Dr. nemá ultrazvuk. Co v těhotenství? Zaráží mě to

baca
26. lis 2008

Aho holky,

zajímají mě vaše zkušenosti! Máte i vy dr. bez ultrazvuku? Co v těhotenství? Mě to celkem zaráží, protože mám těhu potvrzené z krve a víc nic. Takže budu čekat do 12. týden, než mě dr. pošle někam jinam na utz. A co mimoděložní? Co kdybych je měla! To zjistím, až začnu krvácet. Samozřejmě vůbec nevím, jetsli můj zároedk žije, protože bez utz není ani srdíčko... Měla bych být v 8. tt. A děsí mě představa, že se 2 měsíce budu tvářit jako těhotná a pak třeba zjistí zamlklé těhotenství...Co vy na to?

katuska23
26. lis 2008

ahoj,já mám mudra bez ultrazvuku,sdílí ordinaci s doktorkou která tam ultrazvuk má ale on ho nesmí používat.Takže kdykoliv já potřebuju,jedu do nemocnice kde on slouží,ale je to fakt naprd,kdykoliv mi něco je,musím tam.

sabuse1
26. lis 2008

baca: toho bych se nebála, z krve poznají hodnotu hcg a pokud odpovídá je vše v pořádku, kdyby bylo nízké určitě by tě dr.na utz poslal aby mimoděložní těhotenství vyloučil. Zamlklé neuhlídá ani když bude mít utz. Můj dr.ho v ordinaci má, ale dělal mi o celkem 3x - poprvé aby potrvdil těhu, podruhé když sem měla problémy a potřetí když zjištoval velikost, jinak mi dělá vnitřní vyšetření a z toho on pozná jestli je vše jak má být, růstu mimča se přizpůsobuje děloha a to oni pohmatem poznají.

geminis
26. lis 2008

Ahoj Baco,
tak já taky měla dr. bez UTZ. ale naštěstí měl domluvu s kolegyní na patře, že "pacientky" posílal k ní na UTZ vyšetření.
Naštěstí jsem měla potvrzení srdíček a pak jsem musela taky čekat až na 12tt, kdy mě poslali do FN na genetiku. A pak ještě v 18tt, opět ve FN.
U něj, resp. u té kolegyně, jsem na UTZ nebyla nikdy.
Další zbytek těhu jsem strávila v zahraničí a tady gynekoložka UTZ měla.
Ono krvácení/špinění může být z vícera příčin.
Radím Ti požádat svého dr. nebo se zeptat, zda nějakou takovou domluvu taky nemá ohledně UTZ. Nebo si o UTZ tvrdě říci, že chceš mít jistotu. Jakou má on a kde ji bere, že je vše OK. Můžeš zkusit i nemocnici/porodnici? Tam mají taky UTZ a můžeš jim říci, že bys ráda jistotu.
Nic víc mě nenapadá, snad poradí ostatní.
Držím pěstičky a přeji pohodové těhu!

krista
26. lis 2008

Ahojky Baca,
i já jsem měla v těhotenství doktorku bez ultrazvuku, dost mě to štvalo, protože jsem při počátečních problémech musela střídavě k ní a do nemocnice, když se potom všechno zlepšilo tak jsem chodila na UTZ na genetiku, Dr. tě musí každopádně poslat na 4 UTZ během těhotenství - ty jsou povinné a platí je pojišťovna.

Co se týče mimoděložního a MA, to by se určitě nějak projevilo, takže se nestresuj, bude to dobré. Ale jestli chceš mít přece jenom jistotu a nemůžeš to vydržet, tak já bych sjela na gyn. ambulanci v nemocnici, můžeš si třeba vymyslet že tě hodně bolí břicho a že máš strach, nesmí tě odmítnout a uvidíš 😉

simounah
26. lis 2008

Já mám gynekologa, který ultrazvuk má a dělá mi ho při každé prohlídce + kontrola čípku. Jsem ráda - aspoň jsem klidnější a možná i pro doktora je to lepší, když vidí co se tam uvnitř děje. Takže mi dělal první ultrazvuk hned v 7.týdnu, kdy už bylo poprvé vidět srdíčko a řekl mi, že vše je jak má být. Byla by jsem z toho dost nervozní, kdybych musela čekat až do 12.týdne. Myslím, že povinné jsou asi 3 ultrazvuky za celé těhotenství,ale já jsem ráda, že mimi vidím každý měsíc (jsem klidnější). V dnešní době mi přijde dost divné, když některý ultrazvuk nemá....ale takových je ještě asi hodně. Já jsem ráda, že chodím tam, kde ultrazvuk je - prohlídku a ultravuk mám přijednom a nemusím jet ještě někam jinam.

paulinka80
26. lis 2008

Ahoj holky, nám včera na kurzu řikala porodní asistentka, že je doktor povinný udělat cca 4 ultrazvuky, ale že nedoporučuje dělat ultrazvuk častěji (když nejsou komplikace) nebo dokonce při každé prohlídce, protože se při tom zahřívá plodová voda....takže všeho s mírou.

petua
27. lis 2008

Ahojky,

pojišťovna hradí celkem 3 ultrazvuky - v 15, 20 a 30 tt. Muj doktor má v ordinaci dokonce 3D a 4D, ale každej ultrazvuk navíc je za těžký prachy, takže kdo neni ochotnej sypat mu koruny do jeho kapsy, tak má jenom tyhlety tři. Plus ho dělá teda na začátku pro potvrzení těhotenství a ten se do tohohle nepočítá...

Jak tu ale někdo psal o HCG - hodnota HCG sice vypovídá o těhotenství, neřiká ale nic o těhotenství mimoděložním ☹ .

Já jsem byla taky ráda, když mi ultrazvukem na začátku potvrdil, že je to vše OK, že je prcek tam, kde má.. Každopádně mi řikal, že kdyby to bylo mimoděložní, tak jsou příznaky takový, že to prostě poznáš - velká bolest atd. Takže bych neměla strach, že na t oby se přišlo až ve 12tt, to by se projevilo mnohem víc. Navíc neni zas tak častý, takže se snaž si něco takovýho vůbec nepřipouštět 😉 - já vim, ono se to řiká.. Ale možná že bych v takový situaci plašila mnohem víc a klidně bych udělala to, co tu někdo taky zmínil - když půjdeš do nemocnice a řekneš, že máš potvrzený těhotenství a pobolívá Tě břicho, tak Ti ho 100% zdělaj. A budeš mít klid 😝

sabuse1
28. lis 2008

Petua: mojí kamarádce zjistili mimoděložní právě kvůli nízké hodnotě hcg, když skončila v nemocnici testovali jí prakticky denně a nezvyšovalo se, takže se určitě z toho poznat dá

hupcza
28. lis 2008

no pro mě by to byl dost zásadní problém
nedovedu si představit, že bych měla chodit celé roky k jednomudr a na prohlídky k někomu jinému, kdo krom mého jména a rodného čísla o mě ví prd
navíc si říkám, proč ten dr do své ordinace neinvestuje? o čem to svědčí?

je mimilejší můjdr, který ná i 3D, občas nemá ordinační hodiny, protže je někde v zahraničí na konferenci gyndařů apod. - je pak o dost vyšší pravděpodobnost, že dělá pro sebe něco navíc a taktéž se chová i ke mě jako pocientovi

janab78
28. lis 2008

Já osobně bych doktorovi bez utz nechodila a souhlasíms hupcza 🙂 .
Při prvním těhu mi dr. dělal rozhodně více než 3 utz a byla jsem ráda.Utz dělal skoro při každé návštěvě. Měla jsem různé potíže a byl jsem ráda, že se vše zkontrolovalo a já byla klidná.

sisstin
28. lis 2008

baca: moje původní Dr. též neměla UZV..první jsem měla ve 14tt..do té doby opravdu nic..ani krev mi nebrali 😕 pak jsem ho měla ve 20tt a ve 30tt..a myslim, že to bohatě stačí...akorát bych tam šoupla ten první, pro potvrzení těhu 😉 jinak..pokud nemáš problémy samozřejmě..tak je více UZV zbytečných 😉

petua
28. lis 2008

Já když bydlela u nás na malým městě, tak tam doktorka taky USG neměla - jezdila tam dvakrát do tejdne a jinak ordinovala ještě jinde - tak možná proto ho tam neměla, ono zařizovat dvě nebo tři ordinace.. Každopádně ona byla celá šílená, nejenom to její zázemí. A když si představim, že bych na ten USG jezdila dokonce ještě do jinýho města, dvacet kilometrů...

Já souhlasim s holkama, že bych tam taky nechodila - ono když nejsou problémy a máš jít tim pádem "jinam" jenom třikrát, tak to jde - ale představa, že mam nějakej problém, jsem z toho na nervy, a musim k tomuhle svýmu doktorovi a pak se ještě plahočit jinam - to si fakt představit nedovedu 😕 .

Ten muj mi sice kromě těch hrazených taky žádný navíc nedělá, když nemusí - ale když jsem měla problémy, tak mi ho udělal samozřejmě hned. A to je pak v tý situaci k nezaplacení 😝

hupcza
28. lis 2008

on není problém s tím dojetím nebo potřebou mít utz vždy
(i když jsem měla ve 14tt havárku a byla jsem tuze ráda,když mi kontrolní utz, jestli je vše ok, mimořádně udělal můj ošetřující lékař)
spíš to ve mě budí otázky na jeho odbornost

vlastně tak jak píše petua

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru