Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

zevina
19. srp 2010

@mimisko3 u druhého porodu dr. Kostka, je strašně příjemný, empatický, umí zlehčit atmosféru, zavtipkovat, povzbudit, mám na něj ty nejlepší vzpomínky 🙂
poprvé bývalý primář Felsinger, na kterého si taky rozhodně nemůžu stěžovat, tehdy se můj gynďák na jméno porodníka i ptal, že mám velice hezké šití a že ho tehdy nebylo málo 😉

mimisko3
30. srp 2010

Ahoj tak já se hlásím po porodu 🙂
Narodil se nám Adámek,21.8.2010 v 6,28hod.,v Kyjově,3600g a 53cm.Zdravoučký a krásný chlapeček.
Takže v pátek o půl jedenácté mi rupla voda,vzhledem k pozitivnímu streptokokovi jsem jela hned,ono to stejně bolelo,v jedenáct jsem byla na příjmu a přijímal mě doktor Pecha 🙂 ano spokojenost,dvě milé porodní asistentky.Které se pak v 6 vystřídaly a přišla nová ranní směna,já měla tu starší přísnější,ale za to zkušenou,jsem jí vděčná za rychlý porod.Dokonce mě rodila sama a Pecha jen koukal,taky mě vůbec nenastřihla a ptala se mě kdo mě tak strašně nastřihával,tak jsem řekla,že v BV.Takže žádné šití paráda.Takže co se týče porodu a porodního sálu jsem spokojená.Co se týče ženských sester taky spokojená,ty byly moc hodné 🙂 co se týče dětských sestre nemůžu posoudit až tak úplně,protože jsem je k ničemu nepotřebovala,vše jsem si dělala sama,ale vím,že se nás pořád ptaly jestli něco nepotřebujeme,takže starost měly,laktační sestra taky dobrý.Co se týče doktorů a vizit,taky dobrý,vizita velká byla jen v pondělí a ve čtvrtek,malá vizita byla denně a dělala jí milá mladá doktorka.Primař stále usměvavý 🙂 Ostatní lékaři taky dobrý.Co se týče jídla,taky dobrý,snědla jsem vše kromě sojového masa 😲 ,trošku dělají chyby,hodně cibule,kmínu a fazolek v jídle.A co se týče pokojů tak krása,já byla na 6.to je nej pokoj,má sice tři postele,ale tři maminy tam nedávají,pokoj je velký a má ještě předsíňku.Koupelna úplně super voňavá a čistá.Takže já jsem odcházela spokojená.

monterka
30. srp 2010

@mimisko3 gratuluji k Adámkovi a sem ráda že si byla v Kyjově spokojená! 😉

mimisko3
30. srp 2010

@monterka děkuji 🙂 jen jsem chtěla napsat jak tam bylo,když tolik maminek je nespokojených

lenulab
30. srp 2010

@mimisko3 Děkuji za popis porodu v Kyjově Za měsíc a něco se tam chystám rodit tak uvidíme... Ty už jsi měla 3., já jsem prvorodička, budu ze všeho vyhukaná ☹ Jsem ráda i za spokojený názor, protože co to tu některý holky psaly mi moc nepřidalo... Gratuluji k miminku 😉

boobinka
8. zář 2010

Maminky, me by zajimalo jak v Kyjove postupuje druhy porod kdyz prvni byl cisar? Zda-li vice hlidaji, davaji oxytocin, nechaji prochazet nebo se musi lezet a nebo jestli to resi automaticky dalsim cisarem....

syll.
10. zář 2010

@mimisko3 tak pozor, já na Břeclav nedám dopustit, ani Bambas mi nevadil, a porodní asistentky a sestříčky supr, hlavně na šestinedělí a dětská sestra byla super 🙂 Já nejsem náročná, asi proto jsem byla moc spokojená. Milý přístup, trápit mne nenechali, nakonec to skončilo císařem, ale nechtěli mě trápit, tak to fakt hodně urychlili. Já jdu jedině tam. 🙂
Kyjov nevím, ale co jsem slyšela, kolik miminek tam nechali umřít, i od nás z města...no děkuji pěkně..tam bych opravdu nejela 😀

ashlee
10. zář 2010

do kyjova bych už nikdy nešla rodit,protože jsem včera byla na kontrole po šetinedeli u gyn dr. a dr. řikal že mi meli hned ten den co me tam poslal ukončit těhotenstvi,že jsem mohla umřit. 😲

ashlee
11. zář 2010

@syll. a proč jsi měla cisaře?

syll.
11. zář 2010

@ashlee cože, jak jsi mohla umřít? ježiši další díky bohu případ s dobrým koncem, bože tam jsou doktoři nějací magoři, hlavne ten primář prej 😅

syll.
11. zář 2010

@ashlee já jsem se málo otvírala, a malý nesestupoval do por. cest tak jak měl, prej by to ještě po několikati hodinách trápení šlo porodit normál, ale já ho ukecala vyloženě už, a byl opravdu mudr. hodný, a nechtěl mě nechat už trápit, tak mi ho udělal 😵 proto nedám na BV ani dopustit, byli na mě milí.

syll.
11. zář 2010

Podruhé kdyby někdy rodila, tak klidně v BV a klidně císařem, protože péče v šestinedělí byla skvělááááá ! a i když to bolí, dalo se to přežít a šla bych do toho znovu. Jo a malý měl velkou porodní váhu. 3850g a 54cm

anettte
11. zář 2010

ahoj porodnice kyjov je hrozna. 😝 😅 🙄 😠

lanka
13. zář 2010

anette - můžu vědět z čeho vznikl tvůj názor. Nenašla jsem tu od tebe žádné hodnocení pobytu nebo tak. Jen z dřívějška otázky o tom jak to tam probíhá....

Já tam porodila 2008 první dceru. A budu se tam pravděpodobně chystat i s druhým dítětem počátkem příštího roku. Protože zkazky o vyškovské porodnici a nebo těch brněnkých jsou ještě horší (bydlím tak že to mám zhruba všude stejně daleko) Tak jsem jen zvědavá co tě přimělo k tak radikálnímu hodnocení.

Co týče porodu prožitého tam. Děs byl příjem. Mm čekal na chodbě a já v kontrakcích příliš nevnímající musela odpovídat na kraviny co se mohly řešit kdykoli jindy a nebo s ním. (ale to je nespíš ve všech porotdnicích stejné) takže tam si člověk nepomůže. Porodní sál jak za komunistů, ale chování personálu to vyrovnalo. Na výzdobě to nestojí. Co mě vztekalo bylo porodní lůžko natočené tak že kdo šel kolem dveří měl výhled až do žaludku. Na jednu stranu to chápu, když jde o vteřiny tak obejít lůžko by bylo prodloužení času, na druhou stranu by tedy měli mít trochu empatie a zavírat dveře. Naštěstí jsme vyfásli sál úplně na konci a kdo už tama šel tak obvykle měl co dělat ve vnitř. Sprcha sice u sálu nebyla, ale záchod ano. A co se samotného porodu týče tak jelikož jsem se neotvírala a dost mne to zmáhalo dostala jsem kapačky a pak už v podstatě nestihl skoro ani přijít doktor. Odrodila mne asistentka s manželovou pomocí. Doktor tam byl jen na samý závěr kdy už byla hlavička prořezaná. Šití sice bylo ale jen jeden křížek. Takže tohle taky nemůžu soudit. A překvapilo mne že jsem v průběhu porodu dostala teplý čaj i mi jej doplňovali a po porodu dokonce okamžitě jídlo. Netuším jestli je to běžné a nebo jestli jsem tak moc vypadala že hlady zkolabuju ale zblajzla jsem to bez váhání.
Co se šestinedělí týče tak prostory skvělé, lidi taky a za celých 5 dní co jsme si tam byly se vyskytla jen jedna protivná důležitá sestra která nutila že teď se musí jít večeřet, jestli zrovna kojíš nebo ne ji bylo fuk, s tím že to budou hned odvážet a jestli nepůjdeš okamžitě jsi bez večeře (mimochodem tam byly k dispozici ještě hodinu po tom co nás takhle honila)
Tolik k mojí zkušenosti.

bertica.h
13. zář 2010

ja som síce nerodila v kyjove,ale moja sestra nedávno.bola nespokojná s tým,že sestry dávali malej flašu so sunarom a mala proboémy s kojením koli tomu.dudel dali dietatu ...
sestra bola po cisárskom,dieta jej nosili prvé 3dni ...

no podľa toho,čo mi hovorila skutočne treba vyberať porodnicu.Ja som praktikovala ztv.porodný turizmus 😀 a nelutujem ani sekundu.

monterka
13. zář 2010

@lanka, já rodila loni v listopadu a po porodu mi nabízeli taky jídlo. Porodní lůžko sem měla otočené zádama 😉 ke dveřím a sprcha u sálů byla. A ani sem neslyšela že by tam umíralo moc miminek jak tu někdo psal. Já na Kyjov nedám dopustit!!!

lenulab
13. zář 2010

@syll. co prosím znamená, že tam nechali kolik miminek umřít??? ☹ ☹

syll.
14. zář 2010

@lenulab známé tam umřeli 2 děti, protože si ji nikdo nevšímal, a odjela domů a doma je porodila do vany..mrtvé

a jedna paní od nás jela do porodnice, oni si dělali zrovna kafíčko a řekli jí , at jede domů, doma ji chytly jeste větší bolesti, dojela tam, a dite už bylo udušené, a to tam byla před pár hodinama...kdyby ji aspon vyšetřili, nemuselo se to stat... 😔

Kamarádka měla v těhu průkazce napsaný jasný císař, protože je úzká a primář ji nechal prej trápit několik hodin, porod nepostupoval, až byla v bezvědomí, na popud manžela!!!! tak ji ho udělali, nechali by ji prej zhebnout.

Já bych tam asi nejela, nevím. Vím, že jsou i spokojené maminky. 😉

syll.
14. zář 2010

Dítě vytáhli za 5 minut 12 😨 prej tak tak

lenulab
14. zář 2010

ježíš to je hrozné, teď se fakt hrozně bojím tam jít porodit ☹

rubika
15. zář 2010

@lenulab nemusíš se bát mě tam minulý rok rodily 4 dobré kámošky a nespočet známých. Nikdo si nestěžoval až na pár drobností. V prosinci jsem tam rodila i já a vše bylo ok. Měla jsem od šestěho měsíce problémy s čípkem, hlídali mě jak oko v hlavě. Žádně zanedbávání, zlehčování situace nebo tak. Já jsem spokojená! Teď jsem v 7tt a rozhodně jdu rodit tam. Já sice nevím o žádných novorozeneckých úmrtích ale myslím že v každé nemocnici se to stát může. Musím ale říct, že z mých zkušeností, kdykoliv byl během těhotenství náznak problému vždy si mě raději nechali v nemocnici. Při kontrole v den termínu porodu si mě tam raději také nechali, zdálo se jem že začnu brzo rodit a to jsem neměla absolutně žádný příznak, byla jsem i naštvaná. Ale měli pravdu, ještě ten večer jsem začla rodit a byl to takový fofr, že nevím jestli bysme to z domu vůbec stihli. Takže chválím za naprosto přesnou diagnózu.

syll.
15. zář 2010

@lenulab kamarádky 2 tam ted rodily, jedna bez problémů, tak to byl fofr a byla spokojená, a druhá měla komplikace, zvládla to, ale trauma prej na celý život.
Ale každá má jiný práh bolesti , tak to tak nejde brát.

Neboj se, určitě se nic nestane, pokud vše půjde hladce, tak to bude fofr. Tak porodily všechny, porodíš taky :o)
Mám kamošku, co tam jde ted rodit za měsíc taky. Určitě dá pak info jak se jí tam líbilo.

lenulab
18. zář 2010

Ahojky, má některá z vás zkušenosti v Kyjově, že by znali doktoři nebo PA cvičení s epi-nem?? Díky 😉

anettte
20. zář 2010

@lanka ,rodila jsem v kyjově

lanka
21. zář 2010

@anettte takže jsi schopná to i nějak upřesnit v čem jsou hrozní? (zvědavost, nic víc. - ráda bych věděla co se za tu dobu tam změnilo. Protože rozvažuju znova, zda Kyjov, Brno, nebo Vyškov)

mimisko3
24. zář 2010

Tak v Kyjově umírají miminka jo 😕 tak to jsem neslyšela a to jsem tam byla zaměstnaná,teď jsem na mateřské.Mě si zase stěžují kamarádky,že očekávaly porod v BV lepší než v Kyjově a litovaly.Dokonce mám kamarádky,které jely rodit až do Brna a byly zklamené z přístupu sester a lékařů,takže ono všude něco,ale na Kyjov mám jen dobré vzpomínky a pobyt tam byl příjemný.
Bambase mám taky ráda,rodil mě 2x,ale to je všechno,Bambas BV porodnici nezachrání.A je hrozné,že se tady tak straší maminky o umírajících dětech,vždyť takové neštěstí se může stát v jakékoliv porodnici,doktoři průseraři jsou všude.Jen musíš mít štěstí,aby ti zrovna nesloužil,já kdybych rodila v Kyjově jiný den,mohla mě rodit moje bývalá gyndařka,což je hrůza,takže jsem měla štěstí.
Na sále mi sestra řekla,kdo vás proboha tak nasřihoval 😒 vždyť to nebyla potřeba a taky to šití to je děs)po dvou porodech).Tahle sestra mě nenastřihla a velice se divila jak to v BV dělají rutině.

lenulab
30. zář 2010

ahojky, ptám se znovu-rodila některá v Kyjově po cvičení s epi-nem a co na to doktoři a PA? Díky 🙂

monterka
1. říj 2010

@lenulab bohužel nevím...já epi - no nepoužívala.

dituli
20. říj 2010

Ahoj holky, mám termín začátkem dubna, ale už teď se rozhoduju kam pojedeme, až to nastane a pořád mě to svádí do Kyjova. Už i proto, že je to tam nové a taky proto, že jsem si přečetla vaše pozitivní názory. Jen se chci zeptat, jestli u první doby porodní může být u mě přítel nebo jestli mě šupnou do hekárny a přítele pošlou na chodbu jako prý v Břeclavi. Díky moc za odpovědi 🙂

zevina
20. říj 2010

@dituli neboj, v Kyjově žádnou hekárnu nenajdeš, celou dobu, tzn že jak první dobu porodní, samotný porod i 2 hod po něm strávíš na jednom sále a celou dobu samozřejmě můžeš být s partnerem 🙂 snad jen krom přípravy (klystýr, ale to je pochopitelné)
osobně si myslím, že nejdůležitější je přítomnost partnera právě v první době porodní, kdy může masírovat, pomoct prodýchávat, pohladit, přidržet do sprchy, komunikovat s personálem, nebo jen že máš komu drtit ruku... při samotném tlačení už je ti asi úplně fuk, jestli tam je nebo ne 😉

a pokoje na šestinedělí jsou moc opravdu hezké

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru