Jaká je šance na nadstandard u Apolináře?

pidisek
9. únor 2014

Prosím, kdo jste rodily u Apolináře, jaká je šance dostat nadstandard? Hrozim se normálního sestinedělí, po přečtení recenzí je to prý očistec...budu rada za čerstvě informace, některé diskuze na tema Apolinář moc nefungují.. Moc děkuji...

gosa22
9. únor 2014

a co jinou porodnici? v Motole bylo fajn i bez nadstandardu 🙂

ija1
9. únor 2014

ja teda nevim, ale pred 4 lety bylo plno, ale normaxlni pokoje byly v klidu.... zadna spina, koupelny ciste a par dni to clovek taky zvladne.... personal je uzasny a to je nejdulezitejsi....

pidisek
autor
9. únor 2014

@gosa22 ja jsem registrovaná tady kvůli dvojčatům a pak teprve jsem zjistila, ze je hodne maminek ze sestinedělí zklamaných.....

pidisek
autor
9. únor 2014

@ija1 dekuju to je dobre ze jsou i dobre zkusennosti.. 🙂 me treba nesedí ty návštěvy na chodbě / budu po císaři/ a jídlo jen v jídelně...

ija1
9. únor 2014

@pidisek tak jasne, mne se treba nezdalo to jidlo taky, ale proste to tak je zarizeny a par dni to clovek vydrzi.......

pidisek
autor
10. únor 2014

@ija1 to jo, vydrží 🙂 jen kdyz by ta moznost byla jít na nadstandard tak proc ji nevyužít ... Je to - aspon pro me teda - poprvé a naposledy.....

pisisvori
10. únor 2014

@pidisek bohužel to tam funguje tak, že buď je volno nebo ne. "Nadávají " pokud vím jen na P15 jinak ne. Apolinář má jiné výhody a když jsi chtěla rodinou péči měla sis vybrat jinou porodnici, dvojčata myslím jsou dnes běžná věc i pro malé porodice pokud nemáš nějaké zásadní problémy🙂.
Pokud budeš rodit císařem tak hned den porodu na JIP sestřičce řekni, že chceš nadstandart a ona se zeptá dopředu...jediná šance jak ho získat🙂.

pisisvori
10. únor 2014

na jednu stranu jsou maminky, které chtějí druhý den porodu domů a druhým se nelíbí dojít na jídlo 3m na chodbu?. Návštěvy na chodbě být nemusely...jen nesměly rušit druhou maminku a myslím, že i jídlo po císaři mi dali na pokoj. Byla jsme na P1 a naprostá spokojenost, také jsme byla po císaři a malou nosila a vše dělala, vůbec žádné problémy jsem neměla.
Není to tak to dlouho, kd byly maminy v porodnici týden i déle a nikdo za nima nesměl....někdy mě ty požadavky dnešních mamin udivují.

pidisek
autor
10. únor 2014

@pisisvori vis ono cekat dvojcatka a muset se registrovat ve 14. tydnu je trochu jiné nez mít jedno... To o vic procent nevis co se muže stat - me navic hrozil od počátku předčasný porod... a Apolinář ma nejlepsí peci o nedonošená miminka... Me nevadi jit 3 m na jídlo, ale nevim jak mi bude, a chci mít miminka u sebe, a chtěla bych byt v klidu a pokud to jde mít nadstandard, a vyhnout se zbytecne něčemu, co tam údajně muže byt..tak proc ho nemít...Nemyslím si ze bych mela nejake divné požadavky, ja bohužel to štěstí ze bych mohla vstát a z porodního sálu odejít domu mít nebudu.../ komplikace s krvi apod nejsem zcela zdravá maminka.../ to ze se bojím a snažím se zjistit jak to mít co nejprijemnější, myslím neni přehnané....

pisisvori
10. únor 2014

@pidisek promiň, ale zbytečně se stresuješ. Nejsi zdravá maminka...tak by mělo být nejdůležitější tvé zdraví a zdraví miminek ne? A ne to, jestli je budeš nebo nebudeš mít hned u sebe a jestli bude návštěva na pokoji nebo ne...Nebudeš moc vstát ze sálu a odejít a miminka chceš u sebe??? Moc tomu nerozumím???
U Apolináře to prostě rezervovat nejde, pokud budeš mít problémy asi tě budou hlídat a budeš na JIP ještě déle než jeden den....tak proč se zatěžovat "takovýma hloupostma" jako jídlo a návštěvy??? Jsi ve 36tt, takže miminka už bodou určitě dostatečně velká a pravděpodobně i zdravá a to je to hlavní ne..ne to, jestli s nima budeš za 12 nebo 24 hodin po porodu kor v případě, že těch 24 hhodin se budou doktoři starat o tvé zdraví, aby ses mohla o miminka starat v podhodě další xx let doma??? Jediné co můžeš udělat tak zavolat k Apolináři a zeptat se a vysvětli a poprosit co je a není možné?
Píšu to asi tvrdě, ale pro mne to "hlouposti" jsou.

svasa
10. únor 2014

@pidisek ahoj, já jsem tam rodila před 3 lety, taky císařem a na JIPku se přišly sestřičky zeptat jestli nechci nadstand. Já jsem nechtěla. Pokoje na klasickém šestinedělí nejsou špatné. Návštěvy na chodbě - to ano, ale já jsem na návštěvu chtěla jenom manžela a stejně jsem byla dost unavená, tak jsem byla ráda. že si můžu jít lehnout. Jídlo na chodbě, ale třeba svačiny a večeře jsem si brala na pokoj. Sestřičky jsou tam super. Rodila jsem tam třikrát, vždy císařem, vždy jsem tam byla na klasickém pokoji. Při prvním porodu jsem v nemocnici pobyla 5 týdnů. Ale nemohu si stěžovat.

pidisek
autor
10. únor 2014

@svasa moc diky za takový zážitek, hned se min bojím 🙂 verím ze je to hlavne o lidech a ne o záchodech 🙂

vltavinka
11. únor 2014

Buďte v klidu. Je jasné, že spousta maminek si stěžuje na vše možné...Jídlo, pokoj, úklid, personál...a Vám by to třeba připadalo úplně normální nebo dostačující. Záleží na úhlu pohledu. A bohužel, jak je u nás Čechů zvykem, většinou si spíše stěžujeme než bychom něco nebo někoho pochválili. Já se chystám rodit, snad klasicky, u Apolináře, myslela jsem, že se dohodnu s některou místní porodní asistentkou, ale po shromáždění zkušeností z okolí si myslím, že pokud není maminka nějak zvlášť rozmazlená, zvládne se vše klasicky bez objednávání kohokoli...Vždy se Vám může stát, že se personál špatně vyspí a dá Vám to sežrat a jindy by byli zlatí...Jsme jen lidi. Myslím, že nejdůležitější je být v klidu a snažit se nestresovat. Na každé zařízení jsou různé názory. Být Vámi snažila bych se zjistit co se dá, šla bych se tam kouknout, ať Vás to pak nepřekvapí a samozřejmě pokud máte zájem o nadstandard a budete si ho přát, určitě Vám to vyjde!! Nebojte!! Hlavně myslet pozitivně🙂

cell
11. únor 2014

rodila jsem v listopadu 2011 a nadstandard nebyl problém, navíc mi jídlo dost chutnalo 🙂 Doufám, že to letos v létě bude podobné 🙂

martulka6188
7. led 2017

Ahoj, chtěla bych obnovit diskusi - jaká je v současné době dostupnost nadstandardu u Apolináře? Je to reálné se na něj dostat nebo úplně nereálné?

luckapuckapampeliska
11. led 2017

Ahoj, nereálné to není, já šla na nadstandard hned ze sálu. Na dvojlůžkový teda. Ale záleží samozřejmě na štěstí, jak je zrovna plno. Ale není jich tam málo, tak si myslím, že šance je docela vysoká.

martulka6188
11. led 2017

@luckapuckapampeliska Děkuju 🙂 Vím, že je to o štěstí, ale pomůže mi vědět, že se to někomu povedlo 🙂

properjoey
11. led 2017

Oba

properjoey
11. led 2017

Oba porody jsem měla nadstandard,takže reálné to je😉

properjoey
11. led 2017

A rodila jsem 9/2014 a 11/2015.blbne ti to psaní nejak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru