vaginálního porodu nikdy nešla. Je tu spousta holek, co porodily OK miminko s touto polohou, ale já jsem proti. Děsilo mě zaseknuté a dusící se miminko s hlavičkou ve mně...i vaginální porod se může zkomplikovat, natož KP. Některé porodnice automaticky plánují císaře. Mně ho doporučila přímo gyn.MUDr. Musí se to totiž umět, kdo Ti zajistí, že u Tvého porodu bude někdo, kdo to umí ? U nás v porodnici to prý umí jen 1 starší zkušený doktor. Já když se mi rozjel porod, tak měl službu mladý medik po škole, no to by dopadlo, jsem štastná za císaře ! Je to větší riziko pro Tebe, ale minimální pro mimi a to je rozhodující ! Dej prosím vědět, co Ti řekli v poradně, snad budou rozumní.

brisalek
19. zář 2011

Jak holky pisou kazda porodnice to ma asi jinak. Ja jsem rodila u Apolinare a nastupovala jsem 39+6tt rano na kdy byl cisar domluveny. Mala byla take poloha KP(obcas i napric) a hned od zacatku mi rikali, ze sice muzu rodit normalne, ale ze to nedoporucuji, protoze vetsinou nejaky duvod k tomu, ze se mimi neotoci je. Cisar byl uplne v pohode, kojeni taky (psala jsem vcera do nejake diskuze o cisari) a kdyz malou vyndali , rikali, ze mela pupecnik 3 x okolo krcku, takze prirozeny porod by asi skoncil spatne. Manzel tam mohl byt, mela jsem spinalni anestezii. Malou mi hned ukazali. Jen prvni prilozeni bylo az vecer a pak jsme ji mohla videt az druhy den. Domu me pustili 5 den po porodu, jizva v pohode, bricho jsem skoro necitila....takhle rodit bych mohla porad. Urcite lepsi nez se trapit hodiny kontrakcema a pak skoncit akutnim cisarem. I kdyz samozrejme me to ze zacatku take mrzelo , ze prijdu o to krasne, kdy to asi bude...jake to bude...cisarem se trocha toho kouzla narozeni ztrati, ale zdravi moje i mimi je prednejsi🙂. Jo a predoperacni jsem si take musela obejit sama...k obvodni a pak k internistovi.

luciana43
19. zář 2011

@petra984 Ahojky, tak já měla druhý porod taky plánovaný císař (první akutní císař), nastupovala jsem do porodnice den před operací a operovali mě den před termínen porodu, ale byla tam se mnou paní, která měla taky plánovaného a té dělali císaří v 38 tt... žádný předoperační sem si nevyběhávala... V pondělí sem nastoupila, vše bylo v pořádku a v neděli mě pouštěli domu... U nás hned leží na normálním pokoji a až vstaneš a vše je v pohodě, můžeš mít miminko hned u sebe 🙂

adenka84
19. zář 2011

@petra984 Jsem na tom podobně jako ty..já se dozvím datum teď v pátek..to budu přesně 37+3...mylím, že nástup budu mít v pondělí a v úterý se CŘ..to je jen čistě moje představa...uvidíme..

napoloeon
19. zář 2011

@petra984 Ahoj, rodila jsem v Motole, také sekcí, 39+2, nastupovala jsem do porodnice den předem (kvůli jídlu, resp. kvůli tomu, aby mě ohlídali a já nic nejedla 🙂 , a také injekci proti srážlivosti krve). Předtím jsem ještě absolvovala předoperační vyšetření a v den operace UTZ, jestli se malý neotočil..a neotočil 😀 Rodila jsem druhý den, operace začala v 10 hodin. Potom mě převezli na JIPku, kam mi Toníka dvakrát přivezli k přiložení. Další den už mě z jipky převezli na šestinedělí, kde jsem byla bez miminka, vozili ho každé tři hodiny na kojení a mohla jsem si ho kdykoliv od sestřiček "půjčit". Pátý den po porodu jsem šla na room-in a druhý den nás pustili domů. Celkově tedy šest dní v porodnici. Držím palce, ať to dobře dopadne a máš krásné zdravé mimčo 🙂

petra984
autor
19. zář 2011

Jéžiši, holky, moc Vám všem děkuji, ani nevíte, jak jste mě uklidnili, když teď přibližně vím, co mě čeká. Zítra jdu do té rizikové poradny, tak jsem si sesumírovala, na co všechno se zeptám a doufám, že mě vezmou císařem a nenechají mě KP rodit normálně. M8m z toho hrůzu. Brácha je totiž díky tomu postiženej- teď slavil 20.narozeniny, ale menálně je na úrovni 5-§ti letého dítěte a to už bbohužel nhikdy nebude lepší- Mámu ho nechali rodit normálně a byl také KP? ale nešlo to tak, ja si doktor maloval, brácha se v máme zasekl a vytáhli ho přidušeného.... Jaké byly následky jsme zjišťovali až vývojem. proto se bojím, aby mě nenechali rodit normálně s tím, že to zvládnu a nabídli mi možnost císaře. Chci jim to zítra všechno říct a doufám, že na m nebudou koukat jako na primadonu, co se bojí bolesti.
Ještě jednou Vám děkuji, určitě dám zítra vědět co a jak.

petra984
autor
19. zář 2011

@blueapple Ještě jednou Ti děkuji, určitě se zítra ozvu, až se vrátím.
@adenka84 Já budu 37+3 právě zítra, až půjdu na kontrolu, tak jsme na tom koukám stejně 🙂

blueapple
19. zář 2011

@petra984 nenech se odbýt,zvlášť když máte negativní zkušenost v rodině. Kdyby Ti císaře nechtěli udělat, já osobně bych na něm trvala nebo šla do jiné porodnice. To riziko za to opravdu nestojí. není nic důležitější než zdravé mimi. Mimochodem můj malý měl také 2x obtočenou pupečníkovou šňůru kolem krku, podobně jako píše brisalek, mimi dobře ví, proč se neotočí dolů hlavou. Nemám ráda ty hmaty a násilné otáčení miminka, někde se to provádí. Za tím vším je jen honba za tím, aby se porodilo vaginálně a porodnici nepřibyl do statistiky porod císařem...pořád se (pro mě nesmyslně) považují pordonice s nízkým počtem císařů za "lepší", přirozenější. Ale za jakou cenu.
p.s. V porodnici mi řekli, že vaginální porod by nedopadl dobře, brrrrrrrr, ještě teĎ z toho mám husí kůži. Díky bohu za císaře !

petra984
autor
19. zář 2011

@blueapple To je taky síla s tou pupeční šňůrou- když si člověk představí, že opravdu narazí na doktora-vola, který by Tě nechal rodit normálně a představíš si, co by se mohlo stát...... Slyšela jsem, že jsou právě porodnice, kde prostě vaginální porod, i když je KP zkoušejí za každou cenu a nechtějí o tom ani diskutovat, že to ta mamina zvládne..... 😖

blueapple
19. zář 2011

@petra984 zjisti si, jak je to u vás a pak se rozhodni. Existují holky, které prostě přesto chtějí rodit vaginálně, tak ať si to zkusí, ale měla by být možnost volby. Něco podobného jako Ty řešily holky na jiné diskusi, tuším, v Brně, jedna porodnice tam císaře při porodu KP odmítá indikovat.. Držím palce, ať Ti to dopadne přesně tak, jak chceš !

petra984
autor
19. zář 2011

@blueapple Já se na to hned zítra zeptám a uvidíme. Myslím, že hodně bude záležet i na doktorovi, který o tom bude se mno mluvit. Když jsem totiž byla minulý týden na pohotovosti kvůli krvácení, tak mi dělali UTZ a doktor konstatoval, že malej má 2,5 kg a říká: " No, když se rozběhne porod, budete rodit normálně, je malej, nevidím v tom žádnej problém." Řekl to takovým stylem, který sám o sobě vypovídal, že nějaké diskusi nemůže být řeč.... No, jaqk říkám, uvidíme, zítra budu moudřejší a určitě hned napíšu.
Jinak koukám, že máš termínek chvíli po mě- já to mám jinak spočtené na 7.10.011:-) Koukám, že jsme dlouhé zimní večery téměř ve stejném období, trávily shodně 😀 😀 😀 😀

blueapple
19. zář 2011

@petra984 UTZ měření nevěřím, u mě ukázal o půl kg méně, než nakonec malý měl, takže je to jen přibližná váha. Jinak mám naplánovaného druhého císaře na 7.10. ! Takže nejpozději rodím na Tvůj termín ! 😉

luucia
19. zář 2011

Já měla císař naplánovaný na 39+0 😉 nástup byl v den operace v 7 ráno a domů jsme šly 4.den po opearci 😉

jesca
19. zář 2011

Me naplanovali cisare na 39+2 (castecne i kvuli tomu, ze muj doktor mel predtim dovolenou🙂). Nastup jsem stejne jako luucia mela v den operace v 7 rano. Vecer predem jsem nesmela jist a pozdeji ani pit a musela jsem si pichnout podkozni injekci, coz byl teda trosku stres, ale prislo mi to lepsi, nez stravit noc v nemocnici😝 Domu nas pustili 5.den.
Jinak doktor mi sice dal vybrat, jestli chci KP rodit normalne, nebo cisarem. Ale vzhledem k tomu, ze jsem rodila poprve mi jasne doporucil CR. Taky se me ptal na to, kolik chci deti. Kdybych jich chtela hodne - vic nez 2, popr. 3, prej by radeji zkusil rodit normalne, aby se pak predeslo moznym komplikacim.. moje rozhodnuti bylo jasne😝

blueapple
19. zář 2011

@jesca to je pravda, když se plánuje víc dětí, asi je pokus o vaginální porod jedna z cest. A koukněme se např. na Victorii Beckham, 4 děti, 4 císařové a plánují páté dítě...všechno jde, když se chce. A to se divím, při její postavě ....

milada2
19. zář 2011

@petra984 Ahojda, já mám císaře naplánovaného na 30.9. Ale ne teda kvůli KP. V den porodu budu 38+1 tt. Do porodnice nastupuju už den předem a hned ráno. Předoperační vyšetření jsem absolvovala dneska, teda odběry a ve středu jdu ještě na EKG. Výsledky nesmějí být starší než 14 dní. Přeju hodně štěstí a rozumné doktory!

melis7
19. zář 2011

@petra984 Já jsem také rodila miminko KP císařským řezem.Byla jsem 39+2.Do porodnice jsem nastoupila den předem a domů jsem šla 4.den po porodu,s tím,že se den operace bral jako den 0.
Já osobně jsem poseroutka a KP bych normálně nerodila.Hrozně jsem se toho bála.Jinak na tom ,jak to bude probíhat,záleží odkud jsi.Každá porodnice to má jinak.Někde upřednostňují normální porod, u nás dávají na výběr.Určitě bych v poradně řekla to o tom tvém bráchovi,jestli samozřejmě chceš rodit císařem.Držím palce.Mel

petra984
autor
20. zář 2011

Holky, moc děkuji za info. Právě jsem se vrátila z rizikové poradny a jsem z toho nějaká rozhozená. Doktor říkal, že jsem vysoká a malej má asi 2750g, že to vidí na klasický porod a v nejhorším, že se udělá císař. příští úterý mám jít na kontrolu, kolik přibral. Pořád mluvil o tom, jak mám všechny předpoklady pro to, abych porodila klasickou cestou...... Byla jsem z toho tak zaskočená, že jsem se nezmohla na slovo. Já počítala s tím, že mi rovnou dají datum na císaře, že se to prostě v dnešní době jinak ani nerodí. Než jsem dojela domů, tak se mi to rozleželo v hlavě a teď jsem docela nasraná, že jsem se nechala tak rozhodit a nebojovala. Říkám si, že jsem si prostě měla postavit hlavu a trvat si na svém...... Sice nevím, jak by se na mě koukali, mám strach, aby na mě nezačali řvát, že jsem fiflena a nemám si co vybírat, ale pokud to na mě do té doby nepřijde, tak si na tom budu asi příští týden stát, ať na mě doktor kouká jak chce.¨Přece jen jde o zdraví dítěte, vím jak to dopadá. Modlím se, aby malý do příštího týdne vydržel a pokusím se si to nějak prosadit.

blueapple
20. zář 2011

@petra984 a kde budeš rodit ? V Děčíně ? CO třeba zkusit zavolat do porodnice v UL nebo někam jinam poblíž (TE, LI), jak se tam dívají na porod KP. A tam bych jela, když Tě ve vaší porodnici nechtějí vyslyšet ! Třeba to dopadne OK, ale proč se trápit a stresovat, když ve většině porodnic dělají automaticky císaře.Není to o hysterii, prostě takový porod je rizikový a to dost, nechápu, jak někde v dnešní době můžou rodičky nutit do vaginálního porodu. Všude je tolik informací o rizících takového postupu.

adenka84
20. zář 2011

@petra984 já mám maličkou otočenou halvičkou dolů..otočila se poměrně brzy, ale kvůli ouzké pánvi a nízké postavě zvolili CŔ...možná, že mi ještě šanci dají přirozeně porodit..byla bych moc ráda, to se dozvím na páteční kontrole...

u nás v porodnici se automaticky u prvorodiček z KP volí CŘ..nechápu, že ti chtějí nutit rodit přirozeně..vím, že je to nikdy možné, záleží na pohalvía především na váze miminka...u chlapečků, je to velké riziko, kvůli varlátkům.. u holčiček se tado metoda volí častěji...povolená váha dítěte na porod KP je maximálně 3 500 gr...

melis7
20. zář 2011

@petra984 .Peťo ,taky bych jela i jinam.Zkus si to zjistit.Přeci taporodnice,kde jsi byla na kontrole není jediná.Nedivím se tvému strachu,když máš postiženého bratra.Určitě jim to řekni.Zkus porodnice v okolí.Já sama bych byla dokonce ochotná jet i někam dál.Nenechávej to na poslední chvili,ať víš na čem jsi.Strašně moc držím palce,ať všechno dopadne.Umím si to představit,já sama jsem měla noční můru,že mě budou nutit rodit našeho broučka spontánně a zástane tam viset za hlavičku s tělíčkem venku.Když jsem zjistila,že mám minko KP,tak jsem se zozbrečela.Naštěstí mi hned v porodnici řekli,že si můžu vybrat,tak jsem pak už byla klidná.Moc držím palce.Mel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru