Jak pražské porodnice (ne)zvládají nápor maminek

roxxxana
24. črc 2008

Tak se ke mně donesla další dobrodružná historka o tom, jak saniťáci vozí rodící matky po Praze a obtelefonovávají porodnice, aby je měli kam "upíchnout". Máte někdo čerstvé zkušenosti?
Já vím, že to raději nemám poslouchat, ale není to moc příjemnej pocit, že i když máte registraci téměř od začátku těhotenství, do poslední chvíle nevíte, kde skončíte. Celý střední Čechy prý jezdí rodit do Prahy (myšleno s nadsázkou, nechci se nikoho dotknout) a pražský matky zas vyvážej do okresních porodnic. Připadá mi to celý na hlavu...
Přihlásila jsem se k Apolináři, protože to mám prostě nejblíž a teď mi prý reálně hrozí, že budu rodit třeba na Kladně nebo v Hořovicích, pokud nevystihnu tu pravou chvilku, abych už byla akutní příjem. A i když mě vezmou, můžu pak ležet na neporodnickém oddělení tzn. bez miminka. Vás by to nestresovalo?

petua
8. pro 2008

Holky, takhle přesně jsem to právě nemyslela 😅 - když je jakejkoliv lékařskej důvod, rodit v těchhle zařízeních, tak o tom neni třeba debatovat, to je naprosto jasný, že každá udělá pro svoje dítě to nejlepší, navíc když mu to doporučujou. Tak jsem to přece vůbec nemyslela 😝

Já jsem měla na mysli ty holky (a že takový opravdu znam), který jsou mimopražský, ale maj to k Apolináři přes půl středočeskýho kraje a ještě přes celou Prahu, a chtějí tam rodit prostě jenom proto, že je to "Apolinář" a že se o tý porodnici všude povídá. A přitom mají třeba dva bloky od domu porodnici, na který vůbec neni nic špatnýho - třeba ty Hořovice, jak píšeš, Campi.
A jak jsem psala, nemam proti mimopražským - středočeským - porodnicím VŮBEC NIC, opravdu, nikdy jsem v žádný z nich nebyla - ale nechci tam rodit, protože bydlim v Praze a mam tu porodnici deset minut cesty autem, kam nebude mít manžel problém za mnou chodit atd. 😝
Tak takhle jsem to myslela 😅 😉

petua
8. pro 2008

Ale jasně, rodí se čim dál víc dětí a to je hlavní důvod, proč je všude pořád tak narváno. Myslim si ale, že těch důvodů je mnohem víc a tohle může bejt klidně další z nich..

campi
8. pro 2008

Spousta prazskych maminek treba rodi ve Vrchlabi nebo v Neratovicich a zabiraji misto ženám z okolí. Myslim, ze to není tak stěžejní důvod, aby se to muselo řešit třeba nařízením, že může člověk rodit nejblíž svému bydlišti. Ja bych treba na Bulovce rodit nechtela, i kdybych to mela vedle domu a pekne by me stvalo, kdyby mi nekdo narizoval, ze musim rodit tam a tam.. Výběr porodnice se řídí často i subjektivními pocity, tak když má někdo subjektivní pocit nebo objektivní důvody, proč jezdit jinam, tak bych to na nich nechala.

Ohledně zabírání místa - já pořád nevěřím tomu, že je to tak kritický. Jasně, Podolí mělo zavřené porodní sály kvůli malování, takze jedna porodnice jasně chyběla, ale jinak se mi to zdá jako taková lidová fáma. A když dorazím do Podolí a řeknou, že mají stop stav, tak prostě pojedu jinam a odrodím tam.

kacka.va
8. pro 2008

campi: dneska už ale nefunguje, že někam spadáš 😉.
Petrua: tak to máš na mysli např. mně, nemám to sice přes půlku středočeského kraje - bydlíme kousíček za Prahou, ale vybrala jsem si apolináře (ne teda podle toho, že se o něm všude povídá), protože je to pro mě skoro stejně daleko jako např. do Benešova, nevím, kde blíž by byla nějaká mimopražská porodnice (volila jsem mezi Podolím a Apolinářem). A Apolináře jsem si vybrala proto, že tam rodilo několik mých kamarádek, všechny byly spokojené, Apolinář se mi líbí, pracovala tam moje kamarádka, takže z vyprávění vím, jak to tam chodí a mám to z domova cca 20 minut 🙂. A další věc, když mám všechny příbuzné v Praze, tak by asi těžko za mnou chodili na návštěvu někam do porodnice např. v Benešově 😉. Možná bych měla blíž do Krče, ale pár známých tam rodilo a nebyly spokojené a mně se to tam ani moc nelíbí.
Ale je fakt, že mít za rohem nějakou porodnici, tak Apolináře asi taky neřeším.
Já myslím, že až přestanou rodit ty silné ročníky, tak bude zase klid.

campi
8. pro 2008

kacko: ja to myslela ironicky, to bych si absolutne nemohla myslet, ze jsou nejaky spadovy oblasti a ze by se mely zase zavadet... Jsem to psala tak, ze nevidim problem a duvod tam, kde petua.

petua
8. pro 2008

Tak určitě to neni nejhlavnější z důvodů, o tom neni pochyb 😝 .
Ale byla jsem třeba za kamarádkou v porodnici ve Slaným (ona je ze Slanýho) a ta byla na pokoji s maminkou z Prahy, která byla registrovaná u Apolináře - má to tam prej kousek - a nakonec skončila ve Slaným, protože v Praze neměla šanci - a takový holčině já se pak ani trochu nedivim, že byla naštvaná jako blázen, protože se poctivě zaregistruje v porodnici kousek od domu a nakonec skončí v úplně jiným městě, kde nikoho nezná a kam za ní taky nikdo nepřijel, kromě manžela. A přímo jí tohle řekli, že se prostě musí "vystřídat" za maminu, která zas odjinud jela rodit do Prahy ☹ .

Já vim, že to takhle vypadá, že hrozně nasazuju 😅 😅 , to nechci - ale uznejte, že v takový situaci byste taky byly "naštvaný".. 😅

petua
8. pro 2008

Každopádně čert už vem tohle, to je jenom takovej "postřeh" 😝 , ale k samotným narvaným porodnicím - já z toho mam fakt strach, do tý "svojí" budu chodit na předporodní kurzy, prohlídnu si tam porodní sál, budu tam chodit do poradny - a jestli já pak skončim někde úplně jinde, tak jak se znam, tak mě to totááálně rozhodí 😖

ma12
8. pro 2008

Petua: z toho stop stavu mame strach vsechny, ale nic nevyresime. Ja jsem v Podoli registrovana od 7 tt a kdyz bude stop stav, tak s tim stejne nic neudelam. Podotykam, ze Bulovku mam asi 500 m od domova, ale rodit tam nechci.

petua
8. pro 2008

Ma12: Já bych zas nechtěla rodit v Podolí 😀 😀 , ale tahle diskuse neni o tom, která porodnice je lepší 😝 😝 😝

campi
8. pro 2008

petuo: mas trochu pravdu, ja to beru tak, ze budu rada, kdyz odrodím a budu mít zdravý mimčo. Snažím se těmito komplikacemi dopředu nestresovat - prostě řešit to, až to přijde. Mluvila jsem o porodu s psychiatrickou, pry je dost dulezity nemit zadna ocekavani a nic naplanovanyho, protoze clovek míní a příroda mění (bohužel v tomto pripade to změní nemocnice).

petua
8. pro 2008

Campi: No práávě... Přece jen ty předporodní kurzy jsou dost o tom, aby se člověk aspoň trošku připravil, seznámil se s prostředím (pokud je teda absolvuje tam, kde bude rodit), aby toho nebylo pak najednou "moc" - a pak bum, jediný, na co jsi mohla bejt "připravená" (třeba že budeš vědět, který dveře kam vedou 😝 ), je rázem fuč 😅

campi
8. pro 2008

Petuo: to jsi hezky napsala o tech dverich 😅 . Je videt, ze je to pro Tebe dulezity. A neboj, Bulovka stop stav snad tak casto nemiva, vsechno nejak dopadne.

ma12
8. pro 2008

Petua: to jsem pochopila, ze se tady nejedna o tom, ktera porodnice je lepsi. Spis, ze si psala na strane 1, ze ty co maji napr. Vinohradskou porodnici nejbliz a jedou buh vi kam a obracene. Tak ja jsem presne ten pripad.

Ale presne jak pise Campi, nestresovat se s tim dopredu, ono to nejak dopadne a nekde porodime, tak co 😉

petua
8. pro 2008

Ma12: Já spíš myslela "případy", kdy je relativně blízko, nebo prostě blíž, třeba 5 těch porodnic, ale stejně si do toho nikdo nedá "mluvit" a za každou cenu chce rodit tam a tam, ačkoliv třeba s tou vzdáleností i sám má komplikace.. 😝

No ,ale to je fuk, já jsem to stejně nedokázala asi vyjádřit tak, jak jsem chtěla, a líp už to neumim 😀 😀 😀

Campi: To já zas nejsem takový psycho 😀 😀 , ale jak znam to zdravotnictví z tý druhý strany, tak mi dělá problém bejt "pacient", všechno si beru atd. atd., víš, a vidim pořád, co by se "mohlo" stát - a když mi pak do toho vleze ještě takováhle komplikace, tak to bude teprv... 😀 😀

janah.
8. pro 2008

Holky, ale představte si, že bydlíte ve středočeským kraji a musíte objíždět Prahu. Např. z Mělníka do Benešova... Zlatá Praha 😝

petua
8. pro 2008

No, já myslim, že objíždět cokoliv ve schvíli, kdy je porod na spadnutí, to musí bejt opravdu zážitek...

Jediný fakt "řešení" asi fakt je přijet do tý porodnice v okamžiku, kdy už nás jinam poslat nemůžou, kdy je ten porod v takový fázi, že Tě vzít musej 😅 😝 😝 , ale kdo si to dá, že jo, respektive - kdo to spolehlivě pozná... 😅

janah.
8. pro 2008

Petua: hahah to se podle mne hodně těžko pozná. Já sama si říkala, že podruhý pojedu, až na poslední chvíli a nepovedlo se mi to ani na potřetí hahaha. Ale to jsem měla štěstí, protože oni ze mne byli víc hotový než já. Prej bože, třetí porod, to nemůžete ani tlačit na záchodě (vono fakt po klistýru tlačit nemusíš 😀 😀 )
Jo a jinak, teď řešíte porodnice, ale ještě nevíte, že ani dětský nemocnice nejsou volný. Prej se mimopražský lůžka redukovali, je jich málo a v Praze taky nic moc. Naše poslední v pěti TÝDNECH nemohla sehnat nemocnici. Upíchly nás až ve čtvrté pražské. Jsme z Bulovky, jely jsme tam už se sbalenou taškou a nakonec po velkým štěstí jsme skončili v Krči, kde jsme údajně zabrali poslední volné lůžko. Takže porod - toť jen začátek 🙄

asanaa
8. pro 2008

Teda holky tohle Vám opravdu nezávidím.Já jsem z Pardubic a rodit budu tady,už jsem tu jednou rodila a neměnila bych.Porodnice je tu fantastická a mého syna mi tu zachránili,dost po porodu bojoval o život.proto Vám chci jen říct,že se vůbec nedivím maminám,které si vybírají ty nejlepší porodnice.Já bych v nějaké okresní taky nerodila.Kdybych tam rodila tenkrát,tak by to syn ani nepřežil.prostě tam namají ty prostředky,tu péči v nejkritičtější dobu.Nemyslím tím personál,ten může být zlatý,ale ty prostředky bohužel chybí.Tak se na ty mamky nezlobte,ony chtějí jen zdravá miminka 😉

hlavinka
8. pro 2008

Mne treba tchyne nabizela, at rodime ve Znojme, tam ze nikdy nemeli stop stav. Jenze jak to udelat, kdyz clovek nevi, kdy bude rodit, ze? A kdyz uz rodit zacnete, tak si asi nikdo nelajsne jet 3 hodiny po zmrzle D1 ci Vysocine..... Nicmene pokud neporodime do Vanoc, tak tam mozna pojedeme a pockame si na porod tam, i kdyz taky to neni idealni....

petua
8. pro 2008

Holky a nevíte, jak to je - když přijedem do porodky autem a budou mít plno, tak nás pošlou jezdit autem po Praze, nebo nám daj sanitku? To mam asi moc růžový představy, co? 😅 😅 Já si ale neumim totiž představit, že budu mít kontrakce, bude třeba pátek odpoledne, největší špička, a bude se někde motat v zácpách, vždyť to pak fakt porodim někde na silnici... 🙄

hlavinka
8. pro 2008

Petua: no, myslim, ze vam reknou, at jedete sami. Myslim, ze v tomhle pripade je lepsi auto zaprit. Proste at Tobe daji sanitku a manza holt pojede za vama autem....Jsme na tom stejne. Navic manza neni Prazak a ja v kontrakcich fakt navadet neumim 😀

Neboj se, onose nejede k porodu pres den, vetsinou v noci, brzy rano (nad ranem) nebo vecer.... 😉
Ale je fakt, ze my trefime akorat do Podoli, do Krce a mozna do Motola, ale do Motola bych tedy nechtela jet.
Treba by se mi i libili Horovice, ale je to daleko a nevime, kde to tam je a navic by za mnou asi tezko nekdo mohl na navstevu ☹

petua
8. pro 2008

Hlavinka: Tak "většinou" neni "vždy" a vyjímka potvrzuje pravidlo 😀 , a vzhledem k tomu, že já musim mít vždycky něco extra... 😅 😅 Je fakt, že když jsem chodila na sály na praxe a měla takhle odpolední, tak tam toho moc k vidění nebylo (tim myslim, že nebyly rodičky), ale taky byly případy.... A ona i taková ranní doprava v Praze, to je teda med 😒
No asi máš pravdu v tom, že nejlepší by bylo to auto zapřít 😅 , protože fakt si to neumim představit.. A když se zeptaj, jak jsme se tam dostali?? Tramvaj nám asi nezbaští, co 😀 😀 😀 Tak taxikem vlastně, to je fakt.. 😝

janah.
8. pro 2008

Holky, to nebude tak hrozný. Myslím si, že když rozhodnou, že je to na příjem a nevezmou, tak musí dát sanitu. Teď jen záleží, jestli budete mít nárok na rychlou. Vycházím ze situace s naší malou. Řekli ano, musí do nemocnice, ale nemáme místo. Jsme Vám POVINNI sehnat místo jinde. To také udělali, ale zároveň dodali, že na rychlou to není a můžeme čekat na normální i 2 hod. Jako těhotné nárok na sanitu rozhodně máte. A co se týče cesty k porodu. Mě se to nezdálo tak hrozný, kontrakce podle mne jdou prodýchat úplně v pohodě až do doby, kdy píchnou vodu. Já jsem vzhledem k páteční odpolední špičce dojela metrem k Apo. Bylo to nejrychlejší, než riskovat porod na magistrále. Tam by mi taxík nepomoh a sanitou jsem jet nechtěla 😀

hlavinka
8. pro 2008

Petua: ja vim, ze vetsinou neni vzdy. Ale vazne neznam nikoho, kdo by jel pres den, opravdu ne 😉
Jak jste se tam dostali, jasne, taxikem:o) Myslim, ale ze na to se ptat nebudou, coz tedy o jinych vecech rict nejde, mam pocit, ze na prijmu se ptaji snad na vse krome cisla bot 😀 Pritom to maji napsany v karte, no ne?

Jana: tezko rict, zda 2 hodiny cekat na sanitku je v pohode, nekomu muze porod pokrocit behem pul hodiny (ale samozrejme nekomu se nemusi rozjet cely den).
Tys jela s kontrakcema metrem? To jsi dobra ( a sama?) No, proc ne, pokud nebyly tak strasny.
Ale predstava je to docela vtipna, co pet minut hekat na celou socku, joo, pardon, ja rodim, ale nebojte, za chvili vystupuju 😀 Je fakt, ze v zacpe bych to mela tramvaji do Podoli taky cca na 20 minut 🙂

janah.
8. pro 2008

Ale oni ty kontrakce fakt nejsou hrozný. Rozhodně jsem nehekala, ale byla jsem tam za 20 min a tím autem bychom to tak min za dvojnásobek. A dva porody jsem měla přes den, takže žádná noc... 😀
Nejhorší je, že podle mne to u prvního mimi málokdy jde tak rychle, že by dělali akutní příjem. Dvě hod na sanitu čekat je blbost, ale na druhou stranu, když se rozhodnou pro příjem a není místo, tak si myslím, že už to jde jak na drátkách. Spíš každýho odpálkujou, že je to na dlouho a vracej domů 😎

hlavinka
8. pro 2008

Tak to jsi byla stastna zena, ze jsi mela kontrakce snesitelny. Kazdy je holt jiny. Treba ja je taky budu mit v pohode, aspon si to vsugerovavam 😀

gedren
8. pro 2008

No kontrakce bolej jak prase, ale cloveka to spis tak jako zparalyzuje, neco jako kdyz utrpne sedis na zachode s krecema (strevnima nebo menstruacnima) a proste to musis nejak prezit, ale nemas potrebu u toho nahlas jecet 🙂 Ale na tom hajzlu to boli furt, kdezto u toho porodu to boli vzdycky chvilku a pak chvilku klid 🙂. Nicmene predstava, ze v tomhle stavu objizdim celou Prahu a nasledne stredni Cechy, mi prijde fakt desiva.

Jinak ja jela k prvnimu porodu nocnim busem MHD 🙂, ale mela jsem to fakt kousek.

campi
9. pro 2008

Asi je to s kontrakcema individualni, kamaradka byla pripravena na nejhorsi a zacal ji silene bolet az tlak na konecnik - ohledne toho zase rikala sousedka, ze to tak hrozny nebylo.

krista
9. pro 2008

hlavinka • 38tt • 3. prosinec 2008 v 09:57
Ahoj holky, nechci nejak panikarit, ale kazdy den je ted v novinach a ve zpravach hlaska o tom, ze porodnice si preposilaji rodicky jak horky brambor.
Coz mi potvrdili i v Podoli, ze maji malo mist, ze treba by i volny sal byl, ale ze je pak neni kam umistit. A nejhorsi pry byvaji uplnky a patky.

Takze je tu nektera, ktera v nedavne dobe rodila a vzali ji treba az ve 3. porodce?
Mela jste nektera streptokoka B, aby vam museli dat vcas ATB? Dali vam ho treba v 1. a pak poslali jinam?

Volali jste predem nebo rovnou jeli? Jeli jste sami (autem s muzem) nebo sanitkou?

Dekuju moc za info a preji hezky den! 😉
Hanka

mamina • 5d • 6. prosinec 2008 v 15:05
KOukni do regionů.Praha.Tam to,myslím,holky taky rozebírali.Mamina

franciskatereza • 6. prosinec 2008 v 16:09
Jeli jsme do porodnice s manzelem na statni svatek v pondeli 17.11. (jediny doktor mel na starosti celou vinohradskou porodnici a treti noc pry bez prestavky rodil..) primo prede mnou na telefonu odmitl prijmout prevoz z motola s tim, ze prave obsazuje posledni luzko (me).. kdyz potom propustili moji spolubydlici tak postel byla do 5 minut povlecena a do 15 znovuobsazena... bylo to o fous 🙂.

mobina • 1d • 6. prosinec 2008 v 18:35
Hlavinko myslím, že se streptokokem by tě nikam neposílali už, ale náhoda je blbec. Nám bylo v Motole na kurzu řečeno, že kdyby byl stop stav, tak nám obvolají porodnice, kde berou a budeme si tam muset sami dojet, takže v tomto případě bych doporučovala sanitku spíš, než pak bloudit někde, kde jste nikdy nebyli.

kacka.va • 1d • 6. prosinec 2008 v 18:56
já to slyšela stejně jako mobina, že v těch známých porodnicích obvolávají, kde je volno a v té druhé porodnici už to místo musí držet, když se porodnice mezi sebou domluví.

hlavinka • 38tt • Včera v 10:14
Mobi: prave, rikam si, ze kdyz to zacne, ze zavolam do Podoli, ze ale mam toho streptokoka a zda muzeme prijet. Kdyz ne, tak sanitka to jisti.
Akorat netusim, jak se to dela, kdyz treba zacne nekdo krvacet? Nemusi o nic jit, ale taky muze. A pak je to risk...Taky je blby, ze sanitka odveze jen Tebe a ne manzu, ne ze bych byla nejaka posera, ale prece jen, clovek nevi, do ceho jde a je rad, kdyz ma u sebe spriznenou dusi a ne jen nejakyho sanitaka......

Franci: tak to jsi mela tedy velky stesti! 🙂

Mne fakt rozciluje, jak uz nekolik let vedi, ze je detsky boom a nerozsiruji oddeleni - tedy hlavne treba v nemocnicich. Za tech par let se to o neco zlepsit mohlo.

To je to stejny, jakoze ted uz vedi, za za X let bude malo skolek a skol, ale taky to nikdo neresi. Skolky, co byly, se zrusily a v jejich objektech jsou obchody a Buh vi co.
Ale na druhou stranu chteji, aby bylo hodne deti, aby nas mel kdo zivit, az bude zase nas duchodcu hodne. Ale nic s tim nedelaji, na vse je casu dost. No, to sem nepatri, ale nejak jsem se rozcilila 😠 Pardon 😅

campi • 33tt • Včera v 10:23
Hlavinko: s tim STOP STAVEM je to zajimavy. Ja se ptala, jestli s tou horsi srazlivosti musim rodit v Podoli a jestli me vezmou, i kdyby byl stop stav. Jeden doktor rekl, ze jo, ze maji mista na tyhle nenadaly veci a ve ctvrtek mi sestra a jina dr. skoro vynadaly, ze kdyz je stop stav, tak to fakt jinak nejde a ze nemaji ani mistecko, ale ze mi jako komplikovane domluvi prijeti v konkretni porodnici, kde na to budou vybaveni.. Tak nevim...

hlavinka • 38tt • Včera v 10:34
Campi: tak to je taky dobry, ze jeden rekne to a druhy neco jineho 😠 Holt asi fakt nezbyva nez verit, ze budeme mit stesti a ze proste bude volno! 😉 Tak moc drzim palce, aby to klaplo.

gedren • 1d, 32tt • Včera v 11:29
Hlavinko, pokud bys krvacela (predpokladam, ze ses inspirovala mym pripadem 🙂) nebo mela jakoukoli jinou potencialne zavaznou komplikaci, tak Te urcite musej aspon vysetrit (vnitrne, utz, monitor, podle toho, co Ti je) - ale pokud pri tom vysetreni zjisti, ze je vse OK, tak Te asi klidne muzou poslat zase domu nebo do jiny porodnice... Me taky tehda malem poslali domu, ale nakonec dosli k zaveru, ze se porod precejenom rozjizdi, tak uz me tam nechali.

hlavinka • 38tt • Včera v 11:30
GedreN: Ty si nejak veris 😀 Jasne, trochu jo, clovek nikdy nemuze vedet, ze...Diky za uklidneni, mas pravdu, aspon vysetrit a to staci, pro tu danou chvili. Diky

josefa • 1d • Včera v 11:50
hlavinko, v nedavne dobe jsem nerodila, uz to bude rok, ale tehdy bylo taky plno a semtam stopstavy, ja rodila u apolinare, a ten den bylo narvano, ale ackoliv jsem nemela pocit ze rodim, tak oni po vysestreni ano, a jelikoz navic jsem mela streptokoka, zkalenou vodu a nelibil se jim monitor, tak si me nechali, odrodili a pak sem sla lezet na gyndu. Behem pulhodiny jsme tam rodily tri najednou (a dalsi uz cekaly na hekarne...)a vsechny tri jsme sly na gyndu. Rozjete a rizikove porody nikam neposilali.
snad jsem Te uklidnila taky🙂

hlavinka • 38tt • Včera ve 12:00
Josefa: a jak vedeli, ze jsi mela zkalenou vodu? Oni ti odebrali vzorek nebo Ti praskla (ale to bys mela pocit, ze rodis, no ne?).
Diky, taky jsi mne uklidnila:o)))

josefa • 1d • Včera ve 12:06
vidis, o ty vode mi pred porodem nerikali, tak asi nevedeli predem (delali mi akorat utz)....vodu mi prdli az behem porodu

hlavinka • 38tt • Včera v 17:02
jo tak, prave mi to bylo divny

nency
12. pro 2008

Já mám 37tt a registraci v Motole. Z těch zpráv o " stop stavu" jsem také dost špatná. Jedno dítě už mám, ale
už velký, tenkrát bylo dětí málo a žádný stop stav nehrozil. První dítě se mi narodilo rychle, přestože jsem všude
četla a slyšela, že u prvorodiček to je kolem 12 hodin, u mě to trvalo jenom 4 hodiny. U druhýho to bývá rychlejší což mě docela děsí. Mám strach, abych pak nerodila někde v autě. Taky mám obavy, aby měli dostatek
personálu. Na vánoce a Nový rok chce každý volno, tak si říkám aby toho nějak nezneužívali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru