Gynekolog v Praze a Praze - východ bez poplatků

zuzkanka12
16. črc 2013

Vzhledem k odpovědím na mnou vznesený dotaz ohledně "Těhotenské karty" v GynCentru za 3700Kč (anebo placení jednotlivých vyšetření v celkovém součtu za 5400Kč) jsem se rozhodla hledat schopného gynekologa, který by z nás nechtěl vyždímat poslední korunu. Bohužel při procházení jednoltivých diskuzí jsem vždy narazila na reference na doktory, kteří si i za tento (nad)standart účtují poplatky navíc. Jsem z toho už maličko zoufalá. Proto má otázka zní:
Znáte nějakého schopného gynekologa(žku), která se umí o těhotnou ženu postarat i bez toho, aby si nechávali zaplatit výkon 2x (od pojišťovny a od pacientky)? Může být Praha anebo okolí Brandýsa nad Labem. Děkuji za reakce.

zamilovanadonej
16. črc 2013

@zuzkanka12 Sice neznám a jsem odjinud, ale ono se na gyndě něco platí??? 😲 To teda čučím 😕

chris_n
16. črc 2013

@zuzkanka12 coze? a nemas nesmluvni pojistovnu?

zuzkanka12
autor
16. črc 2013

@chris_n ne, je to soukromá klinika, ale smlouvu s pojišťovnou mají. Moc nechápu, jak si mohou dovolit nechat si platit jeden úkon 2x...

svasa
16. črc 2013

@zuzkanka12 ahojky, zkus http://www.gynekologie-libeznice.cz/. Můžeš zaplatit poplatek 1000kč - jako nadsan. a platíš třeba jenom zrcadla.... Paní doktorka je moc příjemná, milá a velice dobrá.

chris_n
16. črc 2013

@zuzkanka12 ja mam taky gynekolozku soukromou, ale dle ceniku za tehotenskou knizku snad neplatim. to maji tohle v ceniku na netu? nesnazila se te proste obrat? moje gynekolozka ma nejaky tehotensky balicek, ale ten stoji jen 1300

chris_n
16. črc 2013

@rozzaarka fakt chteji v gyncentru tolik?

zuzkanka12
autor
16. črc 2013

@chris_n jak to tak sleduju v Praze tu situaci, tak se to platí skoro všude.. např. chtějí za rok poplatek 1000Kč za nadstandart.. Pro mě zbytečnost, jelikož chodím jen na prevent. prohlídky, jelikož žádné gyn. problémy nemám, ale už to mi přijde být vydírání... Ale prý to zakázané není, tak to můžou takto doktoři provozovat...
připojuju scan toho papíru, co jsem dostala k té kartě.

rozzaarka
16. črc 2013

@chris_n to netusim... ale dneska tam nejaka zenska platila 3700 a nevedela jsem za co

chris_n
16. črc 2013

@zuzkanka12 ja mam "nadstandart" 200 za pul roku. je v tom komunikace po mailech, zasilani vysledku a jeste neco.

chris_n
16. črc 2013

@zuzkanka12 no jo, ale zakladni vysetreni je v cene. ten zbytek je fakt navic a to zaplatis podle me vsude. na moji fynde je to takto http://www.gynveko.cz/cenik-nehrazenych-vykonu/

zuzkanka12
autor
16. črc 2013

@chris_n já tomu právě moc nerozumím.. Dost mě děsí to, že po mě chtějí platit si nějaký nadstandarty.. Byla jsem na prvním vyšetření 25.6., kde jsem chtěla potvrdit těhotenství. Ani nezkoušel poslech srdíčka (holky tu v tuto dobu už jásají, že ji tluče apod). Mně jen řekl, že se uvidíme za měsíc a že se mám nahlásit dole u sester.. Víc se se mnou nebavil.. Že by mi třeba řekl, že se mám cpát kyselinou listovou, že mám brát jód apod... už tento přístup mě moc nebere a přijde mi, že to je jak na běžícím pásu..já byla objednaná na 9,30 s tím, že potřebuju potvrdit těhotenství a na 9,40 tam byla objednaná už další paní...

hedushka
16. črc 2013

ahoj, já chodím sem, nikdo po mne nic nechtěl, během těhotenství se o mne skvěle starali až do převodu na porodnici, veškeré vyšetření se dělá pouze u nich http://www.gynfem.cz/, jedině co, dopoledne se tam moc nedovoláš, je tam dost rušno,

chris_n
16. črc 2013

@zuzkanka12 ja nevim, zatím těhotná nejsem. Ale je fakt, že mě o listovce říkala gyndařka už před půl rokem, kdy jsem jí teoreticky říkala, že zanedlouho chci přestat přášky brát. Pokud nejsi spokojená, je potřeba hledat jinde. A taky bych se poptala na pojištovně, co vše hradí. Nebo by to mohli mít někde na webu

chris_n
16. črc 2013

@hedushka a jaká všechna vyšetření ti dělali? fakt si měla zdarma i 3d ultrazvuk a vyšetření navíc?

ladie
16. črc 2013

@zuzkanka12 no, tak nadstandarty budeš platit u 99% gynekologů. Pojišťovna proplácí snad jen 2x odběry krve, test na cukrovku, 2x screening + klasické vyšetření. Cokoli navíc (utz při každé návštěvě, fotky, videa... si platíš sama).
Pokud tě zajímá, na co máš "nárok" z pohledu toho, co hradí pojišťovna, tak koukni sem:
http://lekari.porodnice.cz/zasady-dispenzarni-p...

Já osobně jsem za nadstandart v těhotenství platila snad 5 tis., ale nelituju ani koruny (neplánuju, že bych byla těhotná třeba 5x, tak jsem si užívala výhody 😉 ). Ale je fakt, že jsem měla odběry na místě, těhu vitamíny, určení pohlaví, pokaždé utz a zaslání neuvěřitelného množství fotek e-mailem, 3D fotky, 3D videa, doktor pořád na telefonu, tester k určení odtékající plodové vody atd. atd.

zuzkanka12
autor
16. črc 2013

@ladie já si právě zrovna nejsem jistá tím, jestli všechna ta nabízená vyšetření, která pokrývá ta karta využiju. Určení pohlaví nechci, 3D ultrazvuk taky zbytečnost. Navíc teď nemáme peněz na rozdávání a fotek a videí z ultrazvuku můžu mít zadarmo kolik chci. Stačí zavolat veterináři a ten přijede se sonem rovnou k nám 🙂 (samozřejmě nemám na mysli intravaginální ultrazvuky 🙂)

ladie
16. črc 2013

@zuzkanka12 😀
Ale tak v tom případě gynekologovi řekni, že nemáš zájem o žádný nadstandart v těhotenství a je to. Nemůže tě nutit, aby sis např. koupila obrázek.
Prostě pojede jen úkony na pojišťovnu a je to. Určitě ne každá těhule, co k němu chodí, si platí nadstandart.

Když tak můžeš argumentovat "Zásadami dispenzární péče ve fyziologickém těhotenství" (viz. odkaz výše.)

hedushka
16. črc 2013

@chris_n samozřejmě 3D ultrazvuk ano ten jsem hradila sama 1000,-, ale testy před 12tt ohledně poruch atd. jsem měla zdarma, a protože jsem měla komplikace v těhotenství, chodila jsem na častější kontroly ultrazvukem aj., nikdy nic po mne nechtěli, během prvního trimestru jsem měla "rozhovor co mám jíst či nejíst, doplňky stravy atd", pokud jsem měla poslíčky a strach(prvorodička), mohla jsem přijít, natočili mne, zjistili jak na tom jsem, naštěstí se moje komplikace zmírnili koncem druhého trimestru, takže jsem nemusela dříve chodit do rizikové poradny v porodnici, ale to mne stejně neminulo
co jsem platila - foto z ultrazvuku a 3D, veškeré další úkony byly zdarma, foto mne tenkrát přišlo hloupé platit, ale 3D už není běžné mít, tenkrát jsem ho chtěla, dnes bych už se bez něj obešla, určení pohlaví zdarma, ještě tohle platit, prostě jsem se kolem 22tt zeptala zda má nebo nemá pinďourka, a byl mi ukázán 🙂

chris_n
16. črc 2013

@hedushka a u doktora si nemela placeno nic jako bezné péče? to je divný ne?

mercedesse
16. črc 2013

@zuzkanka12 doporučuju mudr. Kotikovou. Teď má ordinaci i v St. Boleslavi a v Kostelci.

mercedesse
16. črc 2013

A dělá utz pokaždé a zdarma. Mámožnost 3D, ale ten se plati a NT screening mi taky dělala sama.

hedushka
16. črc 2013

@chris_n a co podle tebe bych hradit měla? teď chodím jednou ročně na kontrolu a ta je zdarma, konzultace po telefonu zdarma, email jsem nevyužívala, ale info od nich o dovolené mé doktorky mne chodí zdarma, a samozřejmě pokud mám potíže a jdu na kontrolu zaplatím regulační poplatek, ale vyšetření neplatím

chris_n
16. črc 2013

@hedushka bud péči nebo pak platíš asi za sklíčka a takové věci ne? Ja nevim, ty si fakt neplatila ty věci, co jsou u tazatelčina odkazu nebo mého hrazené zvlášť?

hedushka
16. črc 2013

@chris_n neplatím nic než regulační poplatek za návštěvu navíc, a v těhotenství 3Dultrazvuk, veškeré vyšetření, screening, ultrazvuky, monitory zdarma, za monitor polohy dítěte(šel nohama) jsem platila pouze v porodnici v rizikové poradně, a to stálo 30korun

hedushka
16. črc 2013

a v těhotenství tě sklíčky už nevyšetřují

chris_n
16. črc 2013

@hedushka tak to jsem jelen, na základě něčeho se musí určit, že to je nehrazené pojištovnou ne? nebo si možná měla jen základní péči. Nebo ja nevim.... budu si to muset nastudovat

hedushka
16. črc 2013

samozřejmě vidím, že tlak placení se hrne všude, ale určitě se dá sehnat dobrá gynekologie bez velkého placení, já teď třeba hledám dobrého zubaře u kterého neplatím jen za to, že otevřu pusu, a to fakt v praze je dost problém

hedushka
16. črc 2013

tak ono je těžké dohledat co je a není hrazené, vzp to na svých stránkách neukazuje, ale to co jsi sem dala, tak jsem měla zdarma, mimo foto a 3D, a také je to o tom přístupu k ženě, nebavím se o zákrocích, to nemohu soudit zda a v jaké výši jsou hrazené a jak je možné že za ně zaplatíš, když jinde to není, ale zaráží mne, že za sdělení pohlaví, která s určitostí není standart si řeknou o peníze, to je už dost bysnys na ženách,

http://www.vzp.cz/otazky-a-odpovedi/zdravotnict...

chris_n
16. črc 2013

@hedushka tak to až najdeš zubaře, dej vědět. Já neplatím málo, ale taky to ještě není nejhorší. Ikdyž neplacenou plombu už dělá málokdo.

chris_n
16. črc 2013

@hedushka souhlasím, že to bysnys je, ale zase jsem s gynekoložkou celkem spokojená. A nevím, jestli ten čas strávený s hledáním my stojí za to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru