Gynekolog v Praze, u kterého se neplatí těhu balíček

otepi
15. led 2013

Ahoj.Hledám dobrého gynoloka(žku) v Praze.U mého lékaře mě bylo sděleno že se platí za těhotenský balíček 2200,- Je v tom sice UTz a fotka na každé kontrole,ale o to až tak nestojím.Nejlépe nějaký doktor v lokalitě Pha 6,7,8, nebo 1,2,3.Děkuju za tipy

hojda
15. led 2013

Tak u mého bývalého byl těhu balíček dobrovolný, ale platilo se 500,- na rok za registraci. Mudr. Ptáček 😀 😀 😀 Lužiny

adelkav
15. led 2013

@otepi to měníš doktora jen kvůli tomu balíčku? Já měnila teď také doktora, protože jsem se přestěhovala a zarazilo mě, že většinou všichni chtějí 1000 registrační poplatek. V těhotenství jsem změnila doktora, jelikož jsem se přestěhovala a dodnes toho lituju, nebyla to šťastná volba, ikdyž mi ho tenkrát doporučila kamarádka. Přeju hodně štěstí při hledání.

akruh
15. led 2013

@otepi já jsem neplatila nic, skvělá doktorka mudr. rozsypalova praha 8 dolni chabry 😉

otepi
autor
15. led 2013

@adelkav No myslela jsem hlavně kvůli tomu balíčku.Prostě jsem se synkem na rodičovské a těch 2200,- je z toho velká část.Zase je pravda že jinak tam neplatím nic,žádný roční poplatek.Musím to teda ještě promyslet,nebo zkusím Mudr.Rozsypalovou jak píše akruh

adelkav
15. led 2013

@otepi tak ještě mrkni na www.znamylekar.cz a uvidíš, jestli tam budou nějaké recenze.

ivcacekb
15. led 2013

@adelkav tak to je mazec a za co se jako platí litr?Taky jsem se přestěhovala, už mám sehnaný dva doktory, ale nikdo po mě nechtěl ani korunu, bych je hnala. Máš na péči nárok a registraci u jiného doktora 1x za 3 měsíce, pokud nejsi spokojena atd.

katka_21
15. led 2013

Doporučuji také paní doktorku Heidlerovou, Praha 6 😉

adelkav
15. led 2013

@ivcacekb oni to nazývají dobrovolným příspěvkem, který se musí zaplatit....Objevila jsem to asi u tří lékařů a pak jsem se rozhodla pro jiného, který je nejblíž a chtěl za registraci asi 200. Ale po zkušenosti z těhotenství bych asi na peníze moc nekoukala, za ten stres to pak nestojí🙂 U toho předchozího doktora jsem neplatila nic, ani fotky z ultrazvuku, ale taky mi nepřišel na zdravotní komplikace, o ničem mě pořádně ani neinformoval a vše jsem si musela zjistit jinde☹

jaja01k
15. led 2013

Stejně jako @akruh chodím k paní doktorce Rozsypalové a jsem naprosto spokojená, rozhodně doporučuju 🙂

ivcacekb
15. led 2013

@adelkav fakt o tomhle slyším poprvý a to jsem si sehnala troufám si říct hodně dobrý doktory, taky nepůjdu kór v těhu k někomu nazdařBůh, z jakýho jsi města?Doteď jsem měla taky super doktory a fakt nikdo nechtěl ani korunu ani jsem to od nikoho neslyšela. Kolikrát slyším jak lidi nadávají na doktory, každý má možnost volby, taky jsem někdy musela změnit, ale pak jsem byla spokojená, to je jako se vším a opravdu nevidím důvod někomu strkat jen tak prachy, mě je taky nikdo nedává pro moje krásný oči. 🙂 Ale mohli by. 😀 Novýho gynekologa+ostatní jsem si vybrala na znamylekar.cz, s tím, že jsem měla i doporučení na ně od známých a fakt to sedělo, stejně tak jako u mých dosavadních doktorů.

otepi
autor
15. led 2013

Tak recenze na paní doktorku Rozsypalovou jsou jen a jen dobré.Tak teď mám o čem celý večer přemýšlet.Kdyby ten můj gynekolog něchtěl ty poplatky tak ho neměním,ale je to dost peněz.achjo jak se rozhodnout.Ještě jsem už v 10tt a u svého dr jsem objednaná na ten screening,tak nevím jestli bych se stihla objenat k paní doktorce.

adelkav
15. led 2013

@ivcacekb jsem z Prahy a to si myslím, že je hlavní důvod.-)))) Co jsem sondovala mezi kamarádkama, tak většina z nich v Praze platí ročně u gynekologa. Dříve jsem tady chodila k paní doktorce, kde jsem neplatila, ale taky neměla v ordinaci ultrazvuk, neobjednávala na přesný čas atd. Což si teď nedovedu moc představit, když nemám hlídání pro malého a když už nějaké seženu na dvě hodiny tak jsem ráda, že mě doktor vezme na čas. Ale věřím, že jsou super lékaři i mezi těmi u kterých se nic neplatí. Ale co říkali holky, tak když zaplatí ten příspěvek, tak potom nemusí při prohlídkách platit za jednorázová zrcadla a určitě tam bude i něco jiného.-)

ajina17
15. led 2013

Cože?...2200,- za těhu balíček? No to je zlodějina teda...já za těhu balíček dávala 400,- Sice né v Praze,ale i tak mi to přišlo hodně...

ivcacekb
15. led 2013

@adelkav tak to vám holky nezávidím, ještě, že bydlím jinde 🙂Pardubice a teď jezdím k doktorům do Jičína, gynekologa jsem si vybrala v Lomnici a nikde není problém.

otepi
autor
15. led 2013

@adelkav A pak že v Praze je blaze,myslím že spíš jen draze 😉

adelkav
15. led 2013

@otepi zase jsou tady vyšší příjmy🙂
@ajina17 2200 ještě ujde, ale taky jsem narazila na 5500🙂

otepi
autor
15. led 2013

@adelkav Kdybych nebyla na rodičovské,ale chodila do práce tak to asi taky tolik neřeším.Myslím ty peníze.

ajina17
15. led 2013

@adelkav cože? No tak to bych si teda nekoupila! Mě ten balíček byl jen doporučen, že je to lepší...Ale vyrukovat na mě s 5 500,- tak to teda ne! ☹

adelkav
15. led 2013

@otepi o tom mi povídej, také jsem na rodičovské☹

adelkav
15. led 2013

@otepi Koukám, že odbočuju od tématu, tak se rozloučím a popřeju šťastnou volbu🙂

otepi
autor
15. led 2013

@adelkav Děkuju a měj se

aneta0707
15. led 2013

teda to je zlodejina ☹ jsem z liberce a nikdy sem ani o balicku neslysela. v tehotenstvi sem menila doktorku a neplatila nic. pri kazdym vysetreni mi dela utz a mam moznost si za 50,- koupit fotku. velkej utz taky u ni, taky zadarmo... ve 35. tydnu dostanu tehu kufrik... nezavidim vam prazandam teda ☹

evicka381
16. led 2013

To se teda máte, já jsem v Praze od září a pořád sháním dobrého gynekologa a když na někoho narazím, tak zjistím, že nemá smlouvu s mojí pojišťovnou, která nejde už jen tak ze dne na den změnit, nevím, kdo to vymyslel... a když najdu smluvního, tak chtějí platit nebo jsou daleko. Naposledy jsem narazila na ordinaci, kde chtějí za každou návštěvu 200,- + 50,- za jednorázová zrcadla, to mi fakt přijde jako zlodějna a ty vyšší platy v Praze jsou asi na jiných pracovištích než tam, kde pracuju já 🙂. Ale kdybyste měl někdo typ na dobrého gynekologa, který má ve smlouvě RBP - 213 zdrav. pojišťovnu a byl někde poblíž centra nebo Dejvic (popř. Lysolaje, Roztiky, Horoměřice), tak vám budu moc vděčná 🙂

fykyska
16. led 2013

Ahoj Holky tak já mohu doporučit http://www.gynekologiepocernice.cz/ jinak co se týká těhu balíčků taky s tím mám blbou zkušenost - u bejvalého dr ten mě ho nutil asi za 3000,-Kč ani mi pořádně neřekl co v tom balíčku je - já vyplašená po dvou špatných těhu ...a on toho sviňák chtěl využit!! 😠 😠 Jediný co mi řekl že v tom je tak budete mít víc fotek ....No k čemu jsou mě fotky že jo když jde o zdraví největší perla byla když jsem tam přijela po prpuštění z nemocnice zelená modrá fialová a on se mě na hulváta zeptal budete platit teď nebo až př příští kontole a vůbec ho nezajímalo že se sotva plazím ..Nakonec jsem si sama zjistila na stránkách co tam má a min 60% toho co tam píše by mělo a je samozřejmostí jako váhový odhad před porodem, určení pohlaví prostě záležitosti které se buď dělají na základě samozřejmosti nebo slušného požádání!!! 😠 😠 😠 😠
Takže nějaký těhu balíčky !!! 😖 🙄

betka29
16. led 2013

jj, většinou chtějí roční poplatek za tzv.nadstandard 1000,- Kč (za to, že Vám výsledky např. pošlou emailem), kryjí si tím náklady za pronájem ordinace + v tom mohou být ta jednorázová zrcadla (která nakupují ve velkém), sólo si za ně účtují 50,-, těhotenský balíček, ve kterém je navíc např. vyšetření štítné žlázy, vyšetření na těhotenskou cukrovku, ale 3000,- které jsem platila mi přijdou taky moc, + NT screening zvlášť, cena je kolem 1200,-, takže najednou jste na nějakých 5000,- za rok a ani nemrknete, v případě, že jdete na mateřskou z práce, tak to třeba nevadí, ale pokud jste doma se starším dítětem, máte jen rodičák, který je ve všech koutech republiky stejný...tak to pocítite

betka29
16. led 2013

jojo, ještě jak píše fykyska, určení pohlaví 500,-, váhový odhad 200,-. Moje sestra nic takového v hk neplatila...

ladie
16. led 2013

@fykyska váhový odhad, určení pohlaví apod. že je samozřejmost??!!? Tak to v žádném případě. Doporučuji si vyhledat, co v těhotenství hradí pojišťovna a věř, že moc toho není. Tuším jedny nebo dvoje odběry, 2-3 UTZ a toť vše. Takže většina "normálních" kontrol hrazených jen a pouze pojišťovnou, aniž by doktor ze své vůle dělal něco navíc, by vypadala asi tak, že by se na tebe MUDr. usmál, zeptal se, jak se máš, zvážil tě a poslal domů...

Je to o prioritách. Já třeba na gyndě platím 1000,- ročně a v těhotenství jsem si připlatila cca 5500,- a nelituju ani haléře! Úžasná péče, objednávky bez minuty čekání, tuny fotek, videí, 3D fotek, 3D videí (všechno samozřejmě poslané na mejl, část vytištěná), odběry přímo v ordinaci, zkumavky na moč, doktor nebo sestra skoro non stop na telefonu kdyby něco, dostala jsem xx vzorků, nějaké těhu vitamíny, testr k určení odtékající plodové vody, ordinační hodiny večer (což pracující ocení), určení pohlaví, u vyšetření mohl být se mnou kdokoli přítomen (to taky leckde není samozřejmost)... Takže se opakuju, je to o prioritách.

K tématu:
@otepi být tebou, tak doktora neměním. Teda pokud jsi jinak u svého spokojená. V Praze zase tak moc lékařů, kteří nechtějí peníze za registraci, příplatky v těhotenství apod. není.
Naopak bych se u sebe na gyndě zeptatala, jestli je ten těhotenský balíček povinný a že o něj nemáš zájem. Třeba jen počítají s tím, že všechny těhule kývnou na to, že jim doktor udělá za nějakou tu kačku navíc pár utz a fotek a peníze neřeší, že nenabídnou možnost "neplatit".

fykyska
16. led 2013

@ladie No tak zřejmě ne u Vás a zřejmě asi záleží na zkušenostech s gyndr. Já se nesetkala a nejenom já že by to to samozřejmost aspoň před porodem nebylo ( váhový odhad ) protože přece mě neřeknou TÁK MAMINKO MY VÁM NEŘEKNEME JESTLI DÍTĚ ODROTÍTE NEBO VÁM NATRHNE ,,PIPINU" DOKOVAĎ MI TADY NEDÁTE 552,50 JAKO POPLATEK ZA VÁHOVÝ ODHAD 😀 🙄
A určení pohlaví stačí požádat při hrazených UTZ pojišťovnou a také jsem se nesetkala že by řekli máte hermafrodita protože jsme si nezaplatila poplatek 🙂
kdyby gyndr dělal ,, Tuším jedny nebo dvoje odběry, 2-3 UTZ a toť vše." Moc dobrým lékařem by asi nebyl - protože ruzné stěry z pochvy odběry moče základní testy na hiv, zjištění krev skupiny zaslaní na kvalifikované pracoviště zaslaní na testy na cukrovku, měření tlaku váhy poslech miminka to aspoň u nás samozřejmostí je 🙂 i bez protekcí těhu baličků atd 🙂
Asi vážně záleží na kraji a lékařích já se dohadovat nebudu 🙂 od toho toto téma není 😉

monad
16. led 2013

a co Bulovka?? to jsem tedy ještě neslyšela 😒

ladie
16. led 2013

@fykyska no, tak HIV, krevní skupinu apod. beru jako součást toho, co vyšetřují z krve - viz. moje "jedny nebo dvoje odběry".
To pohlaví a váhový odhad je jen na tom, jaký je přístup doktora. Taky jsem se (naštěstí) ještě nesetkala s tím, že by některý řekl "sorry, ale tohle nemám zaplaceno, tak máte smůlu". Ale je to jen na něm.
Kuk sem, co je povinné pro doktora a co dělá navíc a my to v dnešní době bereme jako samozřejmost (časté utz, fotky, určení pohlaví...) 😉
http://www.perinatologie.cz/dokumenty/doc/dopor...
Ale o tom ta diskuze není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru