Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

minerva
5. únor 2012

@gabina79 Tak už to mám taky za sebou, zvládli jsme to přirozeně. Prcek měl taky rovné tři kila 🙂 Trvalo to asi devět hodin, dost to bolelo (vyvolávaný porod), ale dopadlo dobře. Jsem moc ráda.

ashlee
5. únor 2012

@minerva gratuluji

22052009
10. bře 2012

Kyjovská porodnice, je fakt super 🙂

rozalenka
10. bře 2012

taktez se pridam....taky jsem odrodila v Kyjove....rodila jsem 30.12.2010...a porod trval 7,5h...na personal vzpominam jen v tom dobrem...vsechno probehlo dobre a jsem spokojena...dalsi ditko pujdu rodit taky do Kyjova.Byla jsem spokojena.... 😉

ashlee
10. bře 2012

@minerva byla jsi spokojena na 6nedelí?

krcik
10. bře 2012

Já bych se bohužel přiklonila spíše k negativnímu hodnocení Kyjovské nemocnice. Důvodů je mnoho, ale ten nejdůležitější je, že mi porod vyvolávali 4 dny! Malému se prostě na svět nechtělo, rvali ho ze mě na sílu... tvrdili mi, že už jsem měla dávno porodit i přes to, že jsem měla termín porodu až za 10 dní! Nedokázali pochopit, že vím přesně na den kdy jsem otěhotněla ☹((
Tablety nezabíraly, oxytocin také ne ( po tom jsem málem zkolabovala a malý taky), 3 den večer hamilton (bez upozornění!). Do toho spousta dost důležitých chyb ze strany personálu... nerada na to vzpomínám! Nakonec jsem sice byla ráda, že jsem 4. den porodila, ale věřte mi, že jsem primáře prosila, aby to už skončili a vzali mě na císaře!!!
Je pravda, že z pohledu doktorů jsem měla vysoce rizikové těhotenství, ale bohužel při samotném porodu na to jaksi pozapomněli...

ashlee
11. bře 2012

@krcik a kdy jsi tam rodila?

krcik
11. bře 2012

únor 2011. takže ne až tak dávno

minerva
14. bře 2012

@ashlee Byla, moc. Člověk se musí přizpůsobit režimu, ale to pro mě nebyl problém. Měla jsem to tam jako dovču. Všichni se o nás starali a my se staraly jen o mimča.

ashlee
14. bře 2012

@krcik
@minerva
prosimte nevíš jak se jmenuje laktační poradkyně co děla v porodnici v kyjově?

minerva
14. bře 2012

To fakt nevím. Klidně tam zavolej.
@ashlee

ashlee
14. bře 2012

@22052009 nevíš jak se jmenuje laktační poradkyně co děla v porodnici v kyjově?
@rozalenka

krcik
14. bře 2012

@ashlee bohužel netuším... ☹ když jsem tam ležela, tak se nám o žádné nezmiňovali.

ashlee
14. bře 2012

@krcik když jsem tam rodila tak tam byla ale nepamtuji si jmeno.vim že se bydlí ve vacenovicich.

krcik
14. bře 2012

@ashlee do IP jsem ti poslala odkaz na laktační poradkyni, kterou jsou jsem našla na netu. Má tam uvedené, že je z Vacenovic, tak třeba je to ona.

rozalenka
14. bře 2012

@ashlee dobra otazka...ale odpoved neznam...bohuzel ja rodila den pred silvestrem a laktacni poradkyne mela pres svatky volno...taky to tak dopadlo....6tydnu jsem s utrpenim kojila a potom sem zacala odstrikavat a ve 4mesicich jsem s kojenim skoncila....

ashlee
15. bře 2012

@rozalenka a to i nikdo neporadil,detsky sestry by ti měli taky pomoct s kojením ale asi na to kašlou. 😝

ashlee
15. bře 2012

@krcik pravě že si nejsem jista jestli je to ona.proto se ptam jestli vite jak se jmenuje lak.por. v kyjově ,porodnici.

krcik
15. bře 2012

@ashlee mám takovou zkušenosti, že dětské sestry neřeší nic! Malého mi přiložili hned po porodu k prsu a pak už se nikdo nezajímal jak kojím! Člověk se ale nesmí dát a musí se furt ptát a vnucovat se. Vydupala jsem si tedy, že se na mě přišla sestra alespoň podívat, jestli to dělám správně...

rozalenka
15. bře 2012

@ashlee no nikdo se pak uz nesnazil mi ukazat jinou polohu...kdyz se mala prisala tak mi vzdycky totalne praskaly bradavky.....sestry rikaly ze je to normalni a ze se to casem spravi ale bohuzel to bylo cimdal horsI....

balca
8. kvě 2012

Rodila jsem v Kyjove v dubnu a byla jsem naprosto spokojena, jak pri porodu, tak na oddeleni sestinedeli. Vseci se tam o nas pekne starali. Rodila jsem podruhe, takze kojeni uz jsem trochu znala. I tak mi sestricka pri kojeni radila spravnou polohu. Dokonce maminku, co byla se mnou na pokoji, premlouvala, ze ji pomuze s kojenim, ale ona nechtela... Dalsi mamince nabidli, ze ji pres noc miminko pohlidaji, aby se aspon trochu vyspala, kdyz porad place. A porad se vsichni starali, jestli nam neco nechybi. Takze muzu jen doporucit.

adelii
21. kvě 2012

Ahojte,v Kyjove som rodila pred dvomi tyzdnami a nemozem si porodnicu vynachvalit...vsetci boli neskutocne mili a ustretovi,ci uz lekari alebo sestricky. Rodil ma pan primar,trosku ma sfukol,ze som hystericka,ale ja som taky pristup potrebovala,inak by som asi neporodila 😀 Po porode ma sestricka dokonca odviezla na oddelenie,lebo sa mi trocha tocila hlava. Akurat som chcela epiduralku,no tu som si nejako nevybojovala 😀 Vraj to zvladnem urcite aj bez 😅
Takisto na oddeleni sestonedelia som sa citila velmi prijemne,izby su utulne,kupelne moderne a ciste,vsade prijemne a teplucko. Na oddeleni sa vystriedalo vela detskych sestier,niektore prejavovali vacsi zaujem,ine menej,ale nestretla som sa s tym,ze by bol niekto neochotny,ked som sa opytala.Mozno by bolo nebolo zle,keby sa detske sestry chodili pytat,ci je vsetko v poriadku.Mala som pocit,ze sestry z oddelenia gynekologie chodia castejsie. Na oddeleni som zostala dobrovolne o den dlhsie,aby som ziskala istotu v kojeni,s ktorym mi sestricky boli ochotne pomoct. Takze ja urcite tuto porodnicu odporucam!

nikolav
22. kvě 2012

V Kyjově jsem sice nerodila, ale byla jsem tam na laparoskopii a je to hrůza. Pokoje jsou sice hezké aspoň na gynekologickém oddělení, ale personál byl tak arogantní, že ptát se na něco nemělo pak ani význam. Primář Maruška je arogantní blb. A když jsem se ptala na další léčbu, protože se snažíme o miminko tak mi řekli, že mám brát antikoncepci, že mě to nebude bolet a že se to časem upraví a že ji mám brát v kuse. No nevím teda co když jsem byla řešit proč nemám MS a snažíme se o miminko. Strašný přístup. Absolutně nedodrželi to co v papírech psali. Nikdo nedošel ani říct kdy na výkon půjdu a po výkonu nedošel taky nikdo. A kdyby partner neuhnal doktorku aspoň co byla na noční tak ani nevím co mi dělali. Nikdo nedošel. A to nejen zamnou. Hrůza. Nejhorší je, ale že pokud někdy budu rodit budu muset jít tam :(

jana21278
22. kvě 2012

zatím jsem nerodila, ale v říjnu kyjovskou porodnici zkusím. před rokem a půl jsem jsem skončila na gynekologii kvůli revizi - nevyvíjející se plod. a musím říct, že doktoři i sestry byly super. byla to hnusná chvíle, ale personál musím jen chválit. na gynekologickou ambulanci chodím k doktorovi Malému, který na porodnici dělá a sestru mu jeden den v týdnu dělá vrchní z porodnice a taky moc milá. takže zatím nemám žádné obavy.

ashlee
22. kvě 2012

@nikolav a proč bys musela do kyjova?mužeš do u. hradiště

nikolav
22. kvě 2012

do Uherského Hradiště to máme podstatně dál.

ashlee
22. kvě 2012

@nikolav 30km?to neni moc.
ja rodila v kyjově ale už bych tam nešla.chtěla bych rodit v u.hradšti nebo v brně.

nikolav
22. kvě 2012

To sice ano, ale pro partnera to je blbě sjízdné. Do Brna určitě nechci. To máme cca 80 km. Možná do Kroměříže.

ashlee
22. kvě 2012

@nikolav do brna tak 50 ne?

nikolav
22. kvě 2012

Do FN Bohunice po staré cestě je to tak 80 km když je to přes celé Brno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru