Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

rubika
2. čer 2011

@madormi většina pokojů je dvojlůžkových a na třílůžkové davají skoro dycky jen dvě, teda když není nával. Oblečky dostaneš erár automaticky každý den ke koupaní. Kdykoliv se stane nehoda, mimčo se poblinká, pokadí počůrá mimo a zašpiní se. Zajdeš si k sestřičkám a ony ti dají čisté 🙂 žádný problém. Stejné je to i s košilí pro tebe nebo povlečením na posteli.

1tralala
24. čer 2011

chystám se taky rodit v Kyjově.Chci se zeptat zda se tam musi registrovat a kdy a zda stačí telefonicky nebo osobně.děkuji

ashlee
24. čer 2011

@1tralala to se dela jen v praze ne?ja když jsem byla tehotna tak jsme se tam šli jen podivat na porodni saly,ale neregistrovala jsem se tam,me tam dr. poslal ve 39tt.

zevina
24. čer 2011

@1tralala neregistruje se, když je další nejbližší porodnice 40-50 kiláků daleko, tak tě prostě musí přijmout, i kdyby byli našlapaní až po střechu 😉

1tralala
25. čer 2011

oki děkuju🙂

boobinka
8. črc 2011

tehulky, prave mi odepsal primar porodnickeho v kyjove, tak se podelim s par informacemi.

*Je možný přirozený porod po prodělaném porodu císařským řezem?
-přirozený porod po prodělaném porodu císařským řezem je možný, jestli sa
neopakuje tá istá diagnoza k operaci a jestli je vhodný nález zo strany
matky či plodu k spontánnímu porodu

*Je potřeba se registrovat v porodnici když můj gynekolog vlastní a běžně
natáčí CTG či KTG nebo je možné již přijít rovnou k porodu?
-Není potřebná registrace, ale jestli Ste po porodu císařským řezem
kontrola alespon týden před vypočteném termínem je vhodná kvůli rozhodnutí a
taktice vedení porodu

*Je nutné v průběhu porodu ležet na lůžku?
-Samozřejme, že ne

*Je možné v případě císařského řezu volit epidurální či spinální
anestetikum?
-Ano, je to výhodnejší jako celková anestéza

*Je možná při porodu císařským řezem přítomnost otce na sále nebo alespoň
při prvním ošetření?
-Ano, za určitých hygienických podminek a respektovaní pravidel
přítomnosti otce u porodu a poplatek 400,-Kč /hygienické prádlo/

ashlee
18. črc 2011

ahojky ,
mela jste nektera sebou v kyjove porodnici porodni plan?

syll.
10. srp 2011

Tak opět další miminko v kyjovské porodnici zemřelo zbytečné, díky pochybení lékaře, a chudák maminka prej taky málem přišla o život, já bych sem nejela ani za nic 😢 je mi té maminky tak líto 😢

ashlee
11. srp 2011

@syll. a proč zemřelo?

ashlee
11. srp 2011

@syll. ja bych nešla do břeclavy kvuli bambasovi

madormi
11. srp 2011

@syll. já bych to teda takto nedělila, v každé nemocnic, jsou výborní doktoři a bohužel i mizerní a řekla bych že kolikrát čím větší porodka tím horší, pže tam to mají jak na běžícím pásu 🙂 já na kyjov slyšela dobré reference a rozhodně se tam chystám rodit 🙂

syll.
11. srp 2011

@ashlee mě rodil Bambas, a super, je to kapacita !! já mám ráda lidi co vše řeknou jak si mysli, sama jsem taková, takže jednání narovinu já beru 🙂 a byl velice milý a slušný i k manželovi. Tohle je doktor na svém místě, aspoň nic nezanedbá!

syll.
11. srp 2011

@ashlee zemřelo protože holčinu poslali dom a nepoznali idioti, měla prej 3 příznaky, co jsou jasné, že se ji urvala děloha a placenta, bolesti jak prase a poslali ji dom ani jí ten blbý monitor nanatočili, sorry tohle je prasáctví !!!!! nikdy bych tam nešla 😉 kdyby jí aspon vyšetřili..... néé. Doufám, že se s nima bude soudit. Ať se to nestane další mamince.

syll.
11. srp 2011

@ashlee jinak mi v Kyjově zničili skoro 4 kámošky, takže...to o něčem svědčí !, jedna v bezvědomí, druhá totalně roškubaná protože ji řekl primář, že dítě má 3100g a malá měla 4200g což teda je blbý asi když to nepoznal, další nechal rodit velice přirozeně 34hodin, a pak chudina omdlela a manžel na ně křičel at neco dělají ! a další ani nevim, ta z nich má doted trauma... 🙂
Jasné, všude se může něco stát, je to hrozné, ale já vše slyším jen o Kyjovské nemocnici, což je dilo teda. A to znám dost holek co rodilo v BV a dobrý. Takže proto já jedině BV.

ashlee
11. srp 2011

@syll. ja teda neplanuju rodit v kyjově,chtela bych v brně nebo uh. hradišti.
Me v kyjově řekli at jsem rada že mam zdraví a živí ditě,3 dny po cisaři.
To by je mela žalovat, a ma v pořadku dělohu?A že nejela jinam. 😅

syll.
11. srp 2011

@ashlee podiv ja ti nevim, holka byla i v umělém spánku, a selhavali ji funkce, ale je v pořádku, už se z toho chudinka vyhrabala co jsem slyšela, a myslim, že i dítě může mít, ale nevím, mě to vykládala kamarádka, já znám jen jejiho přítele, ji neznám osobně.
No žalovat je zatim nechce, že na to prej nemá sílu, ale já bych je žalovala třeba i později, třeba najde tu sílu, až na tom bude psychicky lépe.

A ty nechceš do Kyjova proč? 🙂

ashlee
11. srp 2011

protože jsem měla problemy a oni to neřešili.Muj gynekolog řekl že mam hned jit do porodnice a rodit,a oni me nechali ležet na pokoji ,protože byl patek a nechtelo se jim vyvolavat porod.že až v pondělí.řekli že kdybych přišla ve čtvrtek tak mi vyvolaji porod.

ashlee
11. srp 2011

@syll. do břeclavy nechci protože tam dělaji po cisaři automaticky dalšího cisaře.a ja nechci cisaře.

syll.
11. srp 2011

@ashlee jo? tak v tom případě ja jdu do BV, když už jsem jednou fiklá, tak at nejsem i dole, mě ten císař nevadi, aspon vím, do čeho pak jdu, ale myslim, že to neni pravda, že chteji taky přirozený porod, jak to víš, že i druhy by dělali císař? 🙂

syll.
11. srp 2011

@ashlee no to je jednání, nechali tě čekat, to je dilo, o víkendu se nemaká nebo cooo 😒

ashlee
11. srp 2011

@syll. kamaradka tam ma tetu a ta ji řikala že by ji udelali druhyho cisaře.

syll.
11. srp 2011

@ashlee a neudělali by ji ho jen za přímluvu tety? já tam tetu nemam, ale druhý CS mi nevadi 🙂 ale já chci dalsi dítko tak za 4roky 😀

ashlee
11. srp 2011

@syll. ne ona bude po cisaři rodit druhy přirozene v třebíči,jeji teta tam dela.kamoška tam byla na gynekologii a libilo se ji tam,tak to řikala tete ktera tam pracuje a ta ji řekla že tam by nemohla rodit přirozene ale zase cisařem.

syll.
11. srp 2011

@ashlee aháá tak to potom ano 😉 ale moc se mi to nezdá, protože všude se upřednosňují spíše ty přirozené porody, ale kdovi.. 😉

d105
11. srp 2011

porodnice Kyjov, pro mě byla jako pro prvorodičku vskutku supr, přijela jsem tam v pátek s tím, že mně uchází asi voda, hnedka mě vzali na vyšetření a ukázalo se, že je to plodovka, tak si mě vzali rovnou na sál, jenže se u mě nic nedílo, tak sem tam byla do soboty do ráná, zažila jsem tam v průběhu 3 směny a musím říct, že jsem se tam cítila jak VIP klient, pořád kolem mě chodili, ptali se no supr i porod na 1, doktor Malý odhadl přesně míru dítka, tak jen doufám, že to bude i u druhého dítka v pohodě. Co se týká po porodu, vše nám vysvětlili, ukázali , pomohli s kojením, pěkné pokoje, já byla nadšená. Doufám, že mě Kyjov i u druhého porodu nezklame a budu se tam zase cítit jek VIP. Vřele doporučuji 😉

boobinka
11. srp 2011

@syll. ja byla doposud rozhodnuta o kyjove, ale ted mam pochybnosti zda kyjov ci uherske hradiste.... A kde jsi se to prosim tebe dozvedela?

syll.
11. srp 2011

@boobinka od kamarádky té holky, ono se to u nás ve městě vykládá už déle

syll.
11. srp 2011

@d105 ano na toho mudr. Malého jsem slyšela chválu, ale primář prej stojí za prd, a přeji vám hodně štěstíčka, ať i ten 2. porod máte tak pěknýýý 😵

ashlee
11. srp 2011

@d105 dr. maly taky odhadl vahu syna,odhad byl 2700g a nakonec byla vaha 2550g .a me dr maly šil.

smudllinka
11. srp 2011

ahoj holky, s kyjovem nemám dobrou zkušenost, přístup primáře byl otřesný, proto jsem se rozhodla pro BV a jsem moc ráda. nenosili mě tam na rukou, ale všechno bylo ok, můžu na porod vzpomínat jako na pěkný životní zážitek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru