FN Olomouc. Nastřihávají preventivně všechny?

tehuli
24. srp 2011

Holčiny budu rodit ve FN olomouc, používám epi-no balonek a zatím jsem od kámošek slyšela, že je vždy nastřihly..netrénovaly teda ani jedna s epinem ale tak se ptám, zda ty nastřihy provádí fakt preventivně nebo když se ozvu a řeknu že sem použivala tenhle balonek na roztahovaní mě nastřihnout i tak??!!! děkuji mockrát;) mějte se..

hanulik27
28. srp 2011

Ahojky 🙂 ja jsem taky rodila v Olomouci🙂 a byla jsem spokojena 🙂 oni tam cekaji do posledni chvilky a pak kdyz to nejde bez nastrihnuti tak te nastrihnou....ale nenastrihavaji kazdou... a jinak to ani necitis to nastrihnuti 🙂 me se to teda zahojilo rychle ta jizvicka takze to neni tak hrozne 🙂

ladybugie
28. srp 2011

Ahojky, já sice nerodila v Olomouci, ale na Mělníku, ale tam je to s nástřihama stejný. Necvičila jsem epi-no ani nemasírovala. Nástřih jsem v por. plánu odmítla a pak jsem byla ráda, že ho udělali. Malá šla na svět jako superman s ručičkou vhůru. Šíleně mě potrhala uvnitř, což teprve jak bych se roztrhla v hrázi ☹ Musím říct, že nástřih je jeden velký strašák. Kdyby mi dr neřekla druhý den na oddělení, že jsem nastřižená a kolik, tak bych to ani nevěděla. Fakt. Oni to předtím opíchají, což taky necítíš a šmik. Mám sedm stehů a hojilo se to samo. Fakt lepší, než se rozthnout 🙂

jasekd
28. srp 2011

Nevim jak v Olomouci, ja rodila v Jablonci, prvni porod komplikace pri tlaceni (neslo to dlouho, padaly ozvy miminka) ruptura cipku a nastrih. Druhy porod tlaceni bez komplikaci, miminko OK, PA cekala, chranila hraz, tlacila jsem si podle sebe, bez nastrihu, ruptura bez zasahu svalu, hojeni o moc lepsi 🙂 Ani jednou jsem necvicila ani nemasirovala, druhe dite melo hlavicku 36,5, prvni 35,5. Nechala jsem to na nich.
Zvlast pokud jsi prvorodicka, tak bych to epi no urcite hlasila, napis treba na papirek par bodu a strc to do prukazky. Pokud pujde porod dobre, bez kompikaci u miminka, meli by ti dat prostor a strihat jen v pripade nutnosti, ale pokud budou treba padat ozvy, tak se bude pospichat a ten nastrih vetsinou udelaji. Mam pocit, ze prvorodickam se tu az tak neveri a nastrih se nekdy dela zbytecne, treba u me asi potreba byl, kvuli tem ozvam, ted podruhy mi nechali daleko vic prostoru, rodila jsem s PA a doktor jen koukal zpovzdali. Hodne mych kamaradek melo poprve nastrih, podruhy ne. Je to mozna i tim, ze uz lip vis, co a jak, a porod jde lehceji. Ty uz trochu diky epi no vis, jak tlacit, tak se rozhodne ozvi, pro jistotu. Drzim palce 😉

kesurka
28. srp 2011

hlavně musíš říct svému doprovodu,aby se za tebe postavil, když ty nebudeš moct -určitě to napiš do porodního plánu!! my jsme poctivě masírovali a manžel by je nenechal udělat něco, co necchi, kdyby nebylo nejhůř..

evulinkab
28. srp 2011

Ahojky, tak jako ten nástřih ti udělají v případe, že to jinak nepujde.Známá rodila tady v Ol. a nástrih ji neudelali...nebylo to treba.Ale já jsem tady v Olomouci rodila a nástřih byl potreba, tak ho proste udelali(ale fakt až ke konci, kdy už to jinak nešlo a byla bych potrhaná)A jak už bylo psáno, neboj se toho, necítíš to a hojeni je pak individuální..nekterá to má zahojené brzy a nekterá treba za rok(což byl muj připad)

palomitacheca
14. bře 2012

Rodila jsem v Olomouci s nástřihem, ale syn měl dost velkou hlavičku. Šili mě i zevnitř, tak jsem se možná i trochu natrhla, ale za pár týdnů se všechno pěkně zhojilo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru