Do poradny mě gynekoložka objednala až v 11+4. Pozdě?

lidiab
4. únor 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptát na následující věc. Jsem momentálně v 11+4 týdnu. Do první poradny jsem byla objednana až na včerejšek, takhle pozdě mě objednala gynekoložka. Poslala mně včera pouze na ultrazvuk a měla jsem přinést moč. Až ted jsem zjístila že mě měla mezi 11 a 13 týdnem poslat i na první odběr krve. Ultrazvukové vyšetření bylo velmi krátké a nejsem si jistá zda lékařka provedla všechno potřebné, výsledek se mi ani nedostal do ruky, odnesli jej gynekoložce. Ta mi pak řekla jen že je plod menší než by měl být, ale že si nemám dělat starosti. To je vše co jsem se na první poradně dozvěděla a ani prsa mi nevyšetřila. Doma jsem pak z knížek zjistila že by plod měl být skoro dvojnásobně větší než ukázalo Sono.
Jsem z toho hodně nervozní a bojím se aby se něco nezanedbalo. Měla bych změnit gynekologa? Nebo požádat ji o poukaz na vyšetření na lepším pracovišti? Prosím porad'te, jsem z toho na mdloby 😒

petule12
4. únor 2010

ahoj - moje zkušenost, první utz byl taky krátký, jenom mi potvrdili těhotenství a koukali jestli bije srdíčko. Změřili. Sestra když to viděla tak se divila že je mimi menší než má být, ale doktor řekl, že to je v normě.
Prsa nic mi nevyšetřovali.
Krev mi brali - ale co jsem tak četla na jiných diskuzích tak některým holkám brali prvně krev až v 16tt
co si zjisti tak do 14tt se děla screening - musí se teda platit, není to na pojišťovnu a je to odběr krve + utz, kde vyloučí vývojové vady. Je to spolehlivější než tripple testy, které se dělají v 16tt.
Podle knížek mám mimi pořád menší než uvádějí (uvádějí tam nějaký průměr), ale vždy mi bylo řečeno, že je to v pořádku.
Jestli ti ale tvůj gyn nesedí celkově a nebudí v tobě důvěru, tak raději změn. Zbytečně by ses stresovala.
Držím palce ať je vše v pořádku.

la_cheri__2
4. únor 2010

Ahojky tak to já osobně bych okamžitě šla jinam pokud ti krev nebrala to měla už dávno...mně brali krev už v 7tt .To že je mimi menší nic znamenat nemusí o pár dní se to stát může pokud bylo vidět bijící srdíčko hlavu si s tím tolik nedělej mně by spíš vadil přítup lékaře.Takže za mně třeba hned zítra se seber a zajdi k jinému.

lidiab
autor
4. únor 2010

Díky holky!
Právě že s ní spokojená jsem resp byla, chodí k ní celá rodina a hromadu znamých úspěšně provedla těhotenstvím. Je sice starší ale prý hodně zkušená.
Srdíčko bylo na utz v poho. Jen mě zarazila právě tá krev a to že mě poprvé objednali tak pozdě. Těhu mi zjistili před 3 týdny a řekli že není třeba na žádná vyšetření chodit dřív. Jenomže ani ted mne nikam neposlali, kromě toho utz.
Zkusim asi zítra obvolát nějaké jiné ordinace co mi na to řeknou.

la_cheri__2
4. únor 2010

lidiab:já teda byla u dr už 3 pokaždé mi dělal UZ,měřil tlak,vážil,chtěl moč,měřil to srdce to ekg nebo eeg(pardon jsem tele ale fakt nevím) u prvního dr co jsem byaůl to bylo ěnco jako tvoje dr no a nakonec jsem ho změnila protože jsem už od začátku byla na riziko a on na to nekoukal tkaže kdybych nepřišla kdo ví jak bych já i syn kdo ví jak by to tenkrát dopadlo...ale tím nechci strašit.

smoulinka.ciko
4. únor 2010

ahoj lidiab, mně taky brali krev hned v 7tt, ultrazvuk byl taky rychlý. A což se týká té dr. s takovým řístupem a pokud k ní necítíš důvěru tak běž opravdu k jinému, za to stresování ti to nestojí a miminko to později taky bude cítit. Ja mam super dr. ten mi vždycky vše ukázal a vysvětlil 🙂 ˇA to nejen v těhu, je vždycky ochotný a moc starostlivý. Měla jsem i to štěstí že jsem ho měla u porodu 😅 Tak držím palečky

eloana
4. únor 2010

ahoj--kazdy-to-ma-jinak
u-nas-zacina-poradna--12tt-dr.dela-ultrazvuk
pak-ve-20tt-posila-na-specialni-utz
jinak-prvni-krev-mi-brali-az-v-16tt.---Ale-pri-prvnim-ve-12tt
zaroven-jsem-byla-hlidana-v-gennetu--takze-mi-byl-delan-podrobny-utz-ve13tt-a-20tt
Ale-je-to-pece-na-vic-bud-potrebujes-doporuceni-nebo-si-to-zaplatit
je-to-screening-meri-se-sijove-projasneni-atd.....ale-to-ti-bezny-gynekolog-neudela

mili84
4. únor 2010

Ahoj, já celé těhu chodila do poradny 1x za 4 týdny, pokaždé mi dr. dělal utz a kontroloval podrobně mimi. Od 20. týdne mě kontroloval i "vnitřně", zda se neotevírám atd. Na tripple testech jsem byla ve 12tt a 16tt, šíjové projasnění dělá můj dr. automaticky v rámci běžné kontroly, bez poplatku. Ve 24tt jsem byla na testech na cukrovku. Krev mě brali asi 3x celkem, protože jsem rh negativní.

eloana
4. únor 2010

jj-nas-kontroluje-od-16tt-zda-se-neotviram-
Akdyz-nedela-utz-posloucha-ozvy
Asi-hodne-zalezi-na-vybavanigynekologa-u-nas-nikdo-3D-nema
prsa-kontroloval-pri-prvnim-tehu-hlavne-kouka-na-bradavky-kvuli-kojeni

monaberuska1
4. únor 2010

lili tak já nevím, mě teda na první kontrole dělali ultrazvuk a to docela dlouhej koukali jestli je plod v děloze, kontrolovala ultrazvukem aji vaječníky, brali mi stěry čípku, a samozřejmě pohmata jesi je to aji pohamtově vše dobré, pak mi brali krev a moč je samozřejmost, na krev sem si druhy den volala kolik mám HCG. takže já si myslím že te mozna trochu odbyla ale hodne zálezi na gynekolozce

mili84
4. únor 2010

jo stěry na streptokoka mi dělali ke konci těhu, myslím 34tt

eloana
4. únor 2010

lidiab-ale-ty-myslis-poradnu-vid?
pred-tim-jsem-chodila-na-utz-kazdych-14-a-12tt-do-poradny....a-prukazku-mi-dal-az-ten-12tt
nas-to-dela-pac-do-3-mesicu-je-to-rizikove...hlida-nas-tez-ale-nezve-do-poradny
12tt-poradna-klasika-moc-tlak-vaha
a-u-dr-dle-toho-v-kolikatem-tydnu-jsi

misicka85
4. únor 2010

1. poradna cca ve 4tt - tak brzy proto,že jsem po porodu neměla ms takže jsem vlastně vůbec netušila jak dlouho jsem těhu. Udělal jen utz, byla vidět malá dutinka,jinak nic,takže kontrola za 2 týdny
2. poradna v tom 6tt - utz (kontrola srdíčka, měření mimča), to už mi dal průkazku
3. poradna v 11tt - NT screening placený 600Kč - krev + podrobný utz, samozřejmě už jsme měla donést moč a kontrola váhy a tlaku
4. poradna v 16tt - trippl test - odběr krve
5. poradna v 20tt - velký genetický ultrazvuk
na další kontroly zatím chodím co 4 týdny
mezi 24-28tt oGTT test na těhotenskou cukrovku
kolem 31tt poslední velký genetický ultrazvuk
stěry na streptokoka někdy kolem 36tt
a od 36tt každý týden natáčení CTG srdíčka
toť kontroly u nás.
ultrazvuk mi dělá při každé kontrole, zkontroluje srdíčko a od 20tt mimčo při každé kontrole i váží a měří.

lidiab
autor
4. únor 2010

Eloana - myslim poradnu ale s tim spojuji i veskera vysetreni. Ne poradnu jako ze si tam se mnou sedne popovidat, myslim tim veskera vysetreni podle planu.
Do Gennetu jsem dnes jiz volala a rekli mi ze bez poukazu mne nevemou a i kdybych poukaz mela tak nemaji ani jeden volny termin na utz.
Utz vysetreni sijoveho projasneni mi ani nebylo nabidnuto a nevim zda ho lekarka na utz delala. Nevim zda mi to nenabidly kvuli veku, ale zas tak mlada nejsem - 27. V pondeli gynekolozce budu volat at mi napise poukaz na sijove projasneni a zkusim to u Apolinare. Klidne si to vsechno zaplatim, jenze nejsem lekar, nemuzu si neco naordinovat sama, nekdo mi to musi doporucit nebo nabidnout. Ale to asi chci prilis....
Nejvic mne trapi ta krev, vzdyt nemam ani test na HIV (ne ze bych mela obavy z pozitivniho vysledku) a ani nevim svou krevni skupinu.

eloana
4. únor 2010

jasne-no-poradna-se-u-nas-mysli-to-ze-je-to-urcene-jen-protehotne.
do-12tt-jsem-chodila-jak-jsem-chtela-rekl-prijde-se-ukazat-za-14-dni.....
Neboj-me-testy-na-HIV-brali-az-v16tt
jinak-o-screening-se-musis-spis-zajimat-ty----ale-dela-se-to-11-13tt
oni-to-moc-doktor-nenabizeji-alespon-tady-u-nas.
Ja-to-mam-jen-diky-tomu-ze-jsem-klientka-gennetu

luuciee83
4. únor 2010

ahoj Lidiab, mě v prvním těhu udělala dr. utz také v tom 12tt a nebrala mi žádnou krev a na další kontrolu si mě pozvala za dva a půl měsíce! 😲 díky zkušenějším kamarádkám jsem zjistila, že to není úplně standardní postup, tak jsem od ní odešla a chodím ke staršímu dr., který nic nezanedbává... ale je fakt, že někde se ty krevní testy kolem 12tt nedělají a dělají ten tripple test v 16tt...

smoulinka.ciko
4. únor 2010

lidiab krevní skupinu by ti mněla říct i sestra u obvodního dr. Nevím jak ostatní, ale to byla jedna s prvních otázek sestry u vypisování těhu průkazky, jestli vím krevní skupinu

lidiab
autor
4. únor 2010

smoulinka.ciko - no, prave ze skupinu nevim 🙂 pred 5 lety jsem zacala chodit k novemu praktickemu a nekam se zasantrocili me stare papiry. A za celou tu dobu nikomu, ani mne, nenapadlo zaskrtnout u zadanky to policko na krevni skupinu. Ale je to spis moje vina.
S tou krvi jste me trochu uklidnili, uz mi aspon neni k placi 🙂
Ohledne toho screeningu zitra zavolam do Gennetu nebo k Apolinari.
DIky vsem!

misicka85
4. únor 2010

LIDIAB - ten screening není povinný ani není hrazený pojišťovnou,proto ho většina gynekologů ani nenabízí. Můj gynDr. má oprávnění toto vyšetření provádět,musí mít na to speciální vyškolení a certifikaci, proto mi ho nabídl, ale nenutil,měla jsem se rozhodnout jestli ho chci nebo ne. Jinak by mi krev poprvé brali až v tom 16tt.

eloana
4. únor 2010

lidiab--urcite-zavolej--jinak-krevni-skupinu-ti-urcite-budou-brat-bere-se-jeste-HIV,syfilis,a-krevni-obraz
nekdo-bere-jeste-toxo--to-zalezi-na-gyndari
krevni-skupina-je-dulezita-dle-RH-faktoru

miselaniki
4. únor 2010

Libiab,
já bych se zkusila někam na ten NT screening ( odběr krve + utz) dostat. Dělá se mezi 11-13tt jak píšou holky a dle mně je důležitý, jseš z Prahy tak by to snad neměl být problém. Je presnější než tripple testy které jsou v 16 tt, takže bych neváhala dát za to i ty peníze, je to samozřejmě ale na tobě jak se rozhodneš. Plno gynekologů na to fakt prdí a vůbec to pacientkám neříkají, že taková možnost je. Já mám naštěstí osvíceného doktora, který mi to nabídl hned v první poradně. Držím pěsti.

smoulinka.ciko
4. únor 2010

lidiab, to si nevyčítej. Ja si myslím že si tu skupinu zjistí, hned jak ti budou dělat testy. Protože to je důležité kvůli RH faktoru

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru