Fakultní x Městská nemocnice Ostrava (Poruba & Fifky)

janinne1
14. led 2013

jen ty, co mají osobní zkušenost... né, že jste slyšely, tam ta známá povídala...
Postřehy, názory, zkušenosti, aj. Děkuji

sendoska
15. led 2013

Sice nechceš známá povídala, ale i tak to napíšu Známá co pracuje na novorozeneckém oddělení ve Fakultní nemocnici mi to nedoporučila tam rodit ... že prej to tam je jak ne běžícím páse ... asi tak no, a když tam dělá přímo na tom oddělení tak asi ví o čem mluví...

sisus
15. led 2013

rodila jsem na Fifejdách s těžkým hellp syndromem a nedám na ně dopustit, skvělý přístup všech od primáře oddělení, přes doktory a sestry až po ošetřovatelky, ležela jsem tam měsíc a nesetkala jsem se s nikým nepříjemným a to jsem vystřídala oddělení gynekologie a porodnictví, přes internu až po novorozeneckou JIP... dodnes docházíme na neonatologickou poradnu, protože se malá narodila ve 34 tt a i tady mám pouze dobré zkušenosti 😉 nemluvě o tom, že tam zachránili život mě i malé, takže jim vděčím opravdu za hodně 😵

andelka
15. led 2013

Rodila jsem na fakultce 2x, poprvé jsem byla méně spokojená, podruhé maximálně. Bylo to tím, že poprvé to bylo holt poprvé, a porod byl trochu delší, nicméně stále dost krátký na to, aby se tam dalo na něčem domluvit, např. projít porodní plán apod. Trochu méně jsme si sedly s PA, kdežto u druhého porodu bylo osazenstvo perfektní, co jsem stihla říct, v tom mi vyšly bez debat vstříc. Poprvé jsem na šestinedělí byla nervní, mlátily se mnou hormony a nová situace, nejradši bych měla někoho tam jen pro sebe 😅 kdežto podruhé jsem byla ráda, že když nebyl problém, neotravovali a nechali nás na pokoji. Taky už jsem věděla jak to tam chodí a byl to pro mě úplně relax.

megy
15. led 2013

já rodila na fifejdách, nemohu si vynachválit personál prodnice, to jsou tak skvělé holky, že se to nedá ani popsat. Ležela jsem tam od soboty, kdy jsem měla nepravidlené bolesti a jelikož jsem byla v termínu, tak mi v pondělí dali tabletku na vyvolání a pak to začlo - kontrakce hned co minutu, asistentky mě pomáhaly skvěle - na lůžko, ze sedačky, na zemi na žíněnce, masírovaly mě, pořád u mě někdo byl a to je co říct. měla jsem tam i partnera jako podporu 🙂 fakt super. po pěti hodinách mi museli píchnout epidurál, abych si odpočinula na závěr, nechtěla jsem ho🙂 ale tím, že jsem se neotevírala při takových kontrakcích, tak to bylo vysvobození. pak jsem se hned otevřela, přitom u mě byla už skoro stabilně jedna asistentka, chválila mě, žádné debilní úšklebky, žádné blbé kecy a pod., jako jsem měla možnost slyšet z jiných porodnic :-/ pak po otevření bohužel malý nechtěl sestupovat a nakonec jsem byla císařem, který je hned u porodních box- cca akutní císař od zastavení kontrakcí, po uspání byl max do 10 min, bylo to strašně rychlé a personál skvělý, fakt skvělý . není to rekalam nebo něco podobného, ale já jim vděčím hodně, za péči nejen o mě a malého, ale i o péči o partnera, což nebývá samozřejmostí. nechali ho u mě - řekli mu dokonce, než jsem šla na sál, obejměte se, dejte si krásnou pusu - ještě teď se mi chce brečet, jak jejich přístup byl ochotný, vstřícný 🙂 po operaci jsem ležela na intermediárním pokoji, protože jip byla plná a vše v klidu, radostně. nezažila jsem nic , co by mě odradilo od dalšího porodu na fifejdách - snad jen jiný porodník - dr. orlík se slovy po císaři, když mi sahal přímo na jizvu a mě to bolelo : nehrajte mi tady ochotnické divadlo mě tak nasral, že to nebylo ani možné, ale to se dá zařídit 😀 za mě stopro fifejdy 🙂

svatule
15. led 2013

Rodila jsem v Porubě dceru, byla jsem spokojená, nemůžu moc posoudit porodní sály a personál tam, protože jsem měla plánovaný císař pro polohu KP. Šestinedělí dobré, některé sestřičky hodné, některé nic moc, ale celkově jsem byla spokojená. Napodruhé jsem už měla jasnou představu co ano a co ne, nakonec ale kvůli vvv srdce jsem syna rodila v Motole a úplně paráda!

vanule
15. led 2013

já musela rodit v OV Porubě (vůbec to nebylo v plánu) ale protože jsem byla 34tt a prý pro nedonošené děti jsou nej nej. Malá se měla vážně super, já už to říct nemůžu, možná hodně udělal můj zdravot. stav (preeklampsie) a po císaři mě hlídali jako oko v hlavě (někdy až na můj vkus hoooodně péče najednou) takže já se tam necítila dobře a kdybych nemusela už bych se tam vážně nechtěla ocitnout. Některé sestry obzvláště vrchní na šestinedělí s tou to bylo pro mě nejobtížnější 😒

lucyhavirov
15. led 2013

Ahoj já rodila 2x ve Fekultce a byla jsem vždy spokojená,doktoři dobří,sestry taky až na jednu pipinu starou co do mě ryla že si myju večer v 19hod hlavu že se nechodí spat s mokrou hlavou,já ale spát nešla a razně jsem jí řekla co si o tom myslím a měla jsem už od ní klid.jinak jsem byla spokojená,vše záleží na lidech jak se chovaj k druhým....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru