Doporučte porodnici a gynekologa/gynekoložku v Ostravě

rominaa
26. lis 2012

Vsechny vas tady moc zdravim. Budu se stehovat do Ostravy a budu v 6 mesici tehotenstvi. Chtela bych pozadat o doporuceni nejakeho sikovneho zenskeho lekare/lekarky, ke ktere bych se mohla po prestehovani do Ostravy prihlasit. Take budu muset vyresit porodnici, jelikoz to bude muj prvni porod velice mi zalezi na pristupu lekaru, sester..nechtela bych byt nekde, kde budu, jak na bezicim pasu (jestli je vubec mozno neco najit, kde bych nebyla). Budu moc vdecna za jakekoliv doporuceni nejake 'oblibene' porodnice 🙂 moc dekuju!

ange_de_la_morte
27. lis 2012

@rominaa: Ahojky, s gynekologem ti neporadím ( já jsou pořád u své gyndařky v Rožnově a přdházet nebudu) , jinak rodit budu v Ostravě ( i když jsme z Hranic) .... v Ostravě jsou k výběru 3 porodnice - Fifejdy, Fakultka a Vítkovice ... na Fifejdy by mě nikdy nikdo nedostal - stačilo mi jednou na pohotovost se zvrtnutým kotníkem, nikdy víc, hnusná nemocnice už od pohledu ..... dlouho sem se rozhodovala mezi Fakultkou a Vítkovicema,obě nemocnice jsou super jak přístupem tak kvalitou , kdybych měla srovnat tak asi toliko( informacer sesbírané převážně od mých kamarádek porodníchj asistentek které v jedné či druhé porodnici pracují)

Výhody a nevýhody Vítkovic
- ve Vítkovivích jsou milejší a mají přátelštější přístup ( ale na blbce můžeš narazit kdekoliv)
- 4 nadstandartní porodní boxy, ale ty snadartní bohatě stačí ( každý porodní box je vybaven sprchou, různými ůlevnými pomlckami, je velice hezky - větší a hezčí než ve Fakultce a mají modernější multifunkční postele které jsou změnit na porodní křeslo) ... na porodním boxu jsi od chvíle kdy máš pravidelné kontrakce až do porodu a ještě 2 hodiny po něm
- většinou tě nechají vybrat i polohu při druhé době porodní ( pokud je to vzhledem ke zdravotnímu stavu miminka možné) - ve Fakultce většinou chtějí aby jsi samotnou fázi porodu absolvovala v pololeže ( klasicky)
- nevýhodou je že pokud má miminko nějaké zdravotní komplikace , nebo je nedonošené, nebo má nízkou váhu apod. - hned ho přepravují do Fakultky, maminku se snaží přepravit hned po porodu placenty ( pokud je ve Fakultce pro maminku místo)
- dále pak ve Vítkovivcích je vyšší koncentrace cigánů ( že to tak píšu ) - sice se většinou dsnaží dávat maminky ze stejné sociální skupiny spolu na pokoj, ale třeba švagrová ležela s jednou méjně přizpůsobivou maminkou ( podle slov PA je to ale spíš vyjimka)

Jinak obě tyto nemocnie jsou moderně vybavené, obě ti píchnou epidurál 24 hod denně ( ve Vítkovivích 1 500-200Kč , ve Fakultce nevim za kolik) , v obou je rooming-in, přiložení k prsu do půl hodiny po porodu, podpora laktace, klystýr můžeš odmítnout, nástřih se nedělá rutinně ale výběrově

O obou porodnících toho mám teď zujištěno docela dost tak kdyžtak napiš a zeptej se .... jinak já jsem se rozhopdla že pokud budeme rodit jakštakš v termínu tak rodíme ve Vítkovivích ( můj kulíšek má nízký odhad váhy takže pokud bysme rodili dříve tak se bojím aby nebyl moc malý a neodvezli mi do do Fakultky ) , ale máme dalekou cestu a Fakultka je blíže takže pokud bychom nestíhali tak pojedu asi na Fakultku, ale zatím Vítkovice vedou 🙂 🙂

rominaa
autor
27. lis 2012

ahojky, diky moc, je vzdycky dobre znat i jine nazory. To je dobre, ja mam gynekolozku taky v Roznove, pokazde kdyz jedu domu, tak se tam zastavim. Ale rikala jsem si, ze jak se prestehuju do Ostravy, tak bych si mela najit nekoho tam 🙂 Proc jsi si vybrala rodit v Ostrave, jestli neva, ze se ptam.
No Vitkovice maji docela dobre recenze, akorat me trochu zarazi, ze by me nevzali pokud bych rodila pred 36 tydnem. A jak pises, kdyby bylo neco s miminkem, tak ho odvezou do jine nemocnice, ze na to nejsou moc vybaveni. Coz by se mi taky asi nelibilo, clovek nikdy nevi, muzou nastat komplikace...To jsem ani nevedela, ze stejne prevazi i maminky. Z tech vsech tri porodnic vzesla nejhur Fakultka, ale rekla bych, ze asi budou nejlip vybaveni. Ale ten pristup asi nebude nejlepsi, ale jak pises na blbce muzes narazit kdekoliv. Ty Fifejdy, porodni oddeleni bylo zrekonstruovane, docela to chvali a hlavne hodne chvalili tu peci tam. Ti berou od 32 tydne. Fifejdy a Vitkovice mi prijdou moderneji zarizene. Tak jeste mam chvili na rozhodovani 🙂 Asi hodne i zalezi, co je pro rodicku nejdulezitejsi. To mas dobre,ze v obou tam mas kamaradky, ktere tam pracuji. Kdyby mely smenu, jak tam budes, urcite uvitas znamou tvar 🙂

evikj33
28. lis 2012

@rominaa Tak já se chystám rodit do Fakultky(Poruba) na doporučení svého gyn.vzhledem k tomu že čekáme dvojčátka a oni maj jedinou Neonatologii na SM.Takže pak mohu hodit info.Jinak jsem tam absolvovala 1tr.screning i UTZ ve 20tt a byli všichni moc příjemní hlavně paní doktorka,navíc odnás(Opava) maminku za miminkem pustí až po 3dnech takže dr.doporučovala přijet rovnou abych mohla být hned s mrnousky.Kamarádka rodila předčasně ve 29+5 a pouštěli je s malym cca před 3týdnama a říkal že měla štěstí na samé milé a ochotné lidičky a že se o malého úžasně starali.Ona rodila bohužel jinda a právě se za mylým dostala vlastně až po týdnu.Dr mně chce předávat do Porodnice okolo 35tt což bude kolem vánoc.

lasewa
2. led 2013

Já jsem poprvé rodila v Porubě a byla jsem spokojená, lékaři skvělí, jenom v té době měli frmol kvůli zavřené Vítkovické porodnici a neměli na mě moc čas, hlavně jedna porodní asistentka mě dost ignorovala (za tu dobu, co jsem rodila se vystřídaly 3 směny), ale ostatní byly fajn, uměly mě i psychicky podpořit.
Kojit mě učila taková mladinká holčina, co to nejspíše měla naučené z knih, takže nic moc se nedařilo, ale jinak si nemůžu stěžovat 🙂
Záleží na člověku. Teď čekáme druhátko a budu rodit ve Vítkovicích, protože tam i bydlíme, máme to blízko🙂 Rodila tam moje švagrová a byla spokojená.
Gynekoložku mám v GYNORDu u Mariánského náměstí, paní Bělařovou. Ale k té chodím teprv od října, zatím jsem spokojená, je moc milá, předtím místo ní tam byl pan Pomahač, taky fajn doktor.

sorini2
10. led 2013

já rodila v porubě na FN a byla jsem spokojena, jak na oddělení šestinedělí tak na sále a jipce. všude milé ochotné sestry, se vším pomohli. ale na blbce můžeš narazit kdekoli.. na Fifejdy bych nešla jedna zkušenost s pohotovosti na gyndě a rychle pryč, vítkovice mě odradili skrz romů a taky si myslím, že jak se chováme my k nim chováji se ony k nám. a dr. mám v ostravě u futura je tam jeden starší Skotnica a pak mladší, bývali primář fifejd jméno si bohužel nevzpomenu..

sendoska
11. led 2013

3 kamarádky v roce 2012 rodily na Fifejdách a všechny byly nesmírně spokojené!!! Říkaly super personál a chování.... a že po 2 půjdou rodit taky tam.. takže bych ty Fifejdy vůbec nezatracovala 🙂 a navíc v každé porodnici mají prohlídky a vše ukážou a rádi zodpoví dotazy 🙂 ...

edvi
17. led 2013

No tak já právě rodila před 6 měsíci na Fifejdách a byla jsem nadmíru spokojená. Je fakt, že nemocnici Fifejdy jako celek taky nemám ráda kvůli zkušenostem, ale myslím, že porodnice se docela vymyká. Hlavně ted když jsou porodní sály zrekonstruované. Šla bych tam znova. krásné moderní prostředí porodních sálů, vstřícný milý personál od začátku do konce, manžel byl se mnou na porodním boxu od přijetí až do konce. Taktéž na šestinedělí vstřícné hodné sestřičky. Jediné co musím vyčíst je strava. Ta byla fakt hrozná, ale to mi vylepšili příbuzní. Takže za sebe můžu s klidným svědomím jen doporučit. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru