Gynekolog a porodnice v Ústí nad Labem

titicaca
23. lis 2007

ahoj holky, kamaradka se bude stehovat do Usti nad Labem koncem roku, potrebovala by najit dobreho gynekologa, ke kteremu by mohla prejit a pripadne se neco vic dovedet o mistni porodnici. Rodit ma zacatkem brezna.

alenka83
29. lis 2007

ahoj🙂, já chodím k dr. Kolouchovi a je moc dobrý. Ale výběr je tu myslím dost velký, záleží na tom, který ještě přibírá nové pacienty... Dejte pak s kámoškou vědět, jak jste dopadly a koho navštěvuje🙂

poupe
29. lis 2007

Ja nedoporucuju Prochazkovou.Pry je dobra Havrankova.

eleonora
29. lis 2007

tak ja chodim k Richtrovi a nemuzu si stezovat dobrej je pry i Zahrádka.

lebedka
2. pro 2007

Ahojky, chodím k doktorovi Gerychovi a mohu ho jen doporučit 😉 Vyléčil mě a za pár měsíců jsem byla těhotná a teď už máme skoro 4 měsíční holčičku 😵
Zahrádku raději neeee 😝

lebedka
2. pro 2007

Jo a o porodnici. Zastáváme názor, že kojení je pro maminky to nej, ale moc nám nepomohli, přestože jsem měla zaplacený nadstandard ☹ Ale jinak si nemůžu stěžovat na přístup porodních asistentek ani lékařů, péče mi přišla na vysoké úrovni. I sestry jsou velmi příjemné, ale mám zkušenosti pouze s nadstandardem. Druhé mimi tady budu také rozhodně rodit a za pokoj si zase připlatím.

majaaita
2. pro 2007

V Ústí jsem rodila, protože v Teplicích malovali. Nakonec vyvolávaný porod skončil akutním císařem pro srdeční tíseň miminka, nic moc. Péče na JIP pětihvězdičková, opravdu milé sestry, perfektní komunikace, vstřícnost - což člověk obzvlášť ocení při té první bezmoci se umýt, cévkování apod.
Pak jsem ležela na normálním pokoji, ženské sestry paráda, velmi milé. Dětské sestry mě až tak nenadchly, většinou každá tvrdila něco jiného (hlavně ohledně délky a frekvence kojení, koupání miminka atd.).
Ale celkově to všechno prostě dopadlo dobře - a to je hlavní 🙂

Ať je mimčo zdravé 🙂

jitkao
4. pro 2007

chodím k Mudr. Vaňkové a nemohu si stěžovat. Na porodnici v Ústí mám dobré vzpomínky. Možná i proto, že jsem rodila jen 4 hodiny 😀 . Dokonce si mě tam nechali o den déle, aby věděli jestli se rozběhne laktace. Kdo to potřeboval, tak vařili čaj na podporu kojení. Nadstandart jsem neměla a nijak jsem to nepocítila. Až přijde čas, budu tam ráda rodit znovu.

titicaca
autor
5. pro 2007

ahojky, moc vám děkuji za příspěvky, to je fajn, že i v Ústí se rodí dětičky 🙂. Jen bych měla ješte jeden dotaz, jak tady píšete o těch doktorech gynekologie, tak to jsou doktoři v sídlící v nemocnici, nebo někde jinde? A jak to je vlastně s ústeckou porodnicí, je součástí nemocnice?
Moc děkuji za Vaši ochotu se podělit o informace a přeju krásný den.

poupe
5. pro 2007

Porodnice je v nemocnici,ul.Socialni pece,Doktori co jsou tady vypsany jsou mimo nemocnici,si myslim

lebedka
5. pro 2007

Ahojky, všichni lékaři co jsou tu napsáni mají své ordinace mimo porodnici. Porodnice je součástí nemocnice 🙂

listicka77
8. pro 2007

Já chodím k Dr. Sudkovi a taky si nestěžuju. A nové pacientky bere (já k němu přešla až jako těhu). Ale to tady asi každá pochválí toho svého, protože kdo je nespokojený, tak jde jinam.

kikimaruska
28. pro 2007

Ahojky, já jsem z Děčína ale chodím v UL k doktoru Gerychovi, kam mě dovedla kamarádka a zatím si nemohu stěžovat. Rodit se chystám také v Ústí nad Labem, ale moc referencí zatím nemám... 😉

ulicnice
28. pro 2007

Ahoj. Já chodím k MUDr. Kreníkovi a taky proti němu nemohu říct ani slovo. A v ústecké porodnici jsem rodila 2x a pak byla pokaždé na nadstandardu - tam je to úplně super. Člověk má soukromí, může do sprchy a na WC kdy se mu zachce, nemusí čekat, až bude volno - některé pokoje na klasickém šestinedělí nemají bohužel vlastní soc. zařízení, toho jsem se děsila! Někdo možná upřednostňuje pokoj s jinou maminou, aby si mohly pokecat - ale je to otázka štěstí s kým skončíte na pokoji. Moje kamarádka bohužel první noc musela trávit na obávaném 5lůžáku, kde byla žena tmavší pleti s ručníkem na hlavě, páč měla vši!!!!! Děs běs.

kikimaruska
30. pro 2007

ulicnice- s tím 5 lůžákem (a zavšivenou maminou) si mě docela vyděsila...zaslechla jsem že v UL jsou pouze pokoje max.po 2 maminkách...tak asi falešná zpráva. Pokud to půjde, zajdu se tam kouknout osobně. Trochu se obávám toho, aby nevznikly komplikace a nebyla jsem v porodnici déle než je třeba. Od nového roku si to vše za sebe i mimčo pěkně zaplatíme a i bez nadstandartu 😒 ...60+60 -120/den...a kolikpak těch dní nakonec bude? Jak dlouho jste zůstali v porodnici vy? Pokud nejsou komplikace?

poupe
31. pro 2007

je tam jeden 5 luzak a ostatni jsou po2,na ten 5 luzak davaji nase romske spoluobcany,setkala jsem se s tim,ze se sestra ptala maminky jestli tam chce(bylo hodne porodu),jinak byla na rizikovce,sla tam protoze chtela byt s miminkem.ja byla v porodnici 4 dny,kdyz porodis dopoledne tak se pocita i ten den porodu,takze ja porodila dopoledne ve ctvrtek a sla jsem v nedeli domu.

ulicnice
31. pro 2007

poupě má pravdu, dávaj tam ty snědé. Ale moje kamarádka se zrovna "rozhodla" rodit tak blbě, že prostě nikde jinde místo nebylo - naštěstí tam byla jen tu jednu noc. Já se toho děsila jak čert kříže. To bych se snad nechala radši umístit na chodbu 😀 Kikimarusko, držím ti palce, ať ti to v porodnici vyjde. Třeba zrovna v tvůj termín bude málo miminek. Známá, když rodila (je to asi 3 měsíce), tak bylo tak málo porodů, že ani nadstandardy nebyly obsazené všechny. A to je co říct, podle info, které mám od známých a kamarádek. Je tam těchhle pokojů 10. Jak jsem tak koukala na info o jiných porodnicích, tak tady v Ústí máme asi nadstandardních pokojů rekordní počet. Asi vím, čím to je........

eleonora
1. led 2008

kikimaruska ja jsem rodila v nedeli odpoledne a domu jsem sla ve ctvrtek rano 🙂 Lezela jsem na dvouluzaku a bylo to tam fajn meli jsme i svoji koupelnu jen pro nas dve 🙂 🙂
Jinak si taky zjisti kdy je porodnice v usti zavrena kvuli malovani mam pocit, ze ji zavirali v cervenci 😔

kikimaruska
1. led 2008

Moc díky za reference. Ty jo, 10 nadstandartů? No to je opravdu hodně, v DC je snad pouze jeden a nebo 2 pokoje. Eleonor: a to tam malují takhle každý rok? Porod vychází zatím zhruba mezi 22-25.červencem....tak snad to vyjde. Chtěla bych tam rodit určitě kvůli referencím i díky tomu že tam pracuje můj gynekolog, takže Tě má vlastně pořád na dohled a zná mě i já jeho. V DC jsem se docela zděsila, maminky byly po 3, na wc chodili přes chodbu, které jsou pro všechny společné (i pro běžné návštěvy a občany....). Kamarádka byla na tom nadstandartu, měla tam mimčo v postýlce, skříň, stolek a židličky a křeslo, přebal.pult a svou koupelnu a byla dost ráda že si mohla sednout do křesla (na nafukovací kruh) a měla klid na sebe i návštěvy. Tedy s ní tam spal pár nocí i přítel. A ostatní maminky aby nerušily ty druhé seděli všechny na té studené chodbě s prckama v náručí (tedy pokud si měly kam sednout). Taky si říkám, když už platit, tak snad ten nadstandart bude volný a připlatím si ho🙂 . Jinak zatím se docela obávám...nevím do čeho půjdu (všude slyším jak každou maminku musí nastříhnout ap... 😕 a navíc příteli je špatně z krve, takže k porodu ho nedostanu, jen před a pak po...a docela se bojím, aby tam na mě nebyli nepříjemní (prý mamči s doprovodem jsou na tom líp...do toho strach z toho co bude...) No, mám na to ještě 7 měsíců... 😉

ulicnice
1. led 2008

Kiki, na téhle adrese najdeš info o porodnicích: http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...
co já vím, tak opravdu malují každý rok, letos myslím zavírali někdy na konci června
Jinak toho nástřihu se neboj, dělali mi ho při obou porodech, to ani necítíš, ani to sešívání (později tedy samozřejmě cejtíš sešití, ale např. u mě to nebylo tak hrozný, po umístění na pokoj jsem si hned zvládla sednout na postel a v té poloze kojit - poloha vleže mi moc nesedí). A hlavně, lepší nástřih než bejt potrhaná - můj názor.
Nemáš se čeho obávat, tak jako tak porodit musíš, bez toho to fakt nepůjde 🙂 . Jedna moje kamarádka mi po mém 1. porodu řekla, že jsem fakt dobrá, že jsem to zvládla. Zvládnout to přece musí každá, nejde říct, že už nemůžu a že přijdu dorodit zítra, až si odpočinu 😀 A hlavně, nejsme chlapi, my to zvládneme!!!!!

eleonora
3. led 2008

Kiki ja jsem byla na porodnim sale sama tatka by to nevydejchal a ani ted tomu nebude jinak. Nastrihu se neboj ani jsem o nem nevedela jen trochu o siti ale to uz byl Martin na svete a bylo mi jedno ze me siji. Starali se o me na sale moc pekne i kdyz jsem tam byla bez manzela. A opravdu se maluje kazdy rok, ale treba ti to vyjde a taky se zeptej na presny termin kdy bude probihat 🙂

kikimaruska
4. led 2008

Děkuji za odkazy, vše jsem shlédla a snad budu v pondělí chytřejší. Nemám ani ponětí co a jak udělat nebo žádat, pokud chci rodit v Ul, ale spadám pod DC (ale gynekologa mám v Ul a v nemocnici také ordinuje), kdy a jak se přihlásit na předporodní kurz...v pondělí mě se zpožděním čeká také kromě odběrů vystavení těh.průkazky...tak snad dopadne vše ok 🙂

alenka83
4. led 2008

ahoj, připojuji se k vaší diskuzi. Také budu rodit v Ústí někdy během června, tak snad to stihnu, než se začne malovat, abych nakonec nemusela cestovat někam jinam. Také nevím, kdy a jak se přihlásit na předporodní kurz, tak snad nám tu někdo zkušenější poradí. Ve středu si jdu pro výsledky triple testů, tak se jich docela bojím☹ Snad to bude v pořádku a mimi se mi brzy ozve prvním kopancem🙂

ulicnice
4. led 2008

Alenko, nestraš se předem, určitě bude vše OK. Snad nebudu psát bludy (na tom předporodním kursu jsme byli jen u prvního mimi, před 7 lety, tak doufám, že jsem nezapomněla - podruhé se už nemusí, i když je to po takové době), ale myslím, že na kurs se objednává až když tam přijdete na sepsání k porodu (je to na ambulanci a tel. tam je 477 113 627 - doufám, že ho nezměnili 🙂 ). A to by vám měl říct váš Dr., kdy na sepsání jít - řekl mi i jak tam jsou, je to myslím jen 1 den v týdnu. Kiki, je jedno, kam spadáš, přihlásit se můžeš k porodu do jakékoliv porodnice. Kór když tvůj Dr. funguje i v nemocnici, tak všechno o tom, jak to tady probíhá, bude vědět.

matysek
4. led 2008

ahojky,co se týče předporodního kurzu, doporučuju chodit na speciální cvičení pro těhulky, chodím na gravidjogu a součástí je i předporodní příprava uznávaná nemocnicí. Cvičí ji sestřička z porodnice, takže dává i dost odborné a praktické rady.

poupe
4. led 2008

Ahoj,co ja si teda pamatuju,tak jsem si informace o predporodnim kurzu a sepsani k porodu opsala v cekarne u gyn.,myslim ze tam jsou kazdy den od 12-14h,v ambulanci.

kikimaruska
8. led 2008

Tak průkazku už mám...porod je zatím stanoven 22.7.2008 a ač jsem si myslela že jsem 11, jsem prý ve 12 týdnu...Pulec se tam převaloval jako žížala a myslím že už jsem viděla i obrovský oči 🙂 . Jinak přihlášení k porodu a na předporodní kurz se podle papíru co mi dali dělá až v docela pozdní fázi těhotenství, což mě docela udivuje, když všude píší, ať si maminky rezervují místo v porodnici už v prvním trimestru,nebo jí pak třeba odmítnou. Za dva týdny jdem zase na ultrazvuk, tak možná se už dozvíme víc 🙂

johanka83
2. bře 2008

Ahojky, tak pokud jde o dobrého gynekologa, tak NEDOPORUČUJU dr. Richterovou z gynecentra. Sice má skvělé vybavení ordinace a hodné sestřičky, ale... Když se objednáš na nějakou hodinu, čekáš tam stejně několik hodin (třeba i čtyři), pak jdeš dovnitř, svléct se za plentu a mezitim se Tě ptá co a jak. Když už jsi na koze, tak ji nedělá problém otevřít dveře, takže ti, co jsou zrovna u sestřičky maj skvělej výhled. Celý vyšetření se všim trvá maximálně 5 minut a šup ven. Říkala jsem jí, že mám nárazové bolesti v podbřišku, které se stále zhoršují a ona hm, ale z gynekologického hlediska jste zdravá. Takhle to bylo skoro dva roky a když mi nakonec řekla, že každej má něco a že jsem zdravá, odešla jsem...a šla jsem k DOPORUČUJI - MUDr. Lavičkovi. Sice nemá tak super ordinaci a sestřička je někdy trochu jízlivá, ale on je skvělej. Nikdy nečekam v čekárně dýl jak pět minut. V ordinaci mi všechno vysvětlí, ukáže, poradí. Nic není problém. A jak to dopadlo s mym bolením? Čtyř centimetrová cysta na vaječníku a operace. Kdybych zůstala u Richterový, trpěla bych jak pes pořád. Ještě, že je doktor Lavička tak pečlivej.

Jinak chválu slyším často i na Koloucha a Gerycha, zato u Havránka je to prý jak u řezníka. 😝

Vetšina Ústeckejch gynekologů zároveň slouží i v nemocnici.

Co se týče porodnice, nemohu sloužit, ale ležela jsem na gyndě a řekla bych, že je to prostě o lidech. Některý sestřičky byly skvělý, některý horší. Doktoři tam byli tak fajn, snad jen na Dr. Hrbkovou, kterou očividně všechny pacientky obtěžovaly. Na příjmu byla ale taková mladá doktorka (jméno nevim) a ta přijímala i maminy a byla zlatá.

alenka83
3. bře 2008

johanko, díky. Já utekla právě od dr. Richtera, což je manžel té paní, o které píšeš. Také mě nechal bez upozornění, že se něco děje, nic nebyl problém, vše v pořádku, no prostě mi přišlo, že se moc nezajímal a nestaral. Právě chodím k dr. Kolouchovi, ale ten snad teď někdy (naposledy jsem zaslechla k 01.04.08) končí a jde do důchodu. Také je už na něm vidět, že se těší až s tím sekne. Na Gerycha slyším jen chválu, ale bojím se, že už nepřijímá. Musím to zjistit.

Jinak ke gynekologii - lůžkové, byla jsem tam nedávno v neděli na pohotovosti a přišli mi v pohodě, ale to jsem je viděla jen 5 minut, takže nevím.

kikimaruska
3. bře 2008

Alenko....zajdi si za tím Gerychem příští pondělí a určitě udělají co se dá...je fakt zlatej. Já měla dřív doktorku...a už bych k ní nešla. Nejen přístupem, ale celkově, chlap prostě přistupuje k ženě více ohleduplněji, či jak to říct a je s ním i sranda. A hlavně, jakýkoliv problém, tak hned do nemocnice, kde si sám provádí vyšetření a v těhu dělá zdarma standartně všechny ty věcičky okolo, které třeba nejsou tak běžné (maminky tu píší, že třeba nikdy nebyly na Echo ap.).

fim
25. bře 2008

Ahoj holky, nedá mi to, abych nepřidala svůj názor...
V únoru jsem si poležela 11 dní na gyndě a shrnula bych to přesně tak, jak psala Alenka a Kikimaruska: chlapi jsou proti ženskejm zlatý - milejší, ne tak radikální názory apod. a Gerych je mezi nimi úplný zlatíčko. 😀 Vím, že nikdo tam nechce dávat marné naděje, ale on je ani nebral. 😅 A mmch je to zástupce primáře na gyndě - to taky něco znamená. 😉
JInak já chodím k Drce Procházkový, která bohužel v nemocnici neslouží, ale je fajn - v kritickém období mého pobytu v nemocnici mi hodně psychicky pomohla. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru