Gynekolog v Praze a Praze - východ bez poplatků

zuzkanka12
16. črc 2013

Vzhledem k odpovědím na mnou vznesený dotaz ohledně "Těhotenské karty" v GynCentru za 3700Kč (anebo placení jednotlivých vyšetření v celkovém součtu za 5400Kč) jsem se rozhodla hledat schopného gynekologa, který by z nás nechtěl vyždímat poslední korunu. Bohužel při procházení jednoltivých diskuzí jsem vždy narazila na reference na doktory, kteří si i za tento (nad)standart účtují poplatky navíc. Jsem z toho už maličko zoufalá. Proto má otázka zní:
Znáte nějakého schopného gynekologa(žku), která se umí o těhotnou ženu postarat i bez toho, aby si nechávali zaplatit výkon 2x (od pojišťovny a od pacientky)? Může být Praha anebo okolí Brandýsa nad Labem. Děkuji za reakce.

mataharyy
16. črc 2013

@zuzkanka12 Dr. Frýda ordinuje buď v Černošicích, nebo v Lípě na Nových Butovicích, je super a neplatím nic, ani vstupní poplatek, ani za vyšetření (max. tuším 50,- za zrcadlo), celé těhotenství jsem k němu chodila a opravdu si nemohu stěžovat, sestra fajn, málo kdy se tam dlouho čeká, je super. Já mohu jen doporučit 😉
První těhotenství jsem absolvovala jinde, zaplatila jsem 5000,- za nadstandard a byla jsem spokojená, ale dost lidí říkalo že když si ten nadstandard nezaplatili, tak se choval doktor úplně jináč... Při druhém jsem chodila zase jinam a co jsem měla předtím jako nadstandard, jsem měla v rozsahu běžné péče za jednorázový registrační poplatek 150,- 😅 Teď jsem platit odmítala cokoliv a dle referencí jsem se objednala právě k Dr. Frýdovi a bylo velmi milé zjistit že se tam opravdu nic neplatí 😉

fishtamin
17. črc 2013

@zuzkanka12 již pět let (a třetí těhotenství) ;) chodím k dr. Rohlíčkovi - akur.cz a neplatila jsem NIKDY NIC. I s lidským přístupem jsem moc spokojená 🙂 je to Praha 4

rozzaarka
19. črc 2013

Co tu čtu, tak se nestačím divit🙂 koukám, že do obálky "miminko" nasypeme ještě o dost víc🙂 chodím taky do gyncentra, tak jsem zvědavá, co se dozvím od 1.8. od své doktorky. zatím jsem byla jen na ambulanci na potvrzení těhotenství. @zuzkanka12 u jakeho doktroa jsi byla? nebo to byla ambulance? moje doktroka je skvela, na ambulanci jsem chytla mladou milou a ochotnou doktorku. Dala mi obrazek mimca a nic za to nechtela, prestoze v ceniku maji 100 nebo co... zase je to o lidech...

jemi
19. črc 2013

@rozzaarka ono tu kartu mít nemusíš a ani platit nemusíš jen musíš odmítnot genetický screening a udělají ti obyč tripltesty, ale třeba ten screening bych si připlatila. Ty ostatní věci z tý karty nejsou potřeba. Jinak 1 obrázek mi taky dává doktor i když zatím kartu nemám. U prvního jsem kartu měla a dával mi fotek kolik jsem chtěla i v počítačové podobě. Teď taky přemýšlím zda jít do karty znovu, ty další utz nepotřebuji ani 3D, ale trochu se bojím aby pak když budou děti větší se jedno nedivilo druhému, že ono má video z bříška a druhé nemá....

rozzaarka
19. črc 2013

@jemi Ahoj, dekuju za zpravu. ja tomu zatim popravde moc nerozumim, potvrzene to mam od uterka a spis furt spim🙂 psala jsem i na pojistovnu, co hradi a asi dam rec s moji doktorkou, je fakt skvela a rozumna, takze myslim, ze mi poradi dobre🙂 ten screening je ten UZ 12-14 tyden? Video asi nepotrebuju, staci, az bude kopat🙂 to si budu asi pamatovat navzdycky😀

jemi
19. črc 2013

@rozzaarka jo to je ono je tam mín falešne pozitivních výsledku a dá se zjistit víc vad....a hlavně v připadě špatné zprávy se to dozvíš o měsíc dřiv a v případě dobré máš vlstně už ve 12tt jasno že je mimčo ok

rozzaarka
19. črc 2013

@jemi super, moc dekuju🙂 jsem zvedava na tu prohlidku🙂 tesim se🙂 to si udelat necham, ale nase mimco je urcite zdrave🙂 radsi si ani nepripoustim, ze by nemuselo

zuzkanka12
autor
19. črc 2013

@rozzaarka já mam Dr. Šmerala. Řekla bych, že mu je tak 80.. S UTZ moc dělat neumí. Když jsem po něm chtěla fotku, tak mi řekl, že mu ten UTZ netiskne ale potom si fotku sam vytiskl do sve kartoteky.. 🙂 Sestry mi daly papír s tím, že se mám objednat na odběry a velký UTZ a popřemýšlet, jestli chci tu kartu...

marton
19. črc 2013

@zuzkanka12 ahoj,zkus si najít MUDr.Petr Holý,Praha 8 🙂 .

rozzaarka
19. črc 2013

@zuzkanka12 tak to je dobry... jak jsem tam sedela na te ambulanci, hodne k nemu zensky chodili. Nebo zkus pozadat o zmenu lekare. po navsteve u svoji doktorky pisnu, co jsem se dozvedela ja🙂

pisjutynka
23. črc 2013

@hedushka Ahojky a přijímají nové pacientky? Jsem těhu, 14tý týden a gynekologa mám až v Poděbradech a je pro mě docela komplikovaný tam jezdit, díky P.

hedushka
23. črc 2013

@pisjutynka ahoj má lékařka paní Macuchová už určitě ne(bude končit-věk), teď jsem koukala na jejich stránky, že mají spoustu nových lékařů, ale zde je problém, že nejsou denně, střídají se a tak jsou třeba dvakrát do týdne. Zkus se optat, ale moc bych za to ruku do ohně nedala, i když jestli jsi těhotná tak by tě mohli vzít, si myslím. Zkus tam zavolat spíše v odpoledních hodinách a nenech se odradit delší dobou zvonění, je tam fakt šrumec

pisjutynka
24. črc 2013

@hedushka Jéé, to je škoda, ale tak zkusím tam brnknout, díky moc 😉

chlopkova
24. dub 2015

@chris_n ahoj chtěla bych ti říct že tvoje gynekoložka vypada zajimavě a ma i levne poplatky psala jsem ji tak snad odepíše ale zajedu tam i osobně děkui za tip

chris_n
24. dub 2015

@chlopkova já od ní v těhotenství odešla a nelituju.

chlopkova
25. dub 2015

to je fajn že je spolehlivá

ajdapo
26. kvě 2015

Ahoj, trochu oživuji diskuzi. Já sice ještě nejsem těhotná, ale pomalu plánujeme, tak taky hledám gynekologii v Praze - nejlépe Praha 4, kde nejsou tyto šílené poplatky.
Všude mají třeba roční poplatek 1000Kč - jelikož chodím jednou za rok, tak to jim cpát opravdu nebudu.
Našla jsem si gynekologii kolek - loni jsem tam byla na preventivce a platila jsem 250Kč, ale na netu byl ceník a v těhotenství se platilo snad za vše. Jenže teď nedávno jsem se dívala na jejich stránky - stránky jsou nové a ceník už tam není a podle ošetřujících lékařů jsem zjistila, že už tam není ani ta doktorka, ke které jsem chodila. Neměl by mi to někdo dát vědět?
No každopádně hledám novou gynekologii, tak pokud víte .... 🙂

angulina22
30. kvě 2015

@marton Ahoj, právě tenhle doktor mě zaujal a chtěla bych k němu přejít od mé stávající gynekoložky, ale nedohledala jsem, jestli je to soukromá ordinace, kde se platí vše, nebo klasická ordinace, kde se platí jen recept a zrcadlo. Případně kolik stojí "vstupné" 😀 Nejsem těhotná ani to v blízké době neplánuji, zajímají mě klasické úkony vyšetření a recept. 🙂 děkuji za odpověď 🙂

lubinkova
30. kvě 2015

@angulina22 taky chodim k MUDr. Holemu. Zadne poplatky krome zrcadla se neplati ;)

angulina22
30. kvě 2015

@lubinkova to jsem moc ráda, jako studentka si nemůžu moc "vyskakovat" zvlášť když to jde i bez poplatků 🙂 děkuji moc 🙂

marton
30. kvě 2015

@angulina22ahoj,tak už máš zodpovězeno🙂.Já k panu doktorovi nechodím,ale znám ho osobně a odrodil mi dvojčata.Dělal na Bulovce,před nějakým rokem se osamostatnil.Na Bulovku ho byla fakt škoda.A jak všude říkám,po porodu bych to bez něj psychycky nedala.

angulina22
31. kvě 2015

@marton děkuji 🙂 takže se tedy nic neplatí, ani vstupní prohlídka?🙂

marton
31. kvě 2015

@angulina22 Tím že k němu nechodím,tak to nevím.Ale zítra ti to zjistím 😉 .

angulina22
31. kvě 2015

@marton To bys byla moc hodná 🙂 děkuju 🙂

tristizia
31. kvě 2015

MUDr. Bohdana Rozsypalová. Výborná lékařka a vše zdrama.

mk15
4. čer 2015

Ahoj holky,
chcem sa Vas pekne opytat, ci nemate nahodou skusenosti s doktorom, ktoreho mi odporucili, vola sa Dr. Martin Hruda a pracuje v nemocnici MOTOL. Budem velmi vdacna za kazdu poznamku, resp. nazor. Dakujem pekne 🙂

veverkamaminka
21. led 2017

@fishtamin Ahoj plati se nějaké poplatky u Rohlíčka za registraci a za preventivní a zrcadlovky? Bere nové pacientky? Děkuji moc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru