Jaké máte zkušenosti s porodnicemi v Praze ?

simcast
6. zář 2017

Zdravím , koncem měsice se musím přihlásit do porodnice a co jsem četla tak nejlepší recenze má Podolí ,ale stale si nejsem jistá... Jaké jsou vaše zkušenosti? 🙂

z_kopretinka
6. zář 2017

@simcast Já rodila první u Apolináře a druhé se zkusím také přihlásit tam. Podolí má myslím porodní pokoje, což Apolinář má bohužel jen jeden, ale i s těmi boxy jsem neměla takový problém.

slavkakopaskova
6. zář 2017

Ja som rodila v Motole a bola som max.spokojna.Určite by som tam išla znova rodiť🙂

deaneira29
6. zář 2017

Já budu rodit v Motole, byla jsem se podívat a jsem moc spokojená, už mám i zkušenost s oddělením rizikového těhotenství a, bylo to úplně v pohodě. Kamarádka rodila v červnu v Podolí a tam teda nikdy, byla fakt nespokojena a oddělení šestinedělí hnus.

vanea
6. zář 2017

Přímo zkušenosti zatím ne (brzy snad budou:D), ale taky jsem si zjišťovala info🙂 Podolí má hezké boxy/porodní pokoje, ale strašné šestinedělí, kde není nouze chytit i plíseň ve sprše i v botech, Apolinář má horší boxy oddělené jen tak na "oko", takže slyšíš co se děje vedle..Zato pokoje na šestinedělí moc hezké. Odbornost na obou místech srovnatelná. Nadstandardy v Podolí super, ale stále obsazené, člověk musí mít štěstí.
Co se týká Podolí, tak dlouhodobě tam mají problémy s nedostatkem personálu, takže pokud si chceš Podolí vybrat kvůli péči o prcka a maminku, tak to nic moc, zaškolování maminek probíhá letem světem, kolikrát tě zaučují spíš maminky co tam jsou déle než ty. Každá PA navíc tvrdí něco jiného, takže domů maminky odchází s dost rozházeným pohledem na péči, kojení a vůbec, ačkoliv se Podolí neustále chlubí laktačními poradkyněmi...super asi jsou, ale nemají moc čas, takže je to otázka...Nicméně třeba je to tak všude v porodnicích, ale já si zjišťovala info z Podolí, protože rodím tam.
Další průšvih je, že mají skoro pořád stop stav, takže je docela reálné, že i přes registraci a zaplacené balíčky tě prostě k porodu nepřijmou, protože bude plno. Na druhou stranu vybavení sálů a celkově šikovnost porodníků je vysoká, mají vybavení pro nedonošenečky, takže pokud očekáváš komplikace s prckem, je to ideální místo. O něj se postarají perfektně a ty to vydržíš🙂 Což jsem si zvolila já...Dále tam měli úžasnou doktorku pro cukrovkářky, nicméně je prý dlouhodobě nemocná, takže kvůli ní už tam taky nelze jít.
Jinak si kamarádky chválí Motol, Vinohrady...a pak jedině malé porodnice za Prahou - Neratovice, Hořovice a Rakovník.

pabka
6. zář 2017

@simcast Podoli je super, rodila jsem tam 2x. Zajímalo by me, kdo konkretne tam chytil plíseň... jako sestinedeli není zrovna 4* hotel, ale člověk tam nejede na dovolenou, ze..
S kojením mi pomáhali, učili, zkoušeli, pece a ochota všech na jedničku, nemam na co si postezovat, až na ty stop stavy, ale to se mi naštěstí vyhlo. Často mi přijde, ze jde spis o přístup maminek, kdo chce, problém a důvod ke stížnostem si vždy najde.

estee684
6. zář 2017

Ja som rodila na Vinohradoch, uplna spokojnost, na sestonedeli sme boli tri na izbe, nebol problem, a ked sa uvolnil nadstandard, tak to bolo super, ostal tam potom na noc aj priatel.

blackhole
6. zář 2017

Ahoj, já jsem rodila na Bulovce a to hlavně proto, že je nejblíž mému bydlišti. Problémy jsem v těhotenství žádné neměla, porod byl sice vyvolávaný (rodila jsem až cca 48h po odtoku plodovky), ale jinak bez komplikací. Přístup personálu byl fajn, nepamatuji si na nějaké závažné nedostatky. Ale je to hodně o tom, co očekáváš. Já jsem chtěla mít kolem sebe profesionály, kteří vědí, co dělají a to se mi splnilo. Drobná nevýhoda je, že nadstandard na šestinedělí si nelze domluvit předem, protože to závisí od toho, jestli je tam zrovna místo, ale předpokládám, že je to tak ve všech porodnicích. Nakonec jsem byla na pokoji s jednou fajn holkou, sdíleli jsme sprchu a WC s dalším dvojlůžákem. Největší pokoj je tam myslím třílůžák. Uklízečka každý den pečlivě uklidila a bylo čisto. Mimnka jsme měly celou dobu u sebe. Když je plné šestinedělí, leží maminky na gyndě a miminka mají na novorozeneckém, kam je chodí kojit.

vanea
6. zář 2017

@pabka moje sousedka co rodila pár týdnů zpět + holky tady ve skupinkách to někde psaly taky :/ mám tam i známou PA, takže info zase z jejich pohledu hezky od zdroje =) nicméně mně to třeba stále neodradilo, právě jak píšeš, člověk tam nejede na welness, takže já s tím počítám, projíté to tam mám...já tam jdu kvůli prckovi a péči o něj..ale je fakt, že Podolí už prý není to co bývalo no...je to malinko škoda...ale ony ty kapacitní a personální problémy budou všude :/
jinak je super že ti takto pomáhali, úplným zvykem to moc není, to nám říkali přímo v Podolí na kurzu, prostě na to nemají lidi, takže je normální zaučit na pokoji jednu dvě maminky a ať si to pak předají..já doufám že si vyberu den, kdy nebude nával, takže mi to hezky vysvětlí :D

ditevbyte
6. zář 2017

poprvé jsem rodila v Podolí. Porodní pokoje jsou super, šestinedělí příšerné. V době, kdy je v nemocnicích celkem běžné mít příslušenství na pokoji, chodí rodičky přes celou chodbu. A z průběhu porodu taky nijak nadšená nejsem - jako naivní prvorodička jsem měla za to, že se tam s nimi na všem domluvím a prudit je porodním plánem mi přišlo zbytečné. Ve výsledku je vůbec nezajímalo, co chci nebo nechci - a já opravdu nebyla ve stavu to řešit. Celý porod jsem strávila na monitoru, že do mě píchli oxytocin jsem se dozvěděla dodatečně, nějaká volba polohy ani náhodou a malou jsem viděla a dostala až zabalenou. Do Podolí bych znovu šla, kdybych věděla, že budou komplikace nebo císař , jinak určitě ne. No a na podruhé taky nic moc - to jsem se po předchozí zkušenosti rozhodla sepsat plán a rodit v Neratovicích. Kde to ze začátku vypadalo slibně než muž odjel a oni si definitivně mým plánem vytřeli zadek (btw., neměla jsem tam žádné šílenosti - v podstatě co možná nejpřirozenější porod bez zásahů, dítě na břicho a neměřit a nevážit ho hned po porodu). Pozitivně hodnotím pokoje.
Kdybych měla rodit potřetí, nevím, kam bych šla, ale rozhodně bych si s sebou vzala svou porodní asistentku.

swetlusska
6. zář 2017

Motol - porodní sál i jednání super!!!, oddělení rizikového a pooperační oddělení něco hroznýho, hlavně ten personál.... Ale člověk přežije snad všechno.

z_kopretinka
6. zář 2017

Ještě k Apolináři, sice boxy jakože to neodělí zvukově, to mi fakt bylo už pak všechno jedno :D mě by snad bylo v tu poslední chvíli jedno i kdybych byla uprostřed Václaváku :D Jen tedy není slyšet jen na boxu, ono je to slyšet i po chodbách stejně a bylo teplo, otevřená okna, takže i ze sálů přes zahradu :D Jako prvorodičce mi občas běhal mráz po zádech, ale někdy jsem se musela smát, třeby když tam chlap halekal, tlač tlač... to dáš, já bych ho asi v tu chvíli z posledních sil něčim vzala po hlavě, aby mlčel :D Takže dělat si iluze, že na pokojích taky nic slyšet nebude, mi přijde trochu zbytečné :D No ale jinak opravdu spokojenost, skvělé PA, dr. tedy trošku mohla víc komunikovat, ale to neměnilo jinak její schopnosti. Z toho co jsem slyšela, jsem ani nepočítala, že malou uvidim dřív než zabalenou o to víc, že jsem rodila 36+4 a měla jsem vítr, aby byla ok. Takže když jsem jí vytlačila a ony se mě zeptaly a chcete jí na břicho, byla jsem tak zaskočená, že jsem se zmohla jen na no asi jo, jestli to jde. Dostala jsem ji na chvilku tak ja byla, ona se na mě dívala a chytila mě za prst. Pak mi ji ale bohužel museli vzít a zabalit, aby neprochladla a pár minut ještě zabalenou. Nechávají jinak klidně celé ty dvě hodiny co se ještě čeká na boxu, ale mě ji museli sebrat a dát ještě ohřívat do inkubátoru do druhého dne ráno. Kdyby to nebylo nutné nechali by mi ji déle a pak i brzy na pokoj. Šestinedělí - měla jsem sprchu a wc na chodbě, a rekonstrukce by fakt neuškodila, pak jsem ještě byla na nadstandardu a to bylo úplně jiné, sestričky měly více času pomoct i s kojením (nebo více ochoty, těžko říct) koupelna na pokoji pro dvě. Ale i bez toho nadstandardu se těch pár dní vydržet, byla jsem tam 5 dní. Takže jsem rozhodnuté druhé opět Apo.

jaja01k
6. zář 2017

Ja jsem rodila dvakrat v Motole a byla jsem spokojena. Hlavne jsem jim vdecna za druhy porod, ze me usetrili cisare, kdyz me presvedcili, abych rodila normalne koncem panevnim.

dandaa
6. zář 2017

Rodila jsem letos v červnu v Podolí a tam jsem i chodila od začátku těhotenství. Přijela jsem když mi praskla voda a nebyl volný pokoj na sestinedeli tak mi dali rovnou porodní pokoj kde se mnou mohl být celou dobu manžel což bylo super.Celkem jsem během porodu zažila několik smen lékařů i PA kdy byli všichni moc příjemní ale člověk se musí na vše ptát,aby neco vedel.Nikdo mi nic za celý porod nenutil a í presto že jsem se otevírala velmi pomalu.Jen po těch 30h mi bylo naznačeno císař kvůli casu atd ale nedala jsem se a hlavně jsem tam pak už měla svoji PA.Monitor jsem i několikrát odmítla nebo si ho nechala dát ve stoje.Tlačit jsem zkoušela ve všech polohách a opět s tím nikdo neměl žádný problém.Dotepani pupecniku ,bonding atd bez debat a porodniho plánu.Pokoj jsem měla nadstandardní pěkný,čistý a na P2 .Všechny sestry příjemné,ochotné. No ale za celou dobu mě nenavštívila laktacni .Jídlo je teda tragédie. Čistota v pořádku a to jsem cíťa 😂 další miminko chci rodit zase tam ale už s porodním plánem jelikož vnitřní vyšetření pri kontrakci bylo nejhorší za celý porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru