Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

ashlee
22. kvě 2012

@nikolav to určite neni 80km.

ashlee
16. črc 2012

ahoj holky,
nevite jestli v porodnici kyjov dělaji 3 nebo 4D ultrazvuk a kolik to stoji?

jana21278
17. črc 2012

@ashlee podle internetu dělají http://www.nemkyj.cz/gynekologicko-porodnicke-o.... ale zkušenost s tím nemám. ani cenu ti neřeknu. ale zkus tam zavolat.

ashlee
17. črc 2012

@jana21278 zatim nejsem tehotna ale až budu tehotna tak bych chtěla jit na 4d ultrazvuk a nechce se mi kvuli tomu jet až do brna.

jana21278
17. črc 2012

@jana21278 já jsem to ani moc neřešila. zatím mi stačí, že doktoři říkají, že je vše ok. takže tak.

jana21278
17. črc 2012

@ashlee já jsem to ani moc neřešila. zatím mi stačí, že doktoři říkají, že je vše ok. takže tak.

ashlee
17. črc 2012

@jana21278 tak ja bych chtěla fotky z 4d nebo 3d ultrazvuku

rammar
3. srp 2012

nějaké čerstvé zkušenosti s porodnicí v Kyjově?Kyjov - 20 km,nebo Brno36 km?zatím jsem stále rozhodnutá pro Brno - buď Milosrdní nebo Obilňák. Ale ty ušetřené km mě taky lákají,ale manžel pracuje v Brně,já tam chodím na gyn,takže jsem stále víc nakloněná Brnu 🙂

ashlee
3. srp 2012

@rammar radši jed do brna

minerva
4. srp 2012

@rammar Já bych šla do Kyjova zas. V Brně bude narváno.

@ashlee Blahopřeju k těhotenství!

ashlee
5. srp 2012

@minerva dik
ja teda pojedu do brna nebo do uh hradiště 😀 . do kyjova nééééééé.

jana21278
29. říj 2012

minulý týden jsem se vrátila z porodnice v kyjově a musím napsat jen pochvalu. všechno dopadlo dobře, i když jsme nebyly jednoduchý případ. prostředí je krásné, porodní asistentky, sanitárky a i doktoři vstřícní a odborně na úrovni. to platí i pro gynekologii. já můžu jen doporučit a doufám, že do dvou let se tam vrátím.

sarkaperlikova
30. říj 2012

@jana21278 děkujeme Šárka Perlíková

aknavis
30. říj 2012

@rammar ja rodila v Kyjove 2x a spokojenost. Mala je v 35 tt a tam jsem si to vubec nemohla vynachvalit. Byly jsme v nemocnici celych 16 dni, ale mohla jsem tam byt celou dobu s ni, chodit ji za ni kdykoliv treba i ve dve v noci a nosit cerstve mliko. Kamosku v Brne kvuli nedostatku mista vyhodili za tri dny a smela chodit jen v navstevni hodiny. Sestricky od inkubatoru jsou uplni andele a i z novorozeneckeho jsou moc hodne, takze za me Kyjov

rammar
30. říj 2012

@aknavis moje kamarádka právě jela ve 34.tt do Kyjova a tam si to na triko nevzali,hned volali rychlou a převezli je do Brna, tož tak 😕 a druhá rodila v termínu někdy po 38. tt.,ale zas jí tam malýho nějak předávkovali,takže taky převoz do Brna 😖

aknavis
30. říj 2012

@rammar berou od 35 tt, prave resili, ze jsme 34 plus 6, tak uz si nas nechaji. Ale jinak vis, kolik prusvihu maji v Brne? Rozhodne ti to nevymlouvam 🙂, jen si myslim, ze je to pripad od pripadu a Kyjov neni horsi nez jiny nemocnice 🙂

rammar
30. říj 2012

@aknavis to je jasný,cokoliv se může stát kdekoliv 😉 ale já chci do Brna hlavně kvůli tomu,že tam chodím k MUDr.,manžel tam pracuje a má porodnici po cestě 🙂

jana21278
30. říj 2012

@sarkaperlikova já taky děkuju. Alenka je na tom s kojením pořád stejně. mlíko jí teče po tváři, po dupačkách, ale sama makat nebude. momentálně přišla na fintu, že stačí jen olizovat 🙂 takže jsme dneska koupili klobouček a zkusíme to zase s ním.

malamanelka
13. lis 2012

Holky, vím, že je toho starší diskuze,ale ráda bych věděla, jestli je tu někdo kdo měl první porod císařem a druhý pak normálně. Ptala jsem se svého doktora, ke kterému chodím do Kyjova, jaká je u mě šance na normální porod, když jsem měla císař před 22měsíci (rodit budu ale až za půl roku, takže jizva bude 28měsíců stará) a řekl mi, že skoro žádnou. Vůbec se nezajímal na stav jizvy na nic a řekl, že tak brzo po císaři zase jedině císař.

Jenže já bych chtěla rodit normálně, protože jsem porod nezažila... syna mi sice vyvolávali, ale nereagovala jsem - žádný stahy, bolesti, otvírání nic, tak po 5dnech mě zvali na císaře, kvůli zhoršeným ozvám synka...
Jistě, že nechci rodit normálně za každou cenu, ale ráda bych aspoň dostala šanci, pokud bude miminko v pořádku.

Díky za odpovědí!!!!

jana21278
13. lis 2012

@malamanelka byla jsem tam na pokoji s paní, která měla dvouletýho chlapečka a rozhodovalo se jestli půjde normálně a nebo císařem. její doktor byl pro císaře a primář pro přirozený porod. on je dost zastánce normálních porodů. jak to pak dopadlo nevím, protože jsem už byla doma.

ashlee
13. lis 2012

@malamanelka tak se zeptej primaře v porodnici v kyjově.
ja jsem měla taky cisaře a ted budu rodit 28měsicu po cisaři.taky bych chtěla přirozene rodit.

pamal
13. lis 2012

@malamanelka Moje kamarádka rodila v Brně normálně 15 měsíců po císařském řezu. V Brně je nemyslitelné, aby po prvním císaři byl automaticky císař. Hodně holek proto jezdí do okresních nemocnic, kde se kloní spíše k císařům. Já jsem také v Brně rodila normálně po císaři, který jsem měla před 3 a čtvrt rokem. Takže pokud chceš opravdu normální porod, tak Brno.

ashlee
13. lis 2012

@pamal a v ktery porodnici rodila bohunicich nebo v porodnici obilni trh?

pamal
13. lis 2012

@ashlee Kamarádka v Bohunicích a já na Obilňáku

malamanelka
13. lis 2012

Já byla na Obilňáku, kvůli "velikosti" syna... ve 37týdnu měl jen 1980g a 45cm... jinak díkybohu zdravý jak řípa - jen malý a malý je dodnes (měření rok a půl 77cm a 8,7kg) ale stále zdravý jak řípa po všechn stránkách!

Přemýšlela jsem, že bych šla zase tam (vím že primář hodně zastává normální porody), ale přece jen je to hodinu cesty z Hodonína, když nejsou zácpy. Tak jsem přemýšlela nad Kyjovem... fakt se ale bojím, že mě šoupnou hned zas na císař a císaře v Kyjově zažít nechci. Podle toho jaký měla kamoška, ho dělají úplně jinak jak v tom Brně - hůř. A to jsme byli obě jakože na spinálu...

ashlee
13. lis 2012

@malamanelka ja jsem psala primařovi z porodnice kyjov email. a on mi naspal že porod po cisaři nevyvolavaji,a taky že meři tu jizvu po cisaři a nenechavaji přenašet.
ale ja do kyjova rodit nechci jit rodit.Chci do brna obilnak nebo do uh. hradiště.

malamanelka
13. lis 2012

@ashlee obávám se, že s tím vyvoláváním a termínem je všude stejné ☹ ☹ ☹

ashlee
13. lis 2012

@malamanelka nekde vyvolavaji tabletkou.ono je to docel nebezpečny po cisaři vyvolavat porod,protože muže prasknout ta jizva.
ale vim že na obilnaku tady jedna z konika rodila po cisaři a porod ji vyvolavali tabletou a porod měla rychlej.a to rodila asi 17mesicu po cisaři.
nekde davaji i epidural a to se pry po cisaři nesmi.
v hradišti mi psal primař že vyvolavaji tabletou.

malamanelka
13. lis 2012

@ashlee Tak on ten epidural po císaři je rizikový, protože můžeš přestat cítit jizvu a kdyby praskla nic se nebude vědět... Ale děkuji za info. Takže to zatím mluví pro Brno...

ashlee
13. lis 2012

@malamanelka jj ja vim.ale taky ten epi. davaji.
ja bych chtěla na obilnak ale do brna bych musela po dalnici 😅 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru