Havířovská porodnice

janista83
20. zář 2013

Ahoj, stále špekuluji nad výběrem porodnice, čekáme to sice až v lednu 2014,ale nezahálím a můžeme to tady probrat včetně nabízeného bondingu....Jsem z Havířova, dokonce mám nemocnici přímo před domem...jistá výhoda 🙂 🙂 🙂

malunke1
26. zář 2013

Ahoj, doporučujem doporučujem doporučujem ... asi nie je nič čo by som vytkla ... maximalna spokojnosť. Porod, bonding, novorodenecké .. naozaj všetko super. Premýšlala som ešte nad Vitkovicami, ale svoje rozhodnutie rodiť v Haviřove neľutujem. Chceli sme plný bonding, čo bolo nadherné. Malá mi dve hodiny liezla po tele a hľadala bradavku, resp. okolo nej stale len prefrčala. Poznám 4 baby čo rodili tiež tam a ani jedna si na nič nesťažovala. Je to mala porodnica a na novorodeneckom sú dve sestry, takže majú čas každej všetko vysvetliť aj niekoľkokrát, alebo len tak s nami pokecať. A čo je doležité majú zlaté ruky 🙂 a je vidiet, že deti majú radi. Pýtaj sa ak ťa zaujíma niečo konkrétne.

janista83
autor
15. říj 2013

Aha,tak dobré vědět...a jaký byl porod?

malunke1
17. říj 2013

porod bol podla plánu 🙂). Chcela som bez urychlovakov, bez oxytocinu, bez pichnutia vody, bez liekov proti bolesti ... psychicky naladena na to, ze to pojde vsetko hladko a natesena na malu. No a moje zelanie bolo vyplnene 🙂. Porodne asistentky super, poznala som ich skoro vsetky, lebo tyzden pred porodom som bola na jeden den hospitalizovana kvoli ozvam. Chodila som na predporodny kurz, tak aj odtial som poznala personal a oni trochu mna. Inak poradim, ze porod je dost o psychike a netreba sa bat bolesti a ono to pojde. Asistentky tiez hovorili, ze lepsie rodia baby, ktore su v pohode ako tie co su v strese.

janista83
autor
21. říj 2013

@malunke1 Tak na to strese něco bude, ale vyprávěj to prvorodičce..že?Moji švagrové ted porod vyvolávali a dopadlo to tak, že dostala 2 krát epidurál, píchli ji oxitocin a malý šel ven zvonem(vexem)....ale děkuji za příběh, ráda čtu i ty pozitivní zprávy..myslíš, že by se postarali o mimi,kdyby došlo k nějakým komplikacím, myslíš, že jsou na to připravení?

malunke1
28. říj 2013

Mysli pozitívne 🙂. Podla ich statistik používajú kliešte asi 2x do roka a zvon asi 4x za rok. Ked som bola pred porodom hospitalizovaná v porodnici kvoli zlým ozvám malej, tak tam práve bola baba po porode klieštami a malý tam bol s nou, neodvážali ho do Poruby. Určite v Porube sú na komplikované porody vacsi odborníci, ale ak u teba prebieha tehotenstvo normálne a porod začne spontane asi by som volila Havířov. Vyvolávanie porodu stále obnáša riziko komplikácií a to oveľa vyššie ako u spontáneho porodu. Kámoške vyvolávali porod 3 dni a aj tak ju vzali nakoniec cisarov (rodila vo Vitkoviciach). Ja som akože"prenášala" týždeň, podľa ovulácie som rodila 40 +0. Páčilo sa mi, že ma do vyvolávania netlačili, hoci keby malá ešte čakala, tak by už začali i s týmto. Ja som kvoli tomu, aby sa nič neskomplikovalo, žiadala do porodu nezasahovať a ani ho neurychlovať. Kukni si dokument "orgazmický porod", je tam pekne popísane čo zasahovanie do porodu može sposobiť. Konzultovala som to aj s porodnou asistentkou a súhlasila, s tým čo tam bolo povedané. Pred porodom som veľa o porodoch čítala, a mnohokrát som čítala o tom, že u nás sa robí z porodu strašák, opisuje sa aké to je ve%lmi bolestive a hrozné. V iných kultúrach to berú inak, maju úplne iný prístup k porodu a strach z porodu nepoznajú. Teš sa na porod, ver sebe aj malému 🙂

ema5
28. říj 2013

@malunke1 Mám termín v únoru a taky se chystám do Havířova. Už jsem tam jednou rodila. ALe o bondingu tehdy nemohla být řeč (rok 2009). Napsala sis o to do porodního plánu? Nebo jim to řekla až hned po porodu, že si ji tam chceš nechat? A jak to teda probíhalo, opravdu ji-ho vážili a měřili až později? Budu vděčná za info, moc nevím jak si to představit 🙂

ema5
28. říj 2013

@janista83 Jinak ke tvému dotazu, já jsem tam teda už rodila taky, jak jsem psala, a byla jsem moc spokojená. Vše proběhlo v pohodě, všichni byli moc milí, vstřícní. Akorát teda měla jsem všechny zásahy, které malunke neměla, byl to vyvolávaný porod takže léky do kapačky, píchnutí vody a protože jsem se hodně špatně otevírala, tak i nějakou "zázračnou" novinku, díky které jsem sice porodila do 40 minut, ale byla jsem totálně zdrogovaná, úplně mimo, už bych to teda nechtěla. Plus nástřih. Ale já byla ráda, že je to za námi, že je kluk v pohodě a že na mě nikdo nebyl hnusný. Teď bych moc ráda bez těchto zásahů, takže mě taky zajímá, jak se k tomu dneska v porodnici staví atd.

malunke1
29. říj 2013

Na bonding majú papier zvlášť. Ja som už mala papiere vypísane, tak neviem ako to prebieha keď sa tam objavíš prvýkrat a hned ideš rodiť. Nám hovorili, že to ponúkajú každej rodičke a keď baba nevie čo to bonding je tak jej to vysvetlia, ale možeš si to dať aj do porodného plánu, myslím že celkom slušne vypracovaný ho majú na svojích net stránkach. Podmienkou je, aby u porodu bol partner. Nemožu ťa nechať s mimčom na bruchu samú. Inak hned po porodu jú len osušili a hned mi ju dali holatú na mňa, doležité je aby bol kontakt koža-koža, potom nás len spolu prikryli dečkou. Bola u mňa stále, keď ma zašívali aj ked som porodila placentu. Po nezbytnom ošetrení personál odišiel a my sme tam ostali len traja a užívali si, ako malá lozila po bruchu, občas prišla sestra s novorodeneckého spýtať sa či sa už doplazila k bradavke a či sa prisala. U nás sa jej to samej nepodarilo, ale kamoške čo rodila mesiac predomnou ano. Po tých dvoch hodinách prišli porodna asistentka aj so sestrou s novorodeneckého, ja som išla do sprchy a manžel s malou išli merať a vážiť, ale aj to možeš povedať že si želáš odložiť. Ked som vyšla so sprchy manžel už s malou čakal, posadili ma na vozík, malu dali do náručie a išli sme na izbu. Ak máš predstavu o tom ako chceš rodiť napíš si ju do porodného plánu, oni sa ho naozaj držia a inak s tebou všetko konzultujú.

malunke1
29. říj 2013

Inak som sa na porod pripravovala s epi-nom, čo možem len doporučiť. Je to veľká pomoc 🙂 a aj psychická.

ema5
29. říj 2013

@malunke1 Díky za info,zní to nádherně, kéž by to takhle vyšlo i u nás. Mám za sebou dva porody, první právě VEXem, kdy nám malého jen ukázali a odnesli ho pryč na pozorování. Druhého už jsme měli ty dvě hodinky, ale já byla zdrogovaná, takže jsem si to moc neužila. Teď doufám v happyend 🙂 Epino sis koupila? Nevíš, nepůjčujou to tady někde?

malunke1
29. říj 2013

Do tretice všetko dobré 🙂. Epi-no neviem či požičiavajú asi nie. Ak sa ti nechce investovať do epina, tak som čítala, že mnohé baby používajú namiesto neho nafukovací kolík so sex-shopu, vraj účel to splní rovnaký 🙂, alebo si ho možeš kúpiť tu na bazárku.

ema5
29. říj 2013

@malunke1 A že jsi cvičila s epinem jsi jim řekla? aby věděli, že nemají rutinně stříhat?

malunke1
29. říj 2013

V porodnom pláne, čo majú na svojich stránkach je priamo otázka ako ste sa pripravovali na porod, tam som mala uvedené - cvičenie s epinom a v otázke či chcem nástrih som mala len keby hrozilo natrhnutie.

ema5
29. říj 2013

@malunke1 Díky, už jsem si ho našla. Já u prvního porodu (ve F-M) měla porodní plán sepsaný, ale přišlo mi, že nikoho nezajímá.. tak jsem ho u druhého dítka ani nepsala. Tak to tentokrát zase zkusím 🙂

malunke1
29. říj 2013

A dobre uvažuj čo napíšeš ... oni sa ho naozaj držia 🙂, to nemám len s vlastnej skúsenosti, ale co rodili aj kámošky v Havířove.

ema5
29. říj 2013

@malunke1 No mám před sebou ještě tři měsíce, takže dost času ho vymyslet 🙂 Díky moc za všechny informace!

malunke1
29. říj 2013

Neni zač, pekný porod, podľa tvojich predstav ... ty si už skúsena rodička... bude to brnkačka 🙂

janista83
autor
30. říj 2013

I já jsem si koupila epino..doufám, že mi to pomůže a samozřejmě si to vše do porodního plánu uvedu...bonding je supr, ale mám právě strach, že podlehnu drogám 😀 a nebudu mít pak sílu..!Nicméně jsem ráda, že jste všechny s porodem v Havířově spokojené!

ema5
1. lis 2013

@janista83 Já se teď dívala na facebook a jsem fakt překvapená, kolik je tam pozitivních a i vysloveně nadšených komentářů maminek... negativní snad dva... Tak snad budem další z těch, co budou spokojený až nadšené 😀

janista83
autor
5. lis 2013

se třeba potkáme.... 😀 😀

ema5
5. lis 2013

@janista83 No leda bys hodně přenášela 🙂 Já totiž nemám tendenci rodit dřív, jasně, stát se může cokoli, ale oba kluky jsem přenášela, nečekám, že to bude tentokrát jinak. Ale mohlo by, týden dva bych určitě brala 😉

ema5
5. lis 2013

@malunke1
@janista83
Ještě mě zajímá, nevíte, jak je to s těmi plínkami co dávají? Jaké dávají? A jakou velikost? No je to v zásadě fuk, kvůli toho tam nejdu 😀 jen časem budu chtít v akci pořídit nějaké zásoby plínek a nevím, jestli třeba má smysl pořizovat velikost 1, když pak třeba ty dva balíky nebo kolik dostanu.. pamatuju si, že ty jedničky byly jen na krátko..

malunke1
5. lis 2013

dostávaš 3 balíky plienok Panda od 2-6 kg. Dostaneš ich hneď v deň porodu

ema5
6. lis 2013

@malunke1 Aha, takže to jsou asi jedničky, jeden balík už mám doma tak pak už rovnou asi koupím dvojky. Díky za info.. teda značka Panda, to jsem nikdy neslyšela..

ema5
6. lis 2013

@malunke1 Takže tímpádem ani není třeba brát plínky do nemocnice, to je fajn..

malunke1
6. lis 2013

Nemusíš 🙂 všetko k mimču dostaneš 🙂

janista83
autor
11. lis 2013

takže plínky do porodky nebrat?

ema5
22. lis 2013

@janista83 Vypadá to, že ne..

Abychom dostaly upozornění a přečetly i vzkaz, musíš to napsat přímo jako odpověz konkrétnímu nickku, jinak si toho nikdo nevšimne 😉

nwagirl
26. lis 2013

@janista83 ahoj ja rodim v unoru a taky nevìm kde mam odrodit. 😉 Jsem take z Havru,ale nežiji tu dlouho a tak zvažuji,moc kladu jsem neslyšela

ema5
27. lis 2013

@nwagirl Já jsem právě překvapená, že poslední dobou slýchám jen samé pozitivní... takže já mám rozhodnuto (ale už jsem tu i jednou rodila) a doufám, že se mi potvrdí, že to tak super opravdu je.. Kdy máš termín? Já 3.2...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru