Doktor mě odmítl vyšetřit, co si o tom myslíte?

denousek
9. čer 2011

ahoj...chci se zeptat jaký máte názor k přístupu mého gyndr..
už se celkem více jak rok snažíme o dítko ..po 10 měsících se zadařilo ale bylo to mimoděložní tak jsem šla v březnu na laparku...
chtěla jsem od dr nějaké vyšetření dneska jsemu něj byla... psychika je mocná čarodějka a dokud nebudu vědět že jsem zdravá tak to nepujde ☹( chtěla jsem proste jestli mám ovulaci ,,nebo podpořit nějakými léky a on řekl že mi nic nedá že jsou to všechno zbytečný hormony.. tak jsem chtěla jestli by mi zjistil na ktere straně mám ovulaci řekl mi že to nejde a já říkám že ultrazvukem a on že kldně když si tam budu každej měsíc chodit a platit si UZV 😠 říkám že to stačí snad jen jednou ne?že se to střída každý měsíc na jedné straně-chtěla jsem to vědět protože levý vejcovod mi vzaly..a on že to není vůbec pravda že se to střídá... a že jsem zdravá že bych jinak ted neotěhotněla a že se to řeší až po roce a pul až 2 letech!!ale že já se snažím víc jak rok to je fuk do toho se počítá že jsem ted byla těhotná sice to nedopadlo ale počítá se to ted od března .. takže by se mniu něco dělal až za rok apul ☹( a prý kam spěchám že jsem mladá na to jsem mu jen řekla že od sebe nechci mít děti 10 let...

takže jednoduše,když mám jedno 4letý dítě a ted jsem po roce snažení otěhotněla tak jsem zdrava a není kam spěchat jsem mladá... mylíte že když jsem měla zájem o vyšetření že mě neměl odmítnout? ☹

denousek
autor
9. čer 2011

janaj0
9. čer 2011

@denousek změnila bych gynekologa, protože za provedení ultrazvuku si většina ošetřujících lékařů nic nebere - dělá to automaticky. Není dostatečně empatický a já bych po tomto proslovu už neměla důvěru. Nevím proč bys měla čekat další 2 roky 😠 . Přijde mi, že je spíš lenoch a nechtějí se mu vypisovat žádanky, ...

denousek
autor
9. čer 2011

@janaj0 kdyz ono se o nem rika ze je tady nejlepsi v okoli tak by me to mrzelo dela i v porodnici byva u porodů a dělá operace ☹( nevim no ☹(
jinak žádný žádanky mi davat nemel pro me.ale vysetrit me on sam... nevim no ☹( si mysli ze je to zbytecny kdyz jsem ted prece otehotnela a jedno dite uz mam ... ach jo..

ivuu
9. čer 2011

odešla bych...

mě zase můj dr neudělal utz ve 12tt jestli těhu prosperuje a srdce tluče..prohmatl jen dělohu a řekl pekne roste..kdyby to bylo zamlkly tak jak by to zjistil?

už mě tam neviděl...

janaj0
10. čer 2011

@denousek to s těma žádankama byl jen příklad, ono to tak bývá, že nejvyhlášenější doktoři si naberou hodně lidí a pak nestíhají, pak jsou podráždění a neochotní. Podle mě by Tě měl vyšetřit právě proto, že jsi přišla o jeden vejcovod, protože kde je psáno, že vždy fungují oba a že Ti ten fungující zrovna neodebrali - tím Tě nechci nějak strašit, určitě jsi v pořádku, ale proč si to nepotvrdit.

denousek
autor
10. čer 2011

@janaj0 jo on rikal ze jestli chci ze mi vysetri druy vejcovod ale ze musim znova do narkozy ze to jinak nejde...

janaj0
10. čer 2011

@denousek já to napsala špatně. Myslela jsem zda fungují vaječníky, rpotože se stavá, že jeden cyklus je anovulační a druhý ne. Tak máš opravdu jen 2 možnosti buď odejít jinam nebo to vydrže - popř. ho zkusit zlomit na další preventivce. Přeju hodně štěstí, aby jste měli brzo druhé miminko a nemusela jsi to už řešit

dorinek
10. čer 2011

Denousku - tak už jen pro ten přístup bych odešla, očividně si tě neváží jako pacientky (zřejmě jich má dost a na jedný mu nesejde). Je jedno kdo měl pravdu (střídání ovulace, vyšetření vejcovodu, nebo vaječníku), ale měl si uvědomit, že jsi po náročným zákroku, psychika není nejlepší a jeden UTZ by ho snad nezabil, i když podle jeho mínění zbytečnej. Moc času by mu to nezabralo, ty bys odešla spokojená, že pro tebe něco udělal. Jde prostě už jen o ten pocit, že jseš pacientka o kterou má péči a né jen dotěrná hysterka, která chce otěhotnět za měsíc. I tenhle pocit by měli doktoři dávat svým pacientům, né jen vyšetření a konec.
Mimochodem rok a půl je docela dlouho. Můj doktor zastává názor, že když se nezadaří do půl roka, udělá základní vyšetření, napíše podpůrný léky, když do dalšího půl roka nic, tak už se to řeší razatněji. Prý nemá cenu nechávat to dýl jak rok, pak už je ženská akorát nervní a s nervama v....
Tak hodně štěstí 😵

denousek
autor
10. čer 2011

@dorinek všichni mi to říkáte že od něj pryč..tak to asi vážně udělám.zkusím napsat meil jiné lékařce napíšu jí jak se věci mají a uvidím... jestli bude nekdo ochotnej se mnou něco delat...

dorinek
15. čer 2011

@denousek - já myslim, že tím jenom získáš 😉

denousek
autor
15. čer 2011

@dorinek tak jedna lekarka mi napsala ze se nebde vyjadrovat k jednani jineho dr a druhy mi napsal ze e mam objednat do ambulance ale nic blizsiho co ja vim jestli by mi pomohl porad caham je tady vic lekaru..jenze ja jsem si rekla ze kdyz do srpna nic ze pujdu sama do caru at si me vezmou do péče auvidíme ..

dorinek
15. čer 2011

@denousek - to je jasný, že se nikdo nechce vyjadřovat k léčbě svýho kolegy, já bych to po nich ani nechtěla.....Já osobně bych to řešila telefonátem, popsala bych stručně svoji situaci a rozhodla bych se podle sympatií... Na tón hlasu a osobní projev já hodně dám. Jinak do toho Caru se určitě můžeš sama objednat, taky jsem se kdysi objednala sama, všechna vyšetření mi udělali sami, od mýho doktora ani nic nechtěli.... 😕

evena
15. čer 2011

ahoj, najdi si jiného dr 😉 situaci s tímto dr bych nikde ani snad neventilovala, co dr, to jiný názor ... dle mého i on má pravdu, nechci teda zlehčovat tvojí situaci, ale pokud si teď těhotná byla, i když to teda nedopadlo, nepřipadá mi že hned okamžitě musíš letět do CARu, to se prostě bohužel stává ... mě připadá že jen honíš čas, nechceš děti dlouho od sebe, ale zkus si sehnat jiného dr, který třeba bude ochotný ti dělat utz nad rámec, pokud to tak moc chceš (ale skutečně se to platí, tvůj dr nekecal) ... v CARu se utz taky platí (teda ve dvou kde sem byla se platili) a to je to je ta nejmenší položka 😉 prober situaci s novým dr a uvidíš 😉

denousek
autor
15. čer 2011

díky holky... já jsem nechtela vedet co si myslim o jednání meho dr ale proste jsem chtela vedet jestli by to oni řešily jinak ☹ uvidime v srpnu..naklušu do caru a uvidím 😉 tam už si se mnou určitě poradí a já budu spokojená že se něco děje 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru