Jaké jsou nejlepší porodnice v Praze a okolí?

lrg
25. črc 2014

Vím, že se na to nedá tak obecně odpovědět, každý má jinou zkušenost. Nemám moc času pročítat všechny recenze a objíždět porodnice, zajímalo by mě spíš jaké porodnice jsou opravdu spolehlivé s fajn personálem. Lákalo by mě jít i do nějaké menší, mimopražské, třeba v Benešově, ale jsem celkem strašpytel a v těch velkých pražských je to asi bezpečnější, pro případ, že by nastal nějaký problém, co myslíte?

achjonetusim
25. črc 2014

Myslim ze sis na vsechno odpovedela sama. Tezko ti nekdo muze rict ktera porodnice je nejlepsi, nenajde se nikdo kdo rodil ve vsech a i tak vzdycky zalezi na danym case a kolektivu co je prave ve sluzbe.

lrg
autor
25. črc 2014

@achjonetusim Já vím, já jsem spíš myslela, co v nějakém širším povědomí maminek platí za dobrou nemocnici

achjonetusim
25. črc 2014

@lrg V Praze ti vetsina vyjmenuje trojici Apolinar, Motol, Podoli - a na kazdou se pak snese i spousta kritiky.

duzame
25. črc 2014

Bydlíme přesně na půl cesty mezi Hořovicemi a Motolem. Nakonec jsem si vybrala Motol právě proto, co píšeš. Kdyby se něco dělo špatně, stejně by mě vezli do Motola. Byla jsem tam dvakrát a pokaždé to bylo v pohodě. Ale asi taky záleží, jak to kdo prožívá...byla jsem na pokoji s holkou, co jsme rodily asi 2h od sebe se stejnou PA, jí se zdála děsná, já jsem byla spokojená....

werumka
25. črc 2014

@lrg Já osobně bych do velké pražské šla ve chvíli, kdy by bylo důvodné podezření na nějaký problém. Takové rodičky tam jsou skutečně víc hlídané. Ale pokud jsi fyziologická rodička, bez potíží, tak je potřeba počítat s tím, že v těchto nemocnicích v Praze je víc pozornosti věnováno rizikovým. Já osobně mám mnohem lepší zkušenost s mimopražskou. A to jsem riziková dost. Ale právě ten velký přetlak způsobil, že mnoho věcí se v Praze nestíhalo, nebyl čas řešit... v tomhle mám větší důvěru v místo, kde takový nápor není.

terezas4
27. črc 2014

Záleží jak chceš rodit, pokud jsi v pořádku ty i dítě, nebála bych se poohlížet spíš po okresních třeba Neratovice, dobré recenze má Hořovická kde budou svolní k tvým požadavkům, příp. bez problému přijmou a budou se řídit porodním plánem. Počítej že ve velké porodnici moc prostoru pro přirozený porod a bonding není. Dále je důležité šestinedělí, což třeba Podolí má dle recenzí otřesné co se týče přístupu personálu, motol je zase tak plná že personál na tebe prostě nemá čas. Já rodila 2x v motole, příští porodnici vyberu mimo Prahu.

anetka1701
27. črc 2014

Na Benešov jsem slyšela chválu :o) Osobně jsem byla připravená jet z Prahy do Havlíčkova Brodu (nakonec jsem tam jela stejně, ale z chaty - o 80km blíž). Chce to mít v Praze registraci kdyby cokoliv, ale rodit se dá jet i dál... V Praze bych osobně nešla rodit nikam - ale registraci pro případ průšvihu to chce...

biscuit
27. črc 2014

Já rodila v Benešově a naprostá spokojenost se vším. Celé těhotenství jsem měla ok, ale při porodu nastaly koplikace a doktorka co vedla porod vše bravurně zvládla. Cítila jsem z ní sebevědomí, že ví co dělat, takže se všechno zvládlo. Za mě palec nahoru pro Benešov 🙂!

maia74
27. črc 2014

Já osobně bych Hořovice neměnila za nic na světě. A asi je tam fakt spokojenost, protože tam jezdí rodit i hodně mamin z Prahy

ilonne
27. črc 2014

@anetka1701 Nemusis mit registraci. Pokud nakonec budes rizikova, vezmou te i bez registrace. Jako napr. me, GDM na inzulinu v Praze nez registrace a bylo mi nabidnuto rodit u Apolinare, pokud by me v porodnici, kterou jsem.so vybrala nechteli nebo bych se ja bala. Nastesti me Horovicich vezmoi a maji i neonatologickou JIP od 32tz.

onelove
27. črc 2014

Já si vybrala Podolí protože jsem všude četla jak je to tam skvělý... podruhý bych tam už tedy nešla 🙂 ...příjde mi, že to snad ani není porodnice ale továrna na děti, chyběl mi tam takovej ten lidskej přístup... ale možná jsem jen neměla kliku na lidi 🙂

ija1
27. črc 2014

ja rodila u Apolinare obe deti a nemenila bych.......... jeden porod bez problemu, druhy pred porodem me tam hlidali a pak ho vyvolavali a super pristup......... i sestinedeli P3 moc super......
takze ono je to asi jedno Apolinar, Podoli, Motol, Bulovka............ urcite ne Vinohrady.......

blondynka400
27. črc 2014

Já osobně bych do Prahy rodit nešla. To, že je to bezpečnější není vůbec pravda. Jediná výjimka je, když se dá předpokládat, že na straně miminka bude nějaký problém, tak pak jednoznačně Motol nebo pak porody do 32tt. Za me 100% ne Podolí a Apolinář, Vinohrady, s výhradama Krč a Motol, Bulovka. Stejně tak se mi ani nelíbí "opěvované" Hořovice. Když je vše v pořádku, tak ano. V případě, že ne, už to ale dost často nezvládají, není výjimka, že tě naloží do vrtulníku a odvezou do Motola 😝 Následná péče po se mi také vůbec nelíbí.

jarunkaxyz1
27. črc 2014

Já měla možnost srovnat Podolí a Apolináře, obojí má své pro a proti, každopádně i když jsou to "továrny", jinam bych v Praze rodit nešla.

jarunkaxyz1
27. črc 2014

@blondynka400 - mě by zajímalo, proč ta nespecifická kritika na všechno.... 😉

anetadr
27. črc 2014

Já jsem uvažovala úplně stejně - velká porodnice, kde se postarají v případě problému, nebo malá, kde bude víc soukromí? Nakonec jsem dostala takovou lekci, že jsem se rozhodla velice rychle. Byla jsem v Nymburce na pohotovosti kvůli špinění a přišel tam takový mladý doktor, který mi pořád dokola opakoval, že je čerstvě po škole a tak tomu moc nerozumí... na můj dotaz ohledně léků mi řekl, že farmacii na škole neměl rád, nález měnil podle toho, co jsem mu řekla, že vyšetřila má dr při poslední kontrole, aby se moc nelišil. Když jsem řekla, že měl první syn 4700g a teď mi prcek v pupku zatím roste ještě rychleji, tak zda by mě tam nechali rodit normálně pětikilové dítě, tak mi řekl, že by mi ho nenechali tak narůst a vyvolávali by dřív - klidně po 36.tt. No já jen valila oči- o měsíc dřív? A to podotýkám, že jsem tam na něj ještě čekala, protože byl u porodu a nikdo jiný tam nebyl!!! Jen primář na telefonu, který pak na zavolání dorazil - ale to by asi bylo na nic, kdyby se té rodičce třeba začalo při porodu dítě dusit... Byla jsem tam na pohotovosti i o měsíc dřív a to byl přístup úplně jiný, milý personál, vše dopodrobna vyšetřili - ale jak mám vědět, na koho při porodu narazím? To se ve velké porodnici nikdy nestane - že by tam byl jen jeden doktor - a to takový mladý bez pořádné praxe. Strašně moc toužím po krásném, přirozeném, intimním porodu, ale za cenu nekompetentního personálu mi to nestojí. Ještě že jsem se pro jistotu ve 14.tt registrovala k Apolináři - rodit půjdu určitě tam - i jsem tam už byla na pohotovosti a když jsem jim vyprávěla z čeho dělal pan doktor v Nymburce závěry, tak docela valili oči.

Držím palce, abys byla nakonec v porodnici spokojená, ať už si vybereš jakoukoli.
@lrg

werumka
27. črc 2014

@anetadr Já měla dost podobnou zkušenost na pohotovosti v Motole. Jeden pan doktor byl sice moc příjemný, ale upřímně řekl, že diabetičku ošetřovat nechce a netroufá si udělat ani ultrazvuk 😀 a po nějaké době přišel jiný lékař, který byl zase jak osina v zadku 😀 Jsou to všechno subjektivní zkušenosti, které člověku udělají konečný názor... myslím, že v tomhle objektivní pravda neexistuje. Ne všechny okresní mimopražské nemocnice jsou tak malé, že jsou závislé na pražských... Kladno, stejně tak třeba Hořovice mají neonatologickou jipku, takže i lékaři jsou tam na trochu jiné úrovni. Jednoznačná rada v téhle oblasti asi není.

anetadr
27. črc 2014

@werumka jednoznačná rada není určitě.... a je pravda, že je to všechno subjektivní - jak jsem tam byla o ten měsíc dřív, tak se mi tam děsně líbilo (to jsem tam i tři dny ležela). Spíš mě fakt vyděsilo, že tam byl na celou porodnici jen jeden doktor a to bez praxe... ale jak píšeš - jsou i porodnice "mezi" - tedy ne ty velké továrny, ale menší a i tak mají svou neonatologickou jipku a dá se tam rodit od 32.tt. Tak i to je varianta🙂

werumka
27. črc 2014

@anetadr To je jasný, v takové chvíli by moje důvěra utekla kamsi za hranice a už se nevrátila 🙂

anetka1701
27. črc 2014

@ilonne tak spíš jde o to, když jsem začla v sobotu odpoledne špinit - a neměla jsem registraci... Sjezdila jsem x porodnic, ze tří mně vyhnali že "bez registrace sem nelez", vzali mně až v mimopražské :o(

ilonne
27. črc 2014

@anetadr To se neda pausalizovat. Ja jsem prvni u Apolinare rodila a byt jsem tam s porodem byla spokojena, tak s naslednou peci ani nahodou. Prostredi otresne a personal taky. Odchazela jsem s holkou na flasce a ve zprave napsano PLNE KOJI! Ted jsem uz vedena v Horovicich v rizikovce a jak jsem psala, maji tam neonatolog. JIP a pece je tam skvela. Na diabetologii chodim k Apolinari, ale pokud to nebude naprosto nezbytne nutne, rodit uz tam nechci.

lennus
27. črc 2014

@lrg Já chtěla původně rodit na Bulovce, protože moje gynekoložka je tam vedoucí porodního. Pak mě lákaly mimopražské Hořovice, na které jsem slyšela hodně chválu - bydlíme na jihu Prahy a je to tam jen o 10 min. dál než na Bulovku, ale tím, že jsem byla pak kvůli cukrovce a rizikovému těhotenství hlídána, zůstala jsem u myšlenky porodu na Bulovce. Chválu jsem slyšela i na mimopražské Neratovice.
Nakonec jsem neplánovaně rodila v Krči, protože porod přišel o pár týdnů dřív a Bulovka se zrovna rekonstruovala. 😀 Byla jsem moc spokojená, možná i proto, že porod byl fakt rychlý, bezproblémový, doktorka i porodní asistentka úžasné! Nakonec i tak dobře, protože malý byl v inkubátoru, Krč jen 10 min. autem od našeho bydliště a já tam mohla dvakrát denně za prckem jezdit.
Myslím, že hodně záleží, na koho narazíte, kdo má zrovna službu. Snad na všechny porodnice v Praze jsem slyšela chválu i hanění, takže já bych volila buď nějakou tu mimopražskou, protože jsou alternativnější a nemusíte být registrovaná nebo nejbližší k bydlišti. Držím palce hlavně na dobrý personál! 😉

anetadr
27. črc 2014

@ilonne paušalizovat se to určitě nedá, ale myslím, že v malé porodnici máš větší šanci, že narazíš na nezkušeného lékaře, než ve velké - tedy tam jsou pochopitelně taky, ale za zády mají ty zkušené. Je mi jasné, že na každou porodnici se najdou dobré i špatné recenze, ale to oč jde v první řadě mně je, aby tam v případě komplikací u porodu (myslím ty vážné) byl někdo, kdo si s nimi poradí. Jestli se někdo rozkojí, nebo ne, nebo jestli člověk narazí na hodný personál, tak na to vždy najdeš 100 názorů od 60 žen na stejnou porodnici... to fakt paušalizovat nelze - a je mi líto, že ti tam v tomhle nepomohli. Já jsem určitě hodně ovlivněná prvním porodem, který byl nakonec hodně problematický (patologicky krátký pupečník na kterém se mi Jiřík zasekl a jak se pupečník natahoval, tak se Jiřík začal dusit. Téměř bez srdeční akce ho pak tahali kleštěmi, protože císař už nešel udělat a já měla šílené poranění. Poprvé jsem se postavila 26 hodin po porodu po dvou transfuzích.) Proto jsem na nekompetentnost lékařů hodně vysazená. Kdybych měla u porodu toho nezkušeného doktora z Nymburka, tak fakt nevím, jak by to dopadlo.

ilonne
27. črc 2014

@anetka1701 Aha, tak to jo. Jako ono pokud nahodou rodis pred 32tt, tak te stejne musi prazska fakultka vzit.

panihk
27. črc 2014

Já rodila v Motole a byla jsem moc spokojená. Původně jsem tam moc nechtěla, ale kvůli obavám z dopravy, kdybychom jeli během špičky, jsem se tam zaregistrovala, přece jen to mám 10 minut pěšky. No a nakonec jsem byla ráda. Moje doktorka i porodní asistentka byly skvělý, doktorka mladičká, ale bylo vidět, že ví, co dělá, navíc ještě zjevně neni znuděná desítkami let práce... Ve výsledku mám na porod samý fajn vzpomínky. 🙂 Ovšem musim podotknout, že nejsem matka, co měla dokonalou představu, jak to má probíhat a nechtěla z ní slevit. Já předem řekla, že co mi poradí, to se budu snažit udělat, měla jsem epidurál, atd. Takže jsem neodporovala, když mi řekli, ať něco udělám, takže neměli důvod na mě být nějak nepříjemní. Naopak mě obě krásně podporovaly, asistentka mě hladila po ruce. 🙂

A i na šestinedělí jsem byla spokojená. I tady mladé a milé doktorky a doktoři, jak dětský, tak gynekologický, sestry taky milé...

Takže za mě takhle: pokud netrváš na co nejpřirozenějším porodu, je asi víceméně jedno, kterou pražskou porodnici si vybereš, továrny jsou všechny, špičková péče je všude (jen na Vinohradech, tuším, není dětská JIP, tak by případně miminko museli odvézt jinam) a všechny mají zaběhnutý metody a těžko je přesvědčíš, aby to dělali jinak. Na blbce i fajn doktory narazíš všude. Být tebou, řídím se tím, kam se nejlíp dostaneš, když bude dopravní špička, případně kam ti nebude vadit jezdit do poradny každý týden nebo i častěji s obřím bubnem. Za nejlepší porodnici se podle mě obecně považuje Podolí a Apolinář, ale podle mě je to hlavně kvůli tomu, že tam roděj celebrity a hodně se o nich mluví...

jge
27. črc 2014

Ja rodila v Podoli loni, porod bezproblemovy a spontalni ( i kdyz tehu rizikove pro tlak, posledni mesic se to nastesti a neobvykle srovnalo), jsem tam zaregistrovana i ted. Byla jsem moc spokojena, pece na sestinedeli super, uzasna parta sestricek, jen jedna detska dr studeny cumak....Vsechny moc pomahali, radili atd.
Ale pokud bude vse OK, mam v planu rodit v Neratovicich, mala porodnice, skvely pristup sester, dve kolegyne tam posledni mesic rodili a byli moc spokojene.

evulatko
27. črc 2014

Ahojky,ja rodila dvakrat u Apolinare a dvakrat jsem byla moc spokojena. A pokazde jsem pak byla na oddeleni sestinedeli P3 a vazne super,moc mi pomohly sestricky hlavne s kojenim🙂

pkolin
27. črc 2014

@blondynka400 Zajímalo by mě, zda jste v Hořovicích rodila, když na ně máte takový názor - jestli se tedy mohu zezptat? Já osobně tam rodila a budu za měsíc znovu a nikdy bych neměnila. Všude je něco, nelze to vzít plošně, to je jasné... ale rodit jak na běžícím pásu v jedné z Pražských porodnich (pokud se nejedná o rizikové těhu) bych nechtěla ani za nic na světě! Hořovice jsou bezkonkureční a to nejen prostředím a přísputem, ale i kvalitou lékařů. Rozhodně nemohu souhlasit, že v Praze je lepší resp. kvalitnější personál, naopak, spousta "čerstrých" lékařů jde na praxi právě do pražských nemocnic, aby zístali zkušenosti a měli velkou porodnici v životopise. Primář hořovické porodnice je velmi uznávaný odborník!!! Prostředí, kde se narodí mé dítě, je pro mě velmi důležité, ale je pro mě důležitá i kvalitní péče! Porodní pokoje s naprostým soukromým pro mě i partnera po celou dobu (všechny fáze) porodu s vlastní koupelnou, pohovkou, ledničkou, televizí a ani nevím čím dalším 🙂 Prostě super. Toto pražské porodnice nemohou nabídnout a je to pochopitelné, při počtu porodů denně, proto já bych volila menší nemocnici...

maylis
27. črc 2014

Ahoj, za sebe můžu doporučit porodnici v Mělníce.

blondynka400
27. črc 2014

@pkolin uvažovala jsem o ní u druhého dítěte (mám to blízko). Ale po prozkoumámí všech aspektů jsem vyhodnotila, že ani náhodou. Znám i dost žen osobně, co zde rodily a nebo byly na nějaké gynekologické operaci. S primářem mám své zkušenosti, to dobré, to musím uznat, řezal mi abces v jizvě po porodu.
Jestli jste si dobře přečetla můj příspěvek, rozhodně jsem nenapsala, že pražské porodnice jsou super. Naopak, rodit bych tam také nechtěla 😉 Ale že si nemyslím, že by Hořovice byly v případě problémů ideální porodnicí. (v případě fyziologického porodu je to něco jiného, ale i tak by mě poporodní péče dvakrát nenadchla)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru