Jaké jsou nejlepší porodnice v Praze a okolí?

lrg
25. črc 2014

Vím, že se na to nedá tak obecně odpovědět, každý má jinou zkušenost. Nemám moc času pročítat všechny recenze a objíždět porodnice, zajímalo by mě spíš jaké porodnice jsou opravdu spolehlivé s fajn personálem. Lákalo by mě jít i do nějaké menší, mimopražské, třeba v Benešově, ale jsem celkem strašpytel a v těch velkých pražských je to asi bezpečnější, pro případ, že by nastal nějaký problém, co myslíte?

jarunkaxyz1
27. črc 2014

Tak já Vám napíšu jednu perličku o "těch pražských továrnách" 😉 Před 3 lety jsem rodila u Apolináře a z přístupu lékařek a sester jsem brečela dojetím ještě pár měsíců potom....jen třeba blbost, ale v téhle "továrně" miminku na erární zavinovačku denně psaly do růžku jméno ve zdrobnělině, včetně srdíčka, kytičky atd....to jen opravdu blbůstka 🙂 Jinak naprosto osobní přístup, sestřičky zlaté, lékaři nápomocní každou chvilku.....já si myslím, že některé maminy mají spíš mylný předsudek......

kativka
27. črc 2014

První porod v Krči, nic strašného se nedělo, ale druhé dítko jsem chtěla porodit v menší nemocnici. Takže Tábor - menší okresní nemocnice, vždy dva lékaři ve službě (přijímal mě mladík, který šel poté k méně problémovému porodu a ke mně nastoupil primář), není nutná žádná registrace, celou dobu máte pro sebe svůj "rodící pokoj", takže krásné soukromí o pro tatínka, asistentky pravidelně chodí, případně nejsou kyselé, když za nimi zbytečně běháte vy. Lékař chodí průběžně kontrolovat a porod odvede on. V Krči jen čučel mezi nohy a rodil placentu 🙂 Jednají s vámi jak s VIP, stále jsem si říkala, jak je to možné, to se změní na šestinedělí, ale ne. I tam - klepou před vstupem do pokoje, na výběr máte z několika jídel... mohla bych tady popsat několik stránek. Nenašla jsem jediný negativum, které bych mohla porodnici vytknout. Poradnou počínaje, propouštěním konče - ve všech fázích bylo vidět, že nejsou továrna, ale zároveň mají určitou úroveň.

pkolin
27. črc 2014

@blondynka400 Děkuji za odpověď, jen mi přijde divné, jak může někdo hodnotit porodnici, kdž v ní nerodil, to je vše. Ale každý má právo se vyjádřit a mít svůj názor, nic proti tomu. Nevím, kde jste rodila, ale když jste měla abces v jizvě po porodu, tak to asi nebylo ideální a svěřila jste se právě Hořovicím k revizi, tak nevím, proč byste tam nešla rodit. Navím píšete, že poporodní péče by vás nenadchla, ale nerodila jste tam, pak to máte jen z druhé ruky a to není dobrý zdroj. Nic proti vám, to je jen můj názor 🙂

Co se týká pražských prodnic, tam spíše reaguji na ostatní příspěvky zde, ne na Váš 🙂

blondynka400
27. črc 2014

@jarunkaxyz1 každý máme jiné priority a představy. Pro vás je důležité srdíčko a jméno na zavinovačce. Mně jde o to, aby se do porodu nedělali zbytečné zásahy, nemusela jem se hádat, aby mi miminko po porodu nemyli, neodnášeli někam na 2 hodiny pozorování a atd... Těch věcí je šíleně moc, jak tu někdo moc hezky napsal, pražské porodnice mají prostě zaběhnuté svoje postupy a jakmile chce člověk něco jiného je zle. Někdo je stádní typ a je mu to jedno. Mně není. Neříkám, že jsou pražské porodnice špatné, pro mne ale nejsou. A to že mi před 4 lety žádná nedokázala vyjít vstříc a porodit kvalifikovaně KP už byla jnom třešnička na dortu.

jarunkaxyz1
27. črc 2014

@blondynka400 - stádní typ nejsem a priority mám také rozhodně jiné, ale to jen na okraj, jak se tady psalo o továrnách, tak jsem chtěla napsat jednu vzpomínku, která mi přišla fajn pro ilustraci toho, že zdaleka nemusí jít vždy o neosobní přístup.....já ho ani v jedné pražské porodnici nezažila

blondynka400
27. črc 2014

@pkolin řekla bych, že hodnotit se dá, včetně informací, co jsem měla od člověka, který tam pracoval (doktor). To že tam cca jednou za měsíc převáží vrtulník rodičku do Motola je prostě fakt, s kterým nic neuděláte... Abces po porodu je bohužel běžná záležitost a není to problém toho kdo a kde to dělal, ale reakce těla. Část vstřebateného stehu se prostě zapouzdří a časem pak může dělat problém. Není to tedy revize. A proč Hořovice, měla jsem doma 3 měsíční mimi, plně kojené co jedlo po hodině a půl, další dítě k tomu, v Hořovicích jsem autem za cca 8 minut, nebyla jsem si jistá, že je to abces. Rozhodování tedy bylo celkem jasné, kam se jít poradit 😉

pkolin
27. črc 2014

@blondynka400 Nevidím problém v tom, že převáží rodičku do Motola, naopak, horší by snad bylo, kdyby se snažili o něco, na co není nemocnice vybavená a v Hořovicích je např. jasně dáno, že nerodí maminky pod 32. týdnem, protože na to nejsou vybaveni a když např. na gyn. leží maminka v 30. týdnu a snaží se jí udržet a bohužel to nevyjde, prostě ji musí převést. Na tom vážně nic hrozného nevidím, naopak je to zodpovědný přístup nemocnice... jak říkám, každý se může svobodně rozhodnout, kde rodit, za což musíme být vděčné, za předchozího režimu bychom měly smůlu 🙂 a každý má jiné požadavky a potřeby spojené s porodem a seštinedělím, já byla 100% spokojena v Hořovicích... to je moje osobní zkušenost a nepopopírám, že jiné maminky to mouhou mít jinak...

blondynka400
27. črc 2014

@jarunkaxyz1 mně nejde o osobní/neosobní přístup. To je o lidech a všude můžete narazit na dobré nebo špatné.... Ten stádní typ jsem nemyslela nějak urážlivě, ale spíš to vypovídá o ženách, co si nechaji ve většině porodnic líbit a jak přejímají to s čím a jsou a nějsou spokojeni.

blondynka400
27. črc 2014

@pkolin no kdyby to bylo před 32tt, je to jasné. Ale bohužel takto převážejí i ženy v normální fyziologické době porodu. Ale to je jedno. Prostě velké komplikace neumí a za některé bohužel i můžou, protože se snaží jet dlouho ve "fyziologickém" porodu, i když občas už by to chtělo nějaký medicinský zásah. A ona přirozenost je fajn, ale jenom do určité chvíle.
Já zase nepopírám, že tam někdo může být 100% spokojen. Hlavně po bez problémovém fyziologickém porodu. Jen si prostě nemyslím, že je to top, za co to některé maminky vydávají, stejně tak Podolí a Apolinář 🙂 (ale z těchto tří variant bych šla taky do Hořovic 😀 )

vercik83
2. srp 2014

Odobne znam personal-lekare v Benesove a jsou moc fajn,sikovni,vzdy je i atestovany lekar,prostredi fajn.rozhodla jsem se rodit tam.

svija
2. srp 2014

Já jsem v rámci pražských porodnic volila Krč. Brala jsem to podle toho, že těhotenství je fyziologické, neočekávám komplikace, takže můžu klidně i do menší porodnice. V Krči mě oslovilo to, že je to Baby friendly hospital a sídlí tam Národní laktační liga, takže se o nich říká, že rozkojí i chlapa. Byla jsem spokojená až na pár detailů, Mimopražské porodnice neznám, ale osobně mi to přijde lepší volba jet do menší porodnice, pokud je vše v pořádku, než se nutně cpát do Podolí a k Apolináři (pokud teda nebydlíte za rohem 🙂 )

gepe
2. srp 2014

@blondynka400 na jednu stranu chces vse pokud mozno prirozene, na druhou stranu mirne odsuzujes Horovicky pristup k fyziologickemu prirozenemu porodu. To mi nesedi.
Ty mas svuj nazor tak neshazuj nazory druhych maminek na jine porodnice. 😉 diskuse je o subjektivnich dojmech a zkusenostech - osobnich.

blondynka400
2. srp 2014

@gepe takže za prvé, neschazuji nikoho názor, jen jsem řekla svůj. A za druhé, nevím, kde jsi vzala, že chci vše pokuď možno přirozeně, nic podobného jsem vyloženě nepsala, to jsou pouze tvé subjektivní dojmy. A za třetí ano lehce odsuzuji jejích přístup, jelikož občas se jim stane, že to to dojde za hranici, která je bezpečná pro rodičku a miminko, což se tam bohužel občas děje. A to je pro mne nepřijatelné. Rodit se dá přirozeně a přitom bezpečně. Takže jestli ti na tom něco nesedí, je to opravdu tvůj problém 😉

gepe
2. srp 2014

@blondynka400 ja problem nemam 🙂 vyjadrila jsem nazor stejne jako Ty, na zaklade Tveho jiz vyse nejednou psaneho textu 😉

blondynka400
2. srp 2014

@gepe ale adresovala jsi to mně. A já o tvoje subjektivní soudy, co ti sedí a co ne opravdu nestojím 😉
K tématu jsi jaksi nenapsala nic, jen rýpeš. Jak typické 😉

gepe
2. srp 2014

@blondynka400 ano Tobe 🙂 nesoudim, pouze vyjadruju nazor, evidetne s tim mas problem 🙂
A k tematu? Pro kazdou zenu je porodnice dobra ta, kde mely dobry pocit a byly spokojene. Jeste neco?

blondynka400
2. srp 2014

@gepe od tebe fakt ne 😀 😀

gepe
2. srp 2014

@blondynka400 napodobne 🙂

ivda
2. srp 2014

Já tedy nemám srovnání, všechny tři dětičky jsem rodila v Mladé Boleslavi a ani jeden porod nebyl bezproblémový, ale vždy jsem byla spokojena. Najdou se tam taky ti nepříjemní, ale to je všude. Já bych jinam nešla. 😉

lidovky
26. zář 2014

Nevybírejte si porodnici podle jména, ale podle doporučení na lékaře, který vás bude rodit. To je zásadní. Všude jsou vynikající lékaři a všude jenom ti co si to přijdou odpracovat. Auto si taky nekoupíte v prvním servisu a dáte na doporučení. Tady jde o vaše zdraví a život miminka.

duzame
27. zář 2014

@lidovky ale jak můžu vědět, kdo mě bude rodit ve velké nemocnici, kde se střídá x(většinou hodně) lékařů, pokud to tedy není plánovaný císař? 😉

janovkov
27. zář 2014

Za sebe mohu doporučit v blízkém okolí Prahy porodnici v Neratovicích. Nedobrovolně jsem pak vyzkoušela po prvním porodu i pražskou Krč. Tam jsem moc spokojená nebyla s prací jedné sestřičky na oddělení pro děti odcházející z JIP. Zpětně si myslím, že to spíš ale bylo způsobeno mou nezkušeností a vystresovaností ze situace. Jinak i tam byli všichni fajn a snažili se pomoci.
A co jsem jen tak zpětně pročetla, v těch Nerátkách to je pravděpodobně podobné jako v Hořovicích. Rodí hlavně potenciálně bezproblémové porody a ne předčasňátka, u kterých je velké riziko komplikací. Vždy, pokud se vyskytne problém, nebo i vidí potenciální problém, se snaží miminka přesunout do Prahy. Ale to jim nevyčítám, protože tam prostě na to nejsou zařízení. Mého syna právě proto s poporodní infekcí přesouvali do Krče cca 24 hod po narození. Mně to nebylo příjemné, protože jsem v Neratovicích musela ještě 2 dny zůstat, ale nedalo se nic dělat. Důležitější bylo, aby o něj bylo stoprocentně postaráno a neudusil se mi... ☹

umnataly
27. zář 2014

Já ti doporučuji rozhodovat se podle toho, jestli chceš přirozený porod a mimčo dostat po porodu na břicho a už s ním zůstat (pokud bude samozřejmě v pořádku) a nemít potíže s kojením. Nebo ti nevadí, že ti děťátko po porodu odnesou a dají ho třeba do inkubátoru. Já rodila v Motole, kde jsem doufala, že mi holčičku přiloží. Přiložili na mé naléhání, ale za chvilku ji stejně odnesli a nechali ji celou noc v tom inkubátoru. Nebyla jsem tam vůbec spokojená, sestry protivné, dceru po porodu začali hned krmit umělým mlékem, takže se mi nesputila plně laktace atd. Hrůza! Příště jedině Hořovice, které kamarádky vychvalovaly. Ale taky znám maminku, která byla spokojená u Apolináře, protože jí vůbec nevadilo, že dali mimčo na noc do inkubátoru a ona si mohla odpočinout. Držím palce při rozhodování 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru