Jak poznám porod?

lucinkaab
22. čer 2018

ahoj holky,
jsem prvorodička jsem v 34+6tt minuly týden14.6. mi doktor rekl, že se můžu do dvou týdnů rodit ale že mám přijít na kontrolu příští týden 28.6. a že se bude modlit abych přišla na kontrolu v celku, že by byl rád kdybych malou podržela aspoň týden 😀😀😀 což je mu se řekne....asi tím myslel že bude zázrak když vydrží ještě týden....když jsem sem se ptala čím to je tak řekl že do nemocnice posílá při otevření 3cm, a já mám kolem 28mm....tak že ještě stále čekám kdy bude chtít malá na svět.......ale proč píšu chtela bych nakonec poradit jak poznam příznaky porodu nebo tak? nechci abych něco zanedbala, ale zas nechci příliš brzy do nemocnice ale zas ne pozdě.....tak snad mi holky trošku pomůžete....předem Vám děkuji

nemocnice posilia

lucinkaab
autor
22. čer 2018

p.s. text na konci nemocnice posilia tam nemá být 😁😁😁😁

margarithka
22. čer 2018

Presne jak u me...doktor ve 35.tydnu, ze uz se neuvidime. Rodila jsem 40+1. Predtim porod 29+5-doktorka tvrdila, ze urcite nerodim. V obou pripadech jsem porod poznala. Voda nepraskla, ale zacaly kontrakce. Do porodnice (pul hodiny cesty) s kontrakcemi po 4 minutach. Necele dve hodiny pote bylo po porodu. Ale ja mela oba porody rychly...

jikov
22. čer 2018

ahoj, podle předporodních kurzů: odtok plodové vody, porodní bolesti, odchod hlenové zátky, nevolnost/zvracení/průjem. Mně to začalo bolestí, která pak byla pravidelná, a začala jsem zvracet + průjem (klystýr nebyl třeba). Hodně štěstí 🙂

neria55
22. čer 2018

To mě zas řekl že se nic nechystá a příští týden se uvidíme, no den předem praskla voda 37+3 😁. Příznaky porodu klasika buď praskne voda nebo začnou bolesti, které neuklidní tepla vana. Chápu tvé obavy, taky jsem se bála že to nepoznám. Jinak kamarádka chodila otevřená na 3cm od 33tt do 38tt pak ji až praskla voda a porodila 🙂 držím palce ať je porod bezproblémový a rychlý 🙂

jennys5
22. čer 2018

Mě dnes odešla hlenova zátka i s krví, motá se mi hlava je mi na zvracení, bolesti malé. Tak uvidím zda se něco nerozjede přes noc, dnes 38+5. Včera mi dělali Hamilton

lucinkaab
autor
22. čer 2018

tak děkuji vám holky, a určo vám napíšu 😉

lucinkaab
autor
22. čer 2018

jako 100% to není ale sem tam mi jen píchne v podbřišku takže to je naky jen poslíček😊😊

lucinkaab
autor
22. čer 2018

jennys5 pak dej vedet

bartakova_veronika
22. čer 2018

taky jsem si říkala jak to poznám .... to zda mi odešla hlenová zátka ani nevím ... měla jsem plánovaný císařský řez na 37+6 byla jsem o dva týdny v porodnici dříve na hlídání ... malou už v té době měli dávno vyndat .. měla špatné průchody, neotočila se a byla koncem pánevním ... taky po operaci říkali a divili se, že malou už dávno nevyndali ... chudák neměla ani prostor už ... ale to je v celku teď jedno hlavně že je zdravá a spokojená ... ale proč to píšu ... nakonec i kdybych neměla plánovaný císařský řez tak by se malá narodila 37+5 protože mi odtekla plodová voda ... takže jsem stejně musela na císařský řez o den dříve ... poznala jsem hned, že bych měla rodit díky plodové vody a i kdyby ne tak nastaly silné kontrakce ... do té doby jsem neměla žádné poslíčky ani kontrakce .. no malá se nakonec narodila maličká ... jenom 42 cm a 2150 gramů

lucinkaab
autor
22. čer 2018

to se divím že byla tak malá když jsi byla už 37+5....ale aspoň že to dopadlo dobře😉

krutak1fle
22. čer 2018

@jennys5 proc ti delali hamiltona tak brzy? Me ho delali az kdyz jsem tyden prenasela...

pucmelinka
22. čer 2018

Rodila jsem 36+6,praskla mi voda, uz tyden pred mi muj dr.rikal, ze do konce tehotenstvi to fakt nedam, den pred porodem mi rekl, ze se vse pripravuje a potutelne se usmival...za 8 hodin me tam mel k porodu 🙂

dixi86
22. čer 2018

Já měla oba překotné, ale každý jiný. U prvního mi kapala voda jen po kapičkách(měla jsem Temešv.vodu, jinak bych to nepoznala a porodila doma), pak hned kontrakce po 3 minutách a tělo se chtělo čistit....kříž.bolesti jako kráva, kontrakce jako blázen, rodila jsem už cestou do porodnice. Druhý - ve spánku(polospánku)jsem cítila pidilupnutí v břiše, tak jsem šla na wc, jestli to nebylo prasknutí plodovky a bylo. Hafo vody do wc, pak skoro hned zátka, voda odtékala stále, kontrakce takové relativně pohodové(ale po 3min), což jsem si nepřipouštěla, protože nebyly tak "strašný". Bez čištění, pak hned tlak jako kráva. Ale už jsem rodila, malá se narodila hned po příjezdu do porodnice do max.5minut, kdy ji PA naštěstí stačila chytit. Cesta trvala 10min, takže tak.

bartakova_veronika
22. čer 2018

@lucinkaab byla maličká právě proto že měla špatné průchody a nevím na co pořád čekali když věděli že jsou komplikace a neroste .. odhad sice nakonec poslední byl 2500 gramů ale zase + - 680 gramů ... v děloze mi neprospívala a kdyby mi nezačala pomalu a jistě odtékat plodová voda ... o které jsem tedy neměla tušení, myslela jsem si že je to jenom nějaký slabý výtok .... tak by se nerozhodli mě vzít na sál 37+6 ale až za týden .. nakonec tedy odtekla ta voda 37+5 takže jsme se konečně dočkali i když jsem musela čekat 5 hodin a kontrakce byli nesnesitelné ... čekat jsem musela proto že jsem se zrovna najedla a zvedla jsem se vyhodit odpadky :D hlavní je že to dopadlo dobře a i když malá v 8. měsících má pouze 6400 gramů a cca 64 cm tak přesto je to zdravé miminko 🙂 až na to že díky tomu že jsem ztrávila dohromady 5 týdnů v porodnici tak veškerý stres a kolem ostatní jsem musela ve 3,5 měsících ukončit kojení protože přes jakoukoliv snahu jsem se nedokázala pořádně rozkojit a malá se jenom trápila a dostávala od narození dokrm ... tak jsme nakonec skončili na UM od 3,5 měsíců plně ... za to utrpení co jsem si prošla je malá šikovná a hodná 🙂 sice jsme museli cvičit vojtovu metodu ale jí to kupodivu bavilo 🙂

lucinkaab
autor
22. čer 2018

@bartakova_veronikaty blaho, to jsi fakt statečná když jsi zvládla toto...snad ji budu statečná jako ty i jiné ženy...a držte se ať ste zdravý 😊😊😄

bartakova_veronika
22. čer 2018

@lucinkaab no co budu povídat ... nejhorší to bylo v porodnici .. doma už to bylo lepší .. manžel mohl pomoci a já si mohla konečně odpočinout a jít si na pár hodin lehnout a on se o ní mohl starat ... ty dva týdny před porodem to ještě nebylo tak hrozné .. dalo se to vydržet, ale když se potom malá narodila a já se probudila z narkózy tak mi bylo opravdu dost zle, motala se mi hlava a první co akorát jsem ze sebe dostala je co malá jestli je v pořádku atd ... mě jí donesli až po 5ti hodinách od operace ... byla 24 hodin na JIPce na dětským .... v ten den jsem nemohla vůbec usnout .. narodila se mi v 17:25 a já ještě ve dvě ráno byla vzhůru ... nebylo to z bolestí, ty jsem takové zase neměla, bylo mi fajn ale prostě to nešlo a malou mi nosili tak různě .. potom jsem si další den konečně trochu odpočinula ... malou jsem k sobě úplně dostala až za 3 dny ... v inkubátoru byla 14 dní a týden potom na normální novorozenecké postýlce .... jenomže to právě to nejhorší přišlo když jí vyndali z inkubátoru ... 3 dny v kuse od 17 hodin až někdy do 23 hodin brečela, nemohla jsem jí utišit .. co půl hodina u prsu a až někdy po těch 5 - 6 hodinách se unavila a usnula ... ty tři dny fakt byli náročné a já se prostě nedokázala rozkojit ani doma ... ale jsem ráda že už od 4 měsíce spí úplně sama v pokojíku kdy sice spala 6 hodin napřed ale to se dalo vydržet 🙂 postupně někdy od 5 - 6 měsíce spinká krásně úplně sama celou noc těch 10 - 12 hodin 🙂 takže si konečně můžu krásně odpočinout ... sice po propuštění několik vyšetření .. ultrazvuky mozečku protože měla protáhlou strašně hlavičku a šišatou ... prostě se tam v bříšku strašně mačkala .. naštěstí se to krásně srovnalo a také musíme docházet na neurologii která nás poslala na vojtovu metodu ale kupodivu jsem se divila že malé to bavilo a dělala u toho kraviny 🙂 plakala jenom vždy poprvé když mi ten cvik ukazovala jinak byla šikovná

yerry
22. čer 2018

@lucinkaab u první dcery jsem byla domluvit císař ve 38 tt a doktor mi řekl že kdyby to bylo na přírodě, viděl by u mě porod tak týden po termínu....Malá byla venku za dva dny....porod se mi rozjel samovolně odtokem plodovky... U druhé dcery mi někdy ve 36 tt začala odcházet zatka a doktorka mi řekla že nemusím plašit, že neodešla všechna a rodit budu urcite v termínu,možná po.... do týdne byla na světě..... taky mi rupla voda.... takže mám holky ve 38 a 37 tt a u obou mi prorokovali 41 tt.... a znám holky co to mají opačně
.. už od 35 tt ve stresu,že můžou začít rodit, protože se otevírají a pak nešťastně že přenášejí.... Já bych ještě neplašila....
PS: vůbec se neboj, že bys to nepoznala, tvoje tělo ti to dá najevo jasně, ať už plodovkou, nebo kontrakcemi.... 😉

mku
22. čer 2018

Me doktor jeste 12hodin pred porodem dcery rekl, ze rodit budu nejdriv za tyden... a pak jsem najednou bezela na zachod a mela jsem pocit, ze jsem nedobehla a ona to byla plodovka... porod poznas uvidis 🙂

mku
22. čer 2018

@bartakova_veronika koukam ze jsme na tom podobne 🙂 muj syn mel an 37+0 2080g a ted v 11m jsme radi za 6,8kg a 68cm 🙂

lucinkaab
autor
22. čer 2018

ty blaho, díky holky....ale jedno se musím taky zeptat poslední dny mi malá kope jak o závod, snad víc než kdy jindy...taky ste to tak měli?

alischkar
22. čer 2018

Já si před porodem stáhla aplikaci, která mi počítala délku kontrakcí a rozestupy mezi nimi. Jak bude čas, aplikace tě pošle do porodnice 😀 Někam si to psát a složitě to počítat, na to jsem fakt neměla.
I když nakonec přišla jedna silná kontrakce, rozklepala jsem se a jeli jsme hned, bylo to pak docela rychlé. Poznáš to 😉

lucinkaab
autor
22. čer 2018

@alischkar a nevis ještě jaká aplikace to byla??

podaji
22. čer 2018

Čerstvě... včera ráno lehké kontrakce v podbřišku. Celkem nepravidelné mohla jsem cokoliv vařila a spala po obědě. Trosku mě bylo špatně od žaludku a jsem i víc chodila na velkou. Kolem páté už kontrakce zesílily zase jen v podbřišku a byly cca co 5 min. Dala jsem si teplou vanu. Nepřešly tak jsme ve 21 vyrazili do porodnice. S tím že mě pošlou domů dalo se to vydržet. Byla jsem otevřená na 4cm😀 udělali monitor to už jsem musela slušně prodychavat. Setra že porodim tak zítra. Prdlajz... Pak na přípravnu klystýr u toho mě praskla voda a jelo to. Kontrakce co dvě minuty bolest fakt pekelná. Sprcha mě vadila tak jsme šli hned na sál a já prosila o tlumení bolesti. Epidural už nestihli tak mě dáli aspoň rajský plyn. No trošku ty kontrakce mírnily ale i tak jsem manželovi drtila ruku😀 no v 0:19 byl pinďa na světě. Jsem ráda že to šlo takhle rychle i za cenu potrhání až k zadku malej měl kebuli jak medicinbal 😀😀 ale rodit x hodin a pak tlačit to ty ženský obdivuji a smekam před nimi 😃

lucinkaab
autor
22. čer 2018

@podaji ty blaho ty máš hodně cerstvi

lucinkaab
autor
22. čer 2018

@lucinkaab to mě taky sem tam dnes po pichuje v bříšku....ale nic dalšího 😯😯😯

mimiveru
22. čer 2018

@lucinkaab Mě začalo píchat v břiše jako při menstruaci... A za 5 minut se to opakovalo 🙂 takže jsem šla do vany a počítala po kolika minutách to bude 🙂 Po půl hodině jsme sbalili tašku a vyrazili jsme do porodnice, ale já už týden přenášela, takže jsem věděla přesně, co to je...

mia255
22. čer 2018

@lucinkaab porod poznáš nebuj 🙂 mě začaly o půl 11 pravidelně kontrakce po 3 minutách(nešlo to přehlédnout, i když je fakt, že jsem si chvíli říkala, že ještě nerodíme že počkáme) o půl 12 jsme dorazili do porodnice otevřená na 5 cm a po 1 hodině ranní byla malá na světě 🙂

rebe
22. čer 2018

Porod poznáš. a neboj, není důvod jezdit do porodnice hned, jak začne, rozhodně tím nic nezanedbáš. Nejlepší je být ze začátku doma, dát si vanu, odpočívat, prodýchávat. Do porodnice stačí jet, když máš kontrakce pravidelné cca co 3-5 minut poslední hodinu. Na měření jsem používala aplikaci Full Term.

bartakova_veronika
23. čer 2018

@mku ja jsem zvedava jak na tom budem na preventivce ale zkousela jsem se s ni vazit a v 8 mesicich mi to ukazuje 6,4 kg tak zvedava. Jdeme v utery. Ale nezalezi jak jsou deti velke a kolik vazi hlavne ze prospivaji a jsou zdrave 🙂 alespon si je vic uzivame jako miminka 🙂 sice je opozdena ve vsem ale me to nevadi 🙂 alespon ji nemusim jestw tolik hlidat. Vali mi zatim jenomnsudy ale neleze ani nesedi 🙂 muzu ji mit jeste v hlubokem kocarku. Jine deti uz musi mit golfovy 😉

bartakova_veronika
23. čer 2018

@lucinkaab bud rada, me nekopala temer vubec, ja citila sem tam pouze lehke simrani 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru