Jaké máte zkušenosti s porodnicí v Kyjově?

elisss
9. srp 2007

ahoj holky!Je tady někdo kdo se chystá rodit v Kyjově v porodnici nebo už má v kyjově odrozené?

pettulka
29. zář 2011

holky jak je to tam s chůvičkama, slyšela jsem že tam pujčují domu na měsíc to stoji stovku je to pravda??

pafi
1. lis 2011

Chtěla bych se taky podělit o zkušenost. Rodila jsem 19.10. a byla jsem nadmíru spokojená, odtékala mi plod. voda, ale neotvírala jsem se. Dělali všechno co mohli, aby mi pomohli a trochu to urychlili.Všichni, ať na porodním nebo pak na 6-ti nedělí byli příjemní, ochotní a velice hodní. Záleží hodně na koho trefíte, ale já jsem měla opravdu štěstí a odnášela jsem si příjemný zážitek, teda až na porod 😉

davidjoshua
21. lis 2011

Ahojte tiez sa chcem podelit o svoj zazitok z porodnice v Kyjove.Mne udrziavali tehotenstvo na Unike v Brne (otehotnela som po 15 rokoch) a bol to moj 1 porod...Posledny deviaty mesiac ma prebral p.primar a povedal ze si ma aj odrodi,ze urobi vsetko aby som sa konecne dockala vytuzeneho miminka.Povedal ze mame prist presne 40t. tehotenstva a vyvolaju porod.Ze je zbytocne prenasat,dieta, je donosene,zdrave a vazi asi 3300g.Tak sme tam v utorok rano dosli a sli na vec..Trvalo to 14 hodin,p.primar zostal po sluzbe a stale sa chodil pozerat ci je vsetko v poriadku.Vecer o 20.25 h sa nam narodil krasny a zdravy syn ktory vazil presne 3300g.Na primara Marusku nedam dopustit.Celu dobu mi bol oporou.Stale ma ubezpecoval ze to dobre dopadne,a ze urobi maximum.Naozaj som mala strach..Koli tuzbe mat mimino som si vytrpela ako kon..😢( Rodila som v 36 rokoch,5 mesiacov som bola na hormonoch,podstupila odber plodovej vody ale rodila by som znova len v Kyjove!!! Bol to najkrajsi den mojho zivota aj vdaka personalu.

ashlee
2. pro 2011

@davidjoshua ahoj tak to jsi měla asi lepší peči pana primaře protože on je slovak a ty taky 😀

davidjoshua
2. pro 2011

Ahoj to si nemyslim !!!! Viem ze nema kladne hodnotenia ale u mna naozaj nesklamal,myslim ako lekar.A to mozem naozaj prisahat, ze som mu nedala ani korunu,ziaden uplatok ani obycajnu cokoladu.Je fakt ze detske sestry stali za "prd"...Ked som sa s placom dozadovala nech mi poriadne ukazu ako maleho kojit,mali pripomienku: Asi ste sa poriadne nepozerali na DVD.........Aj kupanie mi ukazali 1x a viac sa nezaujimali.Ich pristup bol naozaj (k prvorodicke co miminko videla z "rychlika") hrozny!! Chcela by som vediet aku skusenost mas ty..?? Mozno im vadil zaujem o moju osobu zo strany p.primara. 🙄

ashlee
2. pro 2011

@davidjoshua neřekla jsem že jsi mu dala uplatek ale to že jste slovaci a tak kvuli tomu jsi měla lepši peči. 😅

z dětskyma sestrama jsem měla taky problemy když jsem nejakou požadala aby mi pomohla maleho přiložit tak mi mačkala prso a řekla že mleko nemam a že si mam jit pro přikrm.Maleho krmíli z lahve a on se nechtěl přisat,na kojeni mi ho dali až třetí den jen jednou a pak až ve čvrtek jsem ho měla u sebe ,měla jsem akutni sekci v pondeli a byla na jipce do středy,ve středu jsem šla na normalni pokoj.na jipce mi davali infuze.maleho mi tam nedonesli ani jednou ale holce co se mnou byla na pokoji tak mimčo nosili.

davidjoshua
3. pro 2011

Som rada ze na tie potvory mame viacere maminky rovnaky nazor...Keby som bola vedela,radsej si zaplatim laktacnu sestru,a mozno som mohla kojit dlhsie........(kojila som mesiac,ak sa to tak da nazvat) Ale co uz...Tie sestry co su tam by mali zostat doma,mlade by mozno boli lepsie.Oni to asi beru tak ze:ZA MALO PENAZI,MALO MUZIKY !!!!! ahoj

gabina79
25. pro 2011

Ahojte, koukala jsem do této diskuze a nedá mi to. Minulý týden jsem podruhé rodila a podruhé v Kyjově. Musím říct, že si nemůžu na nic stěžovat, byla jsem spokojená, jak s vedením porodu, poporodní péči i s dětskýma sestrama. Ztratila jsem dost krve, takže jsem po porodu nevstala a ženské sestry mi pomáhali a dětské mi synka donesli na kojení, ptali se, jak to jde atd...je pravda, že jsem s kojením poradit nepotřebovala, protože přece jen staršího syna jsem kojila rok, ale i tak si myslím, že přístup dobrý. No ono každý je člověk a má své dny a taky tam nemají jen jednu rodičku, že.

minerva
25. pro 2011

Ahoj holky, máte některá zkušenost s porodem koncem pánevním v Kyjově? Případně císařským řezem. Díkes.

ashlee
25. pro 2011

@minerva znam jednu co rodila koncem panevnim chlapečka v kyjove přirozene ale byl to druhy porod.
v břeclavy dělaji kp cisař.

chrisa
27. pro 2011

@minerva jedna známá rodila v Kyjově KP přirozeně první dítko...

marty154
27. pro 2011

@minerva malá byla koncem pánevním a udělaly nám císař.A jsem i ráda a všechno bylo v pohodě,byla jsem moc spokojená 🙂

minerva
28. pro 2011

@marty154 V celkové narkóze? Zkoušeli jste to vaginálně nebo na to šli zrovna? Já věřím, že bych v Kyjově měla dobrou péči, jen mám pořád takové drobné obavy.

marty154
28. pro 2011

@minerva no bylo to z neděle na pondělí a ještě ve službě(5:30hod) takže připadala jedině celková narkóza a jsem ráda,jelikož jsem zdr.sestra a netoužila jsem po spinále ani epidurále.Ale Dr. rozhodl rovnou na císaře,
klasicky jsme to ani nezkoušely,ikdyž kontrakce byly po 2min.JInak v Kyjově super péče,kdybych měla jít znovu,jedině Kyjov,byla jsem moc spokojená.A obavy - no až na to přijde,budeš mít v hlavě jiné myšlenky,já si žádné obavy nepřipouštěla,věřila jsem jim na 100% a měla jsem myšlenky,aby byla hlavně malá v pořádku,o sebe jsem se nebála.Takže žádný strach !!!

ashlee
29. pro 2011

@minerva pani co se mnou ležela na pokoji tak měla cisaře a měla spinal,protože to byla planovany cisař. a ja jsem měla celkovou narkozu,akutni cisař.

minerva
29. pro 2011

@marty154
@ashlee
Díky holky za odpovědi. Já bych ráda rodila v Kyjově, jen jsem si kvůli obavám o malého říkala, jestli by nebylo lepší Brno, ale tam je to zas jak na běžícím páse. Uvidím dál na kontrole a pak se domluvím s lékaři.

ashlee
30. pro 2011

@minerva a ty chceš rodit cisařem nebo přirozene?v brne myslim rodi přirozene i kp.nebo te pošlou na přetočení mimča.
jedna znam rodila předčasne v kyjove a mala byla kp a museli ji udělat cisaře,malou museli odvezt do brna protože měla problemy s dychaním.

minerva
31. pro 2011

@ashlee Radši bych přirozeně, ale pokud by to nešlo, tak samo císař. Obříka mít asi nebudu, tak třeba to půjde. Možná zkusím to přetočení, záleží, co mně řeknou doktoři.

ashlee
31. pro 2011

@minerva kamaradce se mimčo přetočilo samo ve 38tt.

minerva
31. pro 2011

@ashlee Já v to taky doufám, bylo by to nejlepší 🙂

barus.8
28. led 2012

Ahoj tak moje zkušenost s Kyjovskou porodnicí je velice kladná, zase bych šla rodit tam. 🙂
Chodim k panu přimáři Maruškovi, takže mě znal, porod byl vyvolávaný tabletou do pochvy,pak kapačkou, rodila jsem cca 12 hod. pomocí vex, malému se vůbec nechtělo ven. Pan přimař i por. asistenka mě chodili kontrolovat, manžel byl u mě. Sem ráda, že u porodu byl pan primař a že mi neudělal císaře. 😉
S dětskými sestrami jsem byla spokojená, za náš pobyt jsem se s problémovým chováním nesetkala, pravda je, že třeba to koupání ukáží jen jednou i kojení, ale když jsem se zeptala vždycky mi sestřička znovu řekla co a jak. Byli jsme v porodnici přes týden malý měl infekci a já zase zánět v oku a musela jsem být v karanténě a malého mi nosili na kojení, ale všechno jsme zvládli a Kyjov doporučuji.
Všichni jsou jenom lidi doktoři i sestry a každému se občast stane, že nemá svůj den. Na blbce můžeš narazit všude v Kyjově, Brně a třeba i v Praze. 🙂 🙂

ashlee
28. led 2012

@minerva ahoj tak co mimčo,přetočilo se ?

minerva
28. led 2012

@ashlee Ahoj, nepřetočilo, je to malý tvrdohlavec 🙂 V úterý nastupuju do porodnice, asi mi budou vyvolávat porod nebo budu aspoň pod kontrolou. S primářem jsem domluvená, že zkusím rodit vaginálně a pak se uvidí.

ashlee
28. led 2012

@minerva budu ti držet pesti.

minerva
28. led 2012

@ashlee Díky 😉

savanahhh
29. led 2012

Ahojte,pocula som,ze niektore porodnice robia dni otvorenych dveri...neviete,ci aj porodnica v Kyjove? Pripadne ci sa da len tak do porodnice zajst a omrknut to tam? Je potrebne sa do porodnice nejako zahlasovat vopred?
Vdaka za odpoved 🙂

ashlee
30. led 2012

@savanahhh když jsem byla tehotna tak jsme v kyjove byla se podivat do porodnice,ale řikala por. asistentka nám že jsme si měli zavolat.videla jsem jen jeden sal,zrovna rodili.

minerva
30. led 2012

@savanahhh Tady jsou jejich internetové stránky, najdeš tam i telefon. Je lepší se objednat.
http://www.nemkyj.cz/co-nabizime-nastavajicim-m...

savanahhh
30. led 2012

@ashlee
@minerva super,dakujem 😉

gabina79
2. únor 2012

Minervo, já jsem rodila prvního syna v Kyjově KP přirozeně - domluvila jsem se tak se svým Dr, jellikož to taky nevypadalo, že bude malý obřík (měl rovné 3 kila) a nakonec jsem to zvládli - i když to teda byl dlouhý porod. Přijímající Dr mi sice chtěla zrovna udělat císaře, ale nakonec volala mému Dr, co měl zrovna příslužbu a domluvili se, že to nechají probíhat přirozeně a uvidí se, jak to bude postupovat. No a druhý porod jsem pak měla hlavičkou a rychlý - za odměnu 😀
Tak držím pěsti, ať to zvládnete 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru